Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Pa ti kojekavi Beoteli i sl iznajmljuju svoje linkove od Telekoma-bar za sada :)

Trebalo bi uskoro(ako vec nije)da se i to promeni jer ce od sada biti na raspolaganju i drugi(inostrani i sl)linkovi osim Telekomovih(razbijanje monopolizma jeli)

I ne vidim zasto ne dosta provajdera jer sto ih vise ima to bolji kvalitet ponude i usluga narocito ako sada konacno budu koristili druge linkove van Telekoma-konurencija jelte cuda cini

A sto se cena tice i dalje je pljacka-u zemljama okruzenja za istu cenu kao ovde 1mbit dobijas otprilike 5mbita down i 1mbit up-nazdravlje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jej, meni ubrzali net evo skida i po 110 kb/ps, ali upload je jedan...... Ali srecom pa mi netrebaju tolko, ali me interesuje da li znate koje su cene onih profi paketa koji imaju jako dobar upload?

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 mbita je 3200, 8 mbita je 3800 a 16 mbita 4600 ili tako nešto, imaš cene na sajtu telekoma.

 

EDIT:

 

Telekom Srbija od 1. januara 2009. godine uvodi još tri nova OPEN ADSL CLICK Internet paketa sa znatno većim brzinama prenosa podataka u oba smera (downlink i uplink):

 

Click 6, u kome će brzine protoka biti 6144 Kb/s u dolaznom i 384 Kb/s u odlaznom saobraćaju, po ceni od 3.230,00 dinara*

Click 8, u kome će brzine protoka biti 8192 Kb/s u dolaznom i 512 Kb/s u odlaznom saobraćaju, po ceni od 3.825,00 dinara*

Click 16, u kome će brzine protoka biti 16384 Kb/s u dolaznom i 768 Kb/s u odlaznom sabraćaju, po ceni od 4.675,00 dinara*

 

Naravno, sve cene su bez PDV-a.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja prevara ovaj SBB

samo su umesto 3 meg povecali na 4

a ostale nista nisu dirali

picke :violent:

 

1024/128 1.390

2048/256 2.090

4096/384 2.790

 

mamu im jebem prevarantsku!!!!!!!!!

ma lopuzhe najgore i ja kazhem trebaju da ti povecaju petoduplo i josh da ti daju za dz net..budi srecan shto i imash 1024,2048 ili kolko vec..ja jedva i 512 dobijem sa wirelessom i deru me za 2500din za 1024kbps dok vi na sbb-u za te novce skoro pa mozhete 4096 da uplatite....svima vama shto je tih 1024 ili kolko vec sporo dao bi vam 128kbps pa skidajte serije od 30-40gb,chista uzhivancija :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja te prvi razumem

Jeste da sada uzivam na ADSL-u ali sam pre toga kuburio na dial-up-u par godina(sa napomenom da je veza bila ocajna,da je pucala svakih 15 min i da mi je racun za telefon bio otprilike jednak ceni sadasnjeg ADSL paketa od 4mbit-a :)),pa sam onda nabacio neki wireless koji pazi sada nije bio flat vec sa 1 giga protoka(384k)i placao ga 1200din sto je pljacka kakve nema jer su tadasnji flat paketi od 256k kod drugih provajdera kostali isto a plus da ne pominjem da tih 1 giga spucas ocas posla na najobicniji surf dok od kompleksnijih sajtova sa flash i java sadrzajem te You Tube-a i skidanja mozes da se oprostis u startu :mrgreen:

A povrh svega posto jelte rabim dosta i linux i sl sisteme ispostavilo se da doticni provajder koristi jebeni mppp protokol a ne standardni ppp(tako je to kada mrezu radi kurta i murta ;)) i da naravno kao budjavi MS standard radi samo pod Windozama-pa sam od jedne krs masine morao da pravim Windoza ruter da bi net uopste imao pod linux-om

Ma muke samo kada se setim :rolleyes:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi derperi povećali ADSL na 1024 !!! Sreća sreća radost .... samo ni ne znam koji će mi kad na poslu imam 4 mb, a tamo sam više od pola dana. E sad, derperi su zato što ne možeš da kupiš manji paket, tj. možeš ali je 60 dinara jeftiniji tako da je ludost uzeti slabiji protok za 60 dinkića.

 

Realno, za sve kućne potrebe mi 512 zaleže ... ali šta sad ... izdržaću i 1024 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zeza beotel ADSL, koristim Maxi paket 4098, ali download neće da mi ide vise od 30MB/s a treba da ideo oko 400MB/s. Skidam preko Opere.

Sa FDM je isti slučaj.

 

Ako pretpostavimo da si hteo da kažeš da ti download ide 300 KB/s, to je sasvim normalno jer na ADSL-u uvek postoji taj overhead i to je milion puta objašnjavano. Na paketu od 4096 kbps download bi trebalo da se kreće 300-320 KB/s, ako je u ovim granicama, sve je u redu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja prevara ovaj SBB

samo su umesto 3 meg povecali na 4

a ostale nista nisu dirali

picke :violent:

 

1024/128 1.390

2048/256 2.090

4096/384 2.790

 

mamu im jebem prevarantsku!!!!!!!!!

 

Ha ha ja nisam ni znao da imam 4MB. :) Jos ja vidim pici mi protok preko 400kbs i mislim nesto se oni zajebali. :)

Ma... sve je to sviranje kurcu kad SBB nema stabilan protok. :\

Share this post


Link to post
Share on other sites

:ph34r::ph34r::ph34r::lol:

400KB/s

Lapsus.

 

Ako pretpostavimo da si hteo da kažeš da ti download ide 300 KB/s, to je sasvim normalno jer na ADSL-u uvek postoji taj overhead i to je milion puta objašnjavano. Na paketu od 4096 kbps download bi trebalo da se kreće 300-320 KB/s, ako je u ovim granicama, sve je u redu.

Napravio sam lapsus ide oko 30KB/s.

Na paketu od 4096 kbps download mi ide oko 400 do 410KB/s. Nikada nije pao ispod 400KB/s

Sve do pre par dana od tada čas radi normaln, čas sporo.

A oni iz tehničke podrške svaki put smisle drugi izgovor.

Ranije dok sa bio na 1512 i 2048 nikada nije usporavao uvek je išao maksimumom

Share this post


Link to post
Share on other sites

393752073.png

Мој провајдер је тешки преварант. :)

 

I ja sam imao takve rezultate u poslednjih par dana, a imam 1024/512.

Sad se kao vratilo sve u normalu. Sta ces, lopovi. :)

 

EDIT:

394024101.png

Edited by bdonkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеби га, ово је мали провајдер, кад сам први пре 4 године узео wireless имао сам 330 мега за dl. :)

Сад је још и добро, а човек стално побољшава услуге.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мене у суштини заболе за download, ретко кад скидам нешто велико. Наскидао сам се свега и свачега кад сам узео wireless, сад ми ништа не треба.

Share this post


Link to post
Share on other sites

adsl je skupo sranje(u svim drzavama u okruzenju je jeftinije)zato sto telekom ima monopol...u sbb sam honorarno radio pre godinu dana...radio sam prikljucenje kablovskog neta(5 meseci)...uglavnom,bolji je od adsl-a,ali postoji problem jer njh boli uvo da pomognu ljudima ako im se nesto sjebe...nebitno cija je greska,da li je do sbb ili do korisnika.njih generalno boli uvo da popravljaju...ljudi su cekali i po par meseci na ukljucenja...najjaci su sto se tice kablovske televizije i neta(tako je barem u novom sadu)...nemaju pravu konkurenciju u drugom kablovskom operateru,tako da mogu da budu skupi i da jedu govna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...