Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

pre neki dan proveravam brzinu neta, inace ima 2048/192

i dobijem veoma inspirativan rezultat

521679094.png

 

inace ovih dana gotovo stalno merim brzinu i download mi varira 1.70-3.5 Mbps, a upload je const 400 kbps

Edited by Satyr

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kada će kod naših provajdera biti moguće da imaš sopstvenu opremu za ADSL i onda uplaćuješ kad ti se ćefne, npr kao kad uplaćuješ sate za dial-up? Jebeno smaraju sa ovim ugovorima!

 

Ja nemam stalne prihode, i u poslednje vreme, kako kriza uzima maha, sve češće imam problema da platim račun u roku. Ugovor sa Telekomom mi ističe za nekih mesec dana, s obzirom da na njihovom sajtu ne vidim nikakve naznake da će pustiti neku iole liberalniju opciju, ozbiljno razmišljam o promeni. Koliko vidim, kod Sezama možeš da uzmeš bez ugovora, ali pošto se i dalje pominje besplatna oprema, koja je onda fora, koliko dugo možeš da ne uplaćuješ a da ne moraš da im vraćaš opremu?

Mada se kod njih više (nego kod Tel.) isplati potpisati ugovor, daju popuste, ne znam da li i dalje važi i onih 10% kad uplatite baš u njihovoj "prodavnici", onda to ispada osetno jeftinije nego kod Telekonja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh veruj ti meni da se sve van flat paketa nimalo ne isplati

Ja sam koristio pre ADSL-a jedan lokalni wless u Loznici kod koga je 1 giga protoka kostalo(i jos uvek kosta :))pazi sada 1200din-a eto poredjanja radi placam 1mbit flat ADSL kod Telekoma 1420din(dakle svega 200din vise pa ti vidi koji je to lopovluk :)

A veruj mi opet da sa 1 giga protoka mozes samo da se slikas-jedino za sta je valjao je chat i sto mozes visak protoka da prenosis u sledeci mesec,sve dok ne potrosis ali svejedno ako budes isao na iole zahtevnije sajtove sa flash i java sadrzajem spucaces to za jedno 2 nedelje,a suvisno je napominjati da od YouTube-a i bilo kakvog veceg downloada mozes u startu da se oprostis :udri:

Ima i onaj Telenor 3g paket sa 5 giga protoka,ali to je tek smejurija-em je preskupo em to moras da potrosis za mesec dana,dakle nema prenosa u sledeci mesec-dakle opet marifetluk svoje vrste a i opet si vezan ugovorom a slicno je i kod Telekom 3g paketa

Druge opcije sem da se vratis na ubogi dial-up nemas(a brate i to se ne isplati nikako jer je telefonski impuls takodje otisao sa cenama u kc,a protok je kao sto znas mizeran),a ako je za utehu kod vecina provajdera sto se tice adsl-a i kablovske mo's da raskines ugovor kada god hoces ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma flat se ne dovodi u pitanje. :lol: Nego bih da imam varijantu da kad nemam kinte jednostavno ne uplatim tog meseca i aj zdravo, a ne da razmišljam. Pa ja sam i dial-up redovno uplaćivao flat. ;) Znači samo bi mi bilo bitno da imam tu pre-paid "kol'ko para tol'ko muzike" varijantu. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kod Telekoma imas varijantu da zamrznes stanje,tipa da 2 meseca max ne placas ADSL ali onda nemas ni neta-a ti zelis ako dobro pretpostavljam da net koristis ali da imas mogucnost da preskocis placanje za koji mesec?Mislim da to ne nudi niko :opusteno:

Prepaid varijanta bi bila ok da ne deru sa cenama-recimo da je onaj Telenor tipa 1200din i da moze da se prenosi u sledeci mesec bila bi to sasvim pristojna ponuda,jos protok tipa 7-8mbita preko 3g mreze,ali ovako :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kod Telekoma imas varijantu da zamrznes stanje,tipa da 2 meseca max ne placas ADSL ali onda nemas ni neta-a ti zelis ako dobro pretpostavljam da net koristis ali da imas mogucnost da preskocis placanje za koji mesec?Mislim da to ne nudi niko :opusteno:

A bre naravno da ako ne platiš nemaš neta :) , ali da mogu da ne plaćam/nemam neta nedelju-2-3-4-mesec-dva i posle kad hoću ponovo jednostavno uplatim i odmah mi puste.

 

Kod Sezama može da se uzme i na samo mesec dana ako hoćeš, ali nije mi jasna situacija ako posle tih mesec dana ne koristiš neko vreme, da li posle pauze mogu odmah ponovo da ti uključe ili bude zavrzlama neka pa da čak možda izgubiš port na centrali. Moraću da se raspitam šta se dešava kad hoćeš da pauziraš.

Takođe, pošto ti daju njihovu opremu, koliko vremena može da prođe a da ne moraš da se cimaš da im vraćaš (pa posle ponovo uzimaš). Mislim da se nešto pominje 15 dana, tj toliki je kao "otkazni" rok neki.

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...