Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Ne mora vlasnik stana da potpiše ugovor za net kod SBB-a.

 

 

Nekima traze nekima ne.

Znam sta su meni rekli u SBB.

I bas sam pitao ljude koji imaju kabl sbb, odgovori su bili razliciti. Pitao sam oko 5 korisnika.

 

Za adsl nista nisam rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kablovski koliko znam treba vlasnik stana samo ako se uvodi u domaćinstvo koje prethodno nema ni kablovsku tv.

 

 

Verovatno je to u pitanju jer ja kada sam trazio nisam imao kablovsku. Mystery solved.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Elem, trenutno na Beotelovom ADSL-u

 

872147403.png

 

I sad bi neko rekao da u sustini nemam na sta da se zalim, ali ne lezi vraze!

 

Veza mi puca, jos negde od pocetka godine, na svakih par minuta, i odmah ponovo se rekonektuje.

To se manifestuje tako sto npr youtube video 'zaglavi' i nece da se skine do kraja, ili puca konekcija u gchatu, i kad skidam nesto s rapidshare-a, ako pukne, mogu da se slikam, moram ispocetka.

I poprilicno je iritirajuce. Nekako imam opasan utisak da je negde fizicki problem, i da prelazak na drugi ADSL nece resiti nista.

 

Posto imam IKOM u zgradi, ima li ikom korisnika, i kakvi su utisci? Ono sto se po guglu da naci je matoro 3-4 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se nalaziš? Za IKOM (kao i za SBB) zavisi u kom delu grada se nalaziš, a imaš i na Benchmark forumu poveću temu o IKOM netu, uglavnom su pozitivna iskustva i odlična im je ponuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao temu, svi ga hvale.

 

Inace sam u centru, ugao francuska/dusanova. U mojoj zgradi ima kablovski, a kako u zgradi 10 brojeva iznad ima ikom, kontam da je i ovo kod mene ikom.

 

Trenutno je kao neki popust - za 500 dindzi uvodjene + mesec dana paketa od 1Mbit. Taman da isprobam dal' valja pre nego sto predjem na neki bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Upravo se prijavih za neku akciju kod Sezama, narednih šest meseci duplo brži protok po istoj ceni, naravno samo je dload dupli, up prelazi sa 128 na 192... Slučajno sam naleteo na tu akciju vršljajući po elite security forumu, na Sezamovom sajtu nema ništa o tome, naravno. :twisted: Kada prođe 6 meseci vraćaš se na stari paket, ili nastavljaš sa duplom brzinom uz veću cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio, narednih 6 meseci mogu da biram između dupliranog protoka ili popusta od 200 dinara mesečno, važi za nas koji imamo ugovor od ranije, nema nikakvog potpisivanja, javiš im se telefonom, oni ti preko telekoma valjda srede brzinu i kad istekne odlučiš da li nastavljaš ili se vraćaš na stari, sporiji paket. Mislim da je za sve nove kosrisnike nešto slično kao kod telekoma 4 meseca za dinar mesečno, i WiFi ruter na korišćenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kablovski je definicija. preduslov za distribuciju multimedijalnog sadržaja. nema isplativije alternative, a meni ne pada na pamet da razvijam vdsl provajdera, tako da...KABL!

nemoš to bez kabla. kopernikus kds+net, leti i nema cima, privatna firma, ameri, u sve je uključen pdv, možeš da dižeš i spuštaš paket po volji, pustiš nalog i promeni ti se prvog u mesecu. voila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to super ali ne daju net ako ne uzmeš i TV paket... To je jedini razlog zbog kojeg ih ne kosristim... Ima još i par sitnijih npr. 100 volti na kraju kabla koji ide u kutiju, katastrofa od slike etc. Govorim o SBB-u, kod mene u gradu ad ne bude zabune :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopernikus je bolji, mada i oni ovde na lokalu furaju analogni signal, koji je bolji nego pre, ali je neprihvatljiv za snimanje sa tv-kartice. meni to i ne treba, jer nemam leadtek ili pinnacle već msi tv@nywhere, koji sam se zeznuo da kupim, i koji snima direkt u mpg2, a alternativni softveri koji grebuju u div-x su užas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Покупио са других форума:

 

"Nasao sam resenje:

Morate da odete na www.rapidshare.com, ulogujete se sa svojim korisnickim imenom i sifrom i sa leve strane izaberete settings, zatim Vam se pojave opcije podesavanja gde izaberete odmah prvu opciju ''direct downloads'' koju trebade da stavite na ON."

 

Кажу да шљака.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хвала за инфо. Сестра пријавила, па да видим на нечијем примеру колико треба да се чека.

 

S tim da sam prvo otisao 2 nedelje ranije i rekao da hocu maxi paket, i oni mi rekli ok dodji 13. jer tada inace placam. I onda otisao 13. i rekli mi da cekam do 20. Lik je tada poslao zahtev telekomu za prelazak na maxi, a ova zena, koja je radila kada sam prvi put otisao, izgleda zaboravila da to uradi ili sta vec. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...