Jump to content

Vasha Konfiguracija


darthmoog

Recommended Posts

Koristim Windows XP Pro SP2.Kad sam vec kod toga, ovu softversku konfiguraciju preporucujem svima:

 

-XP Pro Sp2

-NOD32 Antivirus

-Outpost Firewall Pro firewall/antispyware.

 

edit: respect :

umesto te graficke imam profesionalnu NVIDIA Quadro FX 540

 

Kakva su ti iskustva po pitanju igara s njom? Igre tipa Q3A, C&C Generals i 3D modelovanja?

Edited by Blutleuchte

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni treba samo za modelovanje i jako sam zadovoljan karticom, posebno za manipulaciju u realnom vremenu. Sto se tice igara, q3 leti, generals nisam probao.. ali u principu imam 7600gt koji shibnem kad mi se bas igra nesto zahtevno (tipa sad igram malo ovaj novi C&C).

 

Sto se tice tvog windowsa.. ne znam da li je 64bitan taj xp pro... ali ako nije, slaba vajda od 4gb kad ne moze da ih 32bitni win procita a ne moze ni da adresira vise od 2gb po jednom procesu, ja koristim 64bitni xp pro i zadovoljan sam... pogotovo sto imam 64bitne aplikacije tipa 3dsmax9 i acad2008 64bitni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tvog windowsa.. ne znam da li je 64bitan taj xp pro... ali ako nije, slaba vajda od 4gb kad ne moze da ih 32bitni win procita a ne moze ni da adresira vise od 2gb po jednom procesu, ja koristim 64bitni xp pro i zadovoljan sam... pogotovo sto imam 64bitne aplikacije tipa 3dsmax9 i acad2008 64bitni.

 

Vidis, to nisam znao, hvala na info.ja sam samo ubogi dizajner. :bigblue: Moracu onda ili da instaliram 64bitni XP ili da ponovo instaliram Vistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za vistu, da li je ona po defaultu 64bitna ili postoje obe verzije...

 

znaci u principu, idi desnim klikom na my computer i pogledaj tamo kako stoje stvari u tabu General... kad sam ugradio 4gb win nije prepoznavao to i pisalo mi je tamo na primer 3 ili 3,5gb of RAM. Malo sam porovario po netu, pitao nekoliko poznanika o problemu... ispostavilo se da obican win xp koji je 32bitan u teoriji moze da podrzi 2^32 bita memorije... 2^32bit = 4gb (to je neki teorijski maksimum) .. ali to je zajedno RAM + virtualna memorija... s tim da moze da "povuche" po jednom procesu 2gb maksimalno.... sa 64bitnim windowsima je druga stvar.. oni mogu da podrze 2^64 sto teorijski dodje 16gb rama... i nekih 8 gb po procesu...

Moze Voodoo da ti to objasni mnogo bolje (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. 32-bitna Vista radi isto ko 32-bitni XP po pitanju memorije.

2. 32-bitni procesi pod 64-bitnim Windowsom mogu da iskoriste 4 GB, tako da slobodno koristite Photoshop i ostalo ako imate 64-bitni Windows. na 32-bitnom Windowsu je maksimalan adresni prostor (4 GB) podeljen po pola između kernela i ostatka, mada može da se u boot.ini-ju navede da kernel troši max 1 GB a da procesi mogu da zauzmu max 3 GB, ali ako vam baš treba memorije, onda bolje pokrećite 32-bitne programe na 64-bitnom windowsu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo mog krsha...

 

CPU: Intel (Pentium III) Celeron II 733MHz

MB: Chaintech 6VIA5, VIA 694x

RAM: 384MB SDRAM PC133

HDD: Maxtor 20GB, 5400 rpm

VGA: Eagle Ge-Force 2 MX-200 32MB

SB: VIA AC 97 on-board

Modem: Intel 56k

DVD: Gigabyte GO-W1616A

CD: Lite-On 48246S

Monitor:LG Studioworks 563N 15"

Kućište i floppy neki šnj, tastatura Chicony, miš Genius kuglični sa scrollom, JNC napajanje 230W, zvučnike sam imao neke prdavce nokia look, ali poodavno sam prikačio komp na liniju...

 

Inače je prvobitno bio sa 128MB RAM-a, bez modema, samo sa CD čitačem, bez ikakvih rezača, sa mišem koji čak nije imao ni scroll! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
CPU: Intel (Pentium III) Celeron II 733MHz

MB: Chaintech 6VIA5, VIA 694x

Jel si imao možda problema sa dizanje NT 4/5/5.2 sistema? Ta ploča je poznata po tom problemu...

 

BTW, moja konfiguracija:

MB: Atari mega 4

CPU: MC68000 @ 8 MHz overklokovan na 12 MHz

RAM: 12 MB @ 12 MHz

HDD: IBM SCSI 2GB

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celeron 2:53 Ghz

ECS maticna podrzava i dual core...

512 DDR 400 Mhz

GForce 6200

30 GB Maxtor Fireball!

Philips 105E

LG DVD-RW i jedan citac

 

 

Jedino sto planiram da mijenjam je monitor.Recimo neki 19" LCD...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuvena Motorolina serija 68xxx porcesora

:da:

 

A uz to imam i još jednog, sada već oldtimera:

 

MB: Chaintech 6VIA5T

CPU: Intel Pentium 3 @ 733 MHz, overclocked to 814 MHz

RAM: 2 * 256 MB @ 133 MHz, overclocked to 148 MHz

VGA: nVIDIA Riva TNT2 model 64, 32MB

HDD:

Quantum Fireball lct 20 - 30 GB

Quantum Fireball lct 20 - 20 GB

CD/DVD:

Pioneer DVD-ROM 16x

ASUS CD-RW 52x/32x/52x

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Machine name: HP-A7A657623A91

Operating System: Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_gdr.070227-2254)

Language: English (Regional Setting: English)

System Manufacturer: Hewlett-Packard

System Model: HP Pavilion zd8000 (EB870EA#ABB)

BIOS: Ver 1.00PARTTBL;

Processor: Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz (2 CPUs)

Memory: 1022MB RAM

Page File: 552MB used, 1906MB available

DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

 

 

 

Card name: ATI MOBILITY RADEON X600

Manufacturer: ATI Technologies Inc.

Chip type: ATI display adapter (0x3150)

DAC type: Internal DAC(400MHz)

Device Key: Enum\PCI\VEN_1002&DEV_3150&SUBSYS_3082103C&REV_00

Display Memory: 256.0 MB

Current Mode: 1440 x 900 (32 bit) (60Hz)

Monitor: Generic Television

Monitor Max Res: 640,480

Driver Name: ati2dvag.dll

Driver Version: 6.14.0010.6530 (English)

DDI Version: 9 (or higher)

Driver Attributes: Final Retail

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali to kod mene prelazi u opciju da imam mnoogo kvalitetan instrument i slabije kvalitetan PC :)

Ja sam svoj kupio pre 4 godine i od tada sam budzio samo ram i grafichku. Nishta mi vishe realno ne treba, dok ne pochnem ozbiljnije da se bavim web designom a i to nece biti skoro...

 

 

... a i za "ozbiljniji web dizajn" ti je dovoljna neka po današnjim standardima kanta stara 2-3 godine, samo da ima dovoljno memorije zbog fotošopa.

 

Kad smo kod kanti, evo moje:

 

Proc: Athlon XP 2100+

MBD: MSI KT333V (solidna i stabilna ploča za svoje godine, šteta što nije 400-ka)

RAM: 1 GB DDR u bizarnoj kombinaciji modula, očito zbog ploče radi na 333...

Video: ATi Radeon 9250 128MB

Audio: SB Live

Monitor: Dell M993s crni (svetla tačka, jedan od najboljih CRTova, i koštao je jedno 70-80€ više od ekvivalentnog Samsunga, pre 2 god )

HDD: Maxtor 160GB (šugava marka, al još radi pu pu pu a pride je i poklon)

HDD mobilni: Quantum Fireball AS 30GB (e to je bila serija)

DVDRW: Pioneer DVR-111D

CDRW: Sony CRX 195E1 (šta je taj izdržao u proteklih cca 5 godina, dobro je da radi)

Kućište: Neko kung-fu govno, sa dodatim ventilarotom koji je maznut iz nečijeg kućišta i vezao sam ga žicom, al drži

Zvučnici: Microlab Solo 2 Mk 3 (najsvetlija tačka, ubedljivo)

Štampač: HP Deskjet D2360 (govno, al štampa koliko meni treba)

Miš: A4 4D++ valjda, optički

Tastastura: Jetion (?!), samo izgleda fancy, a dobio sam je od ortaka kad sam u naletu besa zbog glupe igre polomio prethodnu preko kolena jedne subote uveče, pa mi u nedelju hitno trebala nova...

 

 

Ja sam mojom kantom zadovoljan, nedavno sam dodao memorije, (polovnu) zvučnu, zvučnike, i štampač, i takođe sam skavendžovao grafičku za dž i ubacio umesto mog starog GF Ti4200... , ne mogu da igram najnovije igre ali opet, mogu gotovo sve što je staro godinu i po - 2 god. pa i ponešto novo, manje zahtevno...

Nemam nameru da je menjam bar do nove god... Ima pametnijih stvari za trošenje para. Al kad je budem menjao konfiguracija ima da uključi 2x22" monitora, a do tog pazara ima i oni da padnu na 200€, sad su već na putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za po kuci imam neku masinu koja je zanimljiva iz razloga sto sve teram pod njom :)

 

Procesor: AMD Athlon Barton 2600+ (1.92Ghz)

Ploca: Abit NF2-S7

Memorija: 512MB Hyndai Electronics + 512MB neki pitaj boga modul ali su na 400Mhz :)

Grafika: Club 3d 7600gs 256/128 DDR2

HDD-ovi: Maxtor 40GB ATA + WD 80GB SATA

Optika: Nenad*ebivi Asus CD-RW + Pioneer 110D DVD-RW

Kuciste: Chieftec midi + napajanje SWEEX Gold Edition 650W

 

Jbg, radi ko zmaj, ne gasim ga vec danima nesto downloadujem...ps ako mogu da igram Gothic 3 u full-u zasto bi ga menjao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam imao neki od tih sistema, valjda... :mrgreen:

Mislio sam dakle, na win 2000 i win XP...

 

Totalni trip, to mi se jedino sa tom pločom dogodilo. Dakle, kombinacija 6VIA5T + celeron + NT sistem

daje plave ekrane prilikom instalacije sistema. Gledao na netu, nema rešenja. A i ja probao sve moguće i nemoguće stvari... Rešenje je da se promeni nešto od ta tri, ja promenio celeron punom trojkom i sve radi k'o sat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, uzeh Thermaltake Big Typhoon 120 VX hlađenje, i sada sam overklokovao procesor na 3.4 GHz, ovih dana se spremam da uradim vdrop mod na ploči zato što je vdrop mnogo veliki na ovoj ploči. Kuler na minimalnom broju obrtaja, tj. vent, hladi veoma dobro. 30C stepeni temperatura po jezgru u idle, do 55C u Orthosu. Thermaltake opravdava kvalitet, a bogami i cenu (50e). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...