Jump to content

Posveta


B@K@

Recommended Posts

Meni je pesma super... ne mogu da je povezem ni sa cim depresivnim, jer imamo drvo koje nije usamljeno ima vetar, a zahavljujuci vetru nije mu ni dosadno... ako se ovo prenese na ljude ima smisla...

 

B@K@: mislim da ti ovo ne treba "Tog istog vetra" jer u startu nisi naveo neki poseban vetar da bi rekao, tog istog vetra... pa zato mislim da je visak.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala... potpuno se slažemo, pesma meni nije depresivna, ima samo nijanse sete, shodno svrsi i pobudi njenog postanja...

 

Vidiš, možda si i u pravu za suvišnost navedne sintagme, ali ona je tu namerno postavljena, da naglasi datu sliku i podvuče suštinu postojanja ove pesme... Da može bez nje, slažem se, ali onda bi to bila neka druga pesma, pre nečija druga pesma... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

You say : "'Ere thrice the sun done salutation to the dawn"

And you claim these words as your own

But I've read well, and I've heard them said

A hundred times (maybe less, maybe more)

If you must write prose/poems

The words you use should be your own

Don't plagiarise or take "on loan"

'Cause there's always someone, somewhere

With a big nose, who knows

And who trips you up and laughs

When you fall

Who'll trip you up and laugh

When you fall

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"amaterske mistifikacije" daj, bre... kakva mistifikacija... malo simbolizma and that's all, covek napisa pesmu o coveku i njegovoj potrebi da ne bude usamljen, makar imao pored sebe vetar, taj isti vetar, koji mu pravi drustvo...

А видевши да ветар, тај исти ветра, пати, одлучио је да ветар, тај исти ветар, пусти (како је то лепо Гавра представио) енд деЦ ол...

Зато сам се и растужио, безвезе је кад поред тебе неко пати. :cry:

 

Иначе, мени је ово, такође, врло познато.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka sličnost sa bilo kojom drugom pisanom tvorevinom je apsolutno slučajna. Možda sam ovo izvukao iz kolektivnog (o)sećanja... Dakle, što se mene tiče, nije plagijat.

 

@Face Of Melinda - rekoh nečija druga pesma misleći kako sam je ja napisao takvu kakva je, načina ima mnogo, a ovo je moj...

 

@drunken butterfly - Lep citat. Odakle je? I šta si htela njime reći?

 

@_zizam - hvala, srećo...

Edited by B@K@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka sličnost sa bilo kojom drugom pisanom tvorevinom je apsolutno slučajna. Možda sam ovo izvukao iz kolektivnog (o)sećanja... Dakle, što se mene tiče, nije plagijat.

 

Ma ok... zezah se je ;)

Nego nemoj vise da koristis taj argument a razlog je sledeci http://www.blic.co.yu/kultura.php?id=5634

takozvana pesnikinja je izjavila kako je takodje pesmu izvukla iz "kolektivnog nesvesnog"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok... zezah se je ;)

Nego nemoj vise da koristis taj argument a razlog je sledeci http://www.blic.co.yu/kultura.php?id=5634

takozvana pesnikinja je izjavila kako je takodje pesmu izvukla iz "kolektivnog nesvesnog"

 

У праву је био Дучић кад је рекао да су они "најхрабрији народ, не јер се ничег не боје, већ зато што си ничег не стиде".

Тако су украли "Зови, само зови" коју певају на стадионима, онај ретард Перковић је "обрадио" "Марширала краља Петра гарда", обрадили су и Марш на Дрину...

Будале...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok... zezah se je ;)

Nego nemoj vise da koristis taj argument a razlog je sledeci http://www.blic.co.yu/kultura.php?id=5634

takozvana pesnikinja je izjavila kako je takodje pesmu izvukla iz "kolektivnog nesvesnog"

Ha! E, kakvih sve ima ljudi, a što je još gore - izgleda da su ovi naši papani i to iskoristili da opljuju po nacionalnoj osnovi...

Ipak, postoji razlika između nepravedno optuženog i hladokrvnog ubice koji koriste iste ili slične argumente u svoju odbranu, obojica tvrdeći da nisu krivi... Naravno, ovde sam ja hladnokrvno nevin. :evotigana::mhihi:

Sve i da mi pokažete istu takvu od drugog autora, ja znam rađanje ove pesmice, toliko o tome...

 

@Akseanosilas - Bosanci, Hrvati? Inače, obrade tog tipa su svojstvene mnogima, evo ja prvi znam za nas, Srbe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...