Jump to content

2007.11.17. *SKC, Beograd* Helloween & Gamma Ray


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TOOOOOO!!! Ljudi kolko ste chekali Hansena i ekipu da izadju! Ja sam mozda stajao 10 - 15 minuta i stajao bih mnooogo duze ali posto je chovek koji me vozio nazad za Mladenovac (cale mog druga) vec stigao kolima do SKCa, morao sam da krenem! Jebote znachi sledece godine ima da uzmem autogram od Kaia! E a na autoputu an pumpi vidim Brankovice, vracaju se isto sa certa! E jel su na Balkonu bili samo poznatiji ljudi ili sta vec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e taj sam tip :D kreten jebote prvi krenuo da me udara i to laktom u facu... cuo sam da sam mu napravio sljivu il ga je to jos neko zabo u glavu?

 

Nisi jedini...i ja sam popio lakat u facu od njega i nesto nesto u bubreg. Sve vreme je stajao sa moje desne strane a kad je krenuo ride the sky, zagrlio me je i drzao svoju prokletu kombajnsku viljusku od ruke na mom ramenu, prokleto sam otpao, nisam mogao da izdrzim njegovo bacakanje te sam se malo samo unazad pomerio, koliko je bilo moguce kroz onu masu. Znam samo da je ovaj jedan decko iz Forever Storma ostao tu napred, njega sam prepoznao, pa se nasao debelom sa leve strane...covece, ja razumem euforiju na koncertima i sve je bilo ok dok se on nije pojavio. Razumem i mala talasanja ona koja su nas sve zahvatila ali boze moj da se to ispraviti, ali ne...uvek mora da se tako neko pojavi...dodjavola. Sve u svemu koncert je bio fenomenalan, zao mi je sto uopste nisam cuo Weikatha, a i Deris je mogao biti malo pojacan, ali nemam nikakvih zamerki, apsolutno! Fenomenalan jedan koncert i nadam se jos takvih u buducnosti da bude!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je sto su se mnogi lepo proveli, i drago mi je sto je onda problem bio u meni... Zasto problem? Jer mi je ovo bio jedan od najgorih koncerata ikada... Gamma Ray je bio dobar, zaista su ekstra muzicari, Hansen ima neverovatan glas... Ali Helloween...Zvucali su mi krajnje jadno... Vokal se lose cuo, gitare mnogo ostrije nego sto bi trebalo, bubnjevi previse glasni za sve instrumente... One pesme koje sam uspeo da prepoznam su oskrnavljene toliko da mi je zao sto sam ih prepoznao... Likovi iz Helloweena su krajnje antipaticni... Sta vise povracalo mi se od njih....

 

Najgore od svega je sto sam ja i isao prvenstveno zbog helloweena... Boze mili, zvucali su kao prosecna svirka u skc-u, i to onih neafirmisanih bendova...

 

Hansen je izvukao koncert i jedino sto mi je svetla tacka je Gamma Ray i Future World i I want Out... Ostalo...uzas.... Bar po mom misljenju... Verovatno mene vise ne privlace ovakva dogadjanja i zato sam i vise nego razocaran celim koncertom... Jbg....

 

Jos jednom...Drago mi je, ako ste se svi ostali lepo proveli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decko pricas gluposti ali ajde,da kazemo da svako ima pravo na svoje misljenje,ovoga puta si mnogo pogresio,ili neki komplex izvire iz tebe ili jednostavno nemas osecaj da procenis sta je dobro a sta lose...

 

Covek je lepo rekao da mu je drago sto su se ostali lepo proveli i da je problem u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista ne znam odakle da pochnem...ali posle duzeg razmishljanja ovo je definitivno najbolji koncert na kojem sam bio. Da da veliki i nenadjebivi koncert Guardiana pada na drugo mesto. Jes da publika nije pevala ko na Guardianima ali ono sinoc je bilo neshto nestvarno... Jebote na jednoj bini gledash Kaia, Markusa, Weikatha i Derisa... pa chovek da ti pricha i prosto da ne poverujesh... ono si morao da vidish da bi shvatio o chemu je rech. Shta reci onaj ko nije bio nije ni svestan shta je propustio... I dalje mi nije jasno kako to da je na Guardiane ishlo preko 30 ljudi iz Shapca, a na Hell/Gr niko koga poznajem ? I veliki je smor kad idesh sam na koncert, zbog toga sam tek negde oko pola osam kad je i krenuo ulazak doshao ispred Skc-a. Ali predhodno sam se naravno slikao ispred onog kamiona... Chim sam ushao u skc odmah sam otishao do tezge sa merchom, znao sam unapred koju cu majcu da uzmem ali sam to ipak ostavio za kraj koncerta. Pred pochetak GammaRaya stajao sam negde na sredini sale i lepo se sve videlo ali kako je koncert odmicao bio sam sve blizi bini. A poprilichno su me iznenadili ljudi koji su stajali oko mene jer nisu znali rechi nijedne pesme ? U nekim momentima sam se chak osecao glupo jer sam samo mene chuo kako se derem i pevam... No da predjemo na svirku... Kao shto sam ochekivao GammaRay je jebao kevu za sve pare shto bi rekli, setlista je bila fantastichna i strashno brzo mi je proshla njihova svirka... zao mi je shto Rebellion skratishe al ajd sad nije ni bitno, nego ne mogu nikako da shvatim shto ne odsvirashe Somewhere Out In Space ? Jedna od boljih GammaRay stvari ever. Ali zaista je glupo zbog toga im zameriti, jer kad chujesh New World Order, Rebellion in Dreamland, Land Of The Free, Valey of the Kings zaboravish da je ta pesma izostala. I posle sat vremena koji su bukvalno proleteli, i posle nekih petnestak minuta pauze na scenu izlaze nenadjebivi kraljevi ne samo power metala vec metala uopshte, kraljevi koje chekam godinama da vidim tu su na nekih 5-6 metara od mene. Krece uvod za Halloween i u masi nastaje ludnica... jbt. nikad to necu zaboraviti, evo sad kad se toga setim kao da sam sanjao neverovatno shta reci, a posle toga pesma koju nisam ni najmanje slutio da ce svirati Sole jebeni Survivor...aaaaaaaaaaaaaaa kako sam se samo derao kad sam chuo, grlo je vec tad pochelo da me izdaje ali sam nekako izdrzao do kraja i sve pesme ispratio pevajuci. Tachnije nisam bash sve, Kinga nisam celog jer neshto i ne gotivim tu pesmu. Ali da ne smaram i nepricham za svaku pesmu posebno reci cu samo da su me March Of Time i We Burn strashno pozitivno iznenadile, pesme koje nisam takodje ni najmanje slutio da ce svirati. A shta reci za medley? Nekih 5-6 pesama od kojih ne znash koja je od koje bolja, jbt. kako su mi suze krenule kad sam chuo onaj uvod za Perfect Gentleman... neopisiv osecaj, a tek za Where The Rain Grows... bolje da ne pricham. E sad jedina mana shto se tiche setliste Helloweena, mogli su umesto Kinga da odsviraju celog Keepera al dobro, dosta je i onaj refren shto odsvirashe. Svidja mi se izbor pesama sa novog albuma, izabrali su mozda i najbolje pesme na albumu. Odrao sam grlo ko nikad u zivotu i glas mi je otishao u kurac josh pre onog medleya tako da je bilo pitanje kako da otpevam Future World i I Want Out? Ali kad vidish onoliko legendi na bini to ti daje snagu da pevash ako treba josh dvadeset a ne dve pesme. Za atmosferu na te dve pesme necu nishta reci to je trebalo videti i doziveti...

Josh bih ja prichao i smarao o ovom koncertu ali aj necu vishe mislim da sam dosta rekao, krivo mi je samo shto nisam imao vishe para da uzmem i GR majcu al nema veze vazno da sam uzeo majcu Helloweena.

Strashno me je obradovala vest da cemo sledece godine gledati ponovo Helloween i GammaRay i jedva chekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one koje interesuje kad ce opet doci, krajnje jednostavan odgovor, sledece godine, a gde i tacan datum cemo naknadno objaviti.

 

Za kraj kako Andi Deris rece: "See you next year on.......

:rockdevil::rockdevil::rockdevil::pivopije:

 

 

A na ovo moje niko ne odgovara a?

Pa strpi se malo covece :) :) :) :) :) :)

 

E jel su na Balkonu bili samo poznatiji ljudi ili sta vec?

U principu - da.

Na balkonu su ljudi sa akreditacijama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista ne znam odakle da pochnem...ali posle duzeg razmishljanja ovo je definitivno najbolji koncert na kojem sam bio. Da da veliki i nenadjebivi koncert Guardiana pada na drugo mesto. Jes da publika nije pevala ko na Guardianima ali ono sinoc je bilo neshto nestvarno... Jebote na jednoj bini gledash Kaia, Markusa, Weikatha i Derisa... pa chovek da ti pricha i prosto da ne poverujesh... ono si morao da vidish da bi shvatio o chemu je rech. Shta reci onaj ko nije bio nije ni svestan shta je propustio... I dalje mi nije jasno kako to da je na Guardiane ishlo preko 30 ljudi iz Shapca, a na Hell/Gr niko koga poznajem ? I veliki je smor kad idesh sam na koncert, zbog toga sam tek negde oko pola osam kad je i krenuo ulazak doshao ispred Skc-a. Ali predhodno sam se naravno slikao ispred onog kamiona... Chim sam ushao u skc odmah sam otishao do tezge sa merchom, znao sam unapred koju cu majcu da uzmem ali sam to ipak ostavio za kraj koncerta. Pred pochetak GammaRaya stajao sam negde na sredini sale i lepo se sve videlo ali kako je koncert odmicao bio sam sve blizi bini. A poprilichno su me iznenadili ljudi koji su stajali oko mene jer nisu znali rechi nijedne pesme ? U nekim momentima sam se chak osecao glupo jer sam samo mene chuo kako se derem i pevam... No da predjemo na svirku... Kao shto sam ochekivao GammaRay je jebao kevu za sve pare shto bi rekli, setlista je bila fantastichna i strashno brzo mi je proshla njihova svirka... zao mi je shto Rebellion skratishe al ajd sad nije ni bitno, nego ne mogu nikako da shvatim shto ne odsvirashe Somewhere Out In Space ? Jedna od boljih GammaRay stvari ever. Ali zaista je glupo zbog toga im zameriti, jer kad chujesh New World Order, Rebellion in Dreamland, Land Of The Free, Valey of the Kings zaboravish da je ta pesma izostala. I posle sat vremena koji su bukvalno proleteli, i posle nekih petnestak minuta pauze na scenu izlaze nenadjebivi kraljevi ne samo power metala vec metala uopshte, kraljevi koje chekam godinama da vidim tu su na nekih 5-6 metara od mene. Krece uvod za Halloween i u masi nastaje ludnica... jbt. nikad to necu zaboraviti, evo sad kad se toga setim kao da sam sanjao neverovatno shta reci, a posle toga pesma koju nisam ni najmanje slutio da ce svirati Sole jebeni Survivor...aaaaaaaaaaaaaaa kako sam se samo derao kad sam chuo, grlo je vec tad pochelo da me izdaje ali sam nekako izdrzao do kraja i sve pesme ispratio pevajuci. Tachnije nisam bash sve, Kinga nisam celog jer neshto i ne gotivim tu pesmu. Ali da ne smaram i nepricham za svaku pesmu posebno reci cu samo da su me March Of Time i We Burn strashno pozitivno iznenadile, pesme koje nisam takodje ni najmanje slutio da ce svirati. A shta reci za medley? Nekih 5-6 pesama od kojih ne znash koja je od koje bolja, jbt. kako su mi suze krenule kad sam chuo onaj uvod za Perfect Gentleman... neopisiv osecaj, a tek za Where The Rain Grows... bolje da ne pricham. E sad jedina mana shto se tiche setliste Helloweena, mogli su umesto Kinga da odsviraju celog Keepera al dobro, dosta je i onaj refren shto odsvirashe. Svidja mi se izbor pesama sa novog albuma, izabrali su mozda i najbolje pesme na albumu. Odrao sam grlo ko nikad u zivotu i glas mi je otishao u kurac josh pre onog medleya tako da je bilo pitanje kako da otpevam Future World i I Want Out? Ali kad vidish onoliko legendi na bini to ti daje snagu da pevash ako treba josh dvadeset a ne dve pesme. Za atmosferu na te dve pesme necu nishta reci to je trebalo videti i doziveti...

Josh bih ja prichao i smarao o ovom koncertu ali aj necu vishe mislim da sam dosta rekao, krivo mi je samo shto nisam imao vishe para da uzmem i GR majcu al nema veze vazno da sam uzeo majcu Helloweena.

Strashno me je obradovala vest da cemo sledece godine gledati ponovo Helloween i GammaRay i jedva chekam.

 

 

 

Znaci sto se tice grla necu da pricam hehe,parce mesa mi visi u grlu hahahha,ne moze da se iscupa hmmmm....valjda ce proci,iritira me ali ok!KOLIKO SAM SE DRAO!!!Nisam mogao ni minut da sacekam posle koncerta koliko sam znojav bio,u nekim trenucima sam vec osecao kao da dobijam upalu pluca,sav sam se tresao!Jedva sam se vukao...

ALI NIJE MI ZAO!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BruceBruce.... Jedno pitanje.... A ko odlucuje sta je dobro a sta lose? Ako mislis da postoji nesto objektivno, onda zivis u zabludi...

 

Meni su od Helloweena za 2 klase bolje zvucali i Guardiani i Gamma Ray i Hammerfall (u Budimpesti) i Stratovarius (u Budimpesti)... Uporedi Eagle Fly Free sa albuma i onaj koji si cuo na koncertu...Meni je to zvucalo surovo koliko je oskrnavljeno...

 

Sto se mene tice proveo sam se uzasno... Ali to sam samo ja... U pravu si problem je u meni u odnosu na masu koja je tamo bila, ali isto tako bi i jedan iz te mase bio problematican kad bi se nasao na koncertu na kom bih ja uzivao... Tako da je i to relativno... Primi puno pozdrava od mene i nemoj se ljutis sto se meni nije svideo koncert.

 

Jedno zapazanje.... Svi ce reci da je njihovo misljenje ispravno, zato je korisno nauciti da se tudje prihvati (ne usvoji, vec prihvati)... Sto pre ljudi shvate da ukusa postoji koliko i ljudi to ce pre prestati da jedni druge nazivaju idiotima, debilima itd...

 

Bidnite pozdravljeni ljudovi i uzivajte u poslekoncertnoj eufoiji, a ja cu da uzivam u mnogo cudnijim i drugacijim stvarima.... Svakom svoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...