Jump to content

2007.11.17. *SKC, Beograd* Helloween & Gamma Ray


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Helloween je bio isto odlican ali imam zamerki "The King For a 1000 Years" me je smorila samo tako i bubnjar je upropastio "Eagle fly free" sto se tice bubnjeva.

 

aaaaaajjjjjdeeeeee....

 

ajmo bez bespotrebnih dlakojajenja molim vas...sasha promashio jednu notu na jednom od 351362 soloa na "halloween" i sl stvari....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebe mi se za ozvucenje. Jebe mi se ko je bolji frontmen. Jebe mi se sto je nesto falilo stejdz showu.

Ovo je za mene bilo nesto vise od tih prizemnih stvari. Transcendentalno. Uspomene. Emocije. Ljubav. Najlepse godine zivota. Za sve to me vezuju pesme koje sam veceras cuo.

Nisam objektivan, jebe mi se. Ne idem na koncerte zbog toga. Ja sam nezreo, sta cu. Ovo je bilo beyond. U kurac, ima da padnem ispit za 4 dana ali jebe mi se.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ako prodjem i pola kolokvijuma sledece nedelje ima da blenem u prazno gore nego sad....a i ako prodjem, pitacu se kako? Kai. Kai je odgovor.

 

2 Members: Miroslav Radošević, Grobodan

 

haha..kod mene sad pichi lotf pesma...kako kod tebe? : )

Edited by Miroslav Radošević

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz
Jebe mi se za ozvucenje. Jebe mi se ko je bolji frontmen. Jebe mi se sto je nesto falilo stejdz showu.

Ovo je za mene bilo nesto vise od tih prizemnih stvari. Transcendentalno. Uspomene. Emocije. Ljubav. Najlepse godine zivota. Za sve to me vezuju pesme koje sam veceras cuo.

nema potrebe da išta dopisujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je extra!

GR je jebo majku!

Helloween isto!

Obe set liste su bile super!

Kai je Bog!

Jedina zamerka mi je sto je zvuk bio nesto losiji na Helloween-u, nego na GR-eju... Mada je to mozda zato sto sam se malko povukao pozadi... Jebem li ga... Nije ni bitno...

U svakom slucaju: extra koncert!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio prvi red...nije bio perfektan zvuk, bilo stoke...ali KAI, ali KAI BRE!!!! I sta sad? Sta...sutra da uchim? A u kurac...evo slusham novi album na originalu koji uzeh koji je svrshina ziva kako izgleda..i koji nekako prezive guzvu. Kai!!! Znachi kako mi je sporo proslo ovih zadnjih 20tak sati pred koncert ne mogu da opishem...a tek chekanje ispred...znachi, bio sam miran, brojao u sebi, ali spreman da iskochim iz koze...jumpy kol'ko oces. KAIIII!!!!!!! I zauzeh neko ok mesto u masi...kad krece intro leba ti...pa kad krece da ulazi Zimmermann...pa ekipa...pa KAIIII!!!! KAIII!!! KAAAAAAAAAAAAAAAIIIIIIIIII!!!!!! VIDEH KAI HANSENA UZIVO BRE!!! I nasmejan...i peva i jebe keve..i svira...i jebe bre sve redom. Vi, mi, ja, ti, oni gore na balkonu, ni do kolena tom choveku. JEDAN JE KAI!!! Zvuk na Raysima mogao da bude bolji...ali kad sam chuo Rebellion...znachi skopljene ochi, ruke u vis, i dranje grla....meeeelting on the eaaaastern shore.....jebeno najbolja power pesma....jedino mi zao sto isekli opet onaj fantazija drugi deo, ali dobro...Seeeend mi a sign...how about that? Real world sa novog, kako poludeh tu, kraljevskog li refrena majko....KAIIII!!!!! A bre...sta sam hteo....Dan je pokazao ko je tata u poweru, ne trebaju mu fancy drum soloi...Henjo lik uvek nasmejan, uklapa se u bend u atmosferu kol'ko oces...Dirk sas svojim manowar imidzom al isto kul dete...ali K A I. KAI je bio ispred mene, pevao je....svirao..jebao keve. Am I dreaming?

 

Uh...i nekako preziveh to...i nekako pokushavam da se sastavim...ali kurac, krece novo tabanje po chulima, nervima i ganglijama..iskreno ona pauza prodje k'o za minut..GASI svetla, pada LOTFII(da ustupi mesto, realno, boljem albumu, ali gorem coveru)...i onda trube...THE trube..pa razreshi zagonetku..i ono..logika - Kill It, chak i oko mene se par likova dralo to...kad ono ni levo ni desno, ni gore ni dole, nego odma', bez chekanja, odma' u centar, odma' ubadaju sa pesmom koju napisao K A I!!! KAI! BRE! Ok...iskreno, BLISKA, ali bliska trka koja je pesma bolja RiD ili Halloween..obe imaju svoj shmek..i obe napisao, ko? KAI! ALI H A L L O W E E N ! ! ! PA BRAVO MOMCI DA VAM JE SVAKA ZLATNA!!!! Kad krenuo onaj creepy horror intro krenuo sam da vristim i da vristim, i da se derem kao majmun kao da mi neko gori jaja sa plinom, u glavi mi "chuvaj glas za lirice bem te", ali jok, dobro onda krenula thrasherica....kad smo vec kod toga, vrat pochinjem da "osecam" polako...bilo headbanga za mene dosta, uglavnom kad nisam pevao ili pratio soloe svojom "gitarom".... KAI..HALLOWEEN!!! I meni vec nije dobro...ne dobro nikako... pa onda jedna od najboljih Andi era pesama..SOOOOOOLEEEE SURVIIIIIIVOR..on a kill withooooout alllleeeeeert....i onda, i onda, josh jedna majstorija, OPET KAI! I pesma koju nisam mislio da ce ikad vishe da sviraju, ali stvarno, nikad...znachi, IZNENADJENJE VECHERI, IZNENADJENJE veka...znachi kad je krenuo "March Of Time" onaj intro...ja kao...aha do jaja...pa onaj ludi riff....ja sam vec ono A?!...pa kad krenulo pevanje, i derem se i derem se..i tek kad se zavrsila pesma shvatio sam, MARCH OF TIME, KAI BRE!!!! Ko jos pishe ovakve? Niko!!! KAI! Ali opet, momci iz helloweena, alal ve kurac!! Znachi, odavno ovoliko pesama sa Keepera nije svirano..dr.stein i eagle su standardi, zakoni neprelazni...znao tad weiki da napishe koju dobru..a kad smo vec kod toga - "A Tale that wasn't right"...suze, finalni bol, prejebenost, ziva jebenost...do jaja "Silence", ali realno, balada vecheri, jebiga. Jedan je Keeper. JOSH "JEDNIJI" JE KAI! UBERTATA! Novi album, kad nisu krenuli na startu sas Kill It, i bolje sto nisu posle..to je pesma samo za otvaranje iskreno..ali one tri su extra! ALAIF do jaja uzivo, Bells prijatno iznenadjenje, mlogo, ali mlogo dobra...ovako je nisam ni kuci pevao....ali "Paint A New World" - najbolja Helloween pesma na zadnja 3 albuma, i u Deris eri medju 5 jachih. Sigurno, FANTAZIJA! KAI!!!!!! Drum solo prijao da se odmorim, a i kul solo bio iskreno...malo mu trul ipak zvuk na oni bubnjevi al ajde, zabavio masu lik dok se odmori Andi...King znam samo refren i neke delove, pa sam tu vishe bangao i skakao...i onda svrshanje za kraj..pre svega - WE BURN! E iz kog li su to naftalina izvukli, nikad mi nece bitno jasno... A kad smo vec kod naftalina, Helloween prvi put u karijeri(chini mi se, trenutno sam 90% siguran) odradio medley, ali kakav! Perfect G intro - Mogu ja - Gde raste kisha - Da mogu da letim - Perfect G perverzija - Power(sve vishe i vishe volem ovu pesmu) - i onda Keeeepeeeer! Steta sto samo ovaj deo ali dobro..sve u svemu, nabacili su 6 monster pesama u medley i napravili chudo! Odlichno! Znachi samo izlecu jedna za drugom, jedna za drugom...strashno..i onda pauzica opet i izlece ON! KAI! KAI BRE!!! I pevao je...i odsvirao je dve najlegendarnije (mrzim ovaj izraz) stvari...Future jebeni world!!!!! Ko ono vecheras nije pevao ne pripada ne samo vecheras nije pripadao tamo, nego nesto nije u redu sa njim, zalutale dushe...i onda one gore nadrealne dushe, na chelu sa KAIem, odsvirashe I WANT OUT. Chekaj...I WANT OUT! Dakle...oni jesu svirali I Want out....jesu...jesu...celu...i KAi pevao? Kai je pevao jebote...i odradili one shmekerske leadove i soloe djuture...I WANT OUT. A ko je napisao taj classic? Bravo mali, KAI!!!!! KAIIII!!!!!!!!! I kraj...zagrlih Starbrejkera prvo, i pevah Fallen to Pieces sto pichila sa zvuchnika, pa onda redom koga poznajem...i onda smirivanje...chekaj malo..ajde....actually josh uvek se smirujem...i okupao se i sve...i steze grlo, vrat jebe....i sve ostalo je nebitno, jer - KAI! Zasto? Kai. Zbog chega? Kai. Jel moze? Kai. the answer. The to je to motherfuckers!!!!!!!!!

 

 

Šta reći više? :pivopije:

 

 

 

Ajd' neću ni ja da sitničarim oko nekih detalja tehničke prirode, ovde je ispalo sranje što su uopšte morali u SKC-u i to je to...

 

A publika... Da li je još neko primetio da je atmosfera na koncertima kod nas sve gora i gora? Oni prvi Gardijani su bili vrh, posle toga nekako kao da je publika sve razmaženija.

 

Jbt ljudi kao da nisu slušali Live On 3 Continents, oni Brazilci objašnjavaju kako se to radi!

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Најбољи и најгори дан икада

 

Другар и ја кренули из Новог сада око 2, прво бламирање на шалтеру када он (гимназијалац) и ја (бивши гимназијалац) петнаест минута нисмо могли да саберемо две троцифрене цифре пред педест људи, улазимо у воз, купе катастрофа, две типичне глупаче које (ко им каже....) које су два сата трљале о шминци и Томи са Детелинаре, дизел који је причао телефоном и блек металац који је !покушао! да пљује по Хеловину, па смо га веома нељубазно замолили да напусти објекат. Н пола пута, полиција упада у купе, нисмо имали личне карте па нас тероришу у специјалном купео око пола сата, укључујући скидање до гаћа, и претњама да ће нас избацити из воза (што и јесу), писати казне од 50.000...

 

Долазимо у Београд, другар губи торбу са комбатицом, 2 дуска и мајицом (МОЛИМ ВАС, АКО ЈЕ НЕКО НАШАО НЕКА МЕ КОНТАКТИРА НА ПМ, НАГРАДИЋЕМО ВАС!!!!!, улазимо у СКЦ, свирка која је била фантастична, Гама Реј, сјајан, сет листа ми јебила одлична, очекивао сам можда неке друге песме, али и овако је било богосвски, Хелоњин је био добар на почетку, онда су почели мали да смарају, али су се после извукли, и на крају тотална лудница, бтв, медли је био сјајан.

 

Када смо се враћали мењали смо једну јакну, а другар би могао да има озбиљне последице што је мокре косе и без јакне и дукса ишао по снегу у Нови Сад, тако да ако је неко узео јакну, нека се запита да ли је било вредно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas dobar koncert.

 

Stvarno je sve bilo sjajno, Iskreno odusevljenje na Hansenovoj faci od samog starta je priceless momenat za svakog fana, a vama svima svaka cast, jebali ste keve kakva ste publika, ja sam gledao od gore i uzivao.

 

Ride the sky i double bass kroz celu stvar kao singerica, zlo kako je covek proshtepao, a Helloween encore momenti su verovatno najbolji bis koji sam video, iscedili su sve na takav nacin da niko nije mogao da se oseca prevarenim. Tako se radi bis. Smart ass shvabe.

 

 

 

 

 

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro jutro...

 

Uh, mene isto startovali u BG-u, ali sam imao l.k. (kad sam isao na Guardiane, ja sam jedini u punom kupeu bio bez legitimacije i jedino je meni nisu ni trazili :confused: - sreca ili sta li je...) A ortak je iz DB-a, tako da se ispricasmo s pandurom ko da smo stari poznanici...

Meni je odgovarao King (svaka cast za izvodjenje), a drum solo je bio fantastican (cak je i lik iz obezbedjenja zaboravio na svoj posao i sav se pretvorio u uvo :) )

Medjutim, mislim da je March jedna sasvim prosecna pesma od Helloween-a i da su mogli ubaciti neku bolju na njeno mesto (mozda Savage ili Victim of Fate hehe...)

Nove pesme za mene nuzno zlo, ali dobro su zvucale uzivo - posebno As Long As i I Paint (as long as i paint...) Najbolja atmosfera za mene na A Tale That Wasn't ! Tada mi se vratio glas u punoj snazi, inace mu nikada ne bih oprostio ;) Naravno, ovo je za Helloween.

Sto se tice Gamma-e, novi album mi isto ne lezi, ali nisu ga ni potencirali. Najjace mi je bilo na Silence !

"Reunion" bio vrhunski !

Odlican koncert, steta sto nismo mogli da uzivamo u malo boljem zvuku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo sto nisam pocela plakati prvih sat i nesto vremena.. Cujem ja sve super, Kai peva pa rastura, al nisam bas visoka pa nista ne vidim jbm mu mater, pa se zato smorila do jaja, samo neke glave vidim ispred sebe :(..I tako sve dok me nije usralo kad poce Helloween, da se popnem na jedan od stubova odakle mogu da vidim smekera Derisa..E, od tada mi je bilo stvarno extra..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je stvarno vredelo videti ;)

Kai me je potpuno odusevio!!!

generalno zadovoljna listom, svirkom, atmosferom

kao sto sam i pretpostavljala najace je bilo kad su svirali zajedno... Future World i I Want Out...pa sta bolje pozeleti :da: :da: :da: ako me tad nije srcka strefila od toliko emocija nikad nece !!!

ma ni ne znam kako da opisem sve sto kroz pesme proziveh sinoc :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 Members: furija, Runner, -powerslave-, Angrist., bloodchild, Strahinja, Lucky_charm, Divlji Tigar, tidzana, DBraveZ, mravsteen

:lol:

 

Btw., ja tek sad vidjeh da sam propustila Heaven Can Wait, kako mi je krivo. =(

Prije par sati sam stigla iz Beograda, i ja se BUKVALNO RASPADAM! Znači, 7 sati do Beograda i 7 sati nazad i hodanje cijeli dan po gradu prije koncerta i pola noći poslije koncerta i guranje po trećim/četvrtim redovima i na kraju dospjeh do drugog, kad je bio bis sa Kaiem. Izmorena totalno fizički, psihički O-D-U-Š-E-V-LJ-E-N-A !!!!

Trenutno sam još pod uticajem, razmišljanjem, zamišljanjem, set lista je fenomenalna, scena fantastična, nažalost uvodnu scenu Gamma Ray-a nisam vidjela a jesam čula, al' je zato uvod Helloween-a bio strašan!

Članovi totalno opušteni, o Kaiu neću ni da govorim, taj čovjek me tek sinoć oduševio, znači nema ništa do toga dok se ti sam ne uvjeriš.

Kai razbija glasom to je nevjerovatno, svaki put kad povisi ton ja se naježim.

Deris me totalno pozitivno iznenadio, zna sa publikom, svaka mu čast! Bis je bio strašan, a na Silence je bila divna atmosfera, suze mi krenule... Lijepo, divno, neću više da pišem, nekako mi teško, haha.

Uglavnom, obogatila sam se pa kupih majicu dugih rukava od Helloween-a i Gamma Ray-a i majicu kratkih rukava "Hellish Rock 07/08", onu zajedničku s nazivom turneje (gladna sam bila sve tri majice, ali bih bila još gladnija da ih nisam uzela, nekako volim te uspomenice sa divnih koncerata još divnijih bendova), i kupih LE G.W.T.D., evo još nisam ni otpakovala, uzela bih i Land Of The Free II, al' šteta što u Srbiji nije bio koncert par dana poslije jer bi tada izašao CD i u Europu, a ovako moram ganjati po nemogućim mjestima.

Poslije koncerta uhvatih Henjo-a, slikala se s njim, tražila mu trzalicu i dobila sam, pa sam zvala Kaia da izađe iz busa pa se i s njim slikala, potpisao mi se na kartu, bilo je tu malih anegdotica s njima dvojicom, hahaha, umiranje, a najjača je ona da je nekom liku upala noga u onu rupu kad je slikao Kaia, i zaglavio se. :) :) Bila su tu još dvojica likova, jedan me i slikao sa Kaiem, pa eto ako ste na forumu uopšte pozdravljam vas. ;) Ostale članove nisam stigla pohvatati, al' mi je iskreno najbitnije bilo s Kaiem prozboriti koju riječ, i strašno mi je drago što se ja lično sinoć uvjerih da je lik totalno na zemlji, ipak mi je među omiljenim muzičarima i ne bi valjalo da je drugačije.

Pozdrav za ErLiKa! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ponovim isto kao posle certa - stvarno fantastično, toliko da mi je zaista ponestalo snage, jer je bilo toliko jakih detalja, da prosto nisam mogao da se skoncentrišem na sve. Ako dobro pamtim, pesma Rebellion in a Dreamland je bila nešto skraćena. Onaj set bubnjeva što je svirao Loeble je sjajan - neverovatno koliko me taj čovek prijatno iznenadio. A za Kai-ja se slažem da je car. Jeb'o te, gledam snimak I Want Out što sam snimio mobilnim i još ne mogu da verujem čemu sam prisustvovao. Kai i Andi zajedno pevaju i grle se. Ludnica! :rockdevil:

 

@Sandman, ni ja ni ljudi u mojoj blizini nismo uspeli da pronađemo trzalicu. Ko zna ko je uzeo.

Neko me je pitao kako sam znao setlistu - pa lepo, objavili smo onu iz Budimpešte i sve se poklopilo.

 

Jedna negativna primedba - uzeti jaknu natrag bilo je još teže nego na HammerFall-u, a tada je bilo užasno teško. Prosto ne mogu da verujem - kao da je 20 hiljada ljudi čekalo na garderobu, ili su oni što barataju time toliko nesposobni. Sva sreća da sam uopšte izvukao jaknu - da su mi je izgubili, skinuo bih glavu nekome. Slično je rekao i moj ortak sa rockthenation foruma, koji je u tim trenucima borbe na život i smrt bio pored mene. Na Therion-u ću zato biti na levoj strani bine, da bih brže izašao po završetku koncerta.

 

Sluh mi je pretrpeo nešto teže posledice nego ranije, valjda zbopg neposredne blizine zvučnika, ali oporavlja se.

I da, onaj kamion je stvarno bio atrakcija za slikanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FENOMENALNO!Jedan od najboljih koncerta ikad!Nisam mogao da sacekam ispred da se slikam bio sam gola voda,skroz mokar,zaradio bih neku upalu!Gamma Ray mi je naravno bio bolji,ali i Helloween je pre razvalio!

Sta reci,ko nije bio neka se ubije odmah :)!

 

 

JEDAN JE KAI HANSEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

HAIL TO THE GOD!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Jedan od najboljih koncerata na kome sam bio!!!! :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Necu da se raspisujem previse, reci cu samo da je bilo velicanstveno! Jedino je yvuk malo bio losiji, pogotovu na Gamma Rayu i jedina zamerka na njihov racun sto nisu svirali Somewhere Out Of Space a to im necu oprostim :D

Inache kvlt bre!!!!!!!!!! Ride The Sky, No World Order, Send Me A Sign, Eagle Fly Free, Paint A New World, The Bells Of The Seven Hells, ma bre sve pesme sa novog albuma su majka :rockdevil: :rockdevil: a onda bre kvltna Future World! :rockdevil:

Znaci ko nije kupio album taj ne da se zajebo nego ne znam! Ovako lepo uradjeno pakovanje nikad nisam video, a i bonus numere su mnogo dobre :rockdevil:

Sve u svemu jedno zaista fantasticno vece!!! I jos akd pomislim da umalo nisam doso...Koji idiot :) :) :)

Pozdrav za vec poznatu ekipu :pivopije:

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno je bilo dobro, bio sam u prvom redu, uhvatio listu, palicu i deris mi dao vodu xD

posle sam pokupio autograme od kai-a i richtera i slikao se, pricali itd.. haha znam za toga lika sto je upao u rupu xD xD

opusteni likovi stvarno predobar koncert, mrzi me sad detaljno da pricam ali ja sam odusevljen...da uzeg i ja trzalicu od richtera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...