Jump to content

Kampovanje


krezavy

Recommended Posts

Elem, palo je prvo kampovanje u sezoni. XD

 

Bukulja, 4 dana. 2 nocji vetrustine, i dva dana & nocji kise. U sustini, isao sam da isprobam novu opremu.

 

Dakle, kod Capriola uzeh sator (dvoslojni Kadak) jerbo za bolji nisam imao para. Jedine 2 zamerke: grafitne sipke (mahom zbog tezine, ali i nije neki problem) i drugo, bitnije, za tu klasu... kondenzacija. Otvor na krovu i jedna vrata nisu dovoljna da sprece kondenzaciju. Nije bilo strasno, ali je definitivno neprijatno.

 

Druga nova igracka je Mekinlijeva vreca (+9+5-9). Da nije bila na snizenju pregrmeo bih i sa starom, ali ova me je odusevila. Za te pare je OK (3300) Inace, da je isla po nekim standardnim Mekinlijevim, prenaduvanim cenama... Ovako, jeste malo teza (kilo i sitno), ali posto sam zimogrozljiv, spreman sam da dodam 300g na spisak opreme.

 

Sve u svemu, 4 dana rostilja i gotivne klope, picja i ...makljanja s LARPerima <_<

 

Sledece na spisku za zamenu je manji ranac. Ova stotka je prevelika za obicno kmpovanje, ali ako ima da se nosi jos 20 kila opreme, preko onoga sto ti je poterbno za normalno kampovanje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto vidim da si iskusan koliko bi me kostalo iznajmljivanje te opreme (sator i sta vec treba) za 5 dana...

nisam kampovao u zivotu al eto na festivalu u smederevu cu morati, pa polako pocinjem da shvatam da to bas i nije toliko jeftino koliko sam zamisljao...

predlagali su mi da kupim neki jeftin sator na buvljaku al jebes to ako ce da ga oduva vetar prve noci ili ako propusta kisu (mda verujem da ce pocetkom jula biti 45 stepeni :) :) al za svaki slucaj )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Darkthor

Da li bi neko ishao ovdi?

 

http://www.pdpobeda.org.yu/mali_izvestaji/sopotnica08/5.jpg

 

http://www.pdpobeda.org.yu/mali_izvestaji/sopotnica08/1.jpg

 

http://www.pdpobeda.org.yu/mali_izvestaji/sopotnica08/2.jpg

 

http://i116.photobucket.com/albums/o34/mar.../zPhoto07_4.jpg

 

To je blizu granice sa CG, blizu Prijepolja...

Uzivo je mnogo lepse nego na slikama :)

 

Ja idem tamo 3-4 dana, 15.og jula najverovatnije ( ako ne tad, onda par dana kasnije ) tako da ako neko 'otje da se pridruzhi nek javi :rockdevil: Potrebni su ranac, vreca i dobra volja ;) Shator ne treba, imam ja rezervni :D

\m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam pazarila u Intersportu u Merkatoru na NBGD, renoviraju radnju i spustili cene na vrlo prihvatljiv nivo, npr ranac 75L koji je kostao oko 11000 kupila sam sa svim popustima za 6072 :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

u sred sezone niko nepricha o kampovanju!

 

davno nisam uplacivao net, ali bio sam sa izvidjachima na pet mesta do sad. mada uglavno gradske akcije ali bilo je ok

pritisao me je posao ovog leta cheznem za logorskim vatrama...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

koji ste smorovi pa ja sam bio sveze na szigetu prvi put kampovao nabacio neku penastu tanku prostirku i vrecu i nije mi bilo udobno da leshkarim ali mi je bilo super kada se vratim umoran i pijan sa metal stage-a i sapim ko prase odmah .

sledeci fest idem isto tako jer je super em ushtakash novac tj treba ti manje da bi krenuo iz siromashne srbije preko grane em upoznash ljude koje u hotelu ne bi ni video a i na festu si svo vreme .. ponecu dushek na naduvavanje i napraviti poprilichno odoban lezaj sto iskusni kamperi i chine .

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti smrdela pojma ti nemash o smradu !

za 7 dana kampovanja jednom se istushirao nikad kosu prao jer me mrzelo da se tusiram nocu pijan , zorom spavao a danju je bila velika guzva . realno uvek mozes da se tushnesh neke deve i 2 puta se tusirale , chistunice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji ste smorovi pa ja sam bio sveze na szigetu prvi put kampovao nabacio neku penastu tanku prostirku i vrecu i nije mi bilo udobno da leshkarim ali mi je bilo super kada se vratim umoran i pijan sa metal stage-a i sapim ko prase odmah .

:pivopije:

A ja sam mislio da smo ja i moj ortak jedini bili na celom Sigetu bez šatora, nego samo sa vrećema za spavanje. :)

Mnogo je cool još ne moraš da pešačiš do metal stage-a, nego je tu, preko puta ulice na 10 metara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sam mislio da smo ja i moj ortak jedini bili na celom Sigetu bez šatora, nego samo sa vrećema za spavanje. :)

Mnogo je cool još ne moraš da pešačiš do metal stage-a, nego je tu, preko puta ulice na 10 metara. :)

 

:):pivopije:

trebali ste ici ove godine bilo je :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jooj! Samo da iskažem svoje oduševljenje. ;) Početkom avgusta, odemo mi u Peščaru malo da se mlatimo i logorujemo daleko od civilizacije. Sve bi bilo lepo da nas nije uhvatila kiša daleko od logora. Elem, ne možete da shvatite moje oduševljenje, kada sam sav mokar (jedino što je na meni bilo suvo je bilo nekih 50cm^2 gaća) shvatio da mi je šator skroz suv. ...a samo sam ga lepo pritegao i zatvorio, a on jadničak preživeo oluju, 100km/h vetar i grad veličine prepeličijeg jajeta. E, još da je bio neki besno skup, pa da ispadne da se kurčim, nego Capriollo, koji je bio 5000. Hoću reći (opet), da je dobar za te pare. ;)

 

Ali ono što me je stvarno obradovalo su bili topla vreća i flajka vinjaka koji su me spasli prehlade. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...