Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

evo sta se trenutno sprema.. (slobodan dan pa nagadjam dupetu :) )

 

 

dakle, prvo se skuva tortelini:

Tortelini Sa Sirom

neka bude sa sirom.. tako je najbolje..

 

onda riba.. ja preferiram salmona, sad ako moze tamo nesto slicno da se nadje, samo da nije tuna..

 

Salmon

 

peci na maslinovom ulju i na malo putera.. naravno, pozeljno je da je osoljen sa morskom solju plus zacin zvani biber-limun..

ako nema da se kupi, onda obicni biber sa smrvljenim susenim limunom (nije mudrolija napraviti dan prije).

 

 

i SVE OSTALO

a to je brokoli (taj moj nije jos ociscen i spreman, nemo` da bude dlaka u njemu :) ), malo fete, malo parmezana.. maslina i susenog paradajza.. (ako nema da se kupi, onda isjeci paradajz na kriske, prepeci u rerni, marinirati u maslinovom ulju i thyme-u - kako se bijase to kaze na srpskom?.. moze stajati i do 3 dana spreman)..

 

uglavnom, kad se sve ohladi, pomijesati sastojke.. po zelji, zavisi sta se voli najvise.. i u kom odnosu.

 

sluzi se hladno, i moze stajati par dana u frizideru.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace ovde izvedes dete u McDonalds i to je izlazak... bljak... najgore je bilo kada mi je moj mali sestric trazio da ga vodim Mc. ja ga pitam "zasto bas tamo"? on mi odgovara zbog igracki u happy meal-u, naravno usput pojede one bljuvotine... Kod mene mu to ne prolazi, ali ono sto me zbunjuje je moja sestra koja ga vodi tamo :uhoh:

ја бих детенце одвео код лесковчанина уз речи, ''сестрићу, узни обавезно љуто и пивце и стрико ће ти купи плишану мечку од 2.5 метра. да г' јебеш ако стане у југа.'' ете ти хепи мил.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i nagadjam i ugadjam ;)

 

 

 

u pravu si za lososa, samo kad sam pricala ovdje s nekim nasim, oni me ubjedise da to nije losos, a kao - niko ne zna drugo ime.. sto se tice thyme, moja je baba to zvala timin, mama majcina dusica, a ja kazem `to sto lijepo mirise` :)

 

sta znam, kad su neka jela u pitanju, uvijek prije biram bosiljak ispred majcine dusice.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba su vrhunski zacini, a bosiljak je zahvalniji jer je sa njim tesko preterati. Majcina dusica se mora pazljivo dozirati da hrana ne dobija onaj chudan "chajolik" ukus, mnogo je jaka, sveza narocito.

 

btw, kada pravim bolognese school umake, vec duze vreme koristim uglavnom majcinu dusicu + bosiljak i to ispadne sjajno, jako malo je dovoljno za dobru farbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se zacina tice decko mi je iz Tunisa doneo nekih desetak...

Safran, Harissa (iliti tucana ljuta tunizanska paprika, ali mnogo ljuta), 4 epices pour cous-cous (isto neko ljutilo, ali jako ukusno), korijander, anis (ali za caj onaj u vidu semena), timijan, kari...

ovi su mi omiljeni, rekli smo cim se potrosi idemo u tunis po jos :)

da ne zaboravim i bosiljak... on je takodjer fenomenalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(glupo je al nema veze) !

metes ulje u tiganj da se greje ,dok se greje kidas iz kriske hleba sredinu i stavljas u tiganj i kada se ulje malo zagreje onda metes lebac i razbijes jaje u "sredinu" i cekas da se ispece...(inace probajte da stavite vegetu na jaja njam njam) ovo sam pravio samo jednom i bas je ispalo extra a drugi put ce ispasti grozno jer sam takav kuvar... culi ste za ovo ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

UUU, zakon tema!!!

 

@Double Fire: Domaci kukuruzni kornfleks ili cisto kukuruzno brasno? Ja koristim ovo drugo i stvarno je genijalno. Inace stavljam ga i u kajganu pa posle sve bude krckavo. Super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

shta je najodvratnije shto ste ikada probali ili jeli?????

 

gulash od svinjskih bubrega, na adi! kuvao na smotiri izvidjacha nash odredski kuvar Baki.

ja inache gotivim iznutrice kad se DOBRO pripreme... ali ovooo je ...... biloo jakiiiiii!!!!!!!!!

 

mirisalo je na zapishan podzemni prolaz i sl.... secam se da je neko doveo neke zhuce(av-av) i ni oni nisu 'teli da jedu te splachine.....

 

baki je dobar choek, i sigurno nije 'teo da nas potruje. a mozhda je to bila i diverzija nekog drugog odreda, ko ce znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

svasta vidjam po restoranima.. uglavnom, neka koreanska sranja, hobotnice, sta god.. nije mi se dalo ni mirisati koliko je ogavno. pa onda neka govedina iz kineskog restorana (jebo me Panda Express)..

 

jednom sam licno i personalno spremala morsku hranu (rakove i sl), tri dana nisam mogla govnjivi smrad istjerati iz kuce.. zavrsilo se tako sto sam sprejala namjestaj i zidove sircetom.

 

 

jutros se sageh da obujem cipele i povratim krekere sebi u usta. i progutam to ponovo.

da ga jebes, nista odvratnije u zivotu ne probah :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jutros se sageh da obujem cipele i povratim krekere sebi u usta. i progutam to ponovo.

da ga jebes, nista odvratnije u zivotu ne probah :)

 

Ahaha...

Nisam probala, ali verovaću ti na reč :)

 

Meni su najgora sranja koja babe obožavaju da jedu i teraju i tebe u fazonu nemaš ti pojma to je zdravo, tipa pitije, slanina, prerada, čvarci...

:puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jutros se sageh da obujem cipele i povratim krekere sebi u usta. i progutam to ponovo.

da ga jebes, nista odvratnije u zivotu ne probah :)

Bolje da ti ne pricam sta se meni jednom desilo kad sam bio pijan.

 

Meni su najgora sranja koja babe obožavaju da jedu i teraju i tebe u fazonu nemaš ti pojma to je zdravo, tipa pitije, slanina, prerada, čvarci...

:puke:

A sta fali pihtijama, slanini i cvarcima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...