Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Možda sam blesav, ali nešto sa light testom a paučinasto iznutra, pa još od belanaca, mene neodoljivo podseća na puslice, nebitno kog je oblika.

 

Pa i but je but, sad nebitno da li je šnicla ili kockica u gulašu.

puslica nema testo i tvrda je relativno. ima samo shecer i belance. shecer umeshan u belance. ne posut preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brain Salad Guuuz

ja pravim šnicle i od ćurećeg belog mesa i od telećeg buta, može i svinjskog, naravno, kad otkostiš krmenadlu i to je šnicla , misim, what's the big deal?

 

ili lovačke šnicle od srnećeg buta

Edited by Brain Salad Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neki tip za kinesku hranu..

Ono - kako nesto spremiti gajbi a da nije mnogo komplikovano i da je jestivo :)

 

I jedno glupo pitanje - kada se stavlja soja sos, tokom kuvanja ili posle? Noob :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za masu tih jela ti treba pricinac (i-zi) ili rezanci od pirinca (rice noodles). Kojih ima sijaset vrsta.

 

Pogledaj recimo 'Mongolian Beef' ili Chinese Beef (Chicken, Shrimp) with Broccoli...

 

Soja sos se generalno uzima pri obroku, svako umace ili sojasosi po zelji.

 

Ja recimo najbolje obozavam Tom Yum Kai supe. Koje su juzno kineske, da ne kazem sa Tajlanda. Beef Panang isto. Bar jednom nedeljno, za rucak.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neki tip za kinesku hranu..

Ono - kako nesto spremiti gajbi a da nije mnogo komplikovano i da je jestivo :)

 

I jedno glupo pitanje - kada se stavlja soja sos, tokom kuvanja ili posle? Noob :)

Zavisi sta pravis, ja sam se zezala s onim povrcem s piletinom (i/ili indijskim orasima/kikirikijem itd), tu je fora da soja sos razmutis u casi s vodom i brasnom, u kom odnosu ne secam se, ima jedan soja sos da se kupi s okacenom knjzicom s par recepata, mislim da na jednu casu vode (oko 2.5dl) ide soja sosa dok potamni voda i onda vrlo malo brasna, npr 1 vrsna mala kasika. To kad ljuljnes u vreo tiganj s skoro gotovim jelom maltene momentalno se zgusne i napravi onaj njami sos. A posle moze svako po ukusu da dodaje cist soja sos.

 

Treba ti sargarepa, paprika, krastavac i pecurke :da: piletina na kockice, ona se prva uprzi ako je spremas.

Fackelmann vok je zakon ako ga nadjete (bilo ga je pre u Mercatoru), nije preko 1000din.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta pravis, ja sam se zezala s onim povrcem s piletinom (i/ili indijskim orasima/kikirikijem itd), tu je fora da soja sos razmutis u casi s vodom i brasnom, u kom odnosu ne secam se, ima jedan soja sos da se kupi s okacenom knjzicom s par recepata, mislim da na jednu casu vode (oko 2.5dl) ide soja sosa dok potamni voda i onda vrlo malo brasna, npr 1 vrsna mala kasika. To kad ljuljnes u vreo tiganj s skoro gotovim jelom maltene momentalno se zgusne i napravi onaj njami sos. A posle moze svako po ukusu da dodaje cist soja sos.

 

Treba ti sargarepa, paprika, krastavac i pecurke :da: piletina na kockice, ona se prva uprzi ako je spremas.

Fackelmann vok je zakon ako ga nadjete (bilo ga je pre u Mercatoru), nije preko 1000din.

To trazim!!! Hvala :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad vidim natpis kineski restoran - jeza me uhvati.. thai manje vise..

 

 

piletina s medom, narancom i slicni peksimeti...... katastrofa..

 

ubola sam par dobrih stvari u Panda Express (sta cu kad volim kineski fast food :) ) - ali to je to.. ne volim da eksperimentisem mnogo s tim.

ja sam dijete sto voli musaku :D

 

 

 

soy sauce moze da se koristi u salatama i ovako nekim jelima, nevezano mnogo iskljucivo za azijsku ku`inju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj specijalitet ( jedino sto znam da spremim pored virsli , ne umem cak ni kafu da skuvam ) je supa iz kesice koju sam nazvao dushmanka . Saspes kesicu pilece supe podravka u nekih 0,6 l kljucale vode , stavis ogrome kolicine bibera i soli i pustis zeludac i bubrege da pate . Ovo dize iz mrtvih .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj specojalitet, što često znam da napravim u poslednje vreme ( u sitne sate ),

od kada sam prestao sa treninzima jeste - omlet sa šampinjonima. Uh!

Hmmm... to deluje interesantno.. vecheras ja i moja devojka experimentishemo sa klopom u kuhinji pa ako ispadne neshto od toga sutra javljam shta smo uradili.. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...