Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Hmmm... to deluje interesantno.. vecheras ja i moja devojka experimentishemo sa klopom u kuhinji pa ako ispadne neshto od toga sutra javljam shta smo uradili.. :da:

 

 

Evo dakle, da vam ja objasnim shta smo Max i ja spremali :)

 

Poshto smo kopali po nekim silnim receptima i shvatili da ce nam za neku posebnu vecheru trebati gomila vremena, odluchilii samo se za Shpagete sa ljutim sosom, samo shto smo taj ljuti deo morali da izbegnemo jerbo Max ne voli ljuto :)

 

Ono shto je specifichno kod ovog jela je shto se sprema sa crnim vinom, pa mu je to dalo poseban ukus! Inache koristili smo one standardne sastojke za Spagete: Luk, slanina, sir, masline, zachini... Da smo spremali po receptu dodali bismo i Feferone...

 

Na kraju je ispalo super, nismo nishta zeznuli, chak su i drugi potvdili i jeli i nisu umrli...! lol

 

Sve u svemu bila je sjajna klopa... Ako nekoga interesuje mozemo i ceo recept da ostavimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko da voli cheese cake? Davno sam jeo u nekom restoranu, pa sam se nedavno setio, potražio recepte i pravio... Fenomenalno! Prste da poližeš! Pohvalile me komšinice. :bigblue: Ako koga interesuje, baciću recept ovamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko da voli cheese cake? Davno sam jeo u nekom restoranu, pa sam se nedavno setio, potražio recepte i pravio... Fenomenalno! Prste da poližeš! Pohvalile me komšinice. :bigblue: Ako koga interesuje, baciću recept ovamo.

 

'ajde mogao bi da nabacis recept ili link ka istom. cheese cake je vrh!

 

jel' zna neko dobar recept za englesku pitu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spaghetti sa tim kombinacijama nikako ne idu. Ali, ako se nekome svidja, sto da ne. To mi deljuju kao neki masni nemacki spaghetti.

 

 

Treba da probash da bi se uverila u suprotno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brain Salad Guuuz
Evo dakle, da vam ja objasnim shta smo Max i ja spremali :)

 

Poshto smo kopali po nekim silnim receptima i shvatili da ce nam za neku posebnu vecheru trebati gomila vremena, odluchilii samo se za Shpagete sa ljutim sosom, samo shto smo taj ljuti deo morali da izbegnemo jerbo Max ne voli ljuto :)

 

Ono shto je specifichno kod ovog jela je shto se sprema sa crnim vinom, pa mu je to dalo poseban ukus! Inache koristili smo one standardne sastojke za Spagete: Luk, slanina, sir, masline, zachini... Da smo spremali po receptu dodali bismo i Feferone...

 

''evo ćaća i ja pijemo rakiju, s tim što ćaća ne pije''

 

elem, slaninica se može istopiti pa da na njoj izdinstaš crni luk, ali se čvarci obavezno vade, takođe stavim i belog luka, ali ne sme da preuzme ukus.

sir naravno ide odozgo u tanjir, ne vidim svrhu stavljati ga za vreme kuvanja

maslinke, feferone - ne stavljam, ali stavljam biber i tucanu ljutu papriku + alevu, sve stvar ukusa, kao i karija na vrh noža i malko origana.

 

p.s. maslinke i feferone ne stavljam jer su to kisele stvari, a kiselinu mu dajem sa malo belog vina i paradajz soka, a maslinke imaju i taj specifičan ukus koji mnogo ljudi ne voli, ja ih volim sa strane, kao i feferonku

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se paste tice, najbolju sam jela u jednom italijanskom restoranu u Grckoj, na ostrvu Thassos. U pitanju su bili pikantni spaghetti, sa paradajiz sosom, maslinama, kaperima, pancetom i parmezanom, servirani u glinenoj ciniji zapeceni sa sirom.

Najbolju carbonaru u svakom pogledu sam jela u Puli, u jednom od mnogobrojnih tradicionalnih restorana.

U Westendu u Budimpesti sam probala jos jedan mediteranski specijalitet: piletinu sa paradajiz sosom i djumbirom. To sam uspela da pripremim i kod kuce i mogu reci da je uspelo.

 

Moji recepti za pastu:

300 gr pecuraka proprziti na maslinovom ulju, dodati desetak crnih maslina, jednu kocku za povrtnu supu, vegetu, majoran, kasiku pikantnog soja sosa i dve kasike senfa. Przi se oko 10 do 15 minuta.

 

Sa tikvicama: sitno iseci dve mlade tikvice, proprziti na maslinovom ulju sa vegetom i karijem i dodati 100 gr sunke. Kad bude skoro gotovo pomesati sa pola pavlake.

 

Najklasicniji je zelene masline se proprze sa origanom i vegetom i doda se pola litra "passata di pomodoro", najbolja je Podravkina, nikako Tomatino i slicne gluposti.

 

kad pravite pastu gledajte da ne mesate mnogo sastojaka, bolje je igrati se sa zacinima.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta god da interesuje, pitajte me slobodno. Ja kuvam svaki, bukvalno svaki dan, nema ono da skuvam jedan dan pa da se jede tri dana, tako da imam dosta prakticnog iskustva.

 

Bas lepo od tebe , a zato se Bandi tako udebljao .. Ili je to od piva?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brain Salad Guuuz

đumbir je ok

 

što se tiče kujne, ipak sam ja zadrti sremac, pa i pasta za špagete mora da liči na fil za paprike(jako malo ''egzoticiziran''), ali šta da radimo ,nikad nije ostalo, a kamoli da se baci, naprotiv

 

nisam stigao da spomenem, jer većina ljudi to smatra ogavnim, al što sam napravio pi(h)tije!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec pricate o pastama i mediteranskoj kuhinji, moram da se nadovezem, mmmmmm, mljac :)

 

Cesto u poslednje vreme spremam pesto genoveze - vrlo je jednostavno, jer sos vec ima da se kupi (sos je od bosiljka) i dodajem ga u proprzenu piletinu na maslinovom ulju i pred kraj zalijem tecnom pavlakom. Najbolje ide uz pene.

 

Neko pomenu morske plodove... spagete sa gamborima :rockdevil:

ili taljatele sa sipom i crnim sipinim mastilom, koje takodje ima da se kupi, jooooj, jos bolje :D

 

Morski plodovi valjaju i u rizotu...

 

Olja - evo ti savet kako jos moze da se "doradi" kupovni pelat ;)

Proprzis na ulju beli i crni luk sa dosta sargarepe, pa u to ukrckavas pelat i na kraju izblendas. Takva paradajz corba + drobljeni pistaci i pavlaka u njoj je fenomenalna :D

 

Ili npr. nesto sto mi je bilo bljak, dok nisam probala u Italiji je arkobaleno preliv - kao podloga ide mesana salata, odgore se baci curetina ili piletina i zalije sa izmesanim senfom, maslinovim uljem, aceto balzamikom (specificno crno sirce) i medom.

 

Steta sto ne volim da kuvam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se paste tice, najbolju sam jela u jednom italijanskom restoranu u Grckoj, na ostrvu Thassos. U pitanju su bili pikantni spaghetti, sa paradajiz sosom, maslinama, kaperima, pancetom i parmezanom, servirani u glinenoj ciniji zapeceni sa sirom.

Može li malo detaljnije. Sad sam zaintrigiran, i u svakom slučaju ću probati ovo da napravim u domaćoj radinosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu...

 

Olja - evo ti savet kako jos moze da se "doradi" kupovni pelat ;)

Proprzis na ulju beli i crni luk sa dosta sargarepe, pa u to ukrckavas pelat i na kraju izblendas. Takva paradajz corba + drobljeni pistaci i pavlaka u njoj je fenomenalna :D

 

 

Ne, to ne moze, nista ni s jednom vrstom luka, alergija, alergija, alergija. Pelat izbegavam, preferiram passata di pomodoro, a letu umesto pelata koristim svez paradajiz. U svakom slucaju odlicna ti je preporuka za paradajiz corbu, probacu ali bez luka.

 

Može li malo detaljnije. Sad sam zaintrigiran, i u svakom slučaju ću probati ovo da napravim u domaćoj radinosti.

 

Moracu da se prisetim...Probaj ovako: proprzi na maslinovom ulju crne masline bez kostica i sunku ili pancetu a najbolje je ako imas neku domacu prsutu, potom dodaj 2 ili 3 kasike kapera ( to je neophodan sastojak jer daju veoma zanimljiv ukus) i kad se sve to lepo proprzi, dodaj pola litra "passata di pomodoro" i tabasco sos po ukusu- jer je to drugi neophodan sastojak. Ako kupujes domacu testeninu, kuvaj upola krace nego sto pise na pakovanju- umesto 8 kuvaj 4 minuta da bi bilo al dente, jer ce svakako omeksati kad se pomesa sa sosom.

Druga faza: pomesas testeninu i sos, stavis u zemljane cinije ili u neku vecu zemljanu posudu, sta vec imas kod kuce i po vrhu obilno narendas po mogucnosti dimljeni sir. Sve to stavis u rernu da se sir otopi i po rubovima posude zapece. Parmezan sluzis u posebnoj posudi, pa ko hoce, moze da dodaje po ukusu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...