Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Volim bukovace, ali ne nalazim ih cesto na pijaci u kraju, moracu da ne zaboravim da ih kupim kad prodjem zelenjakom

 

Bukovace na puteru

Uz izdinstanu onu meksicku mesavinu

Zaliveno ljutim curry sosom

Mmm

 

Inace

 

Tucana aleva paprika >>>>>>> bilo kakva druga paprika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim bukovace, ali ne nalazim ih cesto na pijaci u kraju, moracu da ne zaboravim da ih kupim kad prodjem zelenjakom

 

Bukovace na puteru

Uz izdinstanu onu meksicku mesavinu

Zaliveno ljutim curry sosom

Mmm

 

Inace

 

Tucana aleva paprika >>>>>>> bilo kakva druga paprika

 

Mexicki mix: (ja proprzim mleveno meso ali bas ne mora), kokosovo ulje se zagreje, proprzi luk crni beli, doda mix, doda aleva paprika (blaga ljuta po volji), kurkuma, mleveni korijander i vorcester sos, so i biber. Slobodno dosta zacina...

 

Przi poklopljeno pa otklopljeno i sve to u tortilju. Moze salsa paradajz iz konzerve (otkrovenje onaj s komadima paradajza, nikad vise tomatino), s persunom or whatever ti padne napamet and rendani sir.

 

Mnooogo je dobro!

 

U pardon, zaboravila sam da pomenem i seckani kikiriki u to u nekom komentu dok je u tiganju.

Edited by Machka Naopachka
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da prijavim da sam kupila Krčka. Odnosno, multicooker (ekspres lonac, pecnica, przi, dinsta, kuva na pari, friteza i slow cooker - sve u jednom). Cool je. Spremah krmenadle, mogu se seci trepavicom. Povrce sam stavila na dno i meni je prejak ukus ali ok to je donprevise vorcester sosa.

 

Na temu koliko se nutrijenata gubi, nije bas jednostavan odgovor. Zapravo i taj sok u kome se sve krcka se jede tako da dosta toga ostane.

 

Jako je zgodna sprava jer se sve desava u jednom loncu (proprzim luk, krmenadle), onda u isti lonac dodam povrce i sos/vino/vodu/ supu i stavim da radi svoje a ja zaboravim na nj. Kad zavrsi svoja tri, cetiri sata krckanja on odrzava toplotu pa kad god hocu saceka me topao rucak.

 

Riba iz tehnomanije mi rekla da je to za lenje domacice (prodavacica na nivou) :haha: rekoh - ta sam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...