Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

treba mi predlog shta spremiti od kilo mesa (od gicana) a da nije a- gulash b-shnicle c-odvratno

zapao sam u malu autorsku krizu pa ako biste bili ljubazni

 

 

iseci meso na snicle, posoli, pobiberi sa obe strane, kratko proprzi sa obe strane na jakoj vatri, smanji vatru, dodaj u tiganj glavicu - dve - tri seckanog crnog luka (ne mora biti ni mnogo sitno seckan), prelij sve pivom (nemoj zaliti) i krckaj dok meso ne omeksa. ako pivo ispari - DOLIVAJ JOSH! :D

odlicno uz krompir pire, moze i uz neki pirinac.

ako zelis da sos u kom se meso kuva bude gusci, mozes snicle pre przenja uvaljati u brasno s obe strane.

ili mozes meso ostaviti potpoljeno u pivo + senf + so + biber preko noci u frizideru i peci ga na rostilju.

ili mozes meso poprskati sokom od limuna i narandze, ostaviti da stoji preko noci, pa ga posoljenog i pobiberenog peci - u tiganju ili na rostilju (pazi samo da je meso od mladog krmka, jer limunov sok deluje kao konzervans).

efekat promene se postize i ako meso iseckas na kockice, posolis, pobiberis - belim biberom, isprzis na malo masnoce u tiganju, pa onda dodas seckani list korijandera, dolijes malko vode ili supe iz kocke i krckas dok je meso skoro gotovo, i onda dodas sok od limuna i kuvas dok meso ne postane potpuno meko.

je l' dosta? mogu ja ovako do sutra ... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

iseci meso na snicle, posoli, pobiberi sa obe strane, kratko proprzi sa obe strane na jakoj vatri, smanji vatru, dodaj u tiganj glavicu - dve - tri seckanog crnog luka (ne mora biti ni mnogo sitno seckan), prelij sve pivom (nemoj zaliti) i krckaj dok meso ne omeksa. ako pivo ispari - DOLIVAJ JOSH! :D

 

све ово само место пива тури две павлаке унутра! Када буде готово имаћеш умак прсте да полижеш а пиво попиј уз то! :pivopije:

 

ТОЈ: мислио сам да поклопи да би месо било меко, као да је кувао а уствари се пекло, и никако ким, само упропасти укус дивног меса!

 

 

ајд па јави шта си направио и какво је било!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan prilog uz pečenje:

 

Naseckaš slaninu na sitne kockice i malo propržiš. Kad pusti mast dodaš naseckanog luka i malo vode i dinstaš dok luk ne postane providan. Onda na to dodaš šampinjone, posoliš i malo pobiberiš i naliješ vodom da ogrezne. Kad se šampinjoni skuvaju, dodaš pavlaku i krčkaš dok se ne zgusne.

 

Prijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja mikrotalasnu i zaista ne znam šta će mi (tj. nam: cimeru i meni). Kupio on prije par mjeseci i ako smo je 3 puta otvorili, eto... Jedino što podgrijem palačinke kad se ohlade ili nešto slično, voda provri za sekund (mada imam el. bokal, tako da mi ni za to ne služi, pfff)... E, da, pravili smo KOKICE! :da: I još nešto: super je za sir (bilo koje vrste), stavi se na hleb i skroz se super istopi. Kako je tebi to zamijenilo kuvanje? :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja mikrotalasnu i zaista ne znam šta će mi (tj. nam: cimeru i meni). Kupio on prije par mjeseci i ako smo je 3 puta otvorili, eto... Jedino što podgrijem palačinke kad se ohlade ili nešto slično, voda provri za sekund (mada imam el. bokal, tako da mi ni za to ne služi, pfff)... E, da, pravili smo KOKICE! :da: I još nešto: super je za sir (bilo koje vrste), stavi se na hleb i skroz se super istopi. Kako je tebi to zamijenilo kuvanje? :confused:

 

lepo. sve sto bih inace strpala u serpu strpam u staklenu posudu i udri... i manje zagoreva tj nikako :)

jedino supa, kafa i slicno , za to je sporet...

 

A mikrotalasna je keva za odmrzavanje.. najveci smor kada cekam poal dana da se nesto odmrzne.. ovako za poal sata je ko novo :P

 

Moj cimer se zaljubio u mikrotalasnu, msilim da ce poceti i jastuk da podgreva tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro shvatila, stavim kukuruz sa sve kesom ili ne?

 

 

Nennene.. kupis kokice u kesi koje su bas za mikrotalasnu i stavis ih u rernu sa sve kesom.. ako ih stavis bez kese bacicjes mikrotalasnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ce nekom koristiti savet da obicno ulje zameni maslinovim ako je u mogucnosti naravno, jer je zdravije i daje svemu bolji ukus i da umesto soli ili vegete u pojedina jela ubacite poneku kocku za supu, jabolje su Knor i Podravka od povrca, po mom misljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kocka supe ide u paprikaš obavezno.

 

Inače, najzdravije je hladno ceđeno ulje, ali od bilo kog ulja zdravija je mast, jer je ljudski organizam u najvećoj meri pretvara u energiju, za razliku od ulja iz koga se masne kiseline u najvećoj meri talože u vidu sala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo. sve sto bih inace strpala u serpu strpam u staklenu posudu i udri... i manje zagoreva tj nikako :)

jedino supa, kafa i slicno , za to je sporet...

 

A mikrotalasna je keva za odmrzavanje.. najveci smor kada cekam poal dana da se nesto odmrzne.. ovako za poal sata je ko novo :P

E, vidiš, vidiš, to odmrzavanje u mikrotalasnoj je super stvar :da: Mada, ono, nisam ni imala potrebe da čekam da se bilo šta odmrzava, jer kada kuvam u ekpres loncu, sve zamrznuto direktno ubacuješ :da:

 

Kako se kuva paprikaš u mikrotalasnoj? :confused:

Dobro pitanje. Nisma to jos probala da napravim :)

E, ako ga napraviš, a da pri tom, bude jestivo, obavezno javi na koji način, da isprobam i to čudo.

 

 

Mozda ce nekom koristiti savet da obicno ulje zameni maslinovim ako je u mogucnosti naravno, jer je zdravije i daje svemu bolji ukus i da umesto soli ili vegete u pojedina jela ubacite poneku kocku za supu, jabolje su Knor i Podravka od povrca, po mom misljenju.

Naravno da je maslinovo neborojeno puta bolje. Ja ga koristim već 3 godine. Jedino ako ne primjetim tokom spremanja da sam ostala bez njega, pa uzmem suncokretovo kao zamjenu. Kocku za supu iliti povrtnu kocku često koristim. Super je kada se sprema blitva i bilo šta zeleno :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

ma kakva mikrotalasna, to je samo za podgrevanje i to ako baš žuriš, ja je izbegavam

 

inače mi ovde u rumi planiramo da za novu godinu kuvamo neki giga gulaš u oraniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...