Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

juce sam pogledao Rob Zombijev Halloween i ok je film skroz.....Majklovo prvo ubistvo(ne racunajuci zivotinje naravno :)

Inace, djecak koji glumi Majkla je tako cudan, ima cudan pogled, izabrali su odlicnog ...jos ona duga,plava masna kosa...uzas jebeni

 

volim Zombijeve filmove,kod njega je sve neka bijeda,u porodici sve sami propaliteti...niko skolovan,niko pametan...sve ocajnici...

ovaj Halloween je odlicno uradio

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Zombijev film mora da pogledam. A sto se tice Ils, gledao sam ga, nije da smara bas toliko, relativno je ok, mada nije nista za klanjanje. Ima neku sablasnu atmosferu. Evropski ambijent sa elementima soc - realizma stvara jako jezivu atmosferu. Hostel i Oni su dokaz za to. Trebalo bi na ovim prostorima da se malo vise snimaju horror filmovi. Inace, Beograd se moze pohvaliti jednim od Fulcijevih legendarnih ostvarenja Aenigma. Vec sam valjda pricao o tom filmu. Ko nije gledao neka obavezno gleda.

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je izdvojiti-ima dosta toga sto mi se svidja od horora

Recimo oni sto su radjeni po delima Stivena Kinga

Nightflier,Storm Of The Century,Pet Semetery,Salem's Lot...

Zatim moram da izdvojim recimo i fenomenalni The Thing,pa Dagon(radjen po motivima Lofkraftovih prica),sjajni i ne tako poznati engleski horor Dog Soldiers,pa Dellamorte Dellamore sa Rupertom Everetom npr

Tu je zatim legendarna trilogija Re-animator,a treba pomenuti i trilogiju Ring(orginalni japaski filmovi a ne ono rimejk sranje :) )

Ne znam za vas-ali meni je npr domaci horor TT Sindrom bolestina koju nisam skoro video-uzas...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јест' вала. А у недељу сам гледао филм "Кристина". Није лоше. Да ли је гледао још неко од вас?

И ја вала морам видети тај нови "Ноћ вештица". Не очекујем спектакл са обзиром на то да сам гледао већ 1 Робов филм (Одбијени од Ђавола) који није нешто екстра.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i Blair Witch je sniman isto tako pa pogledaj kakav je uspeh napravio :)

Doduse to duguje dosta i dobroj osnovi(legenda vestice iz Blera) i dobrom marketingu

Meni licno je i pored toga odlican kao horor(cisto poigravanje sa psihom-prvi deo),a i drugi deo takodje-iako mnogi nece deliti moje misljenje :mhihi:

Znam,znam-ti si autoritet za horore bla bla bla ali moje misljenje je moje misljenje :rolleyes:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj Beyond the wall of sleep je sranje,mislim meni bar,gledao sam prvih pola sata i prekinuo...

 

 

evo jedan gadan bas,njemacki film,zove se Tears of Kali.Gledao ko?

nije strasno nista...samo je dosta gadno...ima scena kad cura sjece kapke makazicama i sve se prikazuje u krupnom planu...onako,bas je odvratno...scenu ne preporucujem osobama sa slabim stomakom i srcem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sveto mesto i Leptirica su pojam za TT sindrom iako su stari ko biblija.Meni je Stephen King zakon,pratim njegova dela vec 15-tak godina,od malena, i niko mu nije ni blizu po jezivim idejama za novele (Storm of the Century,IT,Christine,Maximum Overdrive,The Stand,Langoliers,Cat's eye,Salem's Lot,Rose Red,The Shining,Desperation,In the mouth of madness,Nightmares and dreamscapes serijal...).Njegove su i priche Trkac,Zelena Milja i Apt Pupil,takodje jako neobicne.

 

Naravno da je Michael Myers tata sa prvih 5 delova a i Wes Cravenova dela Wishmaster,Elm Street... su odlicna.Shocker pogotovu sa metal muzikom,nema ko to nije voleo kad je bio mali (Horas Pinker).Jel gledao neko Nightstalker po istinitoj prichi,ima u filmu deo kad slusa Cannibal Corpse i dobija inspiraciju...?Picketina klasicna ali je muzika super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leptirica?

Toga sam sam plasio dosta kada sam bio mali :) a eto igrom sudbine sam relativno skoro nabavio doticni film koji je kada sam ga opet pogledao izazavao kod mene buru smeha :lol:

Najbolja je zadnja scena kada ona kao zajase Strahinju i kada krene da dahce doslovno ko da je neko trpa :)

 

Filmovi po delima Stivena Kinga su uglavnom odlicni-recimo moj favorit je definitivno Night Flier-pogledajte obavezno ako niste :da:

Storm Of The Century mi je na drugom mestu-istina da nema toliko horor elemenata,ali sam film je uspeo da,spontano,napravi vrlo dobru i jezivu atmosferu ;)

Sta znam-IT i Salem's Lot su mi dobri,ali ipak meni licno,su nesto manje na lestvici Kingovih filmova,a The Stand mi se,licno,ne svidja ni malo-smorio sam se :da:

 

Sto se tice Noci Vestica-prva dva dela su odlicna ali ostatak je najobicnije nejsra

I da kako sam mogao da zaboravim dva odlicna filma koja su radjena po delima Sir Clive-a-Master Of Illusions i naravno The Candyman :da:

Kad vec pominjete odvratne scene treba da odgledao Dagon-ima jedna lepa scena kada liku nazivo deru kozu sa lica i svuku je total i sve to se snima u skoro krupnom kadru :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sveto mesto i Leptirica su pojam za TT sindrom iako su stari ko biblija.Meni je Stephen King zakon,pratim njegova dela vec 15-tak godina,od malena, i niko mu nije ni blizu po jezivim idejama za novele (Storm of the Century,IT,Christine,Maximum Overdrive,The Stand,Langoliers,Cat's eye,Salem's Lot,Rose Red,The Shining,Desperation,In the mouth of madness,Nightmares and dreamscapes serijal...).Njegove su i priche Trkac,Zelena Milja i Apt Pupil,takodje jako neobicne.

 

Naravno da je Michael Myers tata sa prvih 5 delova a i Wes Cravenova dela Wishmaster,Elm Street... su odlicna.Shocker pogotovu sa metal muzikom,nema ko to nije voleo kad je bio mali (Horas Pinker).Jel gledao neko Nightstalker po istinitoj prichi,ima u filmu deo kad slusa Cannibal Corpse i dobija inspiraciju...?Picketina klasicna ali je muzika super.

 

 

Slazem se. King je svakako neprevazidjeni genije. Mada imao je i on neke crne tacke poput Macije oci, Maximum overdirve i mozda jos par. Al jbg, niko nije savrsen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

THE WOODS 2006

 

TheWoodsPoster.jpg

 

In 1965, after provoking a fire in a forest, the rebel teenager Heather Fasulo is sent to the boarding school Falburn Academy in the middle of the woods by her estranged mother Alice Fasulo and her neglected father Joe Fasulo. The dean Ms. Traverse accepts Heather in spite of the bad financial condition of her father. The displaced Heather becomes close friend of he weird Marcy Turner, while they are maltreated by the abusive mate Samantha Wise. During the nights, Heather has nightmares and listens to voices from the woods, and along the days she believes that the school is a coven of witches. When some students, including Marcy, simply vanish, Heather believes she will be the next one.

 

Da ne tupim previse veoma dobar horor,necete se pokajati ako ga odgledate ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hatchet 2006/2007

Ubedljivo najgori horor koji sam gledao do sada!Imao je dobar potencijal,ubacili su u cameos poznate horor ikone,Robert Englund-a(Freddy Krueger),Tonny Todd(candyman),jedan od likova sto je glumio u Blair Witchu i plavusa koja je glumila u Buffy i Angel serijalu....

Oni su svi tu stavljeni da bi privukli paznju....film su obasipali hvalama kao povratak americkim slasher hororima,sto ovde ocigledno nije stvar...

Cak je i slogan nezasluzujuci:It's not a remake, it's not a sequel, and it's not based on a Japanese one. Old school American horror. yeah right :no::evil:

Znaci ako dodjete u kontakt sa ovim govnom od filma zaobidjite ga u sirokom luku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...