Jump to content

Jelen super liga


Dowla

Recommended Posts

Pa to! Kakva je picka taj Petrovic, napusta ekipu koju je on uigravao dva meseca posle dva kola. Njegova je krivica sto ti momci ne igraju kako treba. I umesto da vadi kestenje iz vatre, on kao uvredjena devojcica dize nos i odlazi, a sam je kriv za sve. Nije dobro da klub menja trenera na svih par kola, ali ovog kretena nisu ni trebali da angazuju

 

 

On je podneo ostavku verovatno jer nije zeleo da kalja svoju trenersku karijeru prosecnim rezultatima i prosecnim ambicijama. Sta je on imao u glavi- ne znam. Star je covek i vreme mu je za penziju, jer bolje je da ga svi pamtimo kao coveka koji nas je odveo na vrh Evrope i Sveta.

Cinjenica je da su s izuzetkom vecitih rivala(mada i njima lako moze da se omakne da podele bodove s nekom autsajderom) , svi timovi slicnog kvaliteta...takvom OFK Beogradu na primer mesto je u Srpskoj ligi Beograd, realno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vosa i treba da bude jaka,i treba da nas raduje cinjenica da su ove sezone bar za dlaku konkurentniji.Ako zelimo da nas fudbal napreduje,moramo imati mnogo vise jakih timova...a ko ce drugi uz Zvezdu i Partizan ako to ne bude Vojvodina.

 

.takvom OFK Beogradu na primer mesto je u Srpskoj ligi Beograd, realno!

 

Malo sutra.Pogledaj recimo duele u Srpskoj ligi Vojvodina,pa ces videti da je OFK Beograd za njih jebena Barselona.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vosa i treba da bude jaka,i treba da nas raduje cinjenica da su ove sezone bar za dlaku konkurentniji.Ako zelimo da nas fudbal napreduje,moramo imati mnogo vise jakih timova...a ko ce drugi uz Zvezdu i Partizan ako to ne bude Vojvodina.

 

 

Ali s kojim igracima? Celu polusezonu muku su mucili sa napadacima, Eugene Seppuya je sedeo na klupi, dok su u igri bili nespremni i fizicki mnogo inferiorniji od njega, da bi na kraju zavrsio u BSK-u iz Borce. Sada je dosao Mihail Kucisvili koji je realno igrac za Radnicki iz Kragujevca. Driblao je bespotrebno danas, davio loptu i zabrljao mnogo zanimljivih akcija...pa gde ima da neki ko dobije loptu u 16tercu umesto da sutira ili je nekom doda, on dribla don ke izadje iz sesnaesterca? Boze daj da gresim u svojoj proceni, ali se bojim da je on veoma promasena investicija.

PS. a danas se ispromasivao i Dragan Mrdja. Njega nece pa nece!

 

Sutra idem u Ratkovo da pitam cuvenog ludog trenera Limenog kako on ocenjuje domaci fudbal, bas me zanima sta ce da kaze.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno ne znam u cemu je problem...treba nam 3ci jak klub i 4ti i 5ti...nesto njih unistava iznutra...ok tim,sezona je ok...bili su cak i u konkurenciji za titulu...tj. i dalje su....ali mislim da posle jos jedne smene trenera/pogresnog izbora nemaju prevelike sanse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vosa i treba da bude jaka,i treba da nas raduje cinjenica da su ove sezone bar za dlaku konkurentniji.Ako zelimo da nas fudbal napreduje,moramo imati mnogo vise jakih timova...a ko ce drugi uz Zvezdu i Partizan ako to ne bude Vojvodina.

tacno! kamo srece da i drugi klubovi napreduju...eto, ove godine je Javor solidan...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja razumem Ljupka da nece da kalja ime, ali ga je ovim postupkom najvise ukaljao. Zasto je prostao da vodi ovaj tim ako nema kapacitet za vrh? Onda je pogresno procenio mogucnosti i opet sam kalja svoje ime.

 

Ja bih voleo da opet imamo tri jaka kluba u zemlji, da Vosha bude rame uz rame sa Zvezdom i Partizanom, ali sa Ljupkom to nije moguce. A sad je jako tesko naci kvalitetnu zamenu, ni jedan ozbiljan trener nece da vadi kestenje iz vatre i preuzima tim sa kojim je neko drugi odradio pripreme .... mozda jedino Sale Jankovic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh, verovatno ce zapoceti posao nastaviti Dragan Radojicic jer je realno i zasluzio. Nije mi uopste bilo logicno da posle serije njegovih dobrih rezultata dovode u tim drugog trenera. Jos davne 2000-te godne kad sam jednom prilikom pricala sa Miroslavom Djukicem, tada jednim od najboljih igraca Deportiva, on je izneo misljenje da bi bilo super da svaki veci grad ima jak klub i bude fudbalski centar- Novi Sad, Nis, Kragujevac, Cacak, Subotica, Sabac....Medjutim. sve se svelo na to da vise od polovine klubova bude iz Beograda, koji su u staroj Jugoslaviji igrali po kukuruz ligama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali s kojim igracima? Celu polusezonu muku su mucili sa napadacima, Eugene Seppuya je sedeo na klupi, dok su u igri bili nespremni i fizicki mnogo inferiorniji od njega, da bi na kraju zavrsio u BSK-u iz Borce. Sada je dosao Mihail Kucisvili koji je realno igrac za Radnicki iz Kragujevca. Driblao je bespotrebno danas, davio loptu i zabrljao mnogo zanimljivih akcija...pa gde ima da neki ko dobije loptu u 16tercu umesto da sutira ili je nekom doda, on dribla don ke izadje iz sesnaesterca? Boze daj da gresim u svojoj proceni, ali se bojim da je on veoma promasena investicija.

PS. a danas se ispromasivao i Dragan Mrdja. Njega nece pa nece!

 

Sutra idem u Ratkovo da pitam cuvenog ludog trenera Limenog kako on ocenjuje domaci fudbal, bas me zanima sta ce da kaze.

 

vosa bi trebala da vise sredstava ulaze u omladinsku skolu...jer,realno,u drzavi jedino bolju omladinsku skolu ima partizan i u rangu je sa zvezdinom...u proslosti su se talentovani igraci prodavali zvezdi i partizanu,eventualno ofk beogradu...sada je to stalo i opet se skola digla na noge...tako da mislim da je najveca pojacanja vosi mogu doci iz omladinske skole...kao sto je i do sada bio slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleksic je jedan od omladinaca, decko je 1991. godiste, nije los ni defanzivac Medojevic, ali za njega trenutno nema mesta. Ostali su na "kaljenju" u FK Veterniku. Ulazu oni dosta u omladince, imaju dobre trenere i zaista sjajne uslove za rad. Ja mislim da ce i prvi tim doci na svoje ako ga ponovo dragan preuzme, a on je verovatno naucio na svojim greskama pa nece ponovo dozvoliti poraz od Rada, na primer.

A da, zaboravih Dusana Tadica- on je danas odigrao ispod proseka i mislim da je nedovoljno zreo igrac da bi na sebe preuzeo vece obaveze, ma koliko nastupa za reprezentacije mlade da je zabelezio do sada.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleksic je jedan od omladinaca, decko je 1991. godiste, nije los ni defanzivac Medojevic, ali za njega trenutno nema mesta. Ostali su na "kaljenju" u FK Veterniku. Ulazu oni dosta u omladince, imaju dobre trenere i zaista sjajne uslove za rad. Ja mislim da ce i prvi tim doci na svoje ako ga ponovo dragan preuzme, a on je verovatno naucio na svojim greskama pa nece ponovo dozvoliti poraz od Rada, na primer.

A da, zaboravih Dusana Tadica- on je danas odigrao ispod proseka i mislim da je nedovoljno zreo igrac da bi na sebe preuzeo vece obaveze, ma koliko nastupa za reprezentacije mlade da je zabelezio do sada.

 

ne znam sada da li je gruja i dalje trener omladinaca?nisam dugo pratio...jel nikezic jos tamo...hahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

bi bilo super da svaki veci grad ima jak klub i bude fudbalski centar- Novi Sad, Nis, Kragujevac, Cacak, Subotica, Sabac....Medjutim. sve se svelo na to da vise od polovine klubova bude iz Beograda, koji su u staroj Jugoslaviji igrali po kukuruz ligama.

 

Zbog toga nam fudbal i jeste sranje.Veliki gradovi,pre svega mislim na Nis,Suboticu i Kragujevac,nemaju konkurentne timove.A upravo na ovim mestima treba traziti potencijal.Kako moze jedna ekipa iz Lucana stvoriti doborg igraca sa takvim malim brojem stanovnika?A npr.Subotica koja ima 100.000 stanovnika,i barem 2000-3000 potencijalnih fudbalera,duva u cabar.Jebiga.

Iako,Spartak ove sezone i ima neke sanse da udje u prvu ligu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja razumem Ljupka da nece da kalja ime, ali ga je ovim postupkom najvise ukaljao. Zasto je prostao da vodi ovaj tim ako nema kapacitet za vrh? Onda je pogresno procenio mogucnosti i opet sam kalja svoje ime.

 

Ja bih voleo da opet imamo tri jaka kluba u zemlji, da Vosha bude rame uz rame sa Zvezdom i Partizanom, ali sa Ljupkom to nije moguce. A sad je jako tesko naci kvalitetnu zamenu, ni jedan ozbiljan trener nece da vadi kestenje iz vatre i preuzima tim sa kojim je neko drugi odradio pripreme .... mozda jedino Sale Jankovic :D

 

 

Da, Ljupkova "era" je zavrsena.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog toga nam fudbal i jeste sranje.Veliki gradovi,pre svega mislim na Nis,Suboticu i Kragujevac,nemaju konkurentne timove.A upravo na ovim mestima treba traziti potencijal.Kako moze jedna ekipa iz Lucana stvoriti doborg igraca sa takvim malim brojem stanovnika?A npr.Subotica koja ima 100.000 stanovnika,i barem 2000-3000 potencijalnih fudbalera,duva u cabar.Jebiga.

Iako,Spartak ove sezone i ima neke sanse da udje u prvu ligu.

 

definitivno nis i subotica treba da imaju tim u prvoj ligi...desavalo se da se u maloj sredini stvori dobar igrac...nije to toliko bitno,kolika je sredina...bitni su strucni i skolovani treneri...i uslovi naravno...kao i perspektiva toga sto rade/treniraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se desavalo da se u maloj sredini stvori dobar igrac.Ali je mnogo veca mogucnost iskopati dobre igrace medju 100.000 ljudi nego medju 1000.

Za ovo drugo si potpuno u pravu,ali i tu se namecu pitanja.Koji treneri?Koje bre uslovi...pa ni Nis,ni Subotica,ni Kragujevac nemaju nikakve uslove.Kakva perspektiva?Nema nicega od navedenih stvari u nasim "centrima".Da ima,bili bi centri i dalje,a ne beton ligasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebi ga,to nazalost jeste tacno...mada,ipak mislim da ima dobrih trenera...neko je morao da stvori ove silne igrace koji nam igraju po evropi i oko kojih se vrte velike svote...ravnomerno ulaganje u srbiju...jedino resenje...mada bi sada trebalo ulagati vise u neka mesta,kako bi se nadoknadilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pare bi pomogle. Da u svakom velikom gradu neki lokalni tajkun ili tajkinu uloze pare u sport i naprave dobar klub od njega, a samim tim i sebi dobru reklamu, imali bi decentralizovan i sport, ali jbg, ti likovi su operisani od sporta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Равнодушан сам према клубовима, ал' Партизан има 10 пута боље навијаче, а пошто не могу да гледам клуб који волим, идем да одерем грло са Гробарима. Зато сам ишао на дерби, у Арену синоћ и зато ћу и убудуће ићи на Јавор, Напредак, Хелиос, Задар и осталу боранију која ће долазити на ЈНА и у Пионир.

 

Ti nisi normalan.Prvo navijas za Zvezdu a ides u Pionir da gledas Partizan a posle si ravnodusan prema klubovima i eto te na jugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...