Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

Извини, Дуле, сад ћу мало да филозофирам. Елем, први утисак је добар. Албум је доста мрачан, зачудила ме мало поставка гитара и њихова јачина у смислу штима и дисторзираности. Очекивао сам нешто блаже, а резултат је врло сличан нпр. Helloween "The Dark Ride" по тој некој генералној атмосфери. Самим тим, пошто ја много волим тај албум, могу рећи да ми се и ово свиђа. Мало ми је засметала усиљеност у артизму текстова (смрди ми то на Милана Младаеновића, а и наслов албума вуче на ЕКВ). Могли су бити много директнији, без оних метафора које су само угушиле суштину. Више рифовске разноликости такође не би било на одмет. Атмосфера је постављена, само малко разраде. Солаже, где их има, су одличне. Дај, Дуле, јеси ли гитариста или ниси? Оплети то мало! ;)

 

Углавном, албум није да хвата на прво слушање, имаће ту јоште да се открива.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Metropolis live" je pomeren, ići će večeras u 22h a ne u 23h!

 

 

 

Извини, Дуле, сад ћу мало да филозофирам. Елем, први утисак је добар. Албум је доста мрачан, зачудила ме мало поставка гитара и њихова јачина у смислу штима и дисторзираности. Очекивао сам нешто блаже, а резултат је врло сличан нпр. Helloween "The Dark Ride" по тој некој генералној атмосфери. Самим тим, пошто ја много волим тај албум, могу рећи да ми се и ово свиђа. Мало ми је засметала усиљеност у артизму текстова (смрди ми то на Милана Младаеновића, а и наслов албума вуче на ЕКВ). Могли су бити много директнији, без оних метафора које су само угушиле суштину. Више рифовске разноликости такође не би било на одмет. Атмосфера је постављена, само малко разраде. Солаже, где их има, су одличне. Дај, Дуле, јеси ли гитариста или ниси? Оплети то мало! ;)

 

Углавном, албум није да хвата на прво слушање, имаће ту јоште да се открива.

Ne filozofiraš, hvala ti na komentaru i interesovanju za album! I naravno, drago mi je ako ti se dopada.

 

To oko tekstova, mislim da dobrim delom ima veze sa realno, skromnom ponudom bendova kod nas, i onda, neminovnim upoređivanjem na osnovi nečega što možda i nije za upoređivanje... Razlog je i u srpskom koji je po meni jako težak za pisati "lyrics" u njemu, (jer se radi o suštinski anglosaksonskoj muzici) i generalno kad se radi o ovom žanru daje izbor za samo dve stvari - pisati direktan tekst (koji bi po meni zvučao banalno i zbog jezika isto kao neki tekst za pop-narodnjak, naročito kad se radi o bilo kakvoj priči o emocijama, probaj samo prevesti neke strane tekstove na srpski) ili pisati ovako kako je i kod nas. Naravno radi se i o muzici, da pravim punk-rock projekat, ne bih stilski pisao ovako, već bi oni bili - direktni. Kad već pominješ naslov albuma, jedna od stvari koja mi se vrzmala po glavi dok smo još radili album je da se dobar deo ljudi neće udubljivati i zdravo za gotovo će detektovati "Ljubav" kao šalala njanja, ili će im padati neka druga upoređenja, kao tvoje za naslov EKV albuma. Naslov "ljubav" je vrlo pažljivo izabran - album je vitraž užasa, realno, tj zbirka pogrešnih koncepata, zabluda, zavisnosti, straha, bola i gubitka, želje za kontrolom, znači svega onoga što ljudi doživljavaju u socijalnim odnosima, nazivajući to "ljubavlju" i delom iste, a da to sa ljubavlju nema suštinske veze. To je takođe naglašeno i omotom koji predstavlja usamljenost, tj odsustvo ljubavi, i ne izgleda baš "Ljubavno". Sa druge strane, nema boljeg naziva za nešto u šta su uložene godine rada i gde je svaki element jako precizno i namerno postavljen, bez kompromisa i sa isključivom namerom da se tačni predstavi nešto što postoji u unutrašnjem svetu. Produkt toga dakle jeste ljubav, svih onih ljudi koji su učestvovali u tome (jer su svi radili samo zato što žele i vole to što rade a ne zato što su plaćeni), i ne bi postojao bez toga, tako da je ime na neki način i posveta tome. Malo sam otišao u detalje, ali možda i zato što mi je to prilika da kažem par reči za naslov albuma.

 

Što se tiče ostalih komentara, kapiram odakle dolaziš (što bi rekli prevedeno braća ameri), znam šta inače slušaš i poštujem tvoj rad sa bendom i istrajnost da radiš (vidim sve uspešnije) ono što ti srce govori da je ispravno po pitanju muzike. Sve to što ti nije blisko i ne odgovara tvom senzibilitetu na našem albumu dolazi od toga da ja oduvek najviše količinski slušam metal, ali me ništa ne može toliko emotivno dodirnuti kao neke stvari van uskog metal žanra. Tako da je sam album nastao iz namere da se zvučno venčaju Depeche Mode, Peter Gabriel, Massive Attack, i još mnogo toga što slušam ceo život, ta neka vrsta senzibiliteta, hipnotičnog ponavljanja pattern-a, načina pisanja tekstova itd itd sa agresivnijim metal zvukom i mislim da je to dalo interesantan rezultat koji nije kliše. Što se tiče solaža, kako se polako radi na materijalu za sledeći album, vidim da je sve zvučno nešto gitarističkije, i da više daje mesta za solo deonice, ali ovde sam prvenstveno video sebe kao autora i čoveka koji produkcijski pokušava da sve to uobliči u celinu, i samim tim sam imao potpuno odsustvo želje da ostavljam neki gitaristički pečat unaokolo, jer bih samom pesmom ionako već rekao šta sam želeo. Onda se svodilo na to da je solo gitara samo instrument kao i svaki drugi, i ako sam aranžman neke pesme ne bi ostavljao prostor za solo, pa bi mi izgledalo da trpam solo na silu, jednostavno bih ostavio pesmu bez solo deonice.

 

Elem eto to od mene kao neki komentar na komentar :pivopije: Ako budeš imao još neku opservaciju, slobodno reci.

 

Meni licno tekstovi vrlo prijaju. U startu mi je smetalo pevanje na servskom ali Milena to sjajno radi a tekstovi su mi bas jako vizualni, ali ne na onaj najbanalniji nacin. Me likes it, ne znam samo kako to prevesti na engleski, puno je nasih stilskih figura.

U pravu si, i ne vredi prevoditi, nego ih pišem from scratch, neće biti sasvim iste ni melodije pevanja, različiti su suviše jezici, i mada bih možda mogao negde na silu da umetnem neki "prevod" mislim da to uglavnom ispada banalno i ne baš u duhu engleskog jezika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem eto to od mene kao neki komentar na komentar :pivopije: Ako budeš imao još neku opservaciju, slobodno reci.

У принципу, разумем све што си написао и нимало ми не смета кад се неко удуби и покушава да објасни неке детаље. Све то доприноси бољем схватању онога "што је песник хтео да каже" и спречава извођење неких погрешних закључака.

Ипак, написао сам да је оно моје виђење после ПРВОГ слушања, а враћаћу му се сасвим сигурно. Као што сам већ рекао, имаће ту штошта да се још открива, али први утисак врло, врло позитиван.

Share this post


Link to post
Share on other sites

У принципу, разумем све што си написао и нимало ми не смета кад се неко удуби и покушава да објасни неке детаље. Све то доприноси бољем схватању онога "што је песник хтео да каже" и спречава извођење неких погрешних закључака.

Ипак, написао сам да је оно моје виђење после ПРВОГ слушања, а враћаћу му се сасвим сигурно. Као што сам већ рекао, имаће ту штошта да се још открива, али први утисак врло, врло позитиван.

Hvala, hvala! :pivopije:

 

 

Evo upravo se zavrsila emisija.

Stigla sam da cujem samo 2 pesme (nazalost), al' srecom, cula sam "Vise nece biti nas". Ta pesma mi je bas dobra. :da::bigblue:

E pa ako nisi uhvatila danas (nedelja) u 15h imaš reprizu cele emisije u utorak u 11 uveče :meshuggah::pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знаш шта ми је најзанимљивије било, тачније шта ме је највише зачудило? Паковање! Чуди ме да се ПГП испрсио да онако лепо уради тај део посла.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знаш шта ми је најзанимљивије било, тачније шта ме је највише зачудило? Паковање! Чуди ме да се ПГП испрсио да онако лепо уради тај део посла.
Dok smo dogovarali celu stvar, objasnili smo im da nam je jako bitan omot zbog priče ikako i šta bi želeli, i da, generalno baš i nije praksa da štampaju omote koji su skuplji za proizvodnju, tako da je bilo "videćemo". Da bi ih dodatno ubedili, napravili smo maketu omota, tj odštampali i zalepili sve, sa sve plastikom, i jednostavno se radilo o tome da su se svi složili da je rešenje omota jako lepo i da ga vredi i zato štampati. Znači sam dizajn je bio presudan. Oni i inače rade digipack, jedino što su ovde morali malo više da paze oko sklapanja, i što postoji i svesčica i taj spoljni omot oko digipack-a.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okaci na tube za nas koje ustajemo vec u 5 :D
Haha :pivopije: Pa nemam ja još uvek sam video kod sebe, a nisam siguran da bi se oni složili da okačim sve... Ali hoću staviti nešto na youtube kad dobijem, pesmu - dve, a biće i pojedinačno isto i u njihovom programu inače, pa ako naletiš i jako ti se dopadne, evo, snimiću ti ja DVD :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, grad je podjeljen na 2-3 kablovska operatera, pa neki imaju a neki nemaju, ja sam na Elta kebelu i nemam Metropolis.....

 

Ev da pohvalim album "Ljubav", svaka cast, ima dosta odlicnih pesama, melodican, cvrst, prepun catchy rifova i melosa, odlican vokal samo nedstaje koji blast beat lol

 

Nadam se da se uskoro vidimo u BL

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дуле, ко ти претестерисао гитару пред наступ на Метрополису? ;)

Гледао сам данас у њиховим вестима 'Више неће бити нас'. Одличан наступ, звучи к'о на албуму.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milivojholio, samo za tebe imam kopiju albuma po simboličnoj cijeni od 10 KM. Sav novac ide bendu.

Za sve ostale zainteresovane na području BL cijena je 10,05 KM.

 

A evo na internetu jedan komad, svjež:

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...ideoid=45457837

Tačnije, evo dva komada, još jedan svežiji je dodat, "Navika" :muzicar:

 

 

Tacno, grad je podjeljen na 2-3 kablovska operatera, pa neki imaju a neki nemaju, ja sam na Elta kebelu i nemam Metropolis.....

 

Ev da pohvalim album "Ljubav", svaka cast, ima dosta odlicnih pesama, melodican, cvrst, prepun catchy rifova i melosa, odlican vokal samo nedstaje koji blast beat lol

 

Nadam se da se uskoro vidimo u BL

Pazi, blastbeat, možda se dogodi, ko zna šta može da se desi na drugom albumu! :bigblue: Hvala ti na lepim rečima! :pivopije:

 

дец Деда олрајт!
:lol:

 

 

Дуле, ко ти претестерисао гитару пред наступ на Метрополису? ;)

Гледао сам данас у њиховим вестима 'Више неће бити нас'. Одличан наступ, звучи к'о на албуму.

Ne, pravo pitanje je ko mi je belu gitaru ofarbao u crno i dodao žicu viška! :D Hvala ti! :pivopije: Potrudili smo se oko miksa, Lale iz Kelta radi kod njih tonac pa smo malo njega mučili (i hvala mu mnogo) a malo sam ja čačkao pa je završni miks ispao bolje nego što inače biva (jbg, nemaju oni tamo vremena da se inače mnogo bave zvukom) Biće par pesama sa metropolisa kod nas na spejs profilu, dve su već tamo, pa poslušaj i to ako hoćeš!

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kaže mi drugar da Metropolis ide kod vas sa nekim paketima kablovske TV, ali u stvari neko od ljudi u BL bi to trebalo da bolje znao od mene.

Ok, hvala na infu, ali to meni ništa ne znači jer u mojoj smrdljivoj selendri nema kablovske. Jedva smo i bežični net dobili. U svakom slučaju, nadam se da ćete imati neku svirku u BL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na infu, ali to meni ništa ne znači jer u mojoj smrdljivoj selendri nema kablovske. Jedva smo i bežični net dobili. U svakom slučaju, nadam se da ćete imati neku svirku u BL.
Biće, biće ako bog da i BL. Evo tu su ti ova dva "utešna" video klipa sa Metropolis Live na myspace stranici u "videos", dodam još jedan kasnije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pretpostavljam da slike same za sebe dvoljno govore o čemu se radi i šta ima novo ;)

 

Nekakva O.R.A.? Omladinska radna akcija. Vidim, gradi se pruga. Brcko-Banovici? A umetnici rade. Koji je uopste koren reci umetnik? Umetnuo se? Sta? O kravati, vidi, sta da ti kazem...Bubbly :rockdevil:.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...