Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

Ovo bolje nego studiski:P
Ne znam da li se zezaš, ali u stvari, dobio sam jedan takav komentar za ozbiljno...Valjda neko više voli kad sve zvuči sirovije i jednostavnije!

 

 

Vrlo dobar članak.
Momak iz Politike je bio vrlo ljubazan i zainteresovan za celu stvar, moram ga pohvaliti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nešto nismo baš ultra zadovoljni samim video snimkom, možda zato što je na licu mesta bilo jasno da je moglo bolje. Znam kakvi su standardi ovde, ali opet... A pošto je video montiran u real time-u, znači nije moguće premontirati, ne postoji snimak sa svake kamere odvojeno u celini, onda jbg. Mislio sam da li da se stavi par pesama video u full rezoluciji za download, ali nekako nisam bio siguran da li to zaista ljudima treba da imaju, kao kontam, dosta je i ono na youtube-u.

 

Ja upravo odoh za Makedoniju na koji dan, pa kad se vratim znaću i da li Bojan dolazi ovamo sigurno, ako se ispostavi da ne dolazi, šaljem DVD, pa ćeš imati za po kući :zeleni:

 

:pivopije:

 

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ja upravo odoh za Makedoniju na koji dan, pa kad se vratim znaću i da li Bojan dolazi ovamo sigurno, ako se ispostavi da ne dolazi, šaljem DVD, pa ćeš imati za po kući :zeleni:

 

:pivopije:

Dostavljeno mi je, zahvaljujem :pivopije:

 

Detalje, kad pregledam, a prijatno me iznenadila informacija o prisustvu Everything is Coming Up Roses, to ocekivao nisam ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još dostava uz kolače.

Dok skontamo neku distribuciju Trigger diskova lokalnim gotičarkama to moram uvesti kao standard, taman dobar paravan za kurvaluk.

(Nebojša se ne računa, ne može pojesti više od jednog kolača, na stranu to što je gotičar.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostavljeno mi je, zahvaljujem :pivopije:

 

Detalje, kad pregledam, a prijatno me iznenadila informacija o prisustvu Everything is Coming Up Roses, to ocekivao nisam ;)

Molim lepo! :pivopije: Nisam znao da si fan te pesme :zeleni:

 

 

Još dostava uz kolače.

Dok skontamo neku distribuciju Trigger diskova lokalnim gotičarkama to moram uvesti kao standard, taman dobar paravan za kurvaluk.

(Nebojša se ne računa, ne može pojesti više od jednog kolača, na stranu to što je gotičar.)

Kolači od crne čokolade u obliku srca, sa ponekom lažnom kapi krvi - sirup od jagoda! : :lol:mrgreen: Bar da napravimo veliki tiraž kolača kad nema velikih tiraža diskova kod nas i u okolini! :razz:

 

EDIT:

 

E da, gotov spot. Čeka se kad je prva TV emisija da se premijerno pusti pa onda kačim i na youtube.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim lepo! :pivopije: Nisam znao da si fan te pesme :zeleni:

Osamdesete teku venama mojim od... osamdesetih :meshuggah:

 

A razmisljali smo se izmedju te i Wonderful Life svojevremeno, pa pala odluka na ovu drugu, jer je prvu svirao Consecration svojevremeno toliko dobro, da nismo bili hrabri ni da pokusamo ;) Ali vi ste se dobro izborili, delom zbog toga sto je zenski vokal tu, pa interesatno zvuci u startu.

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osamdesete teku venama mojim od... osamdesetih :meshuggah:

 

A razmisljali smo se izmedju te i Wonderful Life svojevremeno, pa pala odluka na ovu drugu, jer je prvu svirao Consecration svojevremeno toliko dobro, da nismo bili hrabri ni da pokusamo ;) Ali vi ste se dobro izborili, delom zbog toga sto je zenski vokal tu, pa interesatno zvuci u startu.

 

:pivopije:

E pa lepo, drago mi je da ti se dopala verzija. Mi imamo u repertoaru inače desetak pesama koje su uglavnom tako, drastičnije obrade pop rock pesama tako da zazvuče naše. Doduše za EICU Roses sam tek nakandno shvatio da nismo jedini koji je sviraju ili su je svirali u nekoj tvrđoj varijanti, pa mi je prvo bilo malo bzvz, ali šta je tu je, vidim da je ljudi lepo prihvataju. :pivopije:

 

 

E i mi smo tu Blackovu pesmu obradili, ali nikako da je odsviramo :redface:
Eto, to ti je motiv više da umesto toga obradite neku drugu pesmu :razz::pivopije:

 

 

I bitna informacija (:

 

Premijera novog spota za "Više neće biti nas" biće sutra, u utorak 17. Marta kod nama dragog voditelja Dujeta, u okviru emisije "Metropola" na TV Metropolis koja počinje u 17:30 ...a ako propustite ili ne hvatate TV Metropolis, dan kasnije video će biti pušten i na Youtube-u, i linkovan na Trigger FB grupi i Fan Page-u :muzicar:

 

Nadamo se da će vam se dopasti! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledah Milenu na Metropolisu, i spot potom :meshuggah:

 

Ajd, prvo za intervju - onaj voditelj je malo previse napadan, a i ne da do reci sagovorniku da dodje. Ispreskakao ju je posteno, a i te svirke u Bosni, gde su te svirke, o cemu je tacno govorio? ;)

 

Spot, kao spot, dobra je atmosfera, sve deluje ok, samo sto je bubnjar mogao opravdati malo nadimak, i uneti se malo vise, kao da postuje kucni red, ni da dotakne cinele kako treba ;)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na youtube-u je postavljen novi spot za pesmu "Više neće biti nas"!

 

Možete ga pogledati na našoj fan stranici na youtube tako što odete na youtube box tab, ili direktno na sledećem linku:

 

Toplo preporučujemo da upalite "HQ" opciju na youtube playeru, trebalo bi da se može glatko pogledati ako imate neku bržu konekciju, a kvalitet slike je drastično bolji, naročito na full screen-u. :)

 

Rezija: Slavenko Bojović

Kamera: Aleksandar Kalezić

Video postprodukcija: Nikola Bižić

Svetlo: Žofra

Glumci: Vladimir Stepanović, Aleksandra Ivanović

Milena Branković styling: Marija Margoth

 

:muzicar:

 

 

 

Odgledah Milenu na Metropolisu, i spot potom :meshuggah:

 

Ajd, prvo za intervju - onaj voditelj je malo previse napadan, a i ne da do reci sagovorniku da dodje. Ispreskakao ju je posteno, a i te svirke u Bosni, gde su te svirke, o cemu je tacno govorio? ;)

 

Spot, kao spot, dobra je atmosfera, sve deluje ok, samo sto je bubnjar mogao opravdati malo nadimak, i uneti se malo vise, kao da postuje kucni red, ni da dotakne cinele kako treba ;)

 

:pivopije:

:pivopije: Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao sam spot. Dobar je, izgleda skupo :)

 

Mileni svaka cast za karizmu, a vi ostali ste mi nesto mnogo namrgodjeni (ali mozda to tako mora :) )

 

Sta je pisac, ovaj reditelj, hteo da kaze? Cega vise nece biti? Jugoslavije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

(navijački hor)

BRKOVI, BRKOVI, BRKOVI!

Hibrid seoskog švalera, komunističkog mufljuza i predratnog šlager pevača! :mrgreen:

 

 

Odgledao sam spot. Dobar je, izgleda skupo :)

 

Mileni svaka cast za karizmu, a vi ostali ste mi nesto mnogo namrgodjeni (ali mozda to tako mora :) )

 

Sta je pisac, ovaj reditelj, hteo da kaze? Cega vise nece biti? Jugoslavije?

Hvala, hvala :) Tekst pesme je sam po sebi ne baš toliko klasičan ljubavni tekst koliko se čini pa je prva ideja bila da udarimo po tom, uslovno rečeno spiritualnom kontekstu koji je između redova u tekstu, ali onda, pomislili smo da bi mogli uraditi nešto sasvim treće što je možda gledaocu i interesantnije. U neku ruku, nije to samo jugoslavija (mada postoji i ta nota), to je ceo jedan način razmišljanja funkcionisanja, celo to neko vreme i društvo. Ali nismo išli sad u detalj, kao imamo nešto da poručimo, bilo nam je interesantno i to što će ovakav pristup malo izmestiti to od klasičnog "metalskog" spota.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i pretpostavio sam da ste mislili na nesto sire. Jugoslaviju, bratstvo-jedinstvo, komunizam, dzabalebarenje, ratovi... ceo taj mentalitet. Ali, nisam hteo da ispadnem glup u drustvu pa rek'o da kazem nesto neodredjeno :)

 

Mozda cela pesma moze da se tumaci i kao pogled na celu metal situaciju generalno. Kada umru Mejdeni, ko ce im biti naslednik? Ili od nasih, Corba, Bajaga, Van Gog... Da li smo mozda "mi" u "vise nece biti nas", mi koji slusamo takvu muziku? Da li je sama pesma u stvari prorocanstvo sta ce se desiti sa i samom grupom Trigger? (nadam se da nije). Food for thought. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i pretpostavio sam da ste mislili na nesto sire. Jugoslaviju, bratstvo-jedinstvo, komunizam, dzabalebarenje, ratovi... ceo taj mentalitet. Ali, nisam hteo da ispadnem glup u drustvu pa rek'o da kazem nesto neodredjeno :)

 

Mozda cela pesma moze da se tumaci i kao pogled na celu metal situaciju generalno. Kada umru Mejdeni, ko ce im biti naslednik? Ili od nasih, Corba, Bajaga, Van Gog... Da li smo mozda "mi" u "vise nece biti nas", mi koji slusamo takvu muziku? Da li je sama pesma u stvari prorocanstvo sta ce se desiti sa i samom grupom Trigger? (nadam se da nije). Food for thought. :)

Haha, baš food for thought... :mrgreen: Više neće biti nas je tekstualno sažet, po pitanju smisla i o čemu se radi o pesmi mnogo više u strofi i naročito predrefrenu, i ima i bukvalan "Love song" smisao, a i onaj drugi, to mi je bila namera kad sam pisao tekst

 

 

Super je spot, odlican izbor pesme!!

 

Jel snimano kod nas u PA? :D

Hvala! Pa ne znam da li si skoro bio u hotelu sloboda sa unutrašnje strane :mrgreen:

 

 

E i ja bacih oko i uho na spot, a bogami i čuh onaj live... Sve zvuči i izgleda opasno dobro, i ajd malo da svirate i kod nas u Valjevu, baš bih vas volio videti live??? :pivopije:

:pivopije:

Hvala, drago mi je da ti se dopada... Imaš na youtube-u i video par pesama isto live. Pričali smo sa finim momkom iz doma omladine ali je to ispalo previše komplikovano, bar za sada, a znam da postoji i neki kafić ili klub, mesto za svirke, ali ovog trena ne mogu da prizovem iz memorije šta je bilo sa tim, znam da je Milena pričala sa gazdom. Znači postoji mogućnost da se nešto napravi kod vas, koliko sam čuo ima publike a nema baš nešto svirke. U svakom slučaju rado bi došli, zašto da ne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...