Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

Tekst Aleksandra Žikića o Trigger-u u današnjem broju BLIC-a, pa ko kupuje nek pogleda :)

(Samo u štampanoj verziji, Žikićeva kolumna se ne postavlja na sajtu)

 

Ako nesto mrzim kod ovakvih spotova jeste kada se slike nasumicno nabacaju, a muzika nema veze sa istim, onda stvarno popizdim. Ovde svakako nije to upitanju. Uspeli ste sve lepo da uklopite sto je retkost kod ovakvih spotova!

Hvala, drago mi je da se vidi trud... Spot nije sasvim proizvoljan "kolaž" jer su svirke snimane sa namerom da se kasnije izmontira video za tu pesmu, a naravno to ima veze i sa time da su Silić i Milena potrošili poprilično vreme da se pažljivo uradi montaža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kao neko ko slabo prati domaću metal scenu, a više naginje ka stranoj, jelte, tek sam se nedavno setio da sam pre par godina čuo za Triggeraše. Nabasah ponovo na njih, tj.myspace stranu i - raspametih se! Odličan, odličan bend! Onakve (oldschoolprog!) rifove ne sećam se kada sam skoro čuo, bš ko da su pisani i ceđeni za moju dušu,  (ja ja i samo ja, izvinjavam se...), teški, spori, melodični i nemilosrdni.

 

Zaista ozbiljan bend, koji, čini se, nije previše lutao žanrovski, tipa aj malo ovo da sviramo pa malo od onoga... već je napravio svoj sopstveni muzički izraz, koji ovom prilikom ne želim da zarobim i ukalupim u bilo koji "žanr", jednostavno radi se o kvalitetnoj muzici bez preterivanja, no ću istaći - svaka čas', majstori!

 

trigger on! :rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trigger + Azil 5 u Beogradu:

 

Subota, 9. Januar 21h - Livingroom SKC

 

 

22638_1321138949576_1263872407_30961315_4140888_n.jpg

 

 

Kao neko ko slabo prati domaću metal scenu, a više naginje ka stranoj, jelte, tek sam se nedavno setio da sam pre par godina čuo za Triggeraše. Nabasah ponovo na njih, tj.myspace stranu i - raspametih se! Odličan, odličan bend! Onakve (oldschoolprog!) rifove ne sećam se kada sam skoro čuo, bš ko da su pisani i ceđeni za moju dušu,  (ja ja i samo ja, izvinjavam se...), teški, spori, melodični i nemilosrdni.

 

Zaista ozbiljan bend, koji, čini se, nije previše lutao žanrovski, tipa aj malo ovo da sviramo pa malo od onoga... već je napravio svoj sopstveni muzički izraz, koji ovom prilikom ne želim da zarobim i ukalupim u bilo koji "žanr", jednostavno radi se o kvalitetnoj muzici bez preterivanja, no ću istaći - svaka čas', majstori!

 

trigger on! :rockdevil:

Evo ne dolazim često pa sad videh post, hvala mnogo Jovane! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf... više nego rado bih na Trigger gig, ali:

 

1) tad sam, god-willing, na Rtnju, moraću.

 

2) manji problem - 250km do Livingrooma.

 

 

 

@ Dushan - Hvala i tebi na izuzetnoj glazbi! Piše li se možda novi Okidački materijal, izvini što direktno pitam?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, piše se, ali je teško reći kad će, što bi se reklo "full lenght" album izaći jer se nikad ne zna sa rokovima, i za ovaj prvi se svojevremeno odužilo preko svake mere. Početkom sledeće godine će u svakom slučaju biti nešto novo da se čuje, nevezano za novi album :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest TužneUši

odlican je trigger, gledao sam nastup u ns. htio sam da kupim album ali kad sam izlazio iz treme zaboravio jbg

 

volio bih da nove stvari budu malo tvrdje od ovih sa prvog albuma (koje su od prve do poslednje sjajne, ali po mom misljenju nedostaje truncica raznovrsnosti - ne kazem da lice jedna na drugu jer nije tako ali albumski govoreci..kad se sve uzme u obzir malo nedostaje dinamike na tom cd-u)

pjevacica je fantasticna, ima sjajan nastup, sjajan glas i sve u svemu po mom misljenju daleko najprofesionalnija front-zena :) na sceni

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican je trigger, gledao sam nastup u ns. htio sam da kupim album ali kad sam izlazio iz treme zaboravio jbg

 

volio bih da nove stvari budu malo tvrdje od ovih sa prvog albuma (koje su od prve do poslednje sjajne, ali po mom misljenju nedostaje truncica raznovrsnosti - ne kazem da lice jedna na drugu jer nije tako ali albumski govoreci..kad se sve uzme u obzir malo nedostaje dinamike na tom cd-u)

pjevacica je fantasticna, ima sjajan nastup, sjajan glas i sve u svemu po mom misljenju daleko najprofesionalnija front-zena :) na sceni

 

Različite percepcije Trigger muzike samo govore u prilog kvalitetu koji Ljubav,  a i bend, poseduje.

 

 

Eto, recimo, meni baš leži taj navodni "manjak" raznovrsnosti - čini mi se da je to upravo u skladu sa podtekstom i vodećom emocionalno-značenjskom linijom koja se provlači kroz album: mrak, strah, čemer i cela ta "mračna strana ljubavi", bez trunke nade i spasenja (ili....!) se oseća kroz ceo album, vodeći do samog kraja/kraha cele životne epizode (koja se može shvatiti na a) ličnom planu protagoniste B) jednom opštem, univerzalnom planu), a - nakon toga - procenimo sami, sledi dalje propadanje ili - spasenje i oporavak.

 

To je već neko filozofiranje, da ga ne tupim više, uglavnom podržavam intenzitet mraka prisutan na albumu, i opštu simbiozu lirike i boje, tonaliteta i intenziteta muzike, koji su, po mom mišljenju, u gotovo savršenom skladu.

 

Što se tiče tvrdoće, zadovoljan sam,uvek može tvrđe i jače, ali - budimo ponekad skromni i umereni. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio li je neko sinoćke na glavotreskanju? Utisci?

Bila je super atmosfera ali nešto manje ljudi nego prošlih puta, ko zna zbog čega... Najinteresantnije je što naročito nije bilo onih koji najčešće pitaju "A kad ćete opet da svirate, jbg nisam mogao prošli put" :rockdevil::bigblue: Sve u svemu, zadovoljan narod na svirci - zadovoljni mi! :pivopije:

 

odlican je trigger, gledao sam nastup u ns. htio sam da kupim album ali kad sam izlazio iz treme zaboravio jbg

 

volio bih da nove stvari budu malo tvrdje od ovih sa prvog albuma (koje su od prve do poslednje sjajne, ali po mom misljenju nedostaje truncica raznovrsnosti - ne kazem da lice jedna na drugu jer nije tako ali albumski govoreci..kad se sve uzme u obzir malo nedostaje dinamike na tom cd-u)

pjevacica je fantasticna, ima sjajan nastup, sjajan glas i sve u svemu po mom misljenju daleko najprofesionalnija front-zena :) na sceni

Hvala na lepim rečima :pivopije: Album možeš i ovako da kupiš ako poželiš, prodaja nije ekskluzivno samo na svirkama :mrgreen:

 

 

MA cuj umereni,zivot nije umeren,mora to brze i jache:)

Jedino da pravimo neki Death metal side project, inače teško :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Trigger u emisiji "Gruvanje" RTV:

 

 

Pozdrav. Kad će taj snimak? Evo već treći mjesec 2010 a od snimka još ništa.

Pozdrav Saša! Ima li nas na Grmljavini ponekad? (:

Snimka nema jer je u stvari ceo plan promenjen, a šta je novi plan je evo rečeno i u ovom prilogu sa TV-a. Skontali smo da kad već ulazimo u to da trošimo energiju na obraditi par pesama - a sa obzirom kako ih obrađujemo to je u stvari često veći posao nego da pravimo nove, svoje - treba bar potrošiti tu energiju što smislenije. To u praksi znači da će umesto planiranog EP-ja biti ubačeno još nekoliko pesama uz ove prve planirane, i to će se pojaviti kao full album na CD-u, oficijalno što bi se reklo. To je opet automatski značilo da ništa od početka 2010, jer sad treba detaljno uraditi sve od koncepta omota do dogovora sa izdavačem ali će zato biti više muzike za slušati kad se pojavi. Trudićemo se iz sve snage da bar prvi singl sa jednom od pesama i spot budu tu na proleće, makar i album ne bio završen i spreman za izdavanje.

 

Hvala ti na konstantnoj podršci! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dve nove informacije vezano za band - dva CD-a!

 

Pesma "Više neće biti nas" sa albuma "Ljubav" je uvrštena na CD kompilaciju koju je nedavno realizovao Hard Rock Radio Live. Kompilacija je prvenstveno promotivnog karaktera ali je moguće i kupiti je iz njihovog online store-a. Kuriozitet je što je uvrštena u svom originalnom obliku, na srpskom jeziku :)

 

57-82-home.jpg

 

http://www.hardrockradiolive.com

(stranica radija)

 

http://www.hrrlmusicstore.com/catalog/category.php?id_category=31

(internet prodavnica)

 

 

Druga informacija se posredno tiče Trigger-a: Pre desetak dana je izašao CD "Vreme brutalnih dobronamernika". Radi se o albumu pesama pisanih na stihove iz zbirki pesnika Milana B. Popovića, koji je kroz svoj novinarski rad i pesme prisutan duži niz godina na srpskoj muzičkoj sceni. Veći broj bendova sa naše scene je dao svoje muzičke interpretacije stihova, a Trigger se pojavljuju indirektno: Dušan Svilokos je uz podršku Milene Branković, a pod imenom "Disparador" na kompilaciji sa pesmom "Pokrov iznad mene". Stilski se radi o blagom iskoraku u odnosu na ono što Trigger inače radi, pa zato i drugo ime. Ovu kao i ostale pesme možete čuti u audio player-u na Milanovoj web stranici a za koji dan će se moći i skinuti ceo album kao besplatan download:

 

http://www.molitvatetoviranogsrca.com/glavni4.html

 

vbd-small.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro svirate ali tebra, promenite pevacicu, nema neki glas a ni harizmu.

Bez ljutnje, ovo je moje misljenje.

 

 

 

Hm..koliko ljudi toliko i.. mišljenja. Eto, recimo, mene je kupila ta nepretencioznost, nenametljivost i nesavršenost pevačice. Smatram da poseduje i nekakvu suptilnu harizmu, kad smo već kod toga.

 

 

 

 

Inače, jedino moje moje negativno mišljenje o bendu jeste objavljivanje albuma sa obradama...što smatram tipično srpskim sindromom. Oduvek sam voleo autorizam kod bendova koji imaju šta da ponude, a to Trigger jeste. Naravno, rećićete, svaki bend ostavlja i u obradi neki svoj autorski pečat, znam, ali... Meni to sa obradama jednostavno ne drži vodu. A kamoli druge tečnosti. Živeli, uzgred  :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Inače, jedino moje moje negativno mišljenje o bendu jeste objavljivanje albuma sa obradama...što smatram tipično srpskim sindromom. Oduvek sam voleo autorizam kod bendova koji imaju šta da ponude, a to Trigger jeste. Naravno, rećićete, svaki bend ostavlja i u obradi neki svoj autorski pečat, znam, ali... Meni to sa obradama jednostavno ne drži vodu. A kamoli druge tečnosti. Živeli, uzgred  :pivopije:

Eh, srpski sindrom... Koji je to ovdašnji bend uradio album sa obradama yurock pesama u dž dž maniru, pa sad mi idemo tim stopama? :) Inače, album ćeš komotno moći da posmatraš kao autorski, iz dva razloga - prvi je što za dobar deo pesama u životu ne bi skapirao čega je to obrada da se skloni vokal - toliko da mi je maltene žao što sam potrošio neke ideje i kul rifove kojih nije bilo u originalnim pesmama, a drugo, ovo je mnogo veća gnjavaža, i doživljavam kao "teže" jer mi je lako da napišem svoju pesmu, a za neke od ovih obrada sam se ubio od mozganja da bi se adekvatno prepakovale. A za ful autorski lagano, skupilo se nekih dvadesetak pesama za sad, napisaće se još ponešto, malo probrati, pretumbati, pa dogodine.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, verujem da sam prevideo da se spominju obrade "samo" ex-yu rock numera, te sam odmah se setio dva domaća benda, od kojih je jedan (ne-toliko-metal bend) svu svoju "slavu" izgradio furajući džndžn obrade uglavnom stranih kompozicija, u veoma sirovom ali i nemaštovitom maniru, i još jednog, ovog puta metal benda, koji je počeo da preteruje sa obrađivanjem ovoga ili onoga, bilo to strano ili domaće.  Upravo u tom svetlu, nisam želeo još jedan bend sa obradama na sceni. Ko zna, možda imam i preteranu odbojnost ka obrađivanju već postojećeg - u odnosu na stvaranje nepostojećeg.

 

Enivejz, ne kažem da Triggerov budući obradnialbum neće doneti manjak avanture za slušalačko uho - vidim da će bend uključiti hitsove i numere ne tako poznate širem slušalačkom auditorijumu, što je - pozitivno. Ja jednostavno priželjkujem oblikovanje nečutog i neslućenog (sve ono što je bio prvenac:do tad takav materijal u našoj zemlji nisam čuo niti slutio da ću nešto tako čuti) u formi novog autorskog albuma.  

 

Eto, tako to i u tom smislu  :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...