Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

Opet nešto nevezano direktno za bend:

 

Poslednjih dva tri meseca snimam pesme za sastav (ili projekat, kako se već gleda) Stereo Tip, na čijem je kormilu Paja Bogdanović. Paju možda neki ljudi sa dužim stažom slušanja muzike i odlaženja na svirke znaju kao frontmena grupe Beerdrinkers & Hellraisers, koja je harala klubovima tokom devedesetih.

Bend Stereo Tip iza sebe ima album prvenac "Pažnja pažnja" koji je izašao 2010 za One Records, a u pripremi je EP pod nazivom "Moj svet". Meni je zapala producentsko snimateljska dužnost i to da spletom okolnosti, snimim gitare i još poneki instrument.

 

Prva pesma koja ide u etar i kojom se Stereo Tip pridružuju predizbornoj kampanji je "Kandidat", možete je poslušati na linku dole, a na zvaničnom youtube kanalu imate i dva starija spota sa prethodnog albuma, za slučaj da ste ih propustili čuti. Ako ste u nedoumici da li da kliknete i da li će vam se svideti, u pitanju je, ajd recimo, moderan hard rok sa prilično interesantnim tekstovima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one kojima su se dopali prethodni članci iz serije "Rifovi u Srbistanu", evo novog nastavka na sajtu TMM-a:

 

http://www.timemachinemusic.org/2012/04/kratka-istorija-turboroka/

 

Ovaj put je tema uobičajena, opšteprihvaćena "dijagnoza" po kojoj su narodnjaci glavni krivci propadanja muzike u ovim krajevima. Naravno, ništa dalje od istine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Trigger i Time Machine Music poklanjaju drugi deo albuma EX kao besplatan download! Album se može skinuti odavde:

http://www.timemachinemusic.org/2012/05/trigger-i-tmm-poklanjaju-drugi-deo-albuma-ex/

 

Za one koji su propustili prethodno kačenje singlova na youtube, pesme koje smo izmaltretirali su ovaj put "Ogledalo" grupe Petar i zli vuci, "Bejbi bejbi" iz filma "Davitelj" i "Trenutni lek" grupe Bulevar.

 

Odlična pjesma.

Hvala ti Saša!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Trigger ponovo svira uživo! Iako nismo još uvek našli klavijaturistu, odlučili smo da prekinemo pauzu sa nastupima i odsviramo nekoliko datuma kao četvorka. Za tu priliku smo malo i preradili pesme pa verujem da će biti dodatno interesantno!

:)

 

12. 08. Nedelja - Trigger zajedno sa bendom Trauma u letnjoj bašti Doma Omladine Pančevo - besplatan ulaz!

http://www.facebook....13613921988029/

 

24. 08. Trigger nastupa u Bačkoj Palanci u okviru Ekofest-a http://ekofest.rs/

 

A takođe, vrlo verovatno:

 

08.09. Trigger u Čačku, Srpski Pab

 

Oni koji su u blizini Pančeva mogu sada u nedelju da nas vide u ovom nešto drugačijem muzičkom izdanju. Ako reakcije budu povoljne posle ova tri, možda se dogodi još koji nastup u ovakvoj skraćenoj postavi benda dok ne bude rešena stvar oko petog člana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mislim da je pridavanje ikakvog značaja i pažnje ovom svojevrsnom ''fenomenu'', da ne upotrebim neku drugu reč, krajnje kontraproduktivno. to treba samo ignorisati i ima da crkne samo od sebe, sva sreća te se ovom pojavom toliko bombarduje javnost da će na kraju i najvećem glupanderu dosaditi, te će on preći na neku drugu budalaštinu, verovatno takođe tvorevinu jednog og tvoraca prethodne. nadajmo se da će u toj tranziciji nastradati (makar kolateralno) dobar deo ostalih saučesnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

E pa hvala puno, drago mi je da ti se sviđa kako je ispalo! :) Ova Boa bi recimo mogla dobro da se odradi, slažem se, ali nama zapravo nije problem toliko sama muzika koliko da dobijemo dozvole za obradu. Na primer, za Bou je potpisan ceo bend da su autori, što bi značilo da bi preko nekog advokata u hrvatskom udruženju koje štiti prava autora morali da molimo za dozvolu svakog pojedinačnog člana benda, užasna komplikacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zavisi ko je kakav. Evo recimo za Džakartu je bilo super, svi su bili sjajni i nije bilo nikakvih problema. Zavisi. Uglavnom, ko je dao dozvolu, bio je u dobrom fazonu i nije pravio pitanje. Ko nije ili je otezao pa rekao ne ili je tražio ovo ono, nije nam se desilo da proces duže traje i da se završi pozitivno, nažalost. Tako neke obrade sviramo uživo i mogu se čuti na našoj svirci, ali na žalost nismo dobili dozvolu. Mogli smo na divljaka da okačimo makar na youtube, ali mi je bezveze ako su već ti ljudi protiv toga u načelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je sto to previse dobro zvuci u ovako svezoj verziji pa im bidne nabijen kompleks

koliko treba biti prdonja pa ne dati dozvolu bendu koji hoce da ti napravi omaz. :udri:

glavna stvar: pluscina za spiritus.

Pre nekog vremena je bila kolumna u Blicu, Aleksandra Žikića, inspirisana upravo time da je čuo kakava su nam iskustva vezano za obrade. Slažem se njim da je obraditi nečiju pesmu, ako nije urađeno samo zato da bi se neko ogrebao o tuđu slavu i autorstvo, vrsta komplimenta i priznanja koja bi trebalo da raduje svakoga.

Mislim da je možda fora i u tome što je to napolju razrađen sistem i što se podrazumeva da autori zarađuju od emitovanja, tako da nema razloga da odbiju osim u retkim slučajevima. Konačno, nema potrebe juriti autora lično već postoji publisher koji igra ulogu posrednika, a ovde prvo treba uopšte da nabavimo nečiji kontakt. Sokoj neće da daje kontakte, oni hoće samo da lično kontaktiraju, a kad oni kontaktiraju, autori često reaguju odmah odbijanjem iz nepoverenja. Dogodilo nam se da isti čovek da dozvolu kad je lično kontaktiran a da je odbio kad ga je zvala žena iz sokoja. Da ne govorimo o bespotrebno zlonamernim varijantama, na primer kada nečiji "menadžer" koji je posrednik kaže da je autor navodno odbio da da dozvolu za pesmu a onda kad kontaktiramo autora drugim kanalom ispadne da nema ništa protiv. Ili kada nekome treba dva meseca da kaže da ili ne i praktično nas izbegava da bi naravno na kraju dao neko vrlo kreativno objašnjenje zašto ne može da da dozvolu. Još bih i razumeo da smo mi bliži mainstream-u, nego ovako realno, radi se uglavnom o nekom malom broju ljudi ovde koji sluša ovakvu muziku kakvu radimo, pa čak i da smo vezare i da nam je obrada užas, ne vidim kakvu oni štetu mogu imati od nas. Sa druge strane fakat je da iako mi se ne mora sviđati odluka nekog autora, ako smo za demokratiju i pravnu državu, jbg, autor ima pravo da odluči šta će sa svojim delom, pa ako ono ima toliku sentimentalnu vrednost da ne želi da ga iko obradi, nek mu bude. Mi smo eto zahvalni svima koji su ispali super i dali nam dozvolu bez velikih komplikacija i drago mi je ako ima se sviđa kako smo im ispreturali pesmu.

 

I btw, hvala bata Imaginose!

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako je čuo pesmu, većina je naravno i tražila. U stvari to je i komplikovalo stvari, jer da bi neko mogao da čuje pesmu, mi moramo da uradimo vrlo ozbiljan demo pesme, praktično da je skoro gotova, a onda je priličan bedak kad ti neko kaže da si džaba krečio i da ne da dozvolu. U jednom slučaju smo pustili pesmu pa šta bude, to su "Kurvini sinovi", nažalost nemoguće je kontaktirati tim povodom Štulića i svi koji ga obrađuju, bar kako sam informisan, to rade bez dozvole jer on ne želi ni da da ni da ne da dozvolu, ograđuje se od svega. Možemo samo da se nadamo da mu ne smeta ako čuje i da zna da smo uradili pesmu sa poštovanjem i najboljom namerom i da nemamo kintu od toga.

Ljudi iz "Petar i zli vuci" su bili svi sjajni, stvarno, i dopalo im se Ogledalo. Kikija znam ovako a on je u kul fazonu, boli ga briga. Ostale smo kontaktirali preko nekog posrednika ili zajedničkih prijatelja pa ne znam konkretno kakva je bila reakcija. Koja Disciplina je bio u fazonu da ne da i da sudski goni ko obradi bez dozvole, takoreći, ali je bio ljubazan i kulturan. Ko zna, možda jednog dana promeni mišljenje, a obradu nije komentarisao. Mladenovićeva porodica se može samo preko advokata kontaktirati i oni traže novčanu nadoknadu koju sami odrede, a pošto mi nećemo zaraditi milione od obrade, nešto mi je besmisleno da plaćamo. Opet, ko zna, možda se iznerviram što smo potrošili toliku enegiju da odradimo verziju originala koja nam je kul pa odrešim kesu kad se zadesi da stigne neka kinta, iz ćefa. Šaper i Rundek su samo poslali dozvole, nismo imali lični kontakt. Tu moram pohvaliti njihovu udrugu glazbenika, to ti je kao Hrvatski SOKOJ, gde je čovek koji tamo radi zaista izašao u susret i potrudio se da mi sve sredi sa Rundekom, i proveri da li bi ikako mogao kontaktirati Štulića, dakle bili su sjajni.

Edited by Dushan S
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...