Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

te sam odmah se setio dva domaća benda, od kojih je jedan (ne-toliko-metal bend) svu svoju "slavu" izgradio furajući džndžn obrade uglavnom stranih kompozicija, u veoma sirovom ali i nemaštovitom maniru

Slobodno reci Night Shift, niko se neće naljutiti. ;)

 

i još jednog, ovog puta metal benda, koji je počeo da preteruje sa obrađivanjem ovoga ili onoga, bilo to strano ili domaće.

E, ovoga ne mogu da setim nikako... mala pomoć? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, verujem da sam prevideo da se spominju obrade "samo" ex-yu rock numera, te sam odmah se setio dva domaća benda, od kojih je jedan (ne-toliko-metal bend) svu svoju "slavu" izgradio furajući džndžn obrade uglavnom stranih kompozicija, u veoma sirovom ali i nemaštovitom maniru, i još jednog, ovog puta metal benda, koji je počeo da preteruje sa obrađivanjem ovoga ili onoga, bilo to strano ili domaće.  Upravo u tom svetlu, nisam želeo još jedan bend sa obradama na sceni. Ko zna, možda imam i preteranu odbojnost ka obrađivanju već postojećeg - u odnosu na stvaranje nepostojećeg.

 

Enivejz, ne kažem da Triggerov budući obradnialbum neće doneti manjak avanture za slušalačko uho - vidim da će bend uključiti hitsove i numere ne tako poznate širem slušalačkom auditorijumu, što je - pozitivno. Ja jednostavno priželjkujem oblikovanje nečutog i neslućenog (sve ono što je bio prvenac:do tad takav materijal u našoj zemlji nisam čuo niti slutio da ću nešto tako čuti) u formi novog autorskog albuma.  

 

Eto, tako to i u tom smislu  :pivopije:

:pivopije:

Night Shift su imali dugogodišnju karijeru tezga benda - nekako je i bilo logično da to bude album sa obradama. Ali ne znam što "još jedan bend sa obradama na sceni" - autorski bend ne postaje tezga bend ako snimi obradu-obrade. Mi i ovako "dopunjavamo" vremenski repertoar sa nekim obradama - i onda sam kontao da kad već dobijamo komplimente da su interesantno odrađene, ajd da nekako i to zabeležimo - pa idemo onda dalje.

 

 

 

Pevachica vam je odlichna, ne treba da je menjate :)

:pivopije:

 

 

Slobodno reci Night Shift, niko se neće naljutiti. ;)

 

 

E, ovoga ne mogu da setim nikako... mala pomoć? :)

Moram priznati da ni meni ne pada na pamet taj "drugi" bend sa obradama? Doduše, kod nas su oduvek postojali bendovi sa "autorskim pesmama" koje su u stvari (ne)potpisane obrade. Mislim da prosečan srbin i ne kapira da je svaka treća exyu rock pesma u stvari neki strani hit, u nekom malo izmenjenom pakovanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si. Ja sad kad chitam neke tekstove o yu rock muzici na netu, ili u Janjatovicevoj enciklopediji (ybg, jedino nju imam), i kad vidim koliko je obrada bilo, a da vecina tih obrada nisu potpisane kao obrade- pochinjem da se pitam shta smo mi imali originalno od muzike. Svako je poneshto capio. Vopi :pivopije:

Edited by angels deserve to die

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kompilacija "Vreme brutalnih dobronamernika" Milana B Popovica kojoj sam i ja doprineo pesmom "Pokrov iznad mene" se sad može i besplatno skinuti:

 

http://rapidshare.com/files/377407830/Milan_B._Popovic_-_Vreme_Brutalnih_Dobronamernika_-_CD.zip.html

ili sa:

http://www.zshare.net/download/75117371abd3d742/

 

U zip arhivi su mp3 fajlovi, info i omot.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Mali apdejt vezano za bend:

 

Prva vest je da ćemo definitivno umesto online izdanja, mini albuma sa obradama koji je prvobitno bio planiran, izbaciti zvanično izdanje, novi CD sa desetak pesama. Kako je i najavljeno u pitanju je naš muzički osvrt na vreme novog talasa i ex-YU rock muziku sredine osamdesetih godina prošlog veka. Pesme će dobiti svoje novo, metalno pakovanje, a oni koji su bili na prethodnom koncertu u BG-u su moglii čuti radne verzije dve pesme koje će se naći na albumu. Iako smo planirali da sve bude gotovo ranije, trud uložen da to zaista budu prave obrade, u kojima su često originalne pesme izvrnute "naglavačke" i tretirane muzički na neočekivan način a ne kao puko presviravanje originalnih pesama, učinio je da se sam album očekuje tek u toku jeseni, dok će se prvi spot i "singl" pojaviti nešto ranije. Sledeći autorski album sa kompletno našim, autorskim pesmama na kojim takođe radimo čeka 2011. Od prethodnog "javljanja" vezano za ovo izdanje do danas smo utvrdili izvor pesama, konačno završili aranžmane a snimanje je upravo u toku.

 

Takođe, iako je već dosta vode proteklo od izlaska albuma ljubav - evo još jedne recenzije, koja će možda skrenuti pažnju na nas nekim novim slušaocima iz Hrvatske. U pitanju je portal cmar-net.com i Luka Jurjević, čijom ljubaznošću je i recenziran album. Pa koga interesuje nek pročita:

 

http://www.cmar-net.org/recenzije/albumi/review_trigger_ljubav.php

 

Veliki odmor koji je bend uzeo po pitanju live nastupa će se najverovatnije nastaviti do kraja leta, a ponovo se vidimo oči u oči, uživo početkom jeseni, kad ćemo početi sa promocijom novog izdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Mali apdejt vezano za bend:

 

Prva vest je da ćemo definitivno umesto online izdanja, mini albuma sa obradama koji je prvobitno bio planiran, izbaciti zvanično izdanje, novi CD sa desetak pesama. Kako je i najavljeno u pitanju je naš muzički osvrt na vreme novog talasa i ex-YU rock muziku sredine osamdesetih godina prošlog veka. Pesme će dobiti svoje novo, metalno pakovanje, a oni koji su bili na prethodnom koncertu u BG-u su moglii čuti radne verzije dve pesme koje će se naći na albumu. Iako smo planirali da sve bude gotovo ranije, trud uložen da to zaista budu prave obrade, u kojima su često originalne pesme izvrnute "naglavačke" i tretirane muzički na neočekivan način a ne kao puko presviravanje originalnih pesama, učinio je da se sam album očekuje tek u toku jeseni, dok će se prvi spot i "singl" pojaviti nešto ranije. Sledeći autorski album sa kompletno našim, autorskim pesmama na kojim takođe radimo čeka 2011. Od prethodnog "javljanja" vezano za ovo izdanje do danas smo utvrdili izvor pesama, konačno završili aranžmane a snimanje je upravo u toku.

 

Takođe, iako je već dosta vode proteklo od izlaska albuma ljubav - evo još jedne recenzije, koja će možda skrenuti pažnju na nas nekim novim slušaocima iz Hrvatske. U pitanju je portal cmar-net.com i Luka Jurjević, čijom ljubaznošću je i recenziran album. Pa koga interesuje nek pročita:

 

http://www.cmar-net.org/recenzije/albumi/review_trigger_ljubav.php

 

Veliki odmor koji je bend uzeo po pitanju live nastupa će se najverovatnije nastaviti do kraja leta, a ponovo se vidimo oči u oči, uživo početkom jeseni, kad ćemo početi sa promocijom novog izdanja.

 

 

Jedva cekam nesto novo od triggera.. iii svirku naravnoo... :D:meshuggah:

pozdrav za jedan od najboljih bendova u Srbiji Trigger... :D :D

:wub::wub::wub::wub::wub:

nadam se da se vidimo uskoro na nekoj svirci :excl::smile::icon_lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Trigger i Forever Storm će zajedno održati nastupe u Beogradu i Kragujevcu! Dakle, posle dugo vremena, ponovo se gledamo sa Kragujevčanima, i Beograđanima!

 

Datumi su:

 

Kragujevac:

Petak 25. Februar 9:30h

Dom Omladine Kragujevac

 

Beograd:

Nedelja 20 Mart 22:00h

Danguba

 

za kalendar 2012. da spremis dusane po jednu svoju za svaki mesec!

Još bolje - za svaki mesec po jednu tvoju (U negližeu i sa Les Paulom, naravno) :bigblue:
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Posle duže pauze se ponovo gledamo i slušamo sa BG publikom! :) U Dangubi u Beogradu, 20. Marta, u 22h sviramo zajedno sa našim prijateljima, Forever Storm, pa ko je geografski dovoljno blizu, pozvan je da dođe! :) Ovim nastupom predstavljamo i svoje novo izdanje, album obrada EX YU rock pesama pod nazivom "Ex", tako da ćete uz pesme sa prethodnog izdanja Ljubav moći čuti i ove obrade uživo, sada u novom, metalnijem pakovanju :) Album će biti objavljen u delovima, a prvi će se moći skinuti sa naše web stranice sredinom aprila.

 

Prva pesma koju možete čuti je obrada legendarne Azre, pesma "Kurvini sinovi":

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...