Jump to content

Феномен ЈУметалске присутности Металике


vudun

Recommended Posts

Da, držao sam se samo metal foruma koji obuhvata naravno podforume

( power & prog, thrash, death, black, avantgarde, doom & gothic)....

 

Svaki od tih forumčića ima jednu interesantnu opciju

( koju je većina od vas pretpostavljam odavno primetila) - SEARCH FORUM.

 

Nije me mrzelo da na svakom od njih odkucam famoznu reč ''Metallica''.

I onda sam i definitivno skapirao da metalci ( ili poštovaoci metala) jednostavno ne mogu bez ovog benda.

Kako objasniti kad mi izbacuje teme kao što su Marduk :) ,Immortal,

zatim popularni topic ''Zasto ste poceli da slusate black'',

ili pak teme vezane za bendove Obituary, Vader....pa sve do onih ''ukroćenih'' ala Symphony X i a u qrac da ne nabrajam više... uostalom proverite.

 

E sad, ne isključujem mogućnost da je, recimo, na topicu ''Immortal'' ta ista Metallica ispljuvana do bola....ali priznaćete to ime se provlači i provlači.... a Hetfield dok kucam ovaj post,

gazi li gazi gas pedalu SLR McLarena....

'Bem im mater, izgleda da su stvarno najveći bend - kad ih toliko uzimamo u usta!

 

Što bi rek'o Stevica Kurčubić: ''Bre druže Jataganac,

da li će oni mene da hvale ili pljuju to je nebitna stvar.

Važno da se moje ime provlači i ostane u ušima članova komisije''

 

Interesantno.

 

Comments?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja sam u jednoj dalekoj zemlji u svakoj prodavnici vecoj od kioska nasho Podravkine supe i old school crveno-belu Vegetu. original jugoslovensku/hrvatsku. bez Metallice kao bez Vegete.

 

to ti je neki brend izgleda. ko ce mu znati shta je istina..

mozda oni najtru thrasheri? =]

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se svuda mora pominjati!To je bend koji ljudi beskrajno vole i beskrajno mrze.To su dovoljna dva razloga za njihovo provlačenje kroz sve teme.A na kraju krajeva,zašto oni to i ne zaslužuju??Nikad,ali nikad se neće pojaviti bend bolji i originalniji od njih .Oni su legenda,obavezno štivo svakog metalca,pa i ne-metalca.I svi smo njihovu muziku prvu čuli,što se metala tiče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa sad..ja ih nikada nisam slušao, nemam čak ni jednu pesmu od njih na kompu, ali ih ne mrzim. Naravno, neke pesme sa prva 3-4 albuma su mi skroz ok ;) Poštujem šta su uradili i to je to. Da su najbolji bend ikada, ne znam..suviše je to subjektivna stvar.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa sad..ja ih nikada nisam slušao, nemam čak ni jednu pesmu od njih na kompu, ali ih ne mrzim. Naravno, neke pesme sa prva 3-4 albuma su mi skroz ok ;) Poštujem šta su uradili i to je to. Da su najbolji bend ikada, ne znam..suviše je to subjektivna stvar.

Čudno,bila sam sigurna da ne postoje ljudi koji su ravnodušni prema Metallici. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad,ali nikad se neće pojaviti bend bolji i originalniji od njih .Oni su legenda,obavezno štivo svakog metalca,pa i ne-metalca.I svi smo njihovu muziku prvu čuli,što se metala tiče.

 

Jbg, preterala si. Kako nema boljeg i originalnijeg benda? Znam da je sve to subjektivna stvar, ali zaboga bar su KISS, New York Dolls, Venom i ko sve bili originalniji pre njih, a bilo je skroz drugačijih, mada originalnih bendova i kasnije. Po mom mišljenju muzika im nije bila ništa originalnija, niti bolja od one koju su pravili Venom, Mercyful Fate, Metal Church i dr. Što se tiče najboljeg benda na svetu - to je diskusija bez kraja (mada moram da kažem - ako su oni najbolji ja sam Clint Eastwood). Istina da je skoro svako ko sluša metal prvo čuo nešto od njih, ali upravo zbog toga što su (ne)zasluženo najpoznatiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes mnogo subjektivna stvar. ako smo pomenuli meklaren, onda je jasan zakljucak da se trenutno najveci metal band(kao metal jel) na planeti. mislim, oni su institucija, brend. muzika im nije toliko originalna, koliko je napisana da bude dopadljiva. realno...svi ti midtone rifovi, prost bubanj koji ima samo groove, plus produkcija koja ga izbacuje napred. to se radilo u popu da bi postao pop.

 

mislim da ima ljudi koji su ravnodusni prema njima, a najvise takvih su ljudi koji su poceli sam maidenima. al bez zajebancije...to je isto zanimljiva pojava.

 

mislim, mogu ja sada da se iseravam, realno, obelezili su mi detinjstvo, toliko sam se dobro osecao kao klinac koji im je fan, ispunio mi se taj decacki san na JNA, i to mu dodje to.

 

ukratko, nije to nista dzabe, sto se pojavljuju toliko cesto u mislima ljuda.

pa dajte, samo ime banda.

znate kako dizeli rec metallica koriste da oznace ceo metal kao muziku? :) ni to nije slucajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se svuda mora pominjati!To je bend koji ljudi beskrajno vole i beskrajno mrze.

Najgore od svega kada su ta dva extremna osećanja pomešana, k'o što je sa mnom slučaj...

Te deluje pomalo zabrinjavajuće.

 

 

mislim da ima ljudi koji su ravnodusni prema njima, a najvise takvih su ljudi koji su poceli sam maidenima. al bez zajebancije...to je isto zanimljiva pojava.

 

Zanimljivo, to sam i ja odavno registrovao!

U potpunosti, ali u potpunosti je ta tvoja izjava na mestu!

Svaka čast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, držao sam se samo metal foruma koji obuhvata naravno podforume

( power & prog, thrash, death, black, avantgarde, doom & gothic)....

 

Svaki od tih forumčića ima jednu interesantnu opciju

( koju je većina od vas pretpostavljam odavno primetila) - SEARCH FORUM.

 

Nije me mrzelo da na svakom od njih odkucam famoznu reč ''Metallica''.

I onda sam i definitivno skapirao da metalci ( ili poštovaoci metala) jednostavno ne mogu bez ovog benda.

Kako objasniti kad mi izbacuje teme kao što su Marduk :) ,Immortal,

zatim popularni topic ''Zasto ste poceli da slusate black'',

ili pak teme vezane za bendove Obituary, Vader....pa sve do onih ''ukroćenih'' ala Symphony X i a u qrac da ne nabrajam više... uostalom proverite.

 

E sad, ne isključujem mogućnost da je, recimo, na topicu ''Immortal'' ta ista Metallica ispljuvana do bola....ali priznaćete to ime se provlači i provlači.... a Hetfield dok kucam ovaj post,

gazi li gazi gas pedalu SLR McLarena....

'Bem im mater, izgleda da su stvarno najveći bend - kad ih toliko uzimamo u usta!

 

Što bi rek'o Stevica Kurčubić: ''Bre druže Jataganac,

da li će oni mene da hvale ili pljuju to je nebitna stvar.

Važno da se moje ime provlači i ostane u ušima članova komisije''

 

Interesantno.

 

Comments?

 

pazi, nemoj se uzbudjivati... za metaliku izbaci 10 stranica, ali za alogiu izbaci 5 stranica, sto za bracu Smederevce uopste nije lose... mislite o tome :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, nemoj se uzbudjivati... za metaliku izbaci 10 stranica, ali za alogiu izbaci 5 stranica, sto za bracu Smederevce uopste nije lose... mislite o tome :D

 

Da pet, ali na ''Domaćoj Metal Sceni'' verovatno...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mustaine

obzirom na okolnoti i mentalitet, mislim da znamo i u kom kontextu se alogijino ime izbacuje.

jebiga, svako pljuvanje je besmisleno, ali da pljuvanja nema, ni same diskusije ne bi bile moguce. ja ne mogu da zamislim ljudska bica da se uredno raspravljaju oko necega, sa maximumom tolerancije prema misljenju onog drugog...ma dajte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore od svega kada su ta dva extremna osećanja pomešana, k'o što je sa mnom slučaj...

Te deluje pomalo zabrinjavajuće.

Kad bolje pogledaš, taj bend imaš i zašto da voliš i zašto da mrziš. Gore je biti ravnodušan.

Svakako je sigurno da bez njih današnja scena ne bi izgledala kako izgleda. Svaki snažan utisak ostavlja traga, bez obzira da li je dobar ili loš. Je l' tako?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate sad kad pogledam ovo je glupo. sad sam ukucao na svim metal podforumima rhapsody i svuda mi je ibzacilo neke rezultate. verujem da je tako i za vecinu drugih bendova a ne samo za metaliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ima postoji bend koji je napravio veci lom od onoga sto je Metallica uradila u periodu 1983 do 1992.

Kao sto rece neki americki kriticar 1986. "Oni su prljavi,agresivni i ja ih mrzim...ali njihov kvalitet je neosporan"

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome i pričam. Nema šanse da su se takvi učenici približili ovakvim učiteljima (ne d'o Bog da neko kaže da su i bolji).

Inače, činjenica je da se američki bendovi lakše i brže probijaju od evropskih, iako je po mom mišljenju kvalitet ugalvnom na strani ovih drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...