Jump to content

mp3 ili mp4 (plejer)


Dark Sonja

Recommended Posts

Otarasio sam se iPoda i kupio Sandisk Sansa Fuze 4GB. Mnogo sam zadovoljan, dvaput bolji zvuk od ipoda i bolja autonomija baterije + microSD slot za kartice (do 12GB), FM, diktafon. Nikad više govnjavi iPod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E aj nam ispricaj detalje-sto si digao ruke? :da:

Ja nesto i ne volim Apple fenseraj i uvek bi pre uzeo neki Creative npr-Ipod zavisi od Itunes-a preko koga radis sinhronizaciju(ispada da na svakom kompjuteru kada ga prikljucis moras imati jebeni Itunes :)),baterija je integrisana,dok je moj Transcend dovoljno ustekati na komp i uraditi prost drag and drop preko fajl menadzera-milina...

A i kod Apple-a se zna-dajes u startu 30% vise para samo za trademark dok konurencija ima playere koji realno stoje rame uz rame sa istim pa i bolje :da:

Tu Sansu komp takodje prepoznaje kao removable disk ili se varam?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, brate, trista puta mi se dešavalo nešto sa iPodom, čas zablokira pa moram da radim restore software, čas ovo, čas ono ne radi, a i nisam bio zadovoljan zvukom (probao sam na dobrim sluškama). Što se tiče iPoda i iTunesa, nisam imao problem, jer sam stavio program SharePod na sam ipod i svuda gde ga prikačiš možeš preko jednostavnog drag'n'dropa da prebaciš muziku na iPod (mada sharepod zahteva .net framework, čini mi se 3.5 verziju). Sansu komp prikazuje kao removable, preko Total Commandera nabacujem muziku (a neke crtaće preko Sansa Media Convertera koji optimizuje za Sansu video fajlove), a ono ih sortira po tagovima, kao kod iPoda, a ne po folderima. Sva muzika mi je tagovana, i najviše volim ovaj sistem, ionako ubacujem muziku po albumima, a ne po pesmama. Što se tiče sanse, slušalice koje se dobiju uz player su bar 3 puta bolje od onih koje se dobiju uz iPod. I Sansa ima pravi točkić koji se okreće, a ne kao iPod. ;) Stvarno sam oduševljen zvukom Sanse, radi testa sam stavio microSD karticu od 2GB i uopšte se nije usporio rad playera. A baterija traje oko 18h ako samo slušaš muziku, bez videosa, sa video fajlovima nešto manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkle mi sllusalice na Creative MuVo V100 (2gb) i sad trazim da kupim nesto bar pribliznog kvaliteta. U Desku su mi preporucili Koss, kazu da je vrh, jel neko probao? Kostaju oko 20 eur

 

Kakav oblik? In-ear, one vel'ke, il' nešto drugačije? ;) Ja ću sad uzeti Koss KSC7 jer mi odgovaraju velike slušalice, koje su odvojene, a nisu spojene nekom plastikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otarasio sam se iPoda i kupio Sandisk Sansa Fuze 4GB. Mnogo sam zadovoljan, dvaput bolji zvuk od ipoda i bolja autonomija baterije + microSD slot za kartice (do 12GB), FM, diktafon. Nikad više govnjavi iPod.

bravo :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.desk.co.yu/opis/opis.aspx?art=3...oprodajni%20WEB

 

Super su mu fabričke slušalice, samo staviš one sunđerčiće što se dobiju uz sluške. Mada, realno, nijedne sluške koje dođu uz plejer nisu baš nešto (izuzetak su bili neki iRiver modeli koju su dolazili sa sennheiser slušalicama). Trebalo bi ovih dana da isprobam in-ear sluške, ali u suštini imam problem sa slušalicama koje idu direktno u uvo, bilo da su obične bubice ili in-ear, pa ću verovatno pazariti Koss KSC7.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ BB

da li u sansu fuse moze da se ubaci firmware koji pusta OGG?

pitam zato sto za sansu clip postoji firmware koji pusta ogg i flac..

 

 

@ ostali

- probao sam gomilu slusalica i jedini zahtev koji sam imao je da sto vise izoluju spoljni zvuk.

zakljuucak: iskljucivo priznajem sennheiser CX300 (prolazi autobus pored mene, a ja ga ne cujem).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ostali

- probao sam gomilu slusalica i jedini zahtev koji sam imao je da sto vise izoluju spoljni zvuk.

zakljuucak: iskljucivo priznajem sennheiser CX300 (prolazi autobus pored mene, a ja ga ne cujem).

 

To ti je opasno po zivot :D Ozbiljno, ja ne furam nikakve specijalne sluske, ali svejedno par puta na trcanju - zamalo da poginem...

 

Inace - jos jedan zadovoljni vozac Sansa Fuzea ovde! Proslo zimovanje sam pozajmio od ortaka E260 i opasno mi se svideo, ali za to nisam imao pare, a nisam hteo Clip jer je tockic nepomican :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupicesh solidne slushalice da bi slushao kompresovan format :)

 

Uzmi da čuješ ove Sennheiser što je spomenuo imaginos, pa ćeš da promeniš mišljenje. ;) A inače, nikada ispod 192k, uglavnom mi je sva muzika u V0 ili 320k.

 

@ BB

da li u sansu fuse moze da se ubaci firmware koji pusta OGG?

pitam zato sto za sansu clip postoji firmware koji pusta ogg i flac..

 

Može. :da: Ubacio sam odmah taj firmware, mada prvenstveno zbog flac-a, volim da slušam neke albume isključivo na flac-u. :mrgreen:

 

@ ostali

- probao sam gomilu slusalica i jedini zahtev koji sam imao je da sto vise izoluju spoljni zvuk.

zakljuucak: iskljucivo priznajem sennheiser CX300 (prolazi autobus pored mene, a ja ga ne cujem).

 

 

Jesu odlične, probao sam kod ortaka, ali mi se čini da su poprilično skupe.

 

Da, evo sad gledam 4audio cenovnik, koštaju 6030 dinara. :( Znam da vredi, ali ipak ne bih davao toliko para za sluške.

 

Sutra verovatno kupujem ove.

 

Inace - jos jedan zadovoljni vozac Sansa Fuzea ovde! Proslo zimovanje sam pozajmio od ortaka E260 i opasno mi se svideo, ali za to nisam imao pare, a nisam hteo Clip jer je tockic nepomican :)

 

:pivopije:

 

Ja sam se razmišljao između e260 i Fuze 4GB i ipak sam na kraju uzeo Fuze i mislim da ni malo nisam pogrešio (imao sam i e260 u rukama, ali mi se više svideo Fuze). :D

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu odlične, probao sam kod ortaka, ali mi se čini da su poprilično skupe.

 

Da, evo sad gledam 4audio cenovnik, koštaju 6030 dinara. :( Znam da vredi, ali ipak ne bih davao toliko para za sluške.

uh jbt...

ako se dobro secam, u mediamarktu u stutgartu sam video cx300 i cena im je bila 40 ili 50 evra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu da pazarim te Sennheiser sluske i koliko je to para? Jesu li bolje od Koss?

 

Inace ja sam uz moj Creative player dobio odlicne sluske, samo jebiga na moru, na plazi sam ih licno i personalno zgazio i jbg :(

 

4audio (http://www.4audio.rs/). Ove što je imaginos pomenuo su 6030 dinara. A imaš u budget varijantu koja super radi, mx360, one su oko 1200-1300, ali nisu in-ear, jebi ga.

 

uh jbt...

ako se dobro secam, u mediamarktu u stutgartu sam video cx300 i cena im je bila 40 ili 50 evra...

 

Deru ovamo. Jedino kada zapalim za Germaniju na leto tamo da pazarim, iz principa ovde neću da im dajem pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

image01.jpg

 

ja imam bas ove - koss the (butt) plug :) hteo sam koss spark plug, ali nije ih bilo tada.

uzeo sam ih pre tacno 2 godine za 1800din i odlicne su. ove 'penice' se sabiju, metis ih u uvo i pri vracanju u prvobitan oblik, lepo se formiraju prema unutrasnjosti tvog uha. potpuna izolacija od spoljnih zvukova, zato mi svaki player radi na max 50% vol, sve preko je prejako. malo je bas preteran, ali se to da srediti ako ima manuelni equalizer. jedina mana je samo kada uzmem neke druge slusalice moram da pojacam na max da bih cuo nesto i preterano mi smetaju spoljni zvukovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebi ga, sigurno bih ih ponovo uzeo ako ove otkazu. kupio sam ih u nekom shopu u 27. marta(na uglu sa onom ulicom u koju se skrece za djusinu, a sad je tamo neki kazino i banka).

najjace u vezi koss-a je no-questions-asked-lifetime warranty, sto kod nas naravno ne vazi nego samo za 12 meseci. mada ako te ne mrzi da se cimas i posaljes sluske u ameriku zajedno sa 6$, oni ce ti ih vratiti popravljene ili nove na kucnu adresu. bar bi tako trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro kupio Sennheiser CX300 i moram priznati da mi uopste ne odgovaraju. Mozda je sve stvar privikavanja ali ove sluske imaju preglasan bas. Mozda je kul za neke tehno manijake ili hopere ali za ono sto ja slusam (starogradske :) ) uopste nisu dobre. Mada kako vreme prolazi navikavam se na njih ili su mi mozda bubne opne od silnog basa oslabile, ne'am pojma.

Inace ovo su mi cetvrte Sennheisere slusalice i jedine koje su valjale su prve sluske koje sam dobio uz iRiverov player. Odlican zvuk. Kad preracunam koliko sam para dao na razno razne slusalice skontah da sam mogao da kupim neki Shure. :udri:

 

Sto se tice playera later cu da uploadujem moje "sveto" trojstvo a sve u inat ipod hejterima! :P

 

Vezano za Apple, prosla epizoda Simpsona je bila odlicna:

http://www.youtube.com/watch?v=3kuJpAq-poo :)

Ali skroz je istina... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...