Jump to content

Internet U Crnoj Gori


SixStepsOnTheMoon

Recommended Posts

Evo samo da vam prenesemo ovaj "raj" iz Crne Gore i predstavljavamo vam Nove pakete za fizička lica koja se zovu:

 

Hobi

X-treme

Flat

 

Njihove karakteristike-cijene su sljedeće.

 

Hobi - 1024/128 kbps / 1GB protoka / 15 EUR

X-treme - 2048/256 kbps / 5GB protoka / 25 EUR

Flat - 2048/256 kbps / *Fair usage policy do 150 GB / 45 EUR

 

Samo cu reci:

 

Ha-ha

 

:udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa, standardno, krađa, kao i do sada...

U Baru imam onaj najmanji adsl paket, 30eur mjesečno, 10G. U Beogradu plaćam 15eur, neograničeno. Šta reći?

 

Kad nema konkurencije, može im se... U svakom slučaju, bolje adsl nego dial, koji, na kraju, ispadne duplo skuplji od najmanjeg adsl paketa. I s tim sam imala iskustva. U Nikšiću sam kupovala 100h za 20eur + sam plaćala račun za taj mjesec 30eur. Kad sabereš, uopšte nije mala računica. Da barem ima da se sklopi ugovor od mjesec, tri, pet, nego ni to NEMA. Najmanji ugovor je od god dana. Kada iznajmljuješ stan nikad ne znaš koliko češ u njemu bit', tako da mi to nije bilo sigurno. Jbg, prava smo država!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh...

Ovo bi se moglo primeniti i na dosta malih gradova po Srbiji

Eto kod mene u Loznici postoje neki wireless derani koji 1GB(256k)naplacuju 1200din(suvisno je da napominjem da sada kod Telekoma toliko kosta ADSL flat na 512k i da mi drugar iz NS-a placa recimo 800din za 2.5 GB na wireless-u),sto je najobicnija pljacka ali hoce im se jer pored njih i pored dial-up neceg treceg nema,ako ne racunamo papreni ISDN koji se nudi samo za firme

Trebao je da stigne kao ADSL u septembru(kao sto je pre toga dosao za Novu Godinu :) )ali posto je sada vec 22. nesto sve mislim da od toga nece biti nista-a i za to mogu da se ubrisem jer imam staru centralu(a mozete misliti kako mi radi dial-up koga koristim na njoj :mhihi: )koju ce menjati-ali kada na vrbi rodi grozdje :)

Sve sreca,kada zavrsim faks idem u Begis jer je koliko ja vidim to je jedini nacin da dobijem internet dostojan coveka

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da mnogima nece biti uteha ali cena interneta zavisi od toga koliko prikljucaka je moguce prodati na jednoj teritoriji koju pokriva centrala. dovlacenje interneta do telefonske centrale KOSTA debelo provajdera. ako provajder moze da proda 5000 adsl prikljucaka na toj centrali, onda ce cena biti (recimo) 10evra. ako je na toj centrali moguce prodatei 1000 prikljucaka cena ce biti 50 evra - jer provajder mora da pokrije troskove, amortizaciju, plus da zaradi da plati zaposlene, zakup svega i svacega, i na kraju da generise profit.

 

dakle (grubo gledano), internet je skup na lokacijama gde nije moguce prodati mnogo prikljucaka po centrali. ako govorimo o kablovnoskom internetu, ista je prica, samo sto se ne koriste tel centrale nego kablovi za tv, ali u svakom slucaju "dovlacenje" neta kosta i mora da se otplati na mesecnom nivou jer i nad provajderom ima provajder. :) sto vise ljudi koristi net, to je on jeftiniji (a i konkurenicija medju provajderima je veca, sto takodje obara cenu).

 

u beogradu je net jeftiniji jer postoji jaka infrastruktura (telefon, kablovi, wireless) do gotovo svake tacke u centru, pa se javlja konkurencija, isplati im se jer puno ljudi uzima net. mislim da su i vip i sbb trazili licence za fiksnu telefoniju (koju pretpostavljam planiraju da guraju kao voip-a?), to ce onda da bude makljaza, na opstu radost nas potrosaca. ;-)

 

 

e sad,

sinergija je jedna jako lepa pojava, ali zahteva da se ljudi dogovore i da lepo rade u zajednicku korist (nazalost, na ovim prostorima se to retko desava). u prevodu, kad bi jedna zgrada uspela da se ogranizuje i da zajedno zakupe neki bolji link, to bi svakome izaslo jeftinije na kraju. pa onda malo vajerles, pa se dogovore sa provajderom da se obavezu na 2 godine (odmah je provajder vise zainteresovan da ucini jer ima garantovan profit 24 meseca), itd, itd. znam neke ljude na periferiji grada koji su se odlicno organizovali bas ovako kako sam pricao. deo naselja (3-4 zgrade) ima svoj lan/wan, svi se ucipe za clanarinu, itd. studentski dom na karaburmi (verovali ili ne) takodje ima slicnu foru. studenti placaju jednom liku (takodje studentu) koji je dovukao wireles, ivestirao u mrezu i prodaje link za (cini mi se, ako nisam izlapeo) 400 dinara mesecno, ili tako nesto (nije neka spektakularna brzina, ali za surf sasvim dovoljno i nocu moze da se torentuje)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Код мене је wireless 2gb 256 kbp/s 1200 динара месечно, а flat 256k је 2100 динара. Ја узимам пакет од 2gb, јербо провајдеру не ради бројач, односно показује вишеструко мању потрошњу. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Podgorici i na primorju je ubrzan internet za stare korisnike(stara cijena, 25e) jer su se gospoda iz T-Com uplašila malo konkurencije koja im stiže sad od M:Tel ...

Tako da trenutno imam (uključujem speed test) ... 2.77mbps / 360kbps ...

Ali kakva korist od toga kad je protok ostao isti, beskorisnih 10 gb?

 

A što se tiče ovog flat ograničenja na 150gb, ništa previše čudno... U Velikoj Britaniji su ukinuli internet svakome ko je imao preko 100gb protoka mjesečno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da mnogima nece biti uteha ali cena interneta zavisi od toga koliko prikljucaka je moguce prodati na jednoj teritoriji koju pokriva centrala. dovlacenje interneta do telefonske centrale KOSTA debelo provajdera. ako provajder moze da proda 5000 adsl prikljucaka na toj centrali, onda ce cena biti (recimo) 10evra. ako je na toj centrali moguce prodatei 1000 prikljucaka cena ce biti 50 evra - jer provajder mora da pokrije troskove, amortizaciju, plus da zaradi da plati zaposlene, zakup svega i svacega, i na kraju da generise profit.

 

dakle (grubo gledano), internet je skup na lokacijama gde nije moguce prodati mnogo prikljucaka po centrali. ako govorimo o kablovnoskom internetu, ista je prica, samo sto se ne koriste tel centrale nego kablovi za tv, ali u svakom slucaju "dovlacenje" neta kosta i mora da se otplati na mesecnom nivou jer i nad provajderom ima provajder. :) sto vise ljudi koristi net, to je on jeftiniji (a i konkurenicija medju provajderima je veca, sto takodje obara cenu).

 

u beogradu je net jeftiniji jer postoji jaka infrastruktura (telefon, kablovi, wireless) do gotovo svake tacke u centru, pa se javlja konkurencija, isplati im se jer puno ljudi uzima net. mislim da su i vip i sbb trazili licence za fiksnu telefoniju (koju pretpostavljam planiraju da guraju kao voip-a?), to ce onda da bude makljaza, na opstu radost nas potrosaca. ;-)

e sad,

sinergija je jedna jako lepa pojava, ali zahteva da se ljudi dogovore i da lepo rade u zajednicku korist (nazalost, na ovim prostorima se to retko desava). u prevodu, kad bi jedna zgrada uspela da se ogranizuje i da zajedno zakupe neki bolji link, to bi svakome izaslo jeftinije na kraju. pa onda malo vajerles, pa se dogovore sa provajderom da se obavezu na 2 godine (odmah je provajder vise zainteresovan da ucini jer ima garantovan profit 24 meseca), itd, itd. znam neke ljude na periferiji grada koji su se odlicno organizovali bas ovako kako sam pricao. deo naselja (3-4 zgrade) ima svoj lan/wan, svi se ucipe za clanarinu, itd. studentski dom na karaburmi (verovali ili ne) takodje ima slicnu foru. studenti placaju jednom liku (takodje studentu) koji je dovukao wireles, ivestirao u mrezu i prodaje link za (cini mi se, ako nisam izlapeo) 400 dinara mesecno, ili tako nesto (nije neka spektakularna brzina, ali za surf sasvim dovoljno i nocu moze da se torentuje)...

 

Pa da mi jesmo malo tržište,ali kad već znaju posledice toga,nisam siguran kako mogu da izlaze u susret potrošačima sa ovako nerealnim cijenama (ili pak cijenama koje su propisane kao realne)....Mislim previše je i za naš standard,što je svakako mizerno!

 

A ovo za Wireless je zakon stvar,ali treba pokupit sve stanare i objasnit im,da mi želimo.... :rolleyes:

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se zalis, ja u Beogradu se kacim preko dial-up-a.

 

Nema tehnickih uslova za kablovski net. ne mogu da uvedem adsl jer imam dvojnika na liniji, AP za wirless je pretrpan..

 

I sta cemo sad?!

 

Satelit :)

Ajde nemoj da kukas-u Beogradu je super kakvo je stanje u unutrasnjosti Srbije,bar kada je broadband u pitanju :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo razvode nam IKOM kablovsku :) :) *Lol*

 

@SixStepsOnTheMoon

 

Ovo im je cenovnik:

 

Paket Veličina paketa Brzina protoka Cena

MAIL 250 MB 256 Kbps 550 din

BUSINESS 20 GB 1024 Kbps 7500 din

FLAT 1 Neograničena 64 Kbps 1100 din

FLAT 2 Neograničena 128 Kbps 1300 din

FLAT 3 Neograničena 256 Kbps 1700 din

FLAT 4 Neograničena 512 Kbps * 2200 din

FLAT 5 Neograničena 768 Kbps * 2800 din

FLAT 6 Neograničena 1024 Kbps * 3400 din

FLAT 7 Neograničena 2048 Kbps * 4500 din

 

U CENU SVIH PAKETA UKLJUČENA JE I PRETPLATA ZA KABLOVSKU TELEVIZIJU I PDV.

* U CENU FLAT 4, FLAT 5, FLAT 6 i FLAT 7 PAKETA UKLJUČENA JE I PRETPLATA ZA SVE PAKETE IZ PAY TV PONUDE.

 

Nije bas tako povoljno, al bolje ista...

 

1 evro = 80din. Pa racunaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako im i treba.Realno druga su drzava.Sto se mene tice mogu da pomru :)

 

uh, zbog ovakvih bih platio i duplo skuplje za ADSL, samo sto mogu ga koristim u nezavisnoj :)

 

inace, ubrzo ulijece kao wirless internet kod nas u CG, nacuo sam da 2-3 firme nude prilicno solidne pakete za manje para. Ura za tehnologiju u brda...

i dako crknu ovi lopovi iz T-com, no sve me strah da nece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo im je cenovnik:

 

Paket Veličina paketa Brzina protoka Cena

MAIL 250 MB 256 Kbps 550 din

BUSINESS 20 GB 1024 Kbps 7500 din

FLAT 1 Neograničena 64 Kbps 1100 din

FLAT 2 Neograničena 128 Kbps 1300 din

FLAT 3 Neograničena 256 Kbps 1700 din

 

 

U CENU SVIH PAKETA UKLJUČENA JE I PRETPLATA ZA KABLOVSKU TELEVIZIJU I PDV.

 

Kod mene 64k - 500, 128 - 800, 256 - 1200. Od ovog meseca bi trebalo da bude 128k - 500 din, a 256 800. :) Nije uracunata kablovska, ali ona dodje oko 300 jer je krs.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...