Jump to content

Bitrate


gavrosaurus

Recommended Posts

LJudi , jedan dvd je oko 20 dinara i to verbatim, kad ih potrpate u kesice moete na po-metra natrpati 200-300 komada... NE vidim zasto u danasnjem vremenu sakatiti zvuk da bi ustedeli nesto prostora.

 

Naravno i dalje stoji da tesko da ce iko primetiti ista >=192 al' kao sto rekoh, kad vec postojiu uboljem kvalitetu sta fali? Mislim, to sto sam bio zadovoljan VHS ili DivX -snimkom nekih filmova ne znaci da mi ne prija DVD...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Upravo sam konvertovao APE u mp3 od 320kbit i nikako da provalim razliku... Znaci, velicina fajla je duplo manja, a zvuk je potpuno isti. Dobro, svestan sam da nemam sluh ko Mocart, ali ako postoji neka razlika u kvalititu zvuka, ona definitivno ne moze da se cuje 'golim' uhom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Meni je jako mrsko pustanje mjuze sa cd-eva i dvd-eva.. prosto volim da mi je sve sto slusam na hardu i zato moram da se stekam za prostor.

 

Volem i ja, no zato 70 evra 320 GB. A na to vala mo's da smestis kompletnu muziku plus gomile filmova.

Jebes mi sve ako cu da sakatim zvuk da bi ustedeo par mega/giga.

Cak sam i neke knjige koje su bile rar-ovane (PDF) raspakovao. Koga je briga, ako vec ne mogu da stanu na 1 dvd, onda mi je svejedno oce li biti 1 dvd knjiga vishe.

 

 

192 je sasvim ok, s obzirom na to da imam neke middle-class Teac zvucnike..

 

To jest, low class, posto se ne secam da je Teac pravio ista iznad low-class :P

 

 

 

 

 

Nije vrhunska, ali je sasvim zadovoljavajuca :opusteno: ... a kome treba bash vrhunski zvuk, najbolje nek plati Tomu Araji da mu peva na uvce... :bigblue:

 

Ne znam koliko bi pevanje toma araje nazvao vrhunskim zvukom :twisted: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какав bitrate преферирате?

Да ли сте пре за ону "quantity beats quality" варијанту или више волите већи bitrate где квалитет збиља чини разлику.

Лично, презирем 128к, све што имам на том bitrate-у (а да ме у довољној мери занима) сам пронашао на већем bitrate-u, једноставно не подносим лош звук.

Мислим, већ је mp3, капирам да треба имати бар мало достојанства.

Делите ли то мишљење?

 

Trudim se da nađem što bolji bitrate,znači audio diskove ripujem u 320 ali ne mp3 već ogg vorbis.Normalno,ako mi je nešto važno,obavezno FLAC,a većina audio diskova mi je ripovana ako ih slušam na kompu u tom formatu.

Od kad sam nabavio zvučnu kartu (dole integruše :)),ukapira se razlika između raznih bitrateova.

 

пусим исту песму на 128 и 192 и човек није приметио разлику иако је мени то било тако очигледно да ме је готово изнервирало.

No hurt feelings,što bi rekli ameri,ali zavisi od kvaliteta zvučnika i pod jedan od toga da li se ima integrisana zvučna ili ne.

 

digitalija i te kako moze da nosi toplu distorziju (onu koja greje oko srca biggrin.gif).

Potpisujem.Ploča je stvar izbora,meni se čini,a ne nešto što je nužno bolje od original cd-a.Izuzeci su stariji snimci koji su se snimali na mono zvuku i pločama,pa su kasnije prebacivani na cd u stereo varijanti.Mada ima i toga u mono verziji na cd-u,čisto da se ne pokvari feeling :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudim se da nađem što bolji bitrate,znači audio diskove ripujem u 320 ali ne mp3 već ogg vorbis.

mislim da to nema previse smisla, i da visoki bitrateovi nisu primarni cilj ogg-a. mislim da vec kod 128kbps ogg postaje transparentan za slusaoca...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se toga tiče mislim da je 320 u svakom slučaju bolje od manjeg bitrate-a.

 

Primetio sam razliku u kvalitetu na 192 odnosno na vbr koji je nešto veći od 192 pa sam prešao definitivno na veće bitrejtove.

 

Čuo sam nešto slično tome što si ti rekao,ali jedino kao pravilo za mp3 playere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podrzavam i nizi & visi bitrate!

 

Albume koje obozavam, koje smatram za obaveznu lektiru trazim u 320 kbps.

ako se pak takvi ne mogu naci onda se zadovoljavam sa 256 pa i 192...

 

Naravno ima i gomile solidnih albuma, koji mi nisu nesto posebno prirasli srcu,

e za takve mi je svejedno kakva je kompresija.

Samo da nije 56, dok recimo 128 kbps standard je sasvim sasvim OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

ima neke i od 128, ali najvise 192 pa nadalje.........................

ispod 128 necemo da pricamo...............

 

Megadeth mi je sve 320 a ima i nesto preko..................(ali malo)......................

i tako dalje.....................

uglavnom 192 i nadalje.............................(mozemo i 128)........................

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima neke i od 128, ali najvise 192 pa nadalje.........................

ispod 128 necemo da pricamo...............

 

Megadeth mi je sve 320 a ima i nesto preko..................(ali malo)......................

i tako dalje.....................

uglavnom 192 i nadalje.............................(mozemo i 128)........................

 

ti si jos i editovao ovo?

na sta li je licila tek prva verzija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...