Jump to content

Bendovi koje ste otkrili


Novaliis

Recommended Posts

E, vidiš, voleo bih da mi od vas neko objasni da li su Japanci niža rasa od nas, belaca? Ono, na osnovu civilizacijskog razvitka, uređenosti društva... M? Jesu li razvijeniji od nas? Jesu, i ti to vrlo dobro znaš. I govori li ti to nešto?

 

Inače, ja se ložim na crnkinje tako da bih vrlo rado i sam doveo jednu. wub.gif

 

 

 

 

Не знам за друге, али могу да кажем да јапанска нација једна од нација којој се највише дивим, а мислим да и многи други деле моје мишљење. Не знам ко то сматра њих за нижу расу у било ком смислу, напротив. А црнце искрено баш и не волим, пре свега због омасовљене имиграције у последња времена и криминалне културе коју стварају. Чини ми се да је у савременом свету све више хит волети црнце, па је и то један од разлога због којих их не симпатишем. А наравно да су на интелектуалном и (поготово) духовном нивоу испод Европљана. Знам да моје мишљење није тотално модерно, шта да се ради...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se i ja slažem, obojeni imigranti su mahom muslimani, i taj muslimanski deo vrlo opterećuje socijalni sistem evropskih država, dok proizvodi vrlo malo. I meni je smetalo kad sam došao u Pariz i zatekao koloniju, a ne grad svetlosti. Ne mislim da su druge rase manje sposobne, vredne ili inteligentne od naše, ali isto tako ne mislim da crnci mogu biti Francuzi i da je džamijama mesto u Evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Национализам је далеко више од било какве љубави (љубав је будалаштина, појмови нације и државе су далеко изнад тога) и свакако није ништа весело, напротив то је идеологија која представља потпуно одбацивање савременог друштва, људских права, пацифизма, хуманизма, хедонизма, демократије, једнакости и сличних смећа. Ако ти је то весело, онда не знам шта ти је грим? Текстови о Ђинђићу?

 

Ja mislim da bi ti bi trebalo da metneš. Kada budeš metnuo u nešto žensko, perpektive će ti se preokrenuti za 180 stepeni. Možda i za 360, kao Đoletu Đoganiju. Jedino ako se ne ugledaš na svog dragog firera pa kategorično nisi u fazonu da mećeš. On, recimo, nije metao. Metali su u njega, doduše, ali to nije tema. Dakle, metni u nešto žensko pa ćeš videti kako ćeš naprasno izgubiti interesovanje za "потпуно одбацивање савременог друштва" i ostale gluposti.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na ovu kisu i poplave slusam ovaj odlican njemacki bend - The Ruins of Beverast.

11562_logo.jpg

 

Vjerujem da su se ovuda sigurno preporucivali par puta, al eto nikad dosta dobrih bendova. Odlican black metal, atmosferican(ne na gej nacin) i vrlo hipnotican. Evo definicije sa last.fm, da ne serem previse -

The Ruins of Beverast is a German black metal project from Aachen, Germany created by ex-Nagelfar drummer Alexander von Meilenwald in 2003.

The musical style showcases a unique approach to creating complex, atmospheric black metal by combining traditional sounds with more unconventional elements. Lengthy compositions featuring an array of atmospheric and hypnotic components and the use of a variety of extreme vocals and choral singing define the style of this project.

 

Odlican one-man bend. Ovo su stvanro monumentalne kompozicije, posebno je zadnji album kompleksan sto je i logicno. Mada bih ja posao od prvog Unlock the shrine. Alexander von Meilenwald je inace live bubnjar drugog njemackog benda Truppensturm.. da Talvi, ONOG Truppensturma :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj onda zadnji. Jebi ga, ovo nije francusko ortodoksno zlo il anglosaksonska war masina. Ruins nisu za neko svakodnevno slusanje, treba posebno raspolozenje za njih (i prije nego neko iskoristi zicer, ne nije gej raspolozenje :haha: ). Hipnoticna i mracna atmosfera, al ne ocekujte sad da vam se invokuje satana ko iz nekog Katharsis albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@morbid Preporučivao sam i ja taj bend My link Foulest Semen Of A Sheltered Elite je mocno ostvarenje. Treba mu dati šansu, ali i biti u pravom raspoloženju.

Pa sjecam se da ih je neko preporucivao. Taj album je bas monumentalan, al traje sigurno nekih 70-80 minuta i trazi posvecenost. To je prava stvar kad snimis tako dug album - em ti treba odgovarajuce raspolozenje, em album mora da rastura i da te potpuno usisa atmosferom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno, vrlo je zajebana stvar sa takvim albumima, lako se može desiti da zbog toga eliminišeš neki kvalitet. Recimo onaj Necrite album, da sam ga pustio u nekom "aj na brzinu ću" fazonuleteo bi sa harda u sekundi. Mada mi se sve redje to dešava, pošto ne alavim više sa tim download-om i gledam da sa pažnjom preslušam album za koji sam rešio da odvojim vreme. Mukami je više od raznih govana kojih sam se naslušao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

posebno je zadnji album kompleksan sto je i logicno. Mada bih ja posao od prvog Unlock the shrine.

 

e sta bi tek rekao za rain upon the impure,vrhunski album, ali ima veoma neslusljivu produkciju i tek taj iziskuje volju i vreme(pesme od oko 15 min.).inace bend je za mene jedan od najboljih,a svakoko valja i nagelfar slusati.

 

Jel voli ko odje Circle of Ouroboros???

 

slusao sam na splitu sa urfaust-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su kod tog benda uglavnom problem bili vokali. Al mora im se priznat da su vrlo unikatni.

 

Tačno, vrlo je zajebana stvar sa takvim albumima, lako se može desiti da zbog toga eliminišeš neki kvalitet. Recimo onaj Necrite album, da sam ga pustio u nekom "aj na brzinu ću" fazonuleteo bi sa harda u sekundi. Mada mi se sve redje to dešava, pošto ne alavim više sa tim download-om i gledam da sa pažnjom preslušam album za koji sam rešio da odvojim vreme. Mukami je više od raznih govana kojih sam se naslušao.

Necrite je super!! Jos od pocetka kupuje slusaoca sa onim introm (koji me pomalo podsjeca na intro sa Borgia/Ysengrin splita, potpuno zlokoban).

Potpuno kapiram o cemu pricas kad kazes "masovni download". Iako ima dosta prednosti, ima i tu izuzetno losu stranu da skidas toliko muzike sa neta da bukvalno nemas kad sve to da preslusas kako valja. Ja sam vec neko vrijeme prestao sa tim, a tako s vremena na vrijeme ocistim HDD od nekih nepotrebnih bendova iz 3 lige koje upalim u winampu i gasim nakon 3 minuta. Definisao sam sto mi odgovara, kao i par osoba od kojih mogu da pokupim kvalitetne preporuke. Mada volim i dalje da surfujem tako u potrazi za skrivenim blagom undergrounda. Ko potraga za onom plazom u filmu The beach :haha:

 

e sta bi tek rekao za rain upon the impure,vrhunski album, ali ima veoma neslusljivu produkciju i tek taj iziskuje volju i vreme(pesme od oko 15 min.)

Ja rekoh da ga odma uputim na poslednji album. On je mozda i najbolje stivo za uvod u rad ovog benda.. ukoliko i njega abortira, onda Ruins definitivno nije bend za mladjanog Gojkasa.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest милка з.

сувише депресивно звуче, не волим такву црнину. али један од њих двојице зато коље у prevalent resistance :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

96013_photo.jpg

 

LEPRA, svedski bend iz plejade "religioznih". Imam ih odavno, izdali su samo jedan demo snimak i nakon toga promjenili ime u ELOIM (pod tim imenom su uradili samo jednu numeru, a mislim da im je to i potonja).

 

1238234167_lepra2.jpg

DI MELIORA (demo) - 2005

 

Ovaj demo snimak mi se poprilicno dopao. Pocinje odlicnom crkvenom muzikom (jedan od najljepsih koje sam cuo), a onda nastavlja sa muzikom koja je na tragu Mysterion tes anomias. Moze se rec da su rani Ofermod, Mortuus i Ondskapt izvrsili najveci uticaj na njih, a sto je donekle i logicno obzirom da je bubnjar na ovom izdanju bio Marcus Hinze. Sporiji ritmovi i serpentine, mracna atmosfera se podrazumjeva. Jedina mana ovog albuma je sto kratko traje, a i produkcija je nekako slabasna sto dovodi do toga da iz ovog izdanja nije izvucen maksimum. Steta sto ovaj bend nije nastavio rad i snimio neki full lenght, obzirom da ja obozavam ovakve kompozicije i atmosferu.

 

Evo i linka, a ko oce da cuje ovu ELOIM numeru, ima je na nj. majspesju.

 

http://www.mediafire.com/?hwj2mnnqk1y

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...