Jump to content

Bendovi koje ste otkrili


Novaliis

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Aj ovako posto znam da bi bilo extremno glupo da na bilo kojoj drugoj temi napisem ovo napisacu ovde....

 

Black metal ne slusam. Jednostavno sam smatrao da nisam dostigao taj nivo jer necu da slusam nesto ako jebeno ne razumem... Ne samo sto se tice muzike vec i textova... Jedino se Dimmu Borgir nasao na mojoj ''black metal listi" i zaista njih slusam 3 godine i nisam hteo da ulazim ni u kakav da kazem dublji blek metal. Cuo Puritania-u, klanjam joj se i dan danas i odlepio sam za Dimmu-om. Pocev od Stormblasta pa zavrsio do kraja i odusevljen sam...

Bendovi tipa Mayhem(cak sam ih jednom gledao uzivo u Londonu), Marduk, Gorgoroth, Burzum, Dark Funeral, Bathory, Darkthrone, Immortal, Rotting Christ a NAROCITO EMPEROR su me uvek nekako privlacili na veoma cudan nacin koji je za mene ne objasnjiv.

Tematika sam skontao i iz prica i iz citanja textova a i iz nekih intervjua da je Satanizam. Nisam Satanista a i neverujem u Lucifera tako da mi njihovi textovi i nece nesto promeniti jer je moj stav po pitanju svega toga veoma jasan i slobodno mogu da kazem cvrst.

Posle odslusanog "Reinkaos" od Dissection-a potpuno sam upao da kazem u taj neki trip daj da procitam a sta je ovo a sta je ono i drzalo me do pre 2 dana. :) a pocelo je u septembru. :)

Te neke satanisticke textove cu uvek shvatiti na svoj nacin.

Poenta svega ovoga je da mi preporucite neke blek metal bendove. Sve ovo pisem iz razloga jer vecina Vas ima da mi da svoje omiljene albume. OK nije mi tesko preslusacu ali nemoj da mi dajete neke jebene krljacine gde nista ne mogu da razumem i gde sam prinudjen da iskljucim posle 15 sekundi kao sto mi se desilo sa Mardukom ili Mayhemom vise se ni ja ne secam. Kad krene da mi vristi na pocetku a ono se ni bubanj nije ubacio dodje mi da razlupam plejer :)

Cemu sve ovo? Pre neke 2,3 nedelje bio sam na Behemoth koncertu...Ona odeca sve ono..jbt nemoze da te neprivuce...na koncert sam isao jer sam jednostavno zeleo da odem da vidim taj bend iako ih ne slusam. Imao sam zelju da vidim. pre cu dati pare za koncert nego za neko sranje...

Elem nadam se da iz cele ove moje price mozete da zakljucite sta meni treba (ako uopste hocete da mi predlozite nesto).

Molim Vas da i ako mi predlozite neki bend ili album da mi obrazlozite zasto mi ga proporucujete, voleo bih da znam.

Znaci za pocetak mi treba nesto melodicnije a i da ima hmm..ne znam kako da se izrazim sad, ma ajde da kazem onaj jebacki i zabadacki deo... :) Znaci zabadacina . Ne ocekujem zabod sigurno kao u Laid to Raist od Lamb of God-a ali zabod bate..:)

Ajde unapred Vi hvala!

:pivopije:

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što ti tražiš ti je maltene opis prva dva Dissection albuma, a naročito "Storm Of The Light's Bane". Takođe skini i 1349 - "Hellfire". To su ti neka dva instant favorita ;) Najbitnije od svega jeste da su pošteno producirani.

Edited by gojko88

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ima jedan ruski bend, Gothic Sky, album "Believe in death... Now Forever", i svidja mi se! Imala sam samo kasetu a sada ni nju, skrcana je... Ali preslushajte, naletite li... Melodichno, plus povremeno meki zenski vokal... Me likes it :)))

Ili mozda (opet Rusi) Crypthowl, "Tragedies Beheld by the Cemetery", 2 choveka rade sve, dopalo mi se i dajem desnu ruku da su ovi ljudi odrasli na CoF-u, zato su mi se valjda i dopali.

Zasad toliko od mene. :)

:pivopije:

Edited by jelchica

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Ima jedan ruski bend, Gothic Sky, album "Believe in death... Now Forever", i svidja mi se! Imala sam samo kasetu a sada ni nju, skrcana je... Ali preslushajte, naletite li... Melodichno, plus povremeno meki zenski vokal... Me likes it :)))

 

Hm.da.Gothic Sky je meni do jaja,ako bas volis Ruse preslusaj Devil-May-Care.Blasfemicni symphonic,utripovane pesme jako

 

15984_photo.jpg

 

Ajd da ne rokam duple postove da preporucim jos ponesto

 

Axamenta,symphonic black sa gomilom uticaja,pa cak i jazz,jedan od najoriginalnijih bendova koje sam cuo

 

594618755_l.jpg

 

Devilish Impressions,Avant-Garde Black/Death Metal

 

53071_photo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Solefald,post black,boga pitaj.Najblize Borknagaru,po meni cak i bolje.Imate ovde kompletnu diskografiju

 

http://www.metalhubs.com/2008/02/14/solefald/

 

Ako volite black/doom tu je Vhernen sa Farskih Ostrva

 

http://uploaded.to/?id=mop4j6

pass

blackmetaldungeon.blogspot.com

 

Ili depressive black Taarma iz Pakistana

 

http://uploaded.to/?id=xpsdod

pass

blackmetaldungeon.blogspot.com

 

Bice jos,samo da iskopam sa diskova

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo jedan post,posvecen onima koji su mi obrisali temu Der Sturmer ;)

 

NS Black Metal bend pod nazivom Capricornus (sto u prevodu znaci jarac)

 

2223_logo.jpg

 

Posle dva demoa i dva splita (pogovo fantasticnog splita sa Der Sturme-om Polish-Hellenic Alliance Against Z.O.G.!) izlazi full lenght album pod nazivom Alone Against All.Da ovo jeste one man band :),covek sve sam radi,ali kvalitet ne izostaje.Album je fantastican i preporucujem ga svim ljubiteljima black metala.Produkcija je na nivou i ima svega od kucanja,do lakseg ritma i poneki malo manje melodicni rif.Izmedju pesama su super introi,koji se totalno poklapaju u opstu mracnu atmosferu pesama.U svakom slucaju topla preporuka.ah da moja omiljena stvarsa tog albuma je ubedljivo Sunwheel On The Helmet Of Steel :tehkista:

 

 

 

Linkovi

 

Metal Arhiva

 

Zvanicna Web Prezentacija

 

Uzivajte :pivopije: i verujte mi nemojte da propustite ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili depressive black Taarma iz Pakistana

 

Pakistan??? Hehe, ovo cu odma' da probam! :rockdevil:

 

Ja sam nedavno otkrio Sworn i odusevio se totalno, ubedljivo najbolji novi norveski bend, kidaju sve pred sobom. Masakr.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...