Jump to content

Osmi Putnik Dva


VoivodBG

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

najgori su projekti poput ovog sto se naziva osmi putnik 2 a koji se baziraju na nekoj shali i poshalici ( sve sto je bazirano na tome lepo nek se sakupi kod ortaka pa nek krene da prica viceve)...nit imaju sta da kazu, nit su imali sta da kazu, nit ce imati sta da kazu u slucaju da opet zasviraju...i samim tim sto nit su imali nit imaju sta da kazu, samom tom cinjenicom zauzimaju mesto nekom drugom...to sto su u tom projektu neke jake face ( kakve crne jake face ), neke kao matore kuke ( kakve kuke crni sine xaxaxaxa), sve dok se u svakoj sferi scena ne otarasi pijanih matorih budala sve ce tapkati u mestu...ovima se lepo zahvaliti, dati im po plaketu za sve sta su ucinili ( ili sta nisu ucinili ) i raus zdravo djaci, a ako treba nek se napravi i osmi putnik 3 i osmi putnik ressurection, sta god vec nek se pravi, samo nek bude kako treba i dolikuje a ne kao ovo...

  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bilo super dok su svirali. Humor, thrash, punk. Ceo moj kraj se seche na njih. Za nas omladinu uradishe dosta :)

Svaka je Vuku zlatna ovde. I kao bend su imali zanimljive nastupe, nikada nisi znao da li da ocekujes motornu testeru ili nekog psihopatu sa Jason maskom sa sekirom i slicnim hladnim ubojitim oruzjima. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to za motorke stoji...al slicne stvari je radio Nesho Bombarder pre 20 godina sa nekim maljem nabijenim na kolac...znaci nisu izmislili toplu vodu ...

a sa punkom imaju veze koliko i pokojni Sid Vicious sa ovim forumom...

njihove pesme nemaju poentu i za celu srbsku scenu a kamoli beogradsku je i predovoljan jedan takav S.M.F. , ovi su OP2 su samo plagijat vishak...

uglavnom ja postujem vashe misljenje vi poshtujte moje i mozda znate mozda ne, Nino ima novi projekat zajedno sa Bakicem ( Mojne Selecta, ex- Hands In Ashes ) i jos nekim likom...zove se Demencia ( ili tako vec nesto ) i josh je grdje od OP2, a nema ni najmanje veze sA op2...to novo je tek katastrofa, decko ne zna gde tera vishe.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

najgori su projekti poput ovog sto se naziva osmi putnik 2 a koji se baziraju na nekoj shali i poshalici ( sve sto je bazirano na tome lepo nek se sakupi kod ortaka pa nek krene da prica viceve)...nit imaju sta da kazu, nit su imali sta da kazu, nit ce imati sta da kazu u slucaju da opet zasviraju...i samim tim sto nit su imali nit imaju sta da kazu, samom tom cinjenicom zauzimaju mesto nekom drugom...to sto su u tom projektu neke jake face ( kakve crne jake face ), neke kao matore kuke ( kakve kuke crni sine xaxaxaxa), sve dok se u svakoj sferi scena ne otarasi pijanih matorih budala sve ce tapkati u mestu...ovima se lepo zahvaliti, dati im po plaketu za sve sta su ucinili ( ili sta nisu ucinili ) i raus zdravo djaci, a ako treba nek se napravi i osmi putnik 3 i osmi putnik ressurection, sta god vec nek se pravi, samo nek bude kako treba i dolikuje a ne kao ovo...

 

 

to za motorke stoji...al slicne stvari je radio Nesho Bombarder pre 20 godina sa nekim maljem nabijenim na kolac...znaci nisu izmislili toplu vodu ...

a sa punkom imaju veze koliko i pokojni Sid Vicious sa ovim forumom...

njihove pesme nemaju poentu i za celu srbsku scenu a kamoli beogradsku je i predovoljan jedan takav S.M.F. , ovi su OP2 su samo plagijat vishak...

uglavnom ja postujem vashe misljenje vi poshtujte moje i mozda znate mozda ne, Nino ima novi projekat zajedno sa Bakicem ( Mojne Selecta, ex- Hands In Ashes ) i jos nekim likom...zove se Demencia ( ili tako vec nesto ) i josh je grdje od OP2, a nema ni najmanje veze sA op2...to novo je tek katastrofa, decko ne zna gde tera vishe.

 

Play him off, keyboard cat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Toma, isto tako se onda moze reci i za Bombarder da je marnuo ideju od recimo Alice Cooper-a, koji je prvi ako se ne varam pokrenuo taj scenski nastup sa raznim secivima i cudima.

Ne treba biti toliko sitnicav, kapiram ja da neko ne voli da slusa OP2 zbog njihovog zvuka, ili blesavih lirika, ali meni je to simpaticno, plus poredjenje sa SMF nije na mestu, ovi nikada nisu obradili nijedan narodnjak, i koliko toliko su bili aktivni poslednjih 10 godina i izdali su 5 albuma, a SMF je posle 9 godina izbacio 3 album koji je kaskao za svime sto su doticna gospoda iz OP2 do sada uradila...

Nego taj projekat sto si spomenuo, da to nisu Dijagnoze? hip-hop zajebancija, izbacili su mp3 pre nekog vremena i kruzi to netom, ima dobrih stvari i matrica, samo je zaista steta sto se zajebavaju kada su mogli nesto ozbiljnije da urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Toma, isto tako se onda moze reci i za Bombarder da je marnuo ideju od recimo Alice Cooper-a, koji je prvi ako se ne varam pokrenuo taj scenski nastup sa raznim secivima i cudima.

Ne treba biti toliko sitnicav, kapiram ja da neko ne voli da slusa OP2 zbog njihovog zvuka, ili blesavih lirika, ali meni je to simpaticno, plus poredjenje sa SMF nije na mestu, ovi nikada nisu obradili nijedan narodnjak, i koliko toliko su bili aktivni poslednjih 10 godina i izdali su 5 albuma, a SMF je posle 9 godina izbacio 3 album koji je kaskao za svime sto su doticna gospoda iz OP2 do sada uradila...

Nego taj projekat sto si spomenuo, da to nisu Dijagnoze? hip-hop zajebancija, izbacili su mp3 pre nekog vremena i kruzi to netom, ima dobrih stvari i matrica, samo je zaista steta sto se zajebavaju kada su mogli nesto ozbiljnije da urade.

 

 

Nisam Toma nego Tombba :)

Znas kako sa tobom covek moze lepo da prica, i slazem se sa ovim za Coopera...

Pazi ja sam SMF i OP2 uporedio iskljucivo zbog tekstova, SMF su takvi likovi da ih mrzi i sto zive i naravno da je OP2 produktivniji band,da se nisu seljacili - i to je tacno, ali ja sam vec ranije na temi o sfmu rekao sta mislim o njima...ali da su oba ono - smuti pa prospi, to cu uvek da kazem...po meni pesme trebaju imati poruku, jasnu i nedvosmislenu, sto ni OP2 a ni SFM nemaju...a iskreno, neke pesme od sfma su mi mnogo smeshnije od op2...sad ja ne slusam ziku da bih se smejao, to mi je bzvz, ali ako je i do humora, sfm su duhovitiji...al kazem , generalno, ni jedni ni drugi ne vrede puno, to su ono bendovi za ortake koji su u nedostatku neceg boljeg , stigli i do veceg broja ljudi...da imas ovde scenu kakvu nemas , da ne zivis u Srbiji na tako nesto ne bi ni obracao paznju, veruj mi...druga stvar ako ih znas licno, pa su ti zanimljivi, to je normalna stvar, znas anegdote po kojima nastane pesma i kapiras je u tom slucaju bolje od mene ( ili nekog drugog ) ko ne zna anegdotu.

Jeste to novo se zove Djagnoze, tacno tako, i osim matri koje jesu generalno dobre ( Mojne radi to dobro, pa mala Sajsi uvek zvuci bolje na njegovoj matri nego sa bandom, tpo potpisujem !!! ), ali da je tekstualna budalashtina i to potppisujem . crna misa - tvrda sisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend mi je bio zanimljiv kada su se pojavili.Svirali su brzi sirovi hardcore,pravili show na koncertima i dobro zezanje.Kasnije su se drndali nesto sa postavom,promenili je gotovo celu i krenuli da prze thrash metal/crossover sto me u njihovom izvodjenju nesto i nije privuklo.Inace pesme su stancovali bez da su ulagali neki specijalno trud,tek na kasnijim izdanjima su zvucali aranzmanski ozbiljnije i to zahvaljujuci Ninu kapiram.Textovi su se pisali bukvalno u autobusu fazon od grada do faxa i pisao ih je ko je stigao.Od neozbiljnog i zajebantskog projekta dogurali su do 5 albuma i sto je najsmesnije od svega Lima je pred raspad tretirao bend kao "ozbiljan".Cak sta vise imao sam jednu prepirku sa njim kada sam im radio koncert u SKC-u gde je hteo da uvede ni manje ni vise nego 30 ljudi na spisak.I kada sam se pobunio onda je krenuo da vristi i da me vredja tipa "....sta ti mislis ko smo mi? Mi sviramo 100god,mi smo ozbiljan bend i iskusni ljudi,nemam ja vremena da se smaram sa tobom,ljudi ce doci samo zbog nas,niko ti nece doci na koncert i taj tvoj jebeni americki bend itd...".Bilo je bas napeto pa je Nino smirivao situaciju :) Tada sam im radio koncert i rekao sebi vise nikada.Ta matorija novobeogradska ekipa je uvek bila divlja a Lima je uvek bio pozer,bahata faca i ljakse.Kao sviraci su bili odlicni ali njima je ceo zivot sprdnja pa tako i svi bendovi pocev od Kolibrix-a,Osmog Putnika 2,Rampage-a,Yobo-a i ko se vec muvao sve u toj ekipi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tombba u pravu si i za te anegdote, licno ih ne poznajem ali znam neke od pricica kako su neke pesme nastale, tj. cime su inspirisane.

Durmitores temas, heh, mada ne verujem da ce od tih Dijagnoza ista vise biti doli samo njihova zajebancija. A za Sajsi se ne mogu sloziti bas, dobra je ona i sa bendom, popravlja se polako.

 

@zombie eater, podseti me koji je to strani bend bio u pitanju? Znam da su bili predgrupa Napalm Death-u 2007. u stvari tada sam ih jedini put gledao kao predgrupu nekom stranom bendu. Glupo je od njega ako je tako odreagovao, i zaista traziti 30 ljudi na spisak, bogte, to nisam skoro nigde video na manjim hc/punk koncertima.

No sto se tice promene clanova zar nisu samo promenili basistu Djoru, ostatak ekipe je ostao isti do kraja koliko je meni poznato.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno sam platio kartu oko 400 dinara da bih njih gledao. Svirali su sa nemachkim pankerima Murder Disco X. Bilo u klubu Doma omladine. Nemci me nisu preterano interesovali, ali sam ostao do kraja, buduci da je "propala svirka" isuvishe slab izraz. Pola ionako malobrojne publike je otishlo posle nastupa 8P2.

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Voivod

 

Da,trazili su ni manje ni vise 30 ljudi na spisak.Jbg ludilo lik se mega istripovao.I ta novobeogradska ekipa je uvek imala obicaj da zapali kada odsviraju svoj set.Ono fazon ne ispostuju ni jedan bend koji svira te veceri niti organizatora.To kapiram da dosta bendova radi i danas i to mi je mega seljacka akcija.Ajde razumem ako neko ima neku neodlozenu obavezu ali svejedno je dripacki.Svirali su sa kanadskim Fucked Up koji su ove godine svirali na Exitu na Main Stage-u.Tada su bili mali bend i ne toliko popularan (sada su na Matadoru).To je bilo krajem 2005.

Sto se tice postave ona se dosta menjala.Promenili su 3 basista (ako je posle Djore bio jos neko),u pocetku je bas svirao Cirke (ex-All Ages,stariji hardcorepunk bend,bio aktivan sredinom 90-tih),on je bio na prva dva albuma cini mi se a na gitari je bio Nidza (ex-Falldown (hardcorepunk,isto sredina 90-tih),Rampage (melodicni punkhardcore,jos navodno aktivni)).Lima je kasnije odlaskom ove dvojice presao da svira gitaru i da peva,ranije je samo pevao a na mesto druge gitare je kasnije dosao Nino i na mesto basiste Djora.Da li su posle menjali postavu nemam pojma a po tvojoj prici bih rekao da jesu.Ta prva postava i vreme tog prvog albuma je bilo carsko.Nastupi su im bili ludacki i ono puni energije i zajebancija je bila super.Ono kasnije me nije interesovalo toliko jer su presli na thrash/crossover,gledali namerno da iskopiraju Slayer sto vise mogu a i nekako sa tom promenom postave mi je bend izgubio neki smek i char koju je imao ranije

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

hardcorefestival.jpg

 

AH, šta reći ,kada ovaj plakat govori sve... Pred moj odlazak u Lisabon odlučio sam da napravim jedan ovakav HC festival, prevashodno zbog sebe kako bih organizovao prvu svirku mom bendu, a onda i valjda imam nekih kojima će sve ovo biti interesatno.... Razmišljajući možda čak pomalo i naivno ,ali čvrsto verujući u ovaj grad da neke stvari ako bar ne mogu da budu bolje, bar mogu da se vrate na ono što je bilo nekada. U vreme kada je bilo mnogo više mlađih HC\Punk bendova, i naravno mnogo više mlađih generacija na tim koncertima. Dakle pokušavamo na stari način da privučemo neku mlađu generaciju, i ko zna možda se stvarno i pojavi neki novi mlađi bend ovog kalibra. Neki od vas se možda sećaju kapiram većina verovatno ne, ali nekada su u maloj sali SKC-a se redovano održavali ovakvi festivalčići gde su bednovi svirali pet stvari (najčešće četiri svoje autorske i petu kao obradu, što je praksa ali ne i pravilo), e sad sve to ponavljamo ali sa nekim novim bendovima.

Treba još reći da festival počinje tačno u devet iz najprostijeg razloga, jer treba da sviraju čak šest bendova. Takođe pre koncerta i za vreme njega samog puštaćemo isključivo domaće HC bendove. Počevši od Prasića koji su verovatno prvi bend naše branše u Srbiji (i koji su imali kakav-takav normalan snimak Mr. Green ), pa sve do današnjih dana. Toliko ,ja sam po ko zna koji put dokazao da ne znam neke stvari da ispričam u par rečenica, ali bar se nadam da je sve razjašnjeno.

 

25.3. Klub Marsal last.fm

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...