Jump to content

Смисао живота...:)


neću-džem-u-palačinke!

Recommended Posts

spoznaja i smisao ima veze sa istinom. Jedan veruje da se ide u krug iz zivota i zivot i njemu je smisao da izadje iz kruga, drugi ne veruje i njemu je nesto drugo cilj. A istina je jedna, kada otkrijes istinu, uvidis smisao. Kada uvidis smisao, kreces na put samo spoznaje itd.. :)

 

Jao... znaci volim te!

Bice jeste

Nebica nema

Bice i misljenje su isto!

Sve je to privid... i ova kasika je privid...

 

 

42

:pivopije:

A sta je pitanje? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao... znaci volim te!

Bice jeste

Nebica nema

Bice i misljenje su isto!

Sve je to privid... i ova kasika je privid...

 

:redface::)

 

Aj' objasni ovo "Bice i misljenje su isto!". Posto ne kapiram bas na sta mislis, mada naslucujem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mislim! Ja sam samo odusevljena tom izjavom. A to je rekao Anaksimandar, cini mi se... Glupo ime za filozofa! :)

Elem, on je posao Putem saznanja (jebem li ga) i tu saznao 3 zaokruzene istine, a to su te!

Bolji vic u zivotu nisam cula! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije smesno?

Pa u traganju za sustinom sveta(!), za smislom zivota(!) vrhovno mudo..khm...khm... pardon, mudrost je "bice i misljenje su isto!" :) :)

Jos bolji je bio onaj sto je tripovao da je polubozanstvo pa se bacio s litice! Koliko sam razumela od profanke, time sto je umro dokazao je da jeste! :)

Angrist, evo da ti objasnim, mislim da sam konacno shvatila naravoucenije: Nastavi da tragas za smislom zivota i zavrsices u Lazi ili na dnu nekog kamenoloma... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada, na nekom forumu, neki tipus je sasvim slučajno rekao "Smisao života je opravdati svoje postojanje"...mislim da je to skoro savršena definicija... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije smesno?

Pa u traganju za sustinom sveta(!), za smislom zivota(!) vrhovno mudo..khm...khm... pardon, mudrost je "bice i misljenje su isto!" :) :)

Jos bolji je bio onaj sto je tripovao da je polubozanstvo pa se bacio s litice! Koliko sam razumela od profanke, time sto je umro dokazao je da jeste! :)

Angrist, evo da ti objasnim, mislim da sam konacno shvatila naravoucenije: Nastavi da tragas za smislom zivota i zavrsices u Lazi ili na dnu nekog kamenoloma... :)

 

Ja ne tragam za smislom zivota, niti bilo ko od nas, mi svi vec to duboko u nama znamo. Ovo ostalo necu da komentarisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hm...dobro pitanje, ali generalno mislim da je smisao zivotu najjednostavnije za svakog poseban. Jbg meni je da jednog dana mogu da hranim porodicu (voljenu zenu i sedmoro dece), dok je nekom mozda smisao zivota da pojebe sto vise razlicitih devojaka. Neznam, ja bar mislim da je to.

 

Inace, tako sam se slatko nasmejao - "tema za mudrosere i ostale" :) :) :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ima razlichitih ciljeva u zivotu- koliko ljudi, deset puta vishe ciljeva. Recimo, cilj mi je da zavrshim magistraturu. Cilj mi je da nadjem posao kojim bih mogla da izdrzavam porodicu, ako je nekad budem stvorila, cilj mi je da nadjem muza ( :) ) i tako- bezbroj ciljeva. Ali spoznati samog sebe- to je izvan svih ciljeva jer, na kraju svih krajeva, hteli to ili ne, velika vecina nas spozna sebe i jedino shto zna da kaze je zashto je radila neke stvari. Na kraju svih krajeva chovek konachno shvati shta je sve voleo i shta nije- pojave se odgovori na neka pitanja koja su chesto postavljana, ali na njih nije odgovarano. Tako, na kraju svih krajeva, ispadne da su neki ciljevi bili besmisleni, pa smim tim ni ne mogu biti smisao zivota.

 

Ja ne tragam za smislom zivota, niti bilo ko od nas, mi svi vec to duboko u nama znamo. Ovo ostalo necu da komentarisem

Ne znamo, ali mi svi vec to duboko u nama IMAMO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

o bre, stvarno je mudroserendanje ovdje na djelu, oprostite mi, ali tako je.

 

Gojko je jasno razdvojio cilj i smisao jer i jesu odvojeni! Tvoj cilj je spoznati - sebe, druge ljude, svijet oko sebe.... ali spoznati ŠTA? Šta ćeš to znati? To je smisao.

 

Cilj je spoznati smisao, ali u trenutku kad ti sebi zadaš taj cilj, ti uopšte ne znaš šta je smisao. Znaš samo da ti je cilj smisao.

 

Idem sad da kenjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...