Jump to content

2008.07.01-05. Fest: * Smederevska Tvrdjava * Castle Fest


Elderane

Recommended Posts

Ne verujem ni ja da je prodato samo 300 karata, ali sam sigurna da je prodato malo karata. Za ovakav fest bi do sada trebalo da bude prodato minimum 2000 karata, pa i to je malo, ali za situaciju u kojoj zivimo... S druge strane, zashto bi nas lagali? Nekako je logichnije da slazu bendove- da ne pukne bruka, ono: "Ej, izvinite, ali ne mozete da svirate zato shto nije kupljeno dovoljno karata". To bi tek bilo bruka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aman ljudi da li ste normalni?... pa zashto bi za ime boga Terra Nostra izashla da nas lazhe sve sa time shto je malo karata prodato i time brukala i sebe i Srbiju?... da su hteli da lazhu pa valjda bi smislili neshto tipa "dobili su teroristichke pretnje i iz bezbednosnih razloga je otkazan fest" ili neshto slichno i vishe verovatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne laže, nego Helloween lupeta gluposti, ili da bi pokrio organizatore, ili zato što misle da je to cool srati po Srbiji...

Mozda je pokrice a mozda je samo skracena varijanta onoga sto je poslato kao izvinjenje a sto sam videla na http://www.myspace.com/officialsymphonyx :

 

Symphony X will not be appearing at Castle Fest in Serbia in July, as the festival has been canceled. A statement from the Castle Fest website:

 

Dear all,

 

We're very sorry to inform you that in the light of the latest situation developments, we're forced to cancel the Castle Festival.

 

This is the hardest decision we've ever made, but unfortunately this is also the only real option. Ticket sales are simply terrible (our lineup sold 350 tickets in total), and all other projects in Serbia are going down.

 

Political situation and local incidents which happened 3 months ago led to a few thousand e-mails of potential fans from abroad and another huge wave of mistrust.

 

In addition we will still make a Judas Priest + Cavalera Conspiracy show in Belgrade, Tasmajdan Stadium on July 1st 2008.

 

We will start refunding money to all those who bought tickets from June 20th 2008. Everyone will have the choice to get their money back or to convert existing Castle festival ticket to Judas Priest + Cavalera Conspiracy ticket.

 

Once again, our deepest apologies for this.

 

Ko cita sve skapirace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Човек сваки дан научи нешто ново. Тако сам ја малопре сазнао да кад се на енглески преведе следећи текст...

 

Nismo sigurni šta je uticalo na ovako slabu prodaju, ali, činjenica je da u ovom trenutku ljudi nisu spremni da izdvoje novac za ulaznice u pretprodaji, što je uslov da bilo koji promoter obavlja svoj posao kako treba.

 

... у изведби људи из ТС добије се следећи резултат...

 

Political situation and local incidents which happened 3 months ago led to a few thousand e-mails of potential fans from abroad and another huge wave of mistrust.

 

http://www.terranostra-networks.com/Festival/

 

Више него интересантно, загризли смо залогај који не можемо да прогутамо, набуџили смо карте као змајеви, конкурентска промотерска агенција и ми смо изуваљивали ките једни другима несрећним одабиром термина, ово, оно, па кад је улетела дебела кита у дупе, најбоље да опалимо по држави и да измишљамо...

 

Чујем да због тих инцидената на Егзит неће доћи 10000 Енглеза као ни 10000 Словенаца, Рвата, Грка, Бугара, Румуна и осталих. Егзит се такође отказује, ПРОВЕРЕНО. Хјуџ вејв ов мистраст је сјебао и овај хепенинг. Шмртз, шмртз... :-)

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako negde napisah, barem da neko vidi srecu od otkazivanja ovog festivala.

 

Ako ti mislis da ono sto se desavalo u Srbiji nema nikakve veze onda se grdno varas. Jako veliki broj ljudi se javljao i pitao dal je ovde sigurno da se dodje. i Exit je imao ogromnih problema, kada su se te gluposti dogodile jer je prodaja u inostranstvo pocela da opada i to rapidno.

 

Posto ovo dovodi u pitanje nas kredibilitet ja imam odobrenje od menadmzenta da na uvi dam jedan mail, koji samo moze da pokaze sa kakvim smo se mi glupostima susretali dok smo radili na ovom festu.

 

fromNick Peel <[email protected]>

toTerra Nostra Promotions <[email protected]>

 

dateMon, Feb 25, 2008 at 7:07 PM

subjectSymphony X / Morbid Angel - Castle Fest

mailed-bynickpeel.com

 

hide details Feb 25 Reply

 

 

Dear Bratislav

 

Due to the attack on the U.S. Embassy in Belgrade last week, we no longer have any desire to send

Symphony X & Morbid Angel to Serbia this year.

At the moment, this is only an issue for the U.S. bands.

Let’s hope the situation does not escalate.

 

 

 

Best wishes

 

Nick Peel

 

Miracle Artists

26 Dorset Street

London

W1U 8AP

England

 

Vidite kada je datum maila, a ja cu samo da napomenem da smo pregovore oko ova dva benda poceli jos u decembru.

 

I za kraj stvarno nema potrebe da toliko dokazujes kako smo mi zajebali stvar, mi smo to vise puta priznali, i za to smo platili zaista ogromnu cenu. Ali da je u nasoj zemlji bilo sranja, i da ona imaju uticaj na nas posao to ne moze niko osporiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Не сумњам да је било таквих мејлова, али ћу да поједем своје говно ако их је било на хиљаде. Смео бих се заклети да их је било пар десетина. У сваком случају, чак и да није било оних срања, сумњам да би дошло више од 500 странаца (не рачунајући Србе из РС, Рвацке и ЦГ). Мислим да си тога и ти свестан. Ви сте се надали домаћим посетиоцима.

- Што се тиче Егзита, капирам да је мало укочило у том периоду (крај фебруара/почетак марта), али сумњам да ће то спречити људе да дођу у оном броју у ком би иначе и дошли. Тајм вил тел...

- Не доказујем да сте ви сјебали ствар, нема потребе, то и сам знаш и нема потребе да се доказује, али ми невероватно смета овај "превод". Што се плаћања цене тиче, јеби га, памет у главу следећи пут. Иначе, немам ја ништа против вас, нити ме за вас боли кита, искрено. Не знамо се, ви сте продавци, даваоци услуга, ја сам купац. Ја процењујем да ли ми ваш "производ" одговара, да ли ми је цена прихватљива или не и купујем га или не. Ту се прича између мене и вас завршава.

 

Да поновим, рекох шта ми је засметало, а као што рекох раније, отказивање је више него паметан потез. Капирам да би штета била петоцифрена, можда и шестоцифрена, а не верујем да би сте то могли покрити без неког врло озбиљног задуживања (а то ме и не интересује, него чисто онако напомињем у прилог тврдњи да је отказивање паметан потез).

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo udarili, samo smo naveli proste cinjenice koje su se nama dogadjale.

 

jel vidis smajlija. velika je hrabrost u ovom cmaru evrope otvoriti i pekaru, a kamoli raditi metal festival.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...

Organizatori se sluze raznim manipulacijama.

 

Kad im vise odgovara da kazu da je nesto otkazano zbog politicke situacije u zemlji (a ne zbog slabe prodaje) onda tako i kazu.Sledeci put negiraju da je zbog politicke situacije,vec da je u pitanju slaba prodaja.

 

 

Kome verovati? :confused:

 

Eno,onaj Frubi obecao 100 koncerata (sad sam vec i zaboravio koje i kada) koji su prvo bili zakazani,pa otkazani (ili "pomereni"),pa nist aod toga nije bilo :udri::no:

 

 

OK,jedino je Marduk stvarno odrzao pomeren koncert od jesenas...

A ostali zakazani,pa otkazani???

Nista!!! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam shvatio da Legacy namerno nije radio koncerte da bi ljude vishe privukli na festival.. kako je fest pukao kontam da neko vreme o5 nece raditi koncerte dok ne pokriju trenutni minus.. jbg, nije do Frubija, kao da on ne bi voleo da non stop pravi koncerte i da svaki uspe...

 

Elem, pricha se ovde o castle festu.. Nebitan je razlog zbog kojeg je otkazan, chinjenica je da festa nema i to je najveci problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Due to the attack on the U.S. Embassy in Belgrade last week, we no longer have any desire to send

Symphony X & Morbid Angel to Serbia this year.

At the moment, this is only an issue for the U.S. bands.

Let’s hope the situation does not escalate.

 

Vidite kada je datum maila, a ja cu samo da napomenem da smo pregovore oko ova dva benda poceli jos u decembru.

Cekaj, ne kontam, vi ste rekli da su oni na kraju pristali da sviraju ili sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na kraju kada smo poslali milion nekih garancija, a i kada se situacija malo smirila pristali su da potvrde nastup na festu. Ali sve to je dovelo do odugovlacenja zavrsetka line-up-a

Pa jel postoji onda sansa da dodju u srbiju nevezano za Castle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je vrijeme da se polako zatvara ova tema... Samo, neke stvari da razjasnim, koje mnogo ljudi pita. Prvo, za ovu politicku situaciju, jasno je receno da je festival otkazan zbog lose pretprodaje. To je zvanican razlog otkazivanja, i isto je receno menadzerima bendova. E, zasto je pretprodaja ocajna, to je vec neka druga tema i prica, a ko bi da raspravlja, predlazem da otvori temu na opstoj metal diskusiji. Menadzer Helloween-a je vjerovatno procijenio da je lose da pise kao zvanican razlog losu prodaju, a mozda je i bolje da se sto manje zna za to, nije bas sjajno za jedan metal bend da zna da ide u zemlju u kojoj je Castle Lineup prodao 300 karata na 28 dana pred festival. Dakle, festival jeste otkazan zbog lose pretprodaje, a losa situacija u zemlji koja traje od marta je samo mozda povod za tako losu prodaju.

 

Druga pitanja se odnose na to, zasto nije pravljen jedan festival, zasto Slayer u okolini i slicno. Ne znam! Nemam pojma. Ja se stalno pitam zasto se najbolji pojedinci u srpskim bendovima ne okupe u jedan bend i pokusaju da naprave neku super karijeru. Imaju ljudi drugacija misljenja, vole druge pravce, sta ja znam. Jedan festival je postojao kao pocetna ideja, ali, nije to bas tako lako uraditi, dovoljno je pogledati lineup Legacy-ja, i lineup Castle-a, da se uoci razlika. Na kraju su obje ideje ispale finansijski jako lose. Kad je Castle objavljen, nije bilo objavljeno nista drugo, ni Legacy, ni Nightwish na Exitu, ni Slayer. Sve to je objavljeno kasnije. Iskreno, ne mislim da bi se situacija drasticno promijenila sve da je bio i samo jedan dogadjaj. Legacy ne bi spasilo ni 500 dodatno prodatih karata, niti bi Castle bio spasen sa svih 800 ljudi sa Legacy festa. Osim sto bi se mozda ipak odrzao, uz enormne gubitke. Ne bi ni Slayer sa svih 300 sa Castle-a i 800 sa Legacy-ja bio u nekoj odlicnoj poziciji. Trenutno imamo losu situaciju sa prodajom karata za metal koncerte, i to je ono sto treba dobro da zabrine promotere, a i publiku, jer svi vrlo lako mogu ostati bez koncerata uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ne mislim da bi se situacija drasticno promijenila sve da je bio i samo jedan dogadjaj. Legacy ne bi spasilo ni 500 dodatno prodatih karata, niti bi Castle bio spasen sa svih 800 ljudi sa Legacy festa. Osim sto bi se mozda ipak odrzao, uz enormne gubitke. Ne bi ni Slayer sa svih 300 sa Castle-a i 800 sa Legacy-ja bio u nekoj odlicnoj poziciji.

 

narocito imajuci u vidu da je solidan broj ljudi od 300 koji su kupili karte za Castle verovatno dosao i na Legacy, cime dolazimo na jos manji broj ljudi od zbira..

 

Trenutno imamo losu situaciju sa prodajom karata za metal koncerte, i to je ono sto treba dobro da zabrine promotere, a i publiku, jer svi vrlo lako mogu ostati bez koncerata uopste.

 

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...