Jump to content

2008.07.01-05. Fest: * Smederevska Tvrdjava * Castle Fest


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spameri,ajde jebite se.

Lakse malo bre...

 

 

kad ste vec resili van bg-a da radite fest, onda ste trebali u subotici, blizu granica, pa bi bilo i stranaca.

Tamo se vec par godina odrzava neki trench Town festival (ako sam dobro napisao).

Mislim da je to krenulo pre 2-3-4 godine i to sa lokalnim bendovima + 'healiner' tipa (primera radi) Disciplina kicme i sl.

Uglavnom,odrzao se i ove godine i ima tendenciju da preraste u No. 1 fest u okolini Subotice (a i sire za koju godinu).Polako se razvija ko onaj Exit :da: (OK,nisam nikad bio na tom festu,ali po komentarima pretpostavljam)

 

 

Tako da ne znam kol'ko bi bas Subotica bila povoljna zbog toga.

Jedino je OK to sto je taj Trench Town negde oko 1. maja I guess...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subotica bi bila jako pametno resenje, a iskustvo tog festivala je dobra preporuka. Mada, cula sam da se posle EXITa kod Sente odrzava neki festival i da je dobro posecen. Centralnu Srbiju bi mozda trebalo uzeti kao opciju ali pre toga dobro razmisliti gde i u koje vreme. Mada su se nekada odrzavali dobri festivali npr u Kragujevcu, a kakvo je sada tamo raspolozenje za takve dogadjaje, Boga pitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Subotica bi bila jako pametno resenje, a iskustvo tog festivala je dobra preporuka. Mada, cula sam da se posle EXITa kod Sente odrzava neki festival i da je dobro posecen. Centralnu Srbiju bi mozda trebalo uzeti kao opciju ali pre toga dobro razmisliti gde i u koje vreme. Mada su se nekada odrzavali dobri festivali npr u Kragujevcu, a kakvo je sada tamo raspolozenje za takve dogadjaje, Boga pitaj.

 

Tako je komišince.Morem samo da zamislim koliko bi picetine iz BG-a i okoline nagrnulo u suboticu,pola bi ik pod ručice vodio na palić,da im pokazem...prirodu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i madjarska je blizu- Szeged i ta okolina, tako da bi sigurno i dosta komsija doslo. Laza je bio u pravu kada je prvi to predlozio. A ima na Palicu i sta da se vidi, jeste da sam tamo bila u 5. razredu na ekskurziji, ne bi se nasi fudbaleri ranije tamo pripremali da nema dobrih hotela, mesta za rekreaciju i prirodnih lepota. Jel bese i neka misica iz Subotice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Pa i madjarska je blizu- Szeged i ta okolina, tako da bi sigurno i dosta komsija doslo. Laza je bio u pravu kada je prvi to predlozio. A ima na Palicu i sta da se vidi, jeste da sam tamo bila u 5. razredu na ekskurziji, ne bi se nasi fudbaleri ranije tamo pripremali da nema dobrih hotela, mesta za rekreaciju i prirodnih lepota. Jel bese i neka misica iz Subotice?

 

ček,ček,misliš na onu crnku?

od prosle godine?

Ja mislim da se ona prezivala Šajin,ili tako nešto-ime ne znam.lepo parče,ali previše prefinjeno za moj ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subotica bi bila jako pametno resenje, a iskustvo tog festivala je dobra preporuka. Mada, cula sam da se posle EXITa kod Sente odrzava neki festival i da je dobro posecen. Centralnu Srbiju bi mozda trebalo uzeti kao opciju ali pre toga dobro razmisliti gde i u koje vreme. Mada su se nekada odrzavali dobri festivali npr u Kragujevcu, a kakvo je sada tamo raspolozenje za takve dogadjaje, Boga pitaj.

 

na tim igrama u senti dodje nekoliko hiljada ljudi..

http://www.nyarijatekok.net

Edited by Theory of Chaos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine u Senti na festivalu je bilo kako kazu 10 000 ljudi Bummmmm

 

Inace cene ulaznica nije skupo (npr kao Exit i slicno)

 

Jaoj pogledala sam sajt i uspela nesto da razumem, pa oni su doveli tamo jace madjarske bendove nego na Szigetu. Koja je cena za to?

 

Za jedan dan je 500 din

 

Za 4 dana 1.700 din u preprodaji

Na licu mesta 1.800

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spameri,ajde jebite se.

Lakse malo bre...

 

 

 

Tamo se vec par godina odrzava neki trench Town festival (ako sam dobro napisao).

Mislim da je to krenulo pre 2-3-4 godine i to sa lokalnim bendovima + 'healiner' tipa (primera radi) Disciplina kicme i sl.

Uglavnom,odrzao se i ove godine i ima tendenciju da preraste u No. 1 fest u okolini Subotice (a i sire za koju godinu).Polako se razvija ko onaj Exit :da: (OK,nisam nikad bio na tom festu,ali po komentarima pretpostavljam)

 

 

Tako da ne znam kol'ko bi bas Subotica bila povoljna zbog toga.

Jedino je OK to sto je taj Trench Town negde oko 1. maja I guess...

 

 

trenchtown se obicno odrzava od 1-3. maja, kad su i inace neradni dani.

prvih 2-3 godine su se svirke odrzavale na samoj obali palica, sto je bilo strava (bina na vodi, a mi blejimo okolo), ali je 2. ili 3. godine upala policija i pohapsila sve prisutne (bendove, publiku i organizatore) - vutra se osecala kilometrima okolo (sto je bio propust organizatora).

posle toga se festival preselio u etno kamp na palicu, koji jeste da je kamp, ali je nedovoljno velik za nesto normalno. druga je stvar da je taj festival preorijentisan na neku reggae/dub/elektro scenu, sa eventualnim nastupom let 3 ili discipline (ove godine na primer).

ima subotica string festival (festival neafirmisanih bendova), takmicarski orijentisan (prosle godine je nagrada bila snimanje albuma, pobedio dreddup), koji je vise metalski orijentisan, i cija publika iz godine u godinu raste (prvi put je odrzan u dvoristu jedne srednje skole, da bi prosle godine stigao do *wow* stadiona malih sportova *wow*). organizator stringa je fondacija fokus (nevladina organizacija, neprofitna), tako da oni bas i nemaju novaca da od toga naprave neki veliki dogadjaj. e sad, u kombinaciji sa nekim ko radi sa i za pare, taj string bi mogao imati i revijalni deo, koji bi mogao privuci i malo bolje i poznatije bendove (prosle godine su, da ne gresim dusu, svirali kud idijoti kao zvezde festivala) a i malo vise publike, a uz to bi omogucio da i ti bendovi koji nastupaju u takmicarskom delu sviraju i pred publikom koji ne bi cinili iskljucivo clanovi njihovih porodica i ortaci iz razreda.

daklem, ovo vam je bio jedan mali informativni i veoma uspesni off topic.

srdacan pozdrav :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, interesantno- neshto shto sam zaboravila: Josh pre mesec dana je meni moja sestra rekla da se Castle fest NECE odrzati. Kad sam je pitala zashto, odgovorila je da bendovi otkazuju ucheshce zbog politichke situacije u zemlji. Pre nekoliko dana chujem da je Catle zaista otkazan, ali iz drugih razloga i kazem to njoj, a ona mi kaze: Nemoj da verujesh svemu shto organizatori pishu. Ali, meni nekako nema logike da Castle bude otkazan iz politichkih razloga ada se posle krivica svaljuje na narod. Nadam se da nije tako... Takodje- stvarno su prebrzo reagovali. Zna se kakva je situacija kod nas i na shta treba da se rachuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, interesantno- neshto shto sam zaboravila: Josh pre mesec dana je meni moja sestra rekla da se Castle fest NECE odrzati. Kad sam je pitala zashto, odgovorila je da bendovi otkazuju ucheshce zbog politichke situacije u zemlji. Pre nekoliko dana chujem da je Catle zaista otkazan, ali iz drugih razloga i kazem to njoj, a ona mi kaze: Nemoj da verujesh svemu shto organizatori pishu. Ali, meni nekako nema logike da Castle bude otkazan iz politichkih razloga ada se posle krivica svaljuje na narod. Nadam se da nije tako... Takodje- stvarno su prebrzo reagovali. Zna se kakva je situacija kod nas i na shta treba da se rachuna.

 

Kakvi sad politicki razlozi ?

 

Jednostavno puklo je kao balon pa nije im se isplatilo .

 

Qrac politicki razlozi Judas priest je svirao 1991 godine u Zagrebu a tenkovi i vojska vec bili na ulicama

 

e to je sranje a ne ovo danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima na Palicu i sta da se vidi, jeste da sam tamo bila u 5. razredu na ekskurziji, ne bi se nasi fudbaleri ranije tamo pripremali da nema dobrih hotela, mesta za rekreaciju i prirodnih lepota..

 

Mislim da hrpa nekih metalaca koji idu na festival najmanje ce da razgledaju prirodne lepote.. daj bozhe da greshim... mada taj Novi Sad u principu drzhi severni deo Srbije zhivim.. treba nam neshto na jugu.. recimo u Nishu i da festu damo ime Adria zato shto je ql :) :) :)

 

ne ozbiljno sad... stvarno treba neki fest na jugu... dugo je gitarijada bila tradicija dole ali su oni na staklenim nozhicama... mislim da je ove godine posle 41. godine postojanja nece ni biti.. mislim, nema nikakvg konqrsa za bendove, svi cute.. treba dole da zazhivi neki fest u rangu exita (a da nije neka prevara veka).. nije to ni toliko teshko ako to rade pravi ljudi sa pravim idejama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenchtown se obicno odrzava od 1-3. maja, kad su i inace neradni dani. ...

Eto,javio se neko (neka) ko zna :pivopije:

 

 

... a ona mi kaze: Nemoj da verujesh svemu shto organizatori pishu.

Tako je,ne veruj organizatorima koji oganizuju to,nego nekoj tamo devojci koja nema veze sa time :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne verujem njoj, ali mi je malo sumnjivo to shto, u vreme kad su svi bili sigurni da ce Castle festa biti, neko dodje i kaze da da Castle skoro da je otkazan. A na sajtu Helloween-a pishe da je otkazan iz politichkih razloga. I to, ako sam dobro razumela- nije bend otkazao iz politichkih razloga nego organizatori. Ko koga ovde laze i zashto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je istina shto se tiche toga da su politichki razlozi u pitanju, nek se javi Elderane i nek prizna!!! :D I meni je zvuchalo chudno da se samo 300 karata proda...Josh plus su Helloween to napisali na sajtu...Ajd Elderane javi se da se reshi situacija!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...