Jump to content

The Dark Knight


Nightwing

Recommended Posts

Ih, gde god da krenem samo postavljaju ovaj trejler, svi jedva cekaju. :da: koliko god da volim ninju, joker mi je uvek bio drazi :da: OTAC SVIH ZLOCINA! :da: :da: :da: N0.1

 

Ps: Da li ce ovaj glumac uspeti da zameni Jack Nicholson-a koji je fenomanalno odigrao Jokera, to je za mene glavno pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Neco,mislim da ce ih definitivno uporedjivati,jer jednostavno takva ti je tuzna kolotecina zatucanih fandom dogmatika koji posecuju bioskope danas.Moram da napomenem ,da sam pomno pratio razvoj filma Batman Begins,zbog toga sto sam nerazdvojivo vezan za Batman sagu,i moram da napomenem da je Christopher Nolan napomenuo da ovo nije nastavak Batman serijala iz 8o-ih i 90-ih vec novi pocetak.Tako da je ovo nova vizija,i novi "look".Ali fransiza,ne bi bila fransiza bez velike pompe i razocaravjucih rezultata.Nisam nesto bio odusevljen sa Batman Begins,zato sto je u mojim ocima bio jako camp-pogotovo onaj misteriozni duboki spikerski glas za reklamu Davidoff cigareta koji je Bruce Wayne nabacivao kada bi postao Batman,minimalne promene Burtonovog dizajna Batmanovog kostima,jeftine replike i Gary Oldman koji je krenuo u krstaski rat na hollywood box office zadnjih nekoliko godina u ulogama koje mu ne leze.Jednostavno nije bilo originalnosti i jedino se atmosfera promenila malo(ali malo) od Burtonovog Batmana.E,sad zasto su genaralno sve ekranizacije stripova sranje,kada kazem sranje mislim na Marvelove fuckfestove tipa Spidermen serijal i Daredevil.Jedina dobra Marvel ekranizacija je Hulk,po mom misljenju,a bas zato sto je Ang Lee pratio Tim Burtonov recept.Tajna je u tome sto ni Burton ni Lee nikada nisu bili strip fanovi.Burton nikada nije procitao strip o Batmanu,pre nego sto je rezirao prvi 1989,kao ni Lee.Jednostavno,strip i film su drugaciji mediji i ne cine dobar spoj-sto dokazuju gomila idiotskih ekranizacija stripova kroz tv serije 60-ih,70-ih.To je uocljivo kod Spiderman filmova pogotovo,kada sam pogledao prvi shvatio sam da je to definitivno Spiderman:Chapter One Johna Byrne-a i da se jako oslanja na serijale Stne Leea i Steve Ditko-a.Ovo je i dalje jedan od 10 najgorih filmova koje sam ikada gledao.Fan sam Evil Deada i ovde me je Sam Raimi jako razocarao.Njegov Darkman je jako bio zabavniji od ovoga.Iako ne volim Burtona,smatram da je najbolji film o Batmanu i o super heroju(pored Donnerovog originalnog Supermana iz 1978) je definitivno Btaman Returns,jer brate ovo je jedna saga o odbacenosti i ljudima koji su freakovi(zanemarite pingvine sa raketnim lanserima na kraju).Samo kada vidim Micheala Keatona(jedinog Batmana po meni) kako sedi u mraku i razmislja,i dan danas se najezim.Bas zato sto je Burton pobegao od Bob Kane-ovog originala i udahnuo zivot u svoju verziju price.Schumacherova sranja necu ni da komentarisem,jer tu je Batman super heroj,a ne covek.

Inace,pogledacu ovaj film i svidaj mi se Heath Leger kao glumac i mislimda moze nesto novo da ponudi kao Joker,ipak bio je odlican u Brokeback Mountain-u.Christian Bale mi je definitivno omiljeni glumac danasnjice(samo se setite proganjajuceg telefonskog razgovora na kraju American Psycho-a) i mislim da ne treba toliko da juri za komercijalom.U,svakom slucaju trailer deluje OK(ne dobro,vec OK) i nadam se da ce biti bolji od prethodnog.

 

Steve,compares Spiderman and Batman and realizes that these guys should be listed as an endagered species.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Jack Nicholson nije uopšte bio za Džokera. Kod njega je više bio onaj efekat, on je dobar glumac i šta god da glumi to mora biti do jaja... a nije tako. Mislim da će Heat biti mnooogo bolji Joker...

Inače mene je Batman Begins jako oduševio, i po meni to je najbolji film baziran na stripu IKAD, tako da jako nestrpljivo očekujem nastavak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj trejler obecava mada ja jos nisam gledao "Batman Forever" (a kao fan sam doticnog). icon_redface.gif

:D Ni nemoj to je najgori betmen film ikada.

Odgledao sam ovaj trejler,nije lose mada imam malo osecaj da ce film da bude cisto izdrkavanje sa betmenove strane zbog tih silnih vozila i spravica.

Ledzer,po ovome trejleru vidim da ce mozda napraviti zanimljivog Dzokera,a pre toga sam brinuo kako ce lik da ga odglumi kada je glumio autisticnog gej kauboja....

E da i kroz trejler nigde nisu prikazali kako se smeje,mada bilo je na dva mesta samo eho njegovog smeha,zvuci jezivo,nadam se da ce to sto vise raditi u filmu jer to onda nije Dzoker ako se ne smeje,posto jelte tamo na trenutke izgleda ozbiljno.

Treba da izadje i Batman The Dark Knight(mislim da ce takav biti naslov),crtani uradjen u anime fazonu koji upotpunjava vreme izmedju Batman Begins i The Dark Knight,u sustini bice uradjen kao animatrix sa nekoliko kratkih prica,mozda ne bude lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...