Jump to content

The Dark Knight


Nightwing

Recommended Posts

Pa realno za mene to merilo sve vise ima smisla :D Nekako imam sve manje vremena i onda zelim da ga iskoristim kvalitetno. Kuci kada gledam filmove poceo sam da radim nesto sto sam mislio da nikada necu - prekinem film. E sada nekada pod izgovorom da cu nastaviti posle a nekada znam da ide glupost na brisanje. Ovaj film ne bih prekinuo. U bioskopu nisam vrteo dupetom kao kada sam gledao poslednji deo Gospodara pa cak i Batmana II, a mozda su samo kvalitetnija sedista :D

 

Drugarica od Seline Kajl je valjda lik koji se pojavljuje u stripu. Cak je mozda i vise od drugarice :D

Ima tu jos likova koji su ubaceni - onaj snajperista sa 'redenikom' preko grudi...

 

Lunar ove stvari koje si naveo kao mane su stvarno mogle biti bolje odradjene, malo zivopisnije, upecatljivije...ali...jbg

Opet ne utice to toliko na kvalitet filma koliko su ljudi skloni pljuvanju, sada je svako vrhunski kriticar. Kao sto sam vec spominjao publika je postala mnogo razmazena.

Meni se film svideo - subjektivno - a za neke stvari nemam potrebu uvek za logicnim naucnim dokazivanjem zasto. Kao sto isto mogu da prihvatim da se nekome nije svideo, ali mislim da ljudi preteruju sa preseravanjem, inace a ne samo za ovaj konkretno film. Secam se kada je neko pisao kako mu se Underworld ne dopada - ne postoji pistolj koji ispaljuje toliko metaka na taj nacin???

Edited by SerbZmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno za mene to merilo sve vise ima smisla :D Nekako imam sve manje vremena i onda zelim da ga iskoristim kvalitetno. Kuci kada gledam filmove poceo sam da radim nesto sto sam mislio da nikada necu - prekinem film. E sada nekada pod izgovorom da cu nastaviti posle a nekada znam da ide glupost na brisanje. Ovaj film ne bih prekinuo. U bioskopu nisam vrteo dupetom kao kada sam gledao poslednji deo Gospodara pa cak i Batmana II, a mozda su samo kvalitetnija sedista :D

slazem se... ako skapiram da sam za vreme filma pogledao 5-6 puta na sat - to je los film, pa makar ga rezirao i neki "eminentni reditelj" i cela hipsterska "alternativna ekipa". supickumaterinu sa njima..

 

Secam se kada je neko pisao kako mu se Underworld ne dopada - ne postoji pistolj koji ispaljuje toliko metaka na taj nacin???

to je cisto izdrkavanje "elitista" (zapravo mediokriteta) koji tako nadju neku glupost cisto da se proseravaju da bi pokazali ljudima kako imaju "sofisticiran ukus i kako njihovom oku osetljivom na kvalitetne vrednosti smetaju ti detalji". sa takvima na njivu da okopavaju krompir.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne slazem se da je film ne-dosadan u nekom znacajno iskupljujucem smislu, mada nije ni generalno dosadan

gledao sam ga dvaput u kinu i nisam zadovoljan, mislio sam da ce mi se film vise dopasti na drugo gledanje, ali zapravo mi se manje dopao

 

oba puta mi je bio dosadan pocetak, sve do motora, akcionu sekvencu sa catwoman nisam nesto registrovao prvi put, drugi put je ostavila bolji utisak, prva borba sa bejnom je daleko najbolji deo filma i steta sto se kecerski i neubedljivo zavrsava. zatvor sam prezevao prvi put, drugi put je bio negledljiv, pogotovo dream sequence.

sve nakon toga je nedosadno ali nije ni nesto captivating. deo sa onim tajnim agentima je potpuno bezvezan. "tenkovi" su jadni, a betmenova letelica je neuzbudljivo overpowered. onaj deo sa mirandom tejt i "the slow knife..." je isto krajnje patetican i cringeworthy. bejnova smrt je dedramatizovana jer je plast archvillain-a prebacen na mirandu, ali je njena smrt takodje nedramaticna i antiklimakticna, onoliko koliko moze da bude s obzirom na to da joj je lik bezveze na prvom mestu. moj cale ovo ono.

 

sto lunar kaze da mu se bejn nije dovoljno dojmio jer nema neki crowning moment of awesome: za mene ima, a to je momenat kad uzima mikrofon na stadionu i obraca se publici, to je ovako dosta efektna scena po kojoj mislim da ce ga ljudi najvise pamtiti.

 

nevezano za to, jos jedna zanimljiva scena je protivljenje onog pederka u wall streetu i razgovor izmedju corporate baje i crnog policajca koji drzi svoje pare under the matress.

 

to su neke stvari koje su mi se dojmile i to je sve otprilike

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je cisto izdrkavanje "elitista" (zapravo mediokriteta) koji tako nadju neku glupost cisto da se proseravaju da bi pokazali ljudima kako imaju "sofisticiran ukus i kako njihovom oku osetljivom na kvalitetne vrednosti smetaju ti detalji". sa takvima na njivu da okopavaju krompir.

 

Tako je. Za mene je kvalitetan film kada ne gledam u sat i ne zevam, jer cesto mi se desi da od umora i prespavam dobar deo filma u bioksopu :haha:

 

Krenuh na film nepripremljena u prevodu nisam ponovo pogledala prva dva dela. Tokom filma su se lepo vratili na detalje koji se pominju u prethdonim delovima tako da i da nisi gledao prethodna dva dela filma mozes da skontas o cemu se radi. Posle filma sam ostala u shock-u i to pozitivnom, muz i ja se vracali kuci pesaka od Usca do Munzea prvih 10 minuta ostali nemi, a posle razglabali koliko je dobar film. Onda uzeh da odgledam ponovo prva dva dela i idemo da gledamo treci deo ponovo. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao malopre u Takvudu, dopao mi se film u globalu, a stvar koja me je nervirala najvise je

nedostatak Betmena, nema ga dovoljno u filmu, a opet, kad ga ima, nalazi se u onoj jebenoj dosadnoj letelici.

 

 

 

Bane mi je car, mnogo gotivniji od one smaracice. Dzosef Gordon Luit takodje, i dopada mi se sta se s njim desi na kraju, bas sam imao utisak tokom celog filma da ce tako nesto i biti. Scene s Alfredom mi se svidjaju, dok je ona opsada malo traljavo i nelogicno odradjena, ali ne mogu reci da je losa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to, država manje više :D

Elem, i ja bih voleo da odgledam film u imaxu, iznervirao sam se za betmena sada, loša rezolucija, malo mutna slika, loše osvetljena, loše boje, i očajna slova u prevodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa obična je valjda sa sve filmom koji se okreće i projektuje sliku a digitalna je sa kompa, ovo sam sad lupio ali tako mi logika kaže :D Uglavnom ja sam valjda gledao tu digitalnu pošto sam pored reklama od 10 minuta, video i plejer preko koga su pustili film, tako da im ta "digitalna" uopšte ne popravlja kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Bata Životinja

ni ja stvarno ne znam šta ljudi vide u ovom filmu, em je sranje em je prljava politička propaganda

 

no pretpostavljam da oni kojima se film svideo u stvari i nisu neki filmofili, gledaju ono što je popularno i to je to.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

inače, kad se već lupaju minusi red je da se iznesu činjenice

 

naime, film Batman (1989) je bio gledaniji od filma The Dark Night Rises (2012)

 

prvo, imao je 70 miliona gledalaca u vreme kada je SAD imala 240 miliona ljudi - 30%

 

DNR je imao 52 miliona gledalaca u vreme kada SAD ima 315 miliona ljudi - 17%

 

nisu ni Ameri toliko glupi kao yumentalci

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

inače, kad se već lupaju minusi red je da se iznesu činjenice

 

naime, film Batman (1989) je bio gledaniji od filma The Dark Night Rises (2012)

 

nisu ni Ameri toliko glupi kao yumentalci

Haha, night? Ocigledno da nisu...

 

Btw film TDKR je neuporedivo bolji od Batman-a. Sad sto se TDKR dize u nebesa, to je druga stvar... Ipak je za kinematografiju TDKR potpuno beznacajno delo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...