Jump to content

Шах


GAD FORSEJKN

Recommended Posts

  • 1 month later...
Zar ovde ne treba da bude fantazija, SF & role playing???

icon_confused.gif Sah?!?!?!!?!?!?!

e da.. ja trazih temu po forumu, ali ko bi rekao da cu je ovdje naci!!

 

igram sah od 5 godine mozda.. deda i tata su me ucili, i obojica su bas dobri sahisti. shvatila sam da ima nade za mene kad sam dedu dobila u jednoj partiji biggrin.gif

 

najvise volim pravu tablu i figure, nisam bas za kompjuter ali kako nemam s kim da igram ovdje, tako sam dobila na poklon Chessmaster (pc).

 

ne rangiram se lose za sada, ali ne igram tako cesto - pa nisam u nekoj formi..

 

ne volim video igrice, i slicne gluposti.. jedino mi sah lijeci zivce i vjezbam koncentraciju.. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 9 months later...
  • 4 months later...

Skoro POLA godine niko nije bio na ovoj temi. Ja je tek sad ugledah.

 

Trenirala sam šah 2-3 godine, više se i ne sjećam koliko je to bilo davno. Bila sam prvak u šahu i to u generaciji godinu dana starijoj. Imala sam 10 godina. :D Tata je velemajstor i nikada ga, kada smo ranije znali da igramo, nisam dobila. Brat, mlađi, takođe rastura, ali kako se komšija, majstor u šahu, odselio, tako je čitava porodica polako prestala da igra. (?) Tata ponekad ode u klub, a brat i ja smo zaboravili kako izgleda tabla... :mrtav::icon_ne: Imam svoj šah, upravo od 10te godine, i umijesto jedne figurice imam malog lava, kojeg sam jednom dobila u kinder jajetu. :D Taj lavić mi je donosio sreću na turnirima. Barem sam voljela tako da mislim. :D Kada sam prije par dana bila u Bgd-u, kod druga, pronađem u stanu izvanrednu šahovsku opremu, a tabla od nekog jako kvalitetnog drveta, mislim da je ružino i estetski izgleda jako. Pitam ga ko to tako voli šah, a ono ispade da ga niko i ne igra, nego služi kao detalj u stanu. Weird! :confused:

 

edit: Sada bi me dobio svaki početnik. Nema više onih trikova sa tropoteznim matiranjem itd. Šteta...

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

biggrin.gif

1. Sah

2. Preferans

3. Bilijar

4. Jamb

5. Neverwinter nights

 

E sta bi moj tata dao da ima takvu cerku

 

Ja sam u sahu manijakalno los igrac, zato sto mi koncentracija nije jaca strana i onda se iznerviram pa igranje samnom prestane da ima bilo kakav smisao! :redface:

 

Ali igra nema premca, za razvijanje mozdanih vijugica . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sah razbiVa.. ali sam batalio da igram pre jedno 5 godina u nedostatku vremena/protivnika.. trebalo posle jednom da idem na Elektrijadu da igram za faks, ali eto, ne odoh.. sad igram povremeno sa Fritzom koji je ruzan za medalju, i mnogo voli Aljehinku i Skandinavku, a narocito 1.Sf3, a mene mrzi da se bakcem sa podesavanjima da ga ubedim da igra nesto drugo.. plus sto je bezveze da igras sa kompom, niti mozes da komentarises kao covek, niti mozes da pijes pivo s njim, niti mozes da ga nerviras.. nije to to.. nikad nisam umeo da igram s masinama..

 

Inace, nasao sam i nekakav atomac na netu, ali je tragicno glup, i igra po cudnim pravilima.. atomac je tek majka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sah je ok. igram ga od sedme godine, mislim da ne igram toliko lose, ali na kompu mi to nije to.

dosta sam manje skoncentrisan (valjda zbog winampa, msn-a i svega ostalog) i igram daleko losije nego "u 4 oka" :ph34r:

 

bas tako.. ja probam na sve strane ali ne moze..

 

ja imam nalog na playchess. al znam da ne bi sa mnom u partiju :)

a ni ja s tobom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Igram sah bas dosta vremena i jedanput sam u zivotu uspeo da dobijem caleta, a profesora(ne saha) dva put,od toga jedanput bas na razmisljanje i to mi jako znaci...

Najteza odluka u zivotu u sahu bila mi je kada gubim da li da se predam,a ne volim da se predajem,ili da mi izginu saborci,sto je ne dopustivo.Tako da najcesce igram dokle god uvidjam izvesnu nadu,ali kad je kraj kraj je i tada se povlacim,obaram kralja...

Edited by djulebarut

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...