Jump to content

Шах


GAD FORSEJKN

Recommended Posts

Ima li nekog da voli sah? Ja ga obozavam i u poslednje vreme ga dosta igram...

Ja ga ga svojevremeno igrao (dok sam bio mladji :bigblue: ),sad ga nisam igrao sto godina...ne znam dal' sam 10-ak partija odigrao u poslednjih 10 godina :(:ph34r::uhoh:

 

Poslednji put mi je valjda bilo sa nekim matorcem iz zatvora :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa...ne bas,ovaj nije bio osudjen za ubistvo :)

 

 

Nego,iskusan covek :da:

OK mu je taktika:pre nego sto pocnete sa partijom (dok jos redjate figure) krene sa pricom "E znam sine,ja ba i ne znam najbolje da igram sah...Ono,znam kako se pomeraju figure i to,ali slabo ti ja znam to igranje bas...Ti si bas neki poznavalac saha,a?Pa,jes' da nemam pojma,al' ajde da vidimo kako cu proci...".I ti pomislis "Ha,ovaj nema pojma,matiracu ga dok si rek'o keks" :cool: I ti se onda podsvesno opustis i krenes sa partijom (standardno otvaranje - i ti i on;vec sam i zaboravio kako se zove to otvaranje - dal' Sicilijanka ili Spansko ili kako :) ),kad ono malo-po-malo i vidis da lik bas nije govorio istinu kad je rek'o da ne znam da igra :):ph34r:

A sve ono opusteno prica,kao npr. "Ej,a jel' mogu ja sad ovde konjem da igram?Mogu?Aha,zaboravio sam vec pravila kako se koja figura krece..." i slicno.Opasan je matori,nema sta :D

 

Pobedio me na kraju,amda sam mu pra puta bio solidno pripretio - tad se vise nije pravio mutav (da ne zna da igra) :) Tacno mu je (u tim trenucima kad sam bio u prednosti) na faci nestao onaj blazesni kez kao "Ja nemam pojma sa sahom" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam zaludan. Sve za šta odvojim više od pola sata u kontinuitetu a ne služi sticanju materijalne koristi ili dobroj zajebanciji za mene je čisto gubljenje vremena.

 

 

otkud ti znas da se sahom ne moze sticati materijalna korist? :)

pa ja ako ista u zivotu znam to je da skamaram lovu :) a ni zajebancija mi nije strana :lol:

mislim, ja sam s dedom jos kao mala dobar dzeparac uzimala - razbijali smo penzionere i njegove jarane neke..

plus u studentskom domu sam redovno uzimala bonove za hranu na sah :da:

a najbolje zezanje u zivotu skoro koje sam imala - bilo je u domu :da:

 

 

sad trenutno sah mi sluzi za razbistravanje ovo malo mozga sto mi je ostalo.. za koncentraciju. isto kao sto tijelo treba vjezbu tako i mozak.. nemam vremena za penzionere ali za chessmaster da..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Po pravilu, u toku meca, treba da bude tishina medju protivnicima... :da::D Ja makar mislim da je tako...

Pa...trebalo bi,al' je zanimljivije kad se usput i prokomentarise nesto ;)

 

Kao i kad igras karte - ko jos cuti tu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa...ne bas,ovaj nije bio osudjen za ubistvo :)

 

 

Nego,iskusan covek :da:

OK mu je taktika:pre nego sto pocnete sa partijom (dok jos redjate figure) krene sa pricom "E znam sine,ja ba i ne znam najbolje da igram sah...Ono,znam kako se pomeraju figure i to,ali slabo ti ja znam to igranje bas...Ti si bas neki poznavalac saha,a?Pa,jes' da nemam pojma,al' ajde da vidimo kako cu proci...".I ti pomislis "Ha,ovaj nema pojma,matiracu ga dok si rek'o keks" :cool: I ti se onda podsvesno opustis i krenes sa partijom (standardno otvaranje - i ti i on;vec sam i zaboravio kako se zove to otvaranje - dal' Sicilijanka ili Spansko ili kako :) ),kad ono malo-po-malo i vidis da lik bas nije govorio istinu kad je rek'o da ne znam da igra :):ph34r:

A sve ono opusteno prica,kao npr. "Ej,a jel' mogu ja sad ovde konjem da igram?Mogu?Aha,zaboravio sam vec pravila kako se koja figura krece..." i slicno.Opasan je matori,nema sta :D

 

Pobedio me na kraju,amda sam mu pra puta bio solidno pripretio - tad se vise nije pravio mutav (da ne zna da igra) :) Tacno mu je (u tim trenucima kad sam bio u prednosti) na faci nestao onaj blazesni kez kao "Ja nemam pojma sa sahom" :)

 

:) Ovo me poseca skroz na taktike matoraca sa Ade, imam jednog drugara koji stvarno mnogo dobro igra sah, ali nikad se nije takmicio ili tako nesto, odemo nas dvoje letos na Adu i nadjemo neke matore, odigra sa njima 5/6 partija u pare, nije to neka lova, al' bude za pivo il' sok, matorci ti iste imaju fazone k'o taj sto si ga opisao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sah je bzvz. Pretvorio se u igru koja se nauci napamet.

 

Ima vise strategija i samo to cepas, ako ne postujes izgubis, a ako si mnogo mnogo dobar, mozda mozes neku da modifikujes..

 

Boring..

 

Inace volim da odigram sa likovima koji ne znaju o cemu sam ovo gore pricao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, vrlo rijetko, kao mali sam igrao gotovo svakodnevno...

Ima jedna knjižara-kafić u Podgorici, Karver, imaju par stolova za šah, i tu se ponekad odigra nekoliko partija, to je to...

 

 

Inače, skoro sam naišao na ovu zanimljivu igru koju su igrali Skandinavci, zove se Hnefatafl

 

hnefatafl_board.jpg

 

Hnefatafl (or King's Table) was one of the most common games played by the Vikings. The game consists of a playing surface that has been divided into squares, upon which are placed opposing sets of gaming pieces.

 

The object of the game is for the defending king (white) to escape from the encircling attacking pieces (dark). If the king reaches one of the corner squares then the defenders win, but if all possible escape routes are blocked then the attacker wins.

 

Players take it in turns moving any one of their pieces either horizontally or verically around the board. Pieces are taken (removed from play) by having one of your pieces on either side of an opponent's piece, thus eliminating it. The king can only be taken by having attacking pieces to all four sides. The corner squares count as opponent's pieces for the purpose of taking pieces, thus a piece that is next to a corner square needs only to have an opponent's piece placed next to it (opposite the corner square) to be taken.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sah je bzvz. Pretvorio se u igru koja se nauci napamet.

 

Ima vise strategija i samo to cepas, ako ne postujes izgubis, a ako si mnogo mnogo dobar, mozda mozes neku da modifikujes..

 

Boring..

 

Inace volim da odigram sa likovima koji ne znaju o cemu sam ovo gore pricao..

 

Koji si ti car...ni jedna partija do sada nije bila ista. Nije to fliper pa da picis sablon. :)

 

Mogli bi da napravimo sahovski turnir YUmetala. :)

...odigramo preko yahoo-a.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...