Jump to content

Шах


GAD FORSEJKN

Recommended Posts

Pa ako bi bilo organizovano sve kako treba, znači termin (dan, vreme) i broj takmičara (pre toga bi mogle neke kvalifikacije da se održe, sve u zavisnosti od broja igrača), ispalo bi mnogo dobro. Samo ne znam koliko ljudi odavde uopšte ima živaca da igra šah. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim da igram shah,mada nimalo ne praktikujem te tehnike i tako to,ja sam improvizator. :) I tako mi je sasvim fino,i mnogo zanimljivije nego da uchim shablone.

Dok sam bio u osnovnoj imao sam jednog druga sa kim sam bash chesto igrao shah,i bili smo ravnopravnih snaga pa mi je bilo zanimljivo.Jedino shto on bash dugo mora da razmisli kada igra potez. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji si ti car...ni jedna partija do sada nije bila ista. Nije to fliper pa da picis sablon. :)

 

Mogli bi da napravimo sahovski turnir YUmetala. :)

...odigramo preko yahoo-a.

 

Pa naravno da ti nije ista, kada si sahovski ne obrazovan. Mogu da odigram svaki put takvu semu da izvlacim remi 100%. Itd itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko misli da može ozbiljnije da igra "bez taktike" taj se zajebo. Ne postoje one tu tek radi reda... Prvo i prvo: ako ne znaš da se otvoriš valjano, u startu si u velikom minusu koji ćeš posle teško nadoknaditi, naročito ako si slabiji igrač.

Chessmaster je mama, samo zna da smori ko ista. Neuporedivo je zabavnije igrati protiv nekog jedno pored drugog. Preko neta sam probao i nije mi to to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da ti nije ista, kada si sahovski ne obrazovan. Mogu da odigram svaki put takvu semu da izvlacim remi 100%. Itd itd...

 

Hah ja ne mogu da verujem da neko moze ovako nesto da izjavi.

Majstore ili fidemajstore, kako hoces, ponavljam ti, nikada do sada nije odigrana ni jedna ista partija. O kakvom ti sablonu govoris? Naravno da mozes da izvuces remi kad hoces...ja tebi ruku, ti meni ruku i eto remija. :)

Izvuci pobedu prijatelju, pa se onda kurci na forumu svojim sahovskim obrazovanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neuporedivo je zabavnije igrati protiv nekog jedno pored drugog. Preko neta sam probao i nije mi to to...

Vec sam se istripovao da pricas o 'atomskom' sahu :)

(varijanta saha koja se igra u 4-oro,tj. u 2 para)

 

 

 

Cuo neko uopste za atomski sah? :confused:

(mislim 'atomski' - mi smo ga bar tako zvali)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja igram šah samo sa kompjuterom , jer nemam s kim :(

 

 

 

ma i ja isto.. i ne smeta mi cesto, jer nekad ocu da budem malo sama (s kompjuterom), ali jeste bolje uzivo..

 

 

inace igram na Macu, i sve super sljaka, ali nije fer sto mi ne da da pravim rokadu dok u isto vrijeme komp moze da pravi rokadu.. NE KONTAM?!

probala sam povuci topa prvo, kralja prvo, prijavljuje mi ilegalan potez, a ona siznem kad vidim da moze ali s druge strane table.

 

jel zna neko u cemu je caka??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...veliku ili malu rokadu?

 

Anyway,ako ti neka od protivnickih figura (obicno je to lovac;ili konj;ili kraljica) "tuce" polje preko kojeg kralj treba da prodje ili da stane na to polje posle rokade onda je to 'illegal move' :da:

EDIT:topa moze i da ti napada,za njega nije problem (samo je za kralja problem)

 

Mada moze biti razlog i to da si pomerala kralja pre rokade (kralj ne sme da 'mrda',tj. da se pomera,ako hoces da napravis rokadu)...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rokada se na svim šahovima na kompjuteru radi tako što kralja pomeraš dva polja levo ili desno, zavisi koju rokadu radiš.

 

A ovo drugo valjda svi znaju: ne smeš pomerati kralja, ne smeš biti pod šahom i ne sme ni jedno polje od topa do kralja da bude napadnuto...i valjda ne smeš topa pomerati al nisam nikada bio u takvoj situaciji da sam pomerao topa pre rokade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dal' smes da pomeras topa,a da posle mozes i rokadu da obavis - za to nisam ni ja siguran.

 

Al' za ovo sto si rekao - da ne sme biti napadnuto i polje preko koga top ide - za to sam siguran da nije tako.Bitno je samo da kralj 'ne kroci' preko napadnutog polja,za topa nije bitno.

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Lukas Ацовић

joj sto sam sinoc odro sashu matića na silmultanke. moro je ćora da mi isplati 200 jevreja al posto te pare nije imo kod sebe a dogovor se valja ispostovati uvalijo mi neki gadan krek.

jos me boli glava...nista to nevalja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...