Jump to content

Reprezentacije


El Karnisero

Recommended Posts

Није ми неки велики проблем да помислим да Антић то ради само због сујете јер га моле већ годинама а он је, као "велики стручњак", одбијао јер, забога - он ради само са професионалцима и 'ајде сада да нам помогне, кад смо већ у говнима преко главе јер је он велики "спасилац".

Нећу да блатим пре времена али мислим да је он мало ... Испуцао своје.

Мада, прошло је доста година од како је он нешто радио, можда су се и скрцкали сви они дукати ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta ce debeli bosnjo, ne zna sta prica

imamo igracku bazu?

koji je nas igrac u skorije vreme otisao u neki evropski klub sa "zvucnijim" imenom i da igra aktivno u prvom timu?

sa izuzetkom Vidica, sve ostali su beton liga - Stojkovic ga popusio, Zigic rozga ga popusio, Kezman ga popusio, Stankovic ga popusio, Gavran ga popusio... listi nema kraja.

o kakvoj bazi igraca pricas buco? :)

 

na lecenje bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miralem Sulejmani, Slobodan Rajković, Duško Tošić, Marko Baša, Branislav Ivanović, Marko Pantelić, naravno i Vidić, Luković, Rukavina, Kuzmanović, Lazović...

čuo nekad?

 

Sa takvim stavom nastupaj u Bosni i Hercegovini, ovde vlada rodna ravnopravnost i ovakvi slucajevi diskriminacije se ne tolerisu. pricas sa osobom koja prati fudbal vise od 20 godina, sinko!

 

Sinko?

Pratiš fudbal 20 godina?

Pričaš kao da imaš 50, po slici se ne bi reklo :)

Nemo' se vrijeđaš, ali alergičan sam kad se žene petljaju u fudbal.

Edited by Vic Rattlehead

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravi zatucani boske

 

da, zamisli - cuo sam za igrace koje spominjes i ko sto vec rekoh sem Vidica koji je dokazana klasa, ostali su ili sasvim prosecni igraci (Lazovic, Kuzmanovic, Rukavina), ili propaliteti ili igraci koji tek treba da se dokazu (poput Ivanovica)

kolko je golova dao Pantelic u reprezentaciji kao napadac u prethodnim kvalifikacijama? nemoj me zasmejavati

Tosic? LOL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini razlog zasto bi Antic prihvatio ovu funkciju je novac. Nije on toliko glup i naivan da ne zna ko vodi savez i kakvi su to ljudi. Selektor je kod nas nista drugo do osoba koja daje legitimitet lopovima na celu saveza, a takodjer je i dezurni krivac. Kad brod ppocne da tone otpustis selektora da ne bi neko gore nastradao. Kao osigurac kad izbije da ne bi gorele instalacije :lol: Znaci Antic uzme pare, kad pocnu da nas pune kao sarance onda njega malo pospu govnima, malo parama, sebe pepelom po glavi i svi srecni i zadovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinjenica jeste da nemamo bas najsjaniju reprezentaciju,ali je isto tako cinjenica da imamo reprezentaciju koja bi bez problema trebala ucestvovati na svakom vecem takmicenju.Poljaci bolji od nas ?Jesu malo kurca.Ali su nas sjebali u kvalifikacijama za EP.Dakle,problemi leze negde drugde,a svi vec jebeno znamo gde leze.

Sa ovom ekipom koju imamo,ne bi trebali da se pribojavamo Rumuna u sledecim kvalifikacijama.Ali jebiga,nije sve bas tako jednostavno.I svi znamo zasto.I ajde da vrtimo tu pricu u krug do iznemoglosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče čovjek, loša igračka baza?

 

Sulejmani - sa 19 godina oborio rekord (koji je inače držao Huntelar) kad su transferi u Holandiji u pitanju

Marko Baša - kapiten Le Mana, očekuje transfer u jedan od većih evropskih klubova... na kraju će zbog para završiti u Rusiji, vjerovatno :)

Marko Pantelić - ubija, jedan od najboljih napadača u Njemačkoj

Zdravko Kuzmanović - standardan prvotimac Fiorentine

Danko Lazović - najbolji napadač tima koji je od 2000. osvojio šest titula u Holandiju

Ivica Dragutinović - stub Seviljine odbrane

Kolarov - od ove godine sigurno prvotimac u Laciju

 

plus iskustvo koje imaju igrači poput Vidića, Stankovića...uspjeh, po nekoj logici, ne bi trebalo da izostane...ALI...

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče čovjek, loša igračka baza?

 

Sulejmani - sa 19 godina oborio rekord (koji je inače držao Huntelar) kad su transferi u Holandiji u pitanju

Marko Baša - kapiten Le Mana, očekuje transfer u jedan od većih evropskih klubova... na kraju će zbog para završiti u Rusiji, vjerovatno :)

Marko Pantelić - ubija, jedan od najboljih napadača u Njemačkoj

Zdravko Kuzmanović - standardan prvotimac Fiorentine

Danko Lazović - najbolji napadač tima koji je od 2000. osvojio šest titula u Holandiju

Ivica Dragutinović - stub Seviljine odbrane

Kolarov - od ove godine sigurno prvotimac u Laciju

 

plus iskustvo koje imaju igrači poput Vidića, Stankovića...uspjeh, po nekoj logici, ne bi trebalo da izostane...ALI...

 

Upravo ono što ja pričam Četvorci, ali, po ko zna koji put, ne ide mu shvatanje. Šta će, kukavac, razumijem ja da ne zna, ali ne mora se petaljati kad ne zna. Ja se recimo nikad ne bih rasptavljao o astrofizici, jer o njoj nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

koji je nas igrac u skorije vreme otisao u neki evropski klub sa "zvucnijim" imenom i da igra aktivno u prvom timu?

 

o kakvoj bazi igraca pricas buco? :)

 

O tome i ja govorim, nema baze uopste! O tome govore ne samo rezultati reprezentacije, vec i klubovi i nasi igraci u stranim klubovima. J£££ zemlju iz koje fudbaleri idu u azerbejdzanske klubove ili greju klupe u Ukrajini i Kipru.

 

Sinko?

Pratiš fudbal 20 godina?

Pričaš kao da imaš 50, po slici se ne bi reklo :)

Nemo' se vrijeđaš, ali alergičan sam kad se žene petljaju u fudbal.

 

 

Navikni se na to da se eksperti en biraju po polu, nego po znanju. Pratim fudbal od SP u Meksiku 1986, a intenzivno od EP u Nemackoj 1988! Secam se i kada je Samp bila sampion i kada je Stepanovic bio kultni trener u Nemackoj i kada je Atletiko pravio cudo u Spaniji. Svaki moguci prenos sam gledala na tv-u i sve o fudbalu upijala kao sundjer. Eto, toliko za tvoju informaciju, pa pazi sta pricas ubuduce. Mozda kod vas zene sede po ceo dan i kafenisu, kod nas se neko bavi i teorijom fudbala.

 

Selektor je kod nas nista drugo do osoba koja daje legitimitet lopovima na celu saveza, a takodjer je i dezurni krivac. Kad brod ppocne da tone otpustis selektora da ne bi neko gore nastradao.

 

 

Ovo je najpametnija misao koju sam ovde procitala.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome i ja govorim, nema baze uopste! O tome govore ne samo rezultati reprezentacije, vec i klubovi i nasi igraci u stranim klubovima. J£££ zemlju iz koje fudbaleri idu u azerbejdzanske klubove ili greju klupe u Ukrajini i Kipru.

 

Pogledaj par postova iznad, pomenuti igrači su dokaz da tvoja teorija nije tačna.

 

P.S. što izbrisa ono: "da sam bila ambicioznija, sad bih sjedila na klupi nekog prvoligaškog kluba." :) :) :)

Edited by Vic Rattlehead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro su mi poznati svi oni, ali zar nije vise nego ocigledno da takvi igraci nemaju motiva da igraju za reprezentaciju? Sto bi se povredjivali i bezveze putovali u Kazahstane i Jermenije, kada mogu lepo da treniraju i igraju u svojim klubovima gde su za to dobro placeni? Da ne igraju mozda zbog nacionalnog identiteta i patriotizma? Ma da, kakva drzava takva i reprezentacija. Bas ce taj Sulejmani da peva "Boze pravde" i da gine na terenu- za cije babe zdravlje??? Da ih mozda Antic nece motivisati? Da ih mozda on nece nauciti vrednostima patriotizma, nacionalne svesti i fudbalskoj taktici? Nema toga vise...jos od Ivice Osima, kakav god on bio, poslednji je selektor koji je imao rezultate u seniorskoj konkurenciji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

J£££ zemlju iz koje fudbaleri idu u azerbejdzanske klubove ili greju klupe u Ukrajini i Kipru.

 

Azerbejdžan, Ukrajina, Kipar?

 

Ajde da vidimo koliko je to tačno:

 

Stojković - Sporting Lisabon

Rukavina - Dortmund

Ivanović - Čelzi

Vidić - Mančester

Rajković - (Čelzi) Tvente

Baša - Le Man

Basta - Udineze

Luković - Udineze

Dragutinović - Sevilja

Kolarov - Lacio

Tošić - Verder

Kačar - Herta

Kovačević - Lans

Stanković - Inter

Smiljanić - Espanjol

Krasić - CSKA

Milovanović - Lans

Babović - Nant

Kuzmanović - Fiorentina

Janković - Palermo

Sulejmani - Ajaks

Žigić - Valensija

Kežman - PSŽ

Lazović - PSV

Pantelić - Herta

 

Biće dovoljno.

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro su mi poznati svi oni, ali zar nije vise nego ocigledno da takvi igraci nemaju motiva da igraju za reprezentaciju? Sto bi se povredjivali i bezveze putovali u Kazahstane i Jermenije, kada mogu lepo da treniraju i igraju u svojim klubovima gde su za to dobro placeni? Da ne igraju mozda zbog nacionalnog identiteta i patriotizma? Ma da, kakva drzava takva i reprezentacija. Bas ce taj Sulejmani da peva "Boze pravde" i da gine na terenu- za cije babe zdravlje??? Da ih mozda Antic nece motivisati? Da ih mozda on nece nauciti vrednostima patriotizma, nacionalne svesti i fudbalskoj taktici? Nema toga vise...jos od Ivice Osima, kakav god on bio, poslednji je selektor koji je imao rezultate u seniorskoj konkurenciji.

 

Hmmm, od tvrdnje da je glavni problem što nemamo igreče prešla si na to da je problem motivacija. Drago mi je što smo te prosvijetlili.

 

Nego, što obrisa ono? :)

 

Azerbejdžan, Ukrajina, Kipar?

 

Ajde da vidimo koliko je to tačno:

 

Stojković - Sporting Lisabon

Rukavina - Dortmund

Ivanović - Čelzi

Vidić - Mančester

Rajković - (Čelzi) Tvente

Baša - Le Man

Basta - Udineze

Luković - Udineze

Dragutinović - Sevilja

Kolarov - Lacio

Tošić - Verder

Kačar - Herta

Kovačević - Lans

Stanković - Inter

Smiljanić - Espanjol

Krasić - CSKA

Milovanović - Lans

Babović - Nant

Kuzmanović - Fiorentina

Janković - Palermo

Sulejmani - Ajaks

Žigić - Valensija

Kežman - PSŽ

Lazović - PSV

Pantelić - Herta

 

Biće dovoljno.

 

Sasvim respektabilna lista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde sad da eliminisemo sve one koji nisu u prvom timu pomenutih ekipa, kao i one koji su presedeli sezonu na klupi neke druge ekipe

sta ostaje?

vidic, par veterana i par likova iz osrednjih evropskih liga

impozantno stvarno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je najpametnija misao koju sam ovde procitala.

 

 

Hvala puno, mislim da se odlicno razumemo

 

Ima jedna stvar koju je cesto spominjao Klemente, a to je da je tesko, jako tesko ukomponovati igrace koji svi igraju u razlicitim ligama. Pogledajte ovu listu zvezda, jedva da mozes naci dva igraca koji igraju istu ligu. A zamislite razlike izmedju igranja u Italiji, Engleskoj, Ukraini, Turskoj..... lako je Aragonesu ukomponovati igrace koji skoro svi igraju u Primeri ili Levu isto to sa igracima koji uglavnom igraju u Nemackoj. Ovo kod nas je jako zajebano. A plus na to neki nisu u formi, neki razmazeni, sujetni, neki nemaju kondicije, toga ima svuda, ali mislim da su nasi sampioni u ovoj disciplini. A za kraj da dodam da nema ni P od patriotizma, vec surovi kapital tako da neki nas "vrhunski igrac" i kad zaigra za reprezenttaciju vise vodi racuna da ne povredi nogicu nego da uradi nesto dobro za svoju zemlju. Zivi dokaz je to sto nikad nisam video kapitena Stankovica da je odigrao jedan dobar mec za repku, a u Italiji gine na terenu. On nije jedini primer.

 

E sad kad na sve to dodamo kakvi shabani sede u savezu, sta se se desava, kakva namestanja, guranje nekih igracaa koji ne zasluzuju da budu gde jesu. ...... sve se to vidi i zna i na kraju sta ocekivati od takve reprezentacije??? MOzda je najbolje da se u nasoj zemlji ukine fudbal na 5 godina, da se sve stetocine izbaci lepo sve od pocetka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro su mi poznati svi oni, ali zar nije vise nego ocigledno da takvi igraci nemaju motiva da igraju za reprezentaciju? Sto bi se povredjivali i bezveze putovali u Kazahstane i Jermenije, kada mogu lepo da treniraju i igraju u svojim klubovima gde su za to dobro placeni? Da ne igraju mozda zbog nacionalnog identiteta i patriotizma? Ma da, kakva drzava takva i reprezentacija. Bas ce taj Sulejmani da peva "Boze pravde" i da gine na terenu- za cije babe zdravlje??? Da ih mozda Antic nece motivisati? Da ih mozda on nece nauciti vrednostima patriotizma, nacionalne svesti i fudbalskoj taktici? Nema toga vise...jos od Ivice Osima, kakav god on bio, poslednji je selektor koji je imao rezultate u seniorskoj konkurenciji.

 

Uuu,sada si ti svima otkrila toplu vodu.

Sve su to cinjenice,koje stoje.Ali,da li ce ikada desiti da vama nesto odgovara?Zbog cega sve mora prolaziti kroz gomilu preispitivanja i omalovazavanja?Sada vam ni Antic ne odgovara.Da Lipi dodje,i njemu bi nasli neke zamerke.

Stvar je sledeca:svi vrlo dobro znamo kako stoje stvari u nasem fudbalu,sa nasom reprezentacijom i u nasem fudbalskom savezu.To je fakat.Ali zar i jedan dobar potez (a dovodjenje Antica jeste dobar potez,koliko god neki tvrdili da je on demagog,ovo/ono,picke materine...za Djuku je izmislio fudbal) mora prolaziti kroz jebene analize,omalovazavanja,sprdnje i osude?

Nije mi jasno kako neko moze omalovazavati coveka koji je juce stigao na klupu,i koji jos nista nije ni poceo raditi,a govoriti da je od njega bolji jedan trenerski neznalica,koji je svoj kvalitet pokazao tako sto je od 11 odigranih utakmica dobio jednu.A da ne poredimo ukupne trenerske karijere jednog i drugog.Alo!

Iz ove perspektive ovo moze biti samo dobro.Videcemo kako ce stvari odvijati u buducnosti,i tada cemo eventualno moci i kenjati.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god bila respektabilna imena klubova gde pomenuti igraju, ko uspe da stvori jaku reprezentaciju mocice da stvori i zlato pomocu alhemijskih formula. Sta ce Antic uraditi? Nista posebno...Odigrace par utakmica nereseno na domacem terenu, dozivece neki nesrecni poraz u gostima i mozda 2-3 pobede protiv nekih autsajdera i eto za dlaku nece obezbediti plasman, govorice da ih nije posluzila sreca i nece se nista desiti, niko ga nece napasti zbog takvih rezultata, jer ipak ima kredibilitet za razliku od Djukica koji je posluzio kao topovsko meso Toletu i kompaniji.

 

Sto se brisanja tice...eto, mozda je bolje ne izazivati sudbinu, jer danas definitivno nemam takve ambicije, a nedavno posle moje detaljne analize igre Vojvodine protiv Olimpika, neko od prisutnih je prokomentarisao da bi bilo najbolje da me Bekvalac uzme za pomocnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde sad da eliminisemo sve one koji nisu u prvom timu pomenutih ekipa, kao i one koji su presedeli sezonu na klupi neke druge ekipe

sta ostaje?

vidic, par veterana i par likova iz osrednjih evropskih liga

impozantno stvarno

 

Ja na toj listi ne vidim nijednu osrednju ligu.Ti pratis fudbal uopste?

A ovo je i dalje mnogo bolje od Hrvata recimo,koji igraju u mnogo losijim klubovima od nasih igraca,i koji se takodjer ne mogu pohvaliti velikim brojem prvotimaca u klubovima.I odlaze na skoro svako takmicenje i tamo postizu zavidne rezultate.Jebiga.

Kao sto sam vec rekao,mi imamo tim za odlazak na svako evropsko takmicenje,i govor da smo kvalitativno losi je glupost.Kod nas postoje drugi problemi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce Antic uraditi? Nista posebno...Odigrace par utakmica nereseno na domacem terenu, dozivece neki nesrecni poraz u gostima i mozda 2-3 pobede protiv nekih autsajdera i eto za dlaku nece obezbediti plasman, govorice da ih nije posluzila sreca i nece se nista desiti, niko ga nece napasti zbog takvih rezultata, jer ipak ima kredibilitet za razliku od Djukica koji je posluzio kao topovsko meso Toletu i kompaniji.

 

Pored toga sto si ko stvorena za selektora reprezentacije,sada si i baba Vanga postala? ;)

 

Sto se brisanja tice...eto, mozda je bolje ne izazivati sudbinu, jer danas definitivno nemam takve ambicije, a nedavno posle moje detaljne analize igre Vojvodine protiv Olimpika, neko od prisutnih je prokomentarisao da bi bilo najbolje da me Bekvalac uzme za pomocnika.

 

Dokle god si zensko,tesko ces prici bilo kojoj klupi,koliko god ambiciozna bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde sad da eliminisemo sve one koji nisu u prvom timu pomenutih ekipa, kao i one koji su presedeli sezonu na klupi neke druge ekipe

sta ostaje?

vidic, par veterana i par likova iz osrednjih evropskih liga

impozantno stvarno

 

Ako znaš šta su "lige petice", na onom spisku se van njih nalaze "čak" četiri fudbalera.

Uzmi u obzir da je ruska liga (čini mi se i zvanično) šesta u Evropi po kvalitetu, a da je Holandija odmah iza nje, dobiješ rezultat po kojem srpski fudbaleri igraju u najboljim evropskim ligama...

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...