Jump to content

Reprezentacije


El Karnisero

Recommended Posts

Jel provaljujete da nama nikakav trener ne pomaze? Koga god da dovedemo, ne valja nam... mozda ovog puta nije do trenera... :da:

 

A objektivno,kakvi su nam treneri bili do sada?Santrac,Zivadinovic,Djoric,Dejo,Sestkovic,Djukic...sve moj do mojega,da se useres od strucnjaka.Nijedan jedini put nije neko normalan seo na klupu:Antic,Bajevic,Stepanovic,Milutinovic...e sada imamo priliku da vidimo da li ce jedan priznati i poznati strucnjak uraditi nesto.Ja jos uvek nisam siguran,ali mislim da je njegov angazman dobar potez.

Meni je samo cudno kako je pristao da radi sa ovom mafijom u FSS,a nije recimo hteo sa Miljanicem i Bulatom.Mozda zato sto je ovo groblje sada glavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojih rezultata?Jaka muda biti "trener" u nasoj ligi.A sa reprezentacijom se pokazao "sjajno",skor 1-5-5.Jedina pobeda protiv reprezentacije Sangaja.Sjajan uspeh,nema sta.

O njegovim rezultatima nema price,posto ih nema.

 

 

 

 

Ma da,evo brinem brigu i mislim o tome. :) Ako Djukica traze Espanjol i Spartak,njihova uprava je prepuna neznalica i istih marginalaca kao sto je Djukic.O Djukicu dovoljno govore rezultati.

 

 

 

 

Zbog toga sto nije islo,zbog toga sto je Djukic trenerska neznalica,zbog nedostatka rezultata.Radomir Antic je svetski strucnjak,i ako je bio dobar Barseloni,Realu i Atletiku,ima da bude i nama.

 

o jebote covece, lepo napisah U21 reprezentaciju.

 

fyi, sa a reprezentacijom nije igrao nijednu takmicarsku tekmu, koga bole kurac sto se gube prijateljske, to je nebitno, ne? ne mogu da verujem da si rezultate u prijateljskim tekmama uzeo za ozbiljno i upotrebio kao argument, pa jos navodis koji je skor imao :)

 

 

antic sa zadnja tri kluba koja je trenirao nije imao uspeha i bio je otpusten, alo.

plus, covek je 4 (i slovima: cetiri) godine bez angazmana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti sa tim zelis reci?Da je on van forme?Da je postao losiji?Sta hoces reci,nije mi jasno?!?Treneru vremenom opada forma ili tako nesto?Pa sta ako je bez angazmana,kakav je to argument.I Lipi je dve godine ladio jaja,i nije imao angazman.Hoces reci da je Djukic bolji i od njega?Losi su ti argumenti.

Koga boli kurac sto gube prijateljske...e jebes mi sve,ovo ti je izjava za medalju. :) Pa za sta sluze te prijateljske,da se igraci skupe,odrade jedan kolektivni provod i jebacinu,i onako usput malo pikaju lopte?Ili te utakmice mozda sluze za uigravanje ekipe?Djukicevi rezultati su katastrofa.I nikako nije trebalo cekati na jos jednu katastrofu,ovoga puta u kvalifikacijama za SP.Svakome je jasno da je Djukic marginalac,i da mu nije mesto na klupi reprezentacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti sa tim zelis reci?Da je on van forme?Da je postao losiji?Sta hoces reci,nije mi jasno?!?Treneru vremenom opada forma ili tako nesto?Pa sta ako je bez angazmana,kakav je to argument.I Lipi je dve godine ladio jaja,i nije imao angazman.Hoces reci da je Djukic bolji i od njega?Losi su ti argumenti.

Koga boli kurac sto gube prijateljske...e jebes mi sve,ovo ti je izjava za medalju. :) Pa za sta sluze te prijateljske,da se igraci skupe,odrade jedan kolektivni provod i jebacinu,i onako usput malo pikaju lopte?Ili te utakmice mozda sluze za uigravanje ekipe?Djukicevi rezultati su katastrofa.I nikako nije trebalo cekati na jos jednu katastrofu,ovoga puta u kvalifikacijama za SP.Svakome je jasno da je Djukic marginalac,i da mu nije mesto na klupi reprezentacije.

 

 

 

lipi je ladio jaja dve godine ali je imao na stolu ponudu celzija i ko zna koga jos

antic nema na stolu ponudu nijednog prvoligaskog kluba, zato sto je sa poslednja tri koja je trenirao imao lose rezultate, u tome je razlika

 

da li je postao losiji? nije, ali su drugi postali bolji tj dosli su drugi i bolji treneri. ako nema posao i ako ima lose rezultate znaci da je konkurencija bolja, vrlo jednostavno.

 

a prijateljske tekme mogu da posluze i za isprobavanje novih igraca i varijanti, i tu je rezultat uvek u drugom planu

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je postao losiji? nije, ali su drugi postali bolji tj dosli su drugi i bolji treneri. ako nema posao znaci da je konkurencija bolja, vrlo jednostavno.

 

A tu dolazimo do poente cele ove diskusije...da li ti stvarno mislis da je Djukic bolji?I fa li mi uopste imamo boljeg od Antica?Ja licno bih najvise voleo da nam reprezentaciju vodi Milutinovic,ali to se nece desiti.Zbog toga,Antic je odlicno resenje.Sigurno bolje od Djukica.

 

antic nema na stolu ponudu nijednog prvoligaskog kluba, zato sto je sa poslednja tri koja je trenirao imao lose rezultate, u tome je razlika

 

Ti ocigledno zaboravljas u kakvoj je situaciji Antic zatekao Barsu.Kada je on dosao,bili su 15.na tabeli.Na kraju ih je uspeo progurati do 6.mesta.I igrao 1/4 finale LS.S obzirom u kakvoj je haosu tim bio,Antic ih je spasao ciste sramote.

A sa Seltom...ista situacija,ali ishod nije bio tako dobar.Ruku na srce,njih da su vodili Kapelo i Lipi zajedno,pusili bi kitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ja mislim da je djukic trenutno bolji trener od radomira antica, i da bi sa istom ekipom postigao bolje rezultate. i to ne mislim samo ja - to misli i trziste. svaka cast anticu na minulom radu, ali kao sto rekoh, ako cemo to gledati ajde onda da vratimo vujadina boskova na klupu reprezentacije.

 

ne kazem ja da je antic nula od trenera i da je zaboravio sve sto je znao, i da ce biti los selektor, ali mi je nelogican potez zameniti djukica njime, bez da je djukicu data prava sansa. trebalo je smeniti glavesine u savezu, a ne selektora, ali naravno da se to nece desiti.

 

kako bilo da bilo, napred nasi protiv rumuna, francuza, austrijanaca i ostalih u grupi, zelim anticu svu srecu na mestu selektora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva igra Crne Gore u Budimpešti!

Trenutno je 2:3, jedan gol Simona Vukčevića i dva gola Jovetića...

Jedino što zabrinjava je štoperski tandem, sa Batakom i Tanasijevićem, koji je nekim čudom standardni prvotimac moskovskog Dinama.

Filipović nikako da umjesto njih pozove Vujadinovića, koji je novi član Udinezea, ili recimo Džudovića, koji je kapiten Spartaka iz Nalčika.

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga Djuka, kos a deckom spava popisan se budi. Pogledajte samo tog Toleta kako izgleda, odvratniji je i od Legije, najokoreliji kriminalci su vodili i jos uvek vode FSS, smenii su Djuku samo zato sto nije cmaroljub i poltron i ne igra kao marioneta zarad dobiti fudbalske mafije. Ali nije mi ga zao, znao je on sa kime ima posla, nije toliko glup.

 

I posle svega ovoga pitam ja vas, ko jos moze da ide na Marakanu i bodri tu i takvu reprezentaciju? Ko je bas toliki patriota da mu ne smetaju svi ovi olosi koji su se razmileli tamo po savezu i enormno se bogate?!?!?!?!

 

Pogledajte ko je sve clan tog "strucnog odbora", jesu li to strucnjaci?!?!?!?! Bata Djora predsednik komisije koja izdaje licence trenerima?!?!?! Pa koje trenerske uspehe ima taj smaroliki Djora?!?!!

 

I kada god pomislim da smo dotakli dno mi padnemo jos dublje. Prosto neverovatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao dugogodisnji fudbalski covek (ili zena, zavisi na koji me nacin ko gleda) pozeleh i ja da prozborim koju na ovu temu! Vidim da ste izneli mnog mudrih misli i pretpostavki, ali ja se bojim da reprezentaciji Srbije nece moci da pomognu ni struka ni nauka, jer pre svega, nedostaje joj igracka baza. Kao i sa klupskim fudbalom, problem sa repreyentacijom je taj sto u njoj igraju marginalci koji su uspeli da se prodaju u neki nebitan klub i u tim klubovima zauzimaju nebitne pozicije, ili neke mlade domace nade bez iskustva. Tim sastavljen s konca-s konopca ni carobnjak ne moze da pretvori u vrhunsku ekipu poput onih sto smo gledali na Evropskom prvenstvu.

 

 

 

 

Djukic je trenerski marginalac,Radomir Antic je za njega doktor nauka.

 

 

 

Djukic je po meni zrtva fudbalskih faraona koji sede u foteljama u klimatizovanim prostorijama na Terazijama. Djuka je zrtva sopstvenog autoriteta, jer nije hteo da pusti igrace Partizana da se vrate iz Pekinga. Dok je sedeo na klupi istog niko mu nije zamerao rezultate niti nedostatak trenerskog znanja, ovako, morace da snosi posledice snage sopstvenog autoriteta.

 

Radomir Antic ima trenersku karijeru, imao je rezultate, a zasto je sada tek prihvatio takvu ponudu on sam zna. Ali to ne znaci da ce biti dovoljan autoritet da sam sastavlja tim i da se ne orijentise prema yzljama pomenituh faraona, koji vuku sve konce.

 

Steta sto nisu uzeli Stepanovica, taj covek je veoma opasna figura :lol: Al realno, Antic je pametno resenje

 

Stepanovic je obicna senilna budala, koja je dosla u Cukaricki samo da bi kasnije seo na klupu Zvezde ili Partizana. I njegovo vreme je proslo, niko ne negira njegove rezultate u proslosti, ali takav covek na klupi reprezentacije znacio bi samo korak unazad.

 

 

mozda je antic i ok, ali djukic je trenutno bolji i trazeniji trener, a trziste je u kapitalizmu najbolji pokazatelj necije vrednosti. pored rezultata, naravno.

 

 

mislim da je antic postao obican demagog, ali zivi bili pa videli da li gresim.

 

I ja se bojim da je tako sto se tice Antica. Verovatno ce angazman prihvatiti iz materijalnih poriva, kao i klemente. On je svoju biografiju napisao i nema nekih motiva da se dokazuje, ali dok moze, sto ne bi jos zaradio. Uostalom, voditi reprezentaciju iziskuje mnogo manje napora i obaveza nego tim u prvenstvu, kupu i kamo srece, medjunarodnim takmicenjima.

A sigurno se dobija i vise novca nego na klupi FK Banata iz Zrenjanina ili Borca iz Cacka.

 

Bez starca nema udarca, fudbalski autoritet ... što je Duda u basketu, Del Boške je u fudbalu.

 

Ja bih ovog matorog penzosa i legendu SFRJ repke iz pedesetih i šezdesetih godina

prošloga veka metnuo za selektora ... živ mi sve!

 

 

Seti se malo kako je on vodio reprezentaciju...Da je 20 godina mladji, mozda bi i mogli da ga metnu, ovako, pustite coveka da u miru prozivi svoju starost. Od vremena kad je sa Sampdorijom bio sampion i kad je sedeo na klupi Reala i sam fudbal se mnogo izmenio.

 

 

 

Zaboravio si da spomeneš ''selektora sa daljinskog upravljača'' Klementea. Sa kojim je Terza prao novac, inače.

 

Gde li je sada ta gnjida Terza? Ja bih pre njega u Hag poslala nego doktora Dabica. Da je to zasluzio, vala jeste. Prvi covek naseg fudbala tako pobegne bez traga i glasa i niko ne izda poternicu za njim, zaborave ga u roku od par meseci. Pokojni Bulatovic, Bog da mu dusu prosti, brutalno je ubijen na Terazijama, a zlocinac nikada nije pronadjen.To vam je nasa fudbalska zajednica.

 

Fabio Kapelo ;)

 

Dobar je Kapelo, jos bolji Lipi. Ali nece takvi u zemlju Srbiju da izvrsavaju naredjenja Toleta Karadzica.

 

Pitam se kako bi se Slavoljub Muslin snasao na klupi Srbije? Kako to da se njega niko nije setio?

 

I da se osvrnem na to "nasilno" skidanje Djukica. Najglasniji protiv njega bili su onaj novinar Zurnala Nikola Simic, koji se ne znam po kom osnovu pita o buducnosti naseg fudbala i Stanislav Karasi, demagog nad demagozima, kojem je najveci uspeh sto je sedeo na klupi Radnickog iz Obrenovca i uzaludnih beogradskih mafijaskih prvoligasa.

 

Ja licno bih najvise voleo da nam reprezentaciju vodi Milutinovic,ali to se nece desiti.

.

 

Milutinovic je majstor da neku reprezentaciju odvede na neko veliko takmicenje, da, to stoji. Koliko se secam, najveci uspeh i prolazak u drugi krug imao je sa Kostarikom 1990. u Italiji. Sta je uradio sa USA, Kinom, Nigerijom...Od 2006. vodi covek Jamajku, sta ga briga...Koji ce djavo da se vraca u Srbiju i ratuje sa pomenutim Karasijem i Simicem i da dozvoli da mu oni kroje sudbinu.

 

Pogledajte samo tog Toleta kako izgleda, odvratniji je i od Legije, najokoreliji kriminalci su vodili i jos uvek vode FSS, smenii su Djuku samo zato sto nije cmaroljub i poltron i ne igra kao marioneta zarad dobiti fudbalske mafije.

 

 

To si veoma pametno rekao. Sta mozes, u nasoj zemlji se stice trenerska licenca i licenca FIFA posle jednonedeljnog seminara u Igalu, toliko o znanju nasih trenera.

Jako bih volela da se Djuka pojavi ovde na nasem forumu i da on kaze po koju rec, a do tada citiram text koji je preneo mtsmondo:

 

 

Miroslavu Đukiću su odbrojani dani, čak pre sati na mestu selektora srpske fudbalske reprezentacije, a pre formalnog smenjivanja on poručuje da samo "biologija i prirodna smrt" ljudi koji vode Fudbalski savez mogu da spasu srpski fudbal!

 

"Moja obaveza je bila da izađem pred Stručni odbor sa izveštajem o dosadašnjem učinku i to sam i uradio. Ni na šta drugo ne mogu da utičem, jer je evidentno da srpskim fudbalom, ne samo strukom, vladaju 'učaureni' ljudi, a sređivanju takvog stanja mogu da doprinesu samo biologija i prirodna smrt", izjavio je Đukić "Glasu javnosti".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne citiram sve, slozio bih se sa vecinom sto je rekla gospodja novinarka...

Ali Djuka se sad malo pravi naivan, nije on tako blesav, znao je ko ga je postavio i sa kim se bakce u savezu...Da ne spominjem kako je otisao iz Partizana...nije mi ga ni malo zao...

A da je Karadzic matora komunjara kakvih je pun savez i da sve te treba najuriti i oterati na robiju-to stoji...

Ovi pametnjakovici, navijaci- sto se medjusobno biju, da su pametni, pa svi zajedno da krenu i oteraju govna iz Saveza, bilo bi lepse za nas fudbal...ali mafija je to...

Kazu o pokojniku sve najlepse, ali ne mogu- onaj Bulatovic je isto bio veliki mafijas, zna se sta je radio, sve su to govna, unistili su nas fudbal...

A sad nemamo ni neke igrace, ne znam sta se mi stalno palimo na fudbal, nemamo igrace i tacka...a ni trenere...ono malo sto valja, sigurno nece da im ovi mafijasi kroje tim i poteze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo je smeniti glavesine u savezu, a ne selektora, ali naravno da se to nece desiti.

 

E sad jebiga...sta da ti covek odgovori na ovo? :)

 

Radomir Antic ima trenersku karijeru, imao je rezultate, a zasto je sada tek prihvatio takvu ponudu on sam zna. Ali to ne znaci da ce biti dovoljan autoritet da sam sastavlja tim i da se ne orijentise prema yzljama pomenituh faraona, koji vuku sve konce.

 

Zna se zbog cega tj. zbog koga,nije prihvatao ponudu pre (a bila mu je nudjena).Zbog Miljanica,i prinicipa na osnovu kojih se radilo u tadasnjem FSJ.Ono sto mene cudi,jeste zbog cega je prihvatio ponudu sada,kada je manje/vise sve isto kao i pre.Verovatno je u pitanju novac.Ali kako god bilo,Antic je nas strucnjak,bolji i dokazaniji od svih koji su do sada vodili nasu reprezentaciju.I to je cinjenica.Autoritativan je,a to bi se pre svega trebalo odraziti na pristup nasih igraca prema nacionalnom dresu.Sta ce na kraju biti,videcemo...ali po meni je ovo mnogo dobra stvar,i ne vidim zbog cega bi mi trebali voditi neku preteranu polemiku.

 

da, ja mislim da je djukic trenutno bolji trener od radomira antica,

 

A na osnovu cega to mozes misliti?Kvalitet trenera odredjuju rezultati.I nista vise.A porediti rezultate njih dvojice je smesno.Sa svojim rezultatima,Djukic tesko moze proci kao prosecan trener,a o dobrom da ne pricamo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao dugogodisnji fudbalski covek (ili zena, zavisi na koji me nacin ko gleda) pozeleh i ja da prozborim koju na ovu temu! Vidim da ste izneli mnog mudrih misli i pretpostavki, ali ja se bojim da reprezentaciji Srbije nece moci da pomognu ni struka ni nauka, jer pre svega, nedostaje joj igracka baza. Kao i sa klupskim fudbalom, problem sa repreyentacijom je taj sto u njoj igraju marginalci koji su uspeli da se prodaju u neki nebitan klub i u tim klubovima zauzimaju nebitne pozicije, ili neke mlade domace nade bez iskustva. Tim sastavljen s konca-s konopca ni carobnjak ne moze da pretvori u vrhunsku ekipu poput onih sto smo gledali na Evropskom prvenstvu.

 

Kao što ne biste trebali da vozite, tako isto ne bi trebale, vi žene, da se miješate u fudbal. Srbija itekako ima igračku bazu, da ti je sad ne nabrajam, mada, može i to, ako nisi upućena, samo javi. Problem leži u nestručnjacima koji su nas do sad "vodili", a možda i u motivaciji (čitaj - šušteća moneta).

 

Vjerovatno se sjećate, ja nisam siguran, utakmice sa Rusijom u Beogradu, kad smo gubili, a tadašnji selektor (nisam siguran da li je bio Đorić ili Savićević) je iz igre izvukao špiceve i ubacio veznjake. Dok god nas takvi budu vodili, biće nam ovako.

 

U Antiću vidim svjetlo na kraju tunela.

Edited by Vic Rattlehead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno se sjećate, ja nisam siguran, utakmice sa Rusijom u Beogradu, kad smo gubili, a tadašnji selektor (nisam siguran da li je bio Đorić ili Savićević) je iz igre izvukao špiceve i ubacio veznjake. Dok god nas takvi budu vodili, biće nam ovako.

 

Bio je to mudrac Djoric...izgubili smo 1-0 na Marakani...

Imamo mi mnogo bolje igrace nego sto postizemo rezultate ali nam je Savez djubre, sve lopovi, ne igraju uvej najbolji za reprezentaciju plus nase zvezdice, bolje da ih ne komentarisem...

Ali ipak, mi uvek previse ocekujemo, i da je sve idealno, nemamo igrace za sam vrh, to je jasno...ne znam kako to ne vidite...mozemo biti dobri ali nikad necemo ostvariti neki veci uspeh...ima tu i do naseg mentaliteta...ne zaboravimo da su u fudbalu najvece pare, a onda kod nas sve ode u tri lepe...tako nam je i kosarka propala...Nismo slucajno najbolji u vaterpolo i donedavno u odbojci, zato sto su tamo najmanje pare...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i mislio sam da je Milovan, hvala na podsjećanju! :pivopije:

Žalosno je da i danas takvi ljudi imaju veze sa fudbalom u Srbiji.

 

Tog Djorica ne mogu smisliti, bruka ko nam i dalje kroji kapu...naravno, on je prvi podrzao ovog starog majmunu i stetocinu Karadzica...kakvih tamo debila u Savezu ima, to je bruka...jadna je nasa drzava, koliko su samo pokrali...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sada vec antologijska utakmica,sa taktikom koja verovatno nikada nije vidjena u fudbalu. :)

Gubis 1:0 kod kuce,i ti vadis napadace,i stavljas klasicnog veznjaka i zadnjeg veznog.I igras bez napadaca!To se treba proucavati...na institutu za mentalno obolele.

I taj covek je danas u strucnom timu FSS. :no:

 

on je prvi podrzao ovog starog majmunu i stetocinu Karadzica

 

A konkurent mu bio Aca Bulic...pa ti izaberi "boljeg". :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protiv Rusije beše? Milovan Đorić, alijas Bata Đora, direktor trenerske škole FSS-a. Čovek za koga je 0:1 kod kuće ''aktivan rezultat'', a i uvek se može desiti da protivnik napravi grubu grešku i daš gol ni iz čega, je zadužen za izdavanje trenerskih Pro licenci. Povrh svega, u stručnom odboru sede sve sami velikani: Nikola Simić, Stanislav Karasi, ...

Antić i ako uradi nešto sa reprezentacijom, samo će produžiti život Jagnjećim brigadama.

 

81831871647d7987e81e31065153873_big.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što ne biste trebali da vozite, tako isto ne bi trebale, vi žene, da se miješate u fudbal. Srbija itekako ima igračku bazu, da ti je sad ne nabrajam, mada, može i to, ako nisi upućena, samo javi.

 

 

Sa takvim stavom nastupaj u Bosni i Hercegovini, ovde vlada rodna ravnopravnost i ovakvi slucajevi diskriminacije se ne tolerisu. pricas sa osobom koja prati fudbal vise od 20 godina, sinko!

 

Povrh svega, u stručnom odboru sede sve sami velikani: Nikola Simić, Stanislav Karasi, ...

 

 

Sve velikan do velikana. Gore spodobe u savezu nego u parlamentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...