Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Ako ces izvlaciti svetli pramen pomiri se s tim da ces ga seci u nekom momentu, a i razmisli da li mozes toliko svetlo da izvuces, drugo to mora redovno da se tonira inace izadju zuti, zlatni kojekakvi tonovi.

Ako farbas ostatak kose farba ce da ti kad peres kosu malo predje na svetli pramen pa najbolje da imas neku plavicastu nijansu na ostatku glave...crveno smrt, jedino da peres pramen odvojeno.

 

Moji blajhani pramenovi su, kad sam se poigrala par meseci, posle bili toliko sjebani da nisu primali nikakvu boju. Bili su zuti, a jednom u dve nedelje sam ih maskirala indigom i kanom dok ih nisam konacno isekla iz kose. Nikad vise :haha:

 

Dosta je to zaebancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Nas kako, skines neku makeover aplikaciju i ludo se zabavis, okacis na fejs i mine te zelja ;)

 

Salim se.

 

Vezbam crown braids, s modifikacijom ovog tipa. Svidja mi se, i cak je lakse uraditi nego klasican french braid, mada ja nisam perfekcionista, vise volim blago rascupan dojam.

 

Skinula sam aplikaciju za pletenice, ali od kada sam se osisala stepenasto, sve nesto izlece, viri, nisam neki perfekcionista, ali znaci mi da mogu da vezem i ne diram kosu neko vreme, a da nije rep :da:

 

Ova pletenica mi je trajala celi dan, tadasnja frizerka sve to lepo fiksirala i predobro je izgledalo, jbga bolju sliku nemam :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jelka jednostavno je. Ako mozes da uradis ovo, mozes i crown braid.

U stvari je lakse za ruke jer je polozaj prijatniji :haha:

A ima i heidi varijanta, ili da tocis pivo u krcmi, napravis dve pletenice pozadi, ukrstis i podignes i zakacis ukosnicama... Samo krajeve sakrijes ispod kike s druge strane. Jos jednostavnije.

 

Melinda, ovo sto okaci, to je isto french ha? Samo ti nije sva kosa u pletenici. Znam, stepenaste frizure su malo jebaga za pletenice, a jesi probala da uradis french samo svu kosu u kiku stavis a na kraju zavrsis u pundji? To bi ti sakrilo krajeve koji strce.

 

Jebote koji mi je, lepo rece Najc, odo u frizere??? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Machko jaka mi je kosa, tako da je mucenje i frizerima kada treba da mi prave pletenice jerbo su debeeeeele :haha: pa onda mazu neki gel da bi je lakse oblikovali u pletenicu...

Da je dlaka tanja sve bi to sto predlazes islo lakse...

Tako da klasicna pletenica i moze generalno, ali moja pletenica pre stepenastog sisanja je konjska, sad je sva u cupercima :haha:

Riblja bi bila idealna kada bih mogla sama da je napravim :da:

nadjoh neki tutorial na 'mogu ja to sama' :haha: frizure za pet minuta ako naidjem ponovo na klip serujem ga, praktican je skroz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Machko jaka mi je kosa, tako da je mucenje i frizerima kada treba da mi prave pletenice jerbo su debeeeeele :haha: pa onda mazu neki gel da bi je lakse oblikovali u pletenicu...

Da je dlaka tanja sve bi to sto predlazes islo lakse...

Tako da klasicna pletenica i moze generalno, ali moja pletenica pre stepenastog sisanja je konjska, sad je sva u cupercima :haha:

Riblja bi bila idealna kada bih mogla sama da je napravim :da:

nadjoh neki tutorial na 'mogu ja to sama' :haha: frizure za pet minuta ako naidjem ponovo na klip serujem ga, praktican je skroz

 

Znas kako frizeri sluze da seku kosu u frizure koje zahtevaju frizere da ih odrzavaju. It is an economy thing :haha: tako da ne ocekujem od frizera da bude bog zna kako verziran za pletenice. To sto ti je kosa jaka il sto je imas puno nije hendikep za pletenice i pundje, no way, samo dobra stvar, sve izgleda impresivnije sa vise kose, jedino sto ti treba vise duzine da uradis stvari koje s tanjom kosom mogu ranije. Ali ako je po slici, imas materijala iha ha :da:

 

PS ja sam riblju kost (mislim na french braid) naucila tako sto sam spavala s njom, tj spavam s kikom uvek ali sam se presaltala na ovu jer sam imala neke stepene koji nisu stizali do obicne kike, i eto nedelju dana tako i sad je pravim bez ogledala... :haha: brzo to udje u misicnu memoriju.

 

Anyhoo

 

Meni se vise svidja kada ne napravim razdeljak pozadi.

 

Za hrabre... i Jareta

 

A da li ste probale rope braids? Jednostavno, neobicno, ma - mogu ja to sama! :haha:

 

French-Rope-Braid-Hairstyle-for-Long-Black-Hair.jpg

 

Melinda, pazi kolika je njoj pletenica :haha:

 

Mislim, ovo je french verzija ali ne mora, moze i obicna (da krece kao iz repa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Machko svidza mi se mlekarica frizura tu varijantu sam pravila ali sa klasicnim pletenicama, zna mocno da izgleda kada se uplete crna satenska traka :da:

 

Ovo drugo... vau, but no... imposibru XD

 

Upravo pregledah te "rope pletenice" super je fora, a laganica... aj ako budem dokona slikacu svoj uradak :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...