Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Bitno je da cetka nije metalna!S njom bi je isfenirala brzo i fino ali straaashno isusi kosu,sto nije ni cudo jer se radi o vrelom metalu :no: I da je cetka od prirodne dlake,takodje a ne plastikaner.

 

@Shamandalie: A sto je problem frizeru da isfenira tvoju kosu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto vecina frizera samo zna da ispegla kosu, ali ne i da je oblikuje. Posebno ovi fensi, gej frizeri. Sa kratkom kosom naprave cudo, a kad im dodje neko sa dugom kosom, isprepadaju se i na kraju ne urade nista. Cast izuzecima. Drugi problem je sto nemam toliko vremena da idem kod frizera, pa se cesto feniram u sred noci. Razvila sam posebnu tehniku feniranja bez gledanja u ogledalo i za sada mi stvarno funkcionise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. 700 gr. Kosili kupke

2. Ricinusovo ulje (ako vam je kosa masnija staviti 25 gr, ako je suva 50 gr)

3. AD uljane kapi - cijelu bocicu

4. Pantenol rastvor 100 gr.

5. Kapi od koprive -cijelu bocicu.

 

Bas cu ovo cudo da probam za koji dan pa da vidim kako deluje.

Uzgred, jedna vazna napomena za sve koji su koristili ili misle da koriste ovu smesu: AD kapi su POTPUNO beskorisne u ovoj kombinaciji, tako da ih nemojte dzabe kupovati. D vitamin nema NIKAKVU upotrebnu vrednost kada se koristi spolja (cak i kada se pije opet nikako nece pomoci kosi), dok bi A vitamin morao biti u nekoliko hiljada puta vecoj koncentraciji da bi u ovom slucaju imao uticaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

D vitamin nema NIKAKVU upotrebnu vrednost kada se koristi spolja (cak i kada se pije opet nikako nece pomoci kosi)

To je tacno.Nidje nisam vidjela niti procitala da D vitamin nesto pomaze kosi.

Jedino je fora u tome sto su to uljane kapi i dobre su za vrhove kose,koji su obicno suvi ukoliko se radi o velikoj duzini.Cisto da ih hrane i zastite od isusivanja.A na korijen stavljati to ulje nema nikakvog efekta,bez da se zamasti tjeme do bola.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zasto onda stavljati i AD kapi ako se stavlja samo zbog ulja?

Za to sluzi ricinusovo ulje :)

Nisi shvatio,

na suve krajeve(na kosi koja nije mokra) stavljati ulje ali ne i prati kosu(tjeme)sa tim.

A ricinus ulje,koliko mi se cini,skida farbu :sad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nem pojma dal skida farbu, al sam bas malopre pricao sa tetkom koja je magistar farmacije pa mi je i ona potvrdila da se te kapi nigde u svetu ne koriste spolja(cak da se ni maloj neci ne daju), dok ricinusovo ulje ima efekta i na kozu i na kosu, tako da je verovatno bolje mazati se ric. uljem bez pranja na suvu kosu(mada ne vidim razlog da mastim kosu koju sam tek oprao:)

 

Ali opet se ja divim mojoj babi koja nikada u zivotu nista spec za kosu nije koristila, koja se ceslja ko da grabi livadu(verujte mi, greota slusati kako ta kosa puca dok je ceslja) pa opet ima kosu do dupeta! Kako, kako? Pitam ja vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto vecina frizera samo zna da ispegla kosu, ali ne i da je oblikuje. Posebno ovi fensi, gej frizeri. Sa kratkom kosom naprave cudo, a kad im dodje neko sa dugom kosom, isprepadaju se i na kraju ne urade nista. Cast izuzecima. Drugi problem je sto nemam toliko vremena da idem kod frizera, pa se cesto feniram u sred noci. Razvila sam posebnu tehniku feniranja bez gledanja u ogledalo i za sada mi stvarno funkcionise.

Da, uvek im kazem da ne feniraju nego da osuse i dobijem 40min vrelog peglanja moje vec ravne kose i na kraju izgleda kao da me je neko polio kofom vode. Maltene kao da preziru dugu kosu, posto kad god neko takav dodje odmah krene ubedjivanje da se skrati :confused:

Idem za promenu kod muskog frizera ovih dana jos je i gej naravno :) i ima dugu kosu pa da vidim je l' bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice gore pomenutog 'legendarnog' sampona, evo posta sa doktor.co.yu sajta, pisao je covek koji je farmaceut...

 

"To je stari, opsolentni preparat (sampon).

Kosili kupka je samponska masa u koju je dodat pantenol (moze da deluje na kosu pozitivno), AD ulje (bez dejstva na kosu), kapi od koprive (mogu biti od koristi) i ricinus (tradicionalno se koristi kao dobro sredstvo za kosu). Tu prakticno nema striktnih, apotekarskih mera, vec se supstance dodaju "odokativno". Na kraju dobijete sampon za pranje kose, koji se na kosi zadrzava vrlo kratko vreme, kao i drugi samponi, pa se onda ispere tako da je dejstvo pod ?

Ako bas hocete da probate, uradite sledece:

zamutite zumance, ricinus, pantenol i kapi od koprive, napravite zitku masu (pakovanje), nanesite na kosu, pokrijte peskirom i najlonom (okluzija) i drzite 2 h. To ce sigurno imati vise efekta, ukoliko zelite da zaobidjete hemiju. Pozdrav i srecno!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad ste amateri.

Vi u Rumi ni nemate pivaru,tako da - silencijum tamo :P

 

 

zato je niksicko najace pivo a balkanu

Posle zrenjaninskog :da:

 

 

Ajde Lazo (ili neko drugi od modova) splituj temu. :D

Hehe,mog'o bih :bigblue:

 

 

Jao ljudi otkrila sam najjacu stvar za kosu ikad..

...pivo :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znate li neki efikasan nacin da se kosa 'odlepi' od glave? Znam da je gotivno poredjati krupnije viklere duz sredine glave (naravno ako nije kratka kosa :) ) al ono, jel ima jos nesto? Feniranje mi bas i ne pomaze u tome + kosa mi je do pola ledja i vuce :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, zato se vadim na to da stavim penu i onda je rascupam do maksimuma i pokacim nekim snalicama gornje pramenove pozadi i onda nemam 2 nego 5 cm kose i deluje bujno :) al splasne brzo. Uzasno smara kad imas puno kose a ne izgleda tako.

E da sinoc sam do 5 (ne zbog kose nego zbog nesanice :P ) gledala u frizure i ovaj sajt nije los (makar ne morate da instalirate kojekakve programe i trazite crackove) - http://www.dailymakeover.com/makeover/virtualMakeover ima malo opcija za frizure posto niste ludi da platite ali makar se stekne neka slika o boji, pramenovima i generalno duzini kose.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam kose na izvoz, ali tanku dlaku, pa i meni chesto izgleda slijepljeno... Samo shto se i ne trudim da stavljam viklere, pjenu i slichno, jer je teshka i dugachka skoro do struka, pa ne bi ni upalilo...

A ovako "slijepljena" i bolje izgleda, jer u suprotnom izgledam kao da sam progutala dinamit.

 

Elem, ovo je odlichno za jako suvu kosu, narochito krajeve:

http://www.manekineko.us/catalog/images/pr...rum_enlarge.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neutrogena je strava samo nigde ne vidjam nista osim proizvoda za kozhu :confused:

@veronika: jesi li sigurna da bi da izvlacis iz crne, bice ti kosa kao slama :no: a to se najmanje vidi na najtamnijoj kosi.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, uzasno, ovde prodaju samo njihove kreme za ruke i neke pilinge za problematicnu kozu. Dekorativu i ostale prozivode uopste nigde nisam videla, pa ni u najbolje snabdevenim radnjama. A kako mi se cini, nema ih ni u zemljama u okruzenju (Hrvatska, Grcka, Madjarska).

 

Ovo, na primer, nije lose:

b7fe_1.JPG

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...