Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

Nista lakse od pravljenja urmasica . Ja pravim sa belim vinom, lepse su mi nego sa pavlakom.

 

Ovog leta sam od slatkisa najvise jela (a i pravila) pite od visanja ili breskvi, brzo i ukusno .

Ovih dana planiram da pocnem da pravim makrobioticke kolace i slatkise , navodno su zdraviji.

Edited by ~SilentWarrior~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sestro aj daj neke adrese i cene, posto guglah ali nema :(

 

Bem li ga, ja znam za ovu kod mene, ispod sportskog centra 11 april ili preko puta studenjaka.

Cene za pite jebem li ga, najedeš se svetski za 200-300 kinti, ali pita sa mesom maltene ima ćevap unutra :haha:

A za trudnice dzaba pite, veruju na reč :haha:

 

A urmašice suuu cirka 40din komad, idu na kilo. Ne sećam se za baklave.

 

Edit, alva, om nom nom nom...

Edited by Machka Naopachka
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeo sam alvu pre neki dan.

 

Isto je dobra zajebancija za preko leta (a moze i kad nije leto :D), uzmes piskote, pavlaku, secer u prahu i voce (banana, breskva, sta god ti drugo padne na pamet), zamuljas secer i pavlaku (ne secam se tacnog razmera, mogu da se raspitam), naseckas voce, uzmes malo dublji pleh i sve to lepo zamuljas zajedno, ogradis piskotama, napunis pleh, i stavis u zamrzivac. Moze i slag preko.

 

Kad se zamrzne, dalje znate :D

 

 

Jednostavno, a ubiva azdahu kolko je dobro :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Demon Seed: Ako jos postoji Big Mix mozes da ga umutis umesto te pavlake&secera :D Ok sladoled ispadne.

Inace posto je osnovni problem kod pravljenja domaceg sladoleda dobijanje sitnih kristala leda kazu da je bolje ako redovno vadis iz zamrzivaca da promesas, dok se smrzava. Sta bih dala za masinu za sladoled :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitara Fofa, pored pita koje su vrhstra, urmašice i baklave su im zlo. Lociraj jednu blizu svog stana pod hitno :da:

 

Имам једну поред мене. Некако ми се није улазило никад тамо :haha:

 

Али, ако је добро, онда ће морати да се овери :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dve stvari.

 

Prvo mnogo su mi se dopale baklave sa pistaćima u Sultans of Istanbul prodavnici, a i generalno u prodavnici i ostale stvari izgledaju dosta ukusno, ali je pomalo i skupo. Naprimer kilogram baklava sa pistaćima je 1500 din.

 

Druga stvar je čokoladni šejk u Costa Caffeu. Nije baš na nekom vrhunskom nivou kao naprimer u nekim kafeima koji su specijalizovani za čokolade, ali sasvim zadovoljavajuća i ukusna poslastica, a koja pritom nije nešto puno skupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...