Jump to content

Potrebna pomoć, Yumetal majstor


krezavy

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Evo ide jesen pa che i zima, a meni su majstori pochetkom ove godine malo isfusherisali posao na (nadogradjenoj) terasi/balkonu te u cilju smanjenja potencijalnog astronomskog rachuna za gas razmishljam o bar nekoj privremenoj izolaciji.

Isti problem imam i sa prozorom u spavachoj sobi koji je od prilichno raspadnutog drveta (jedini preostao). Poshto mi se ne ulazhe u neke radove i majstore, bilo bi lepo da ako je neko imao iskustva s ovim stvarima shukne pokoji savet.

 

Ako se pojavi neko voljan da elaborira, pojasnichu i detalje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, neces da pogines, to je 12V, to samo "malo pecka". :rockdevil::)

 

 

--

 

htedoh da upisem neki kurs za "stolare iz hobija", posto me je to uvek interesovalo i uvek sam hteo da imam svoju radionicu i da se zezam sa obradom drveta.. postoje neki full time kursevi tipa 8 sati dnevno, ali to nije ono sto meni treba.. jel ima neko ideju da li postoji neki "klub stolara hobista" ili tako nesto? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ide jesen pa che i zima, a meni su majstori pochetkom ove godine malo isfusherisali posao na (nadogradjenoj) terasi/balkonu te u cilju smanjenja potencijalnog astronomskog rachuna za gas razmishljam o bar nekoj privremenoj izolaciji.

Isti problem imam i sa prozorom u spavachoj sobi koji je od prilichno raspadnutog drveta (jedini preostao). Poshto mi se ne ulazhe u neke radove i majstore, bilo bi lepo da ako je neko imao iskustva s ovim stvarima shukne pokoji savet.

 

Ako se pojavi neko voljan da elaborira, pojasnichu i detalje...

 

Zgrad au kojoj zivim ima cirka 30 godina i vecina nas niej menjala stolariju...

E sad mom komsiji u se rasplai prozori.. On je uzeo neki lepak za drvo u kombinaciji sa gipsom (to stvarno ne znam kako se zove) i uzeo majstora da mu to zakrpi... Sta znam ne izgleda loshe, ali se svakako mora zameniti drvo, no drzace ovu zimu.

 

Imaginos probaj ovde

http://www.samsvojmajstor.com/index.php

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgrad au kojoj zivim ima cirka 30 godina i vecina nas niej menjala stolariju...

E sad mom komsiji u se rasplai prozori.. On je uzeo neki lepak za drvo u kombinaciji sa gipsom (to stvarno ne znam kako se zove) i uzeo majstora da mu to zakrpi... Sta znam ne izgleda loshe, ali se svakako mora zameniti drvo, no drzace ovu zimu.

Pa i ova je iz Sovjetskih vremena, medjutim tu je neko (valjda u ono bezlvashce 90ih) pratechi opshtu modu, sazidao balkon, koji jednim delom uopshte nije izmalterisan spolja. Njega prvo moram da izolujem. E sad da nesrecha bude vecha, iako sam je sad skroz zatvoren (chitaj stavljeni su novi prozori/naravno ne drveni), iz sobe koja je do balkona prolazi cev od starog radijatora na gas (jbg. sovjeti nisu zarezivali centralno) pokrivena gipsokartonom/bem li ga koja je nasha rech za to/a preostala je i rupa od bivsheg er-kondisha koja je zachepljena samo gomilom kesa. Elem ja sam se neshto dovijao striporom al' to gotovo da nishta nije reshilo.

E sad glede prozora se radije ne bi petljo s majstorima /imam losha iskustva s ovdashnjim-odrade oni pos'o al' se brate natezhu mesec dana i prave nuklearnu fizku od postavljanja plochica/ pa me bash zanima koja je to varijanta lepka i gipsa jer sam vech pocheo da se tripujem da probam silikon (mada sumnjam da bi to ich reshilo). Nemash ni priblizhnu ideju kako se zove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mata... koji je tacno problem sa prozorom?moj prozor je "ispao iz vinkla"(ili tako nesto)-napukao je okvir koji drzi jednu sarku,nesto smo zbudzili pa dihtuje koliko-toliko...

Ne dihtuju okna. Kao da su se natopila vlagom pa blago deformisala. A i na spoju rama i stakla doshlo do razdvajanja. Jbg. che slikam pa polazhem, ne ide mi rechima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

треба ти шрафцигер, кључ (вероватно 17) и гумица. прво затвориш вентил (осим ако не желиш поплаву), онда скинеш капицу (црвена или плава, све зависи дал је хладна или топла вода), одврнеш шраф унутра, скинеш ту пластику и кључем одврнеш славину. кад је скинеш, видећеш стару гумицу. скинеш је, ставиш нову и поновиш поступак у обрнутом смеру.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

razume li se ko ovde u auto-elektriku

 

opet me zajebava ventilator za grejanje hladjenje unutrashnjosti automotila!

 

izveo sam mu novo napajanje, zamenio prekidach i sve zhice od prekidacha do ventilatora. naravno zamenio sam i ventilator. letos je sve ferceralo i sad se ponovo s' prvim snegom uzjebalo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ima li neko iskustva sa strujom?

 

Povezah po uputstvu trofazni kabl na sporet ali nece da radi djubre,to jest samo mu radi lapmica a ringle i rerna kuwac.

 

Nula i faza su na dobrim mestima,dok ako promeni ona dva kontakta(crna) dolazi do toga da radi rerna dok ringle ne rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' šporet trofazni, ili samo kabl? Ne zajebavam se. :)

Kažeš da su nula i faza na dobrim mestima, a šta bi sa ostale 2?

Očito si ub0 samo fazu za lampicu, ali nisi našao fazu za ringlu, a ni onu za rernu. Je l' ispravno faza ili hvaza? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citiraću jednu moju razmaženu drugaricu "jedini razlog zašto se treba udati je da bi on brinuo o kolima i tehnici"

Citiraću jednog svog razmaženog sebe "Jedini razlog zašto se treba venčati je njen." :lol:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

.... Što reče BLAGOJE,

ja evo nisam nista perverzno pomislio,toliko je samica u bg-u,drugarica,koleginica,drugarica koleginica i sl,zene nijesu vicne majstorisanju,ili tatini i mamini sincici,padne polica,stolicom se okrnji zid,sjebe se ormar kod proljecnjeg/jesenjeg pregrupisavanja garderobe,zapusi se neka cijev i sl,treba prava muska ruka i to je to.ili za komp i sl,kome treba neka cima na pm nasi smo.

 

ja sam mrtav ozbiljan,a vi tumacite kako hocete,PUSITE GA.

 

Elem

za sve nas kojima

fali alat ili skill da nešto popravimo po kući

 

na primer

zamena kabla, štekeri, osigurači, sranja sa kompjuterom, bušenje zidova, pomoć oko krečenja, gletovanja, nameštanja laminata, nameštanje polica, da se iseče neka daska ili nešto zašrafi, treba vam neko s kolima da nesto preveze, fali vam još par ortaka za selidbu i prenošenje teškog i kabastog nameštaja.....

 

...I onda nam za te sitne intervencije majstori traže gomilu para, a svi znamo - studenCki je dinar bedan.

 

Tražite pomoć ovde.

Recite iz kog ste grada ili dela grada. Hajde da pomognemo jedni drugima.

Naši smo.

 

Dakle, tema nije za preporuke majstora, već se za konkretan problem traži neko odavde ko će da ode i da ga reši.

 

- u kom ste gradu i delu grada

- objasnite problem, malo detaljnije

- koliko je hitno (vremenski okvir, danas, može u narednih nedelju dana, treba za sutra, itd...)

- ostalo je dogovor

 

Srećno i hvala

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...