Jump to content

Potrebna pomoć, Yumetal majstor


krezavy

Recommended Posts

Meni je uvek bilo zanimljivo da nesto kuckam, secem, pravim kada sam bio mali...Uglavnom sam to radio kada sam kod dede i babe na selu.

I sada mi je zanimljivo ali sve kao nemam vremena...imam u planu da napravim ugaonu klupu na terasi, police u sobi i u podrumu...

Inace kada sam se uselio u stan ortak i ja smo sklopili 2 ormara, stolic za tv, i deo za predsoblje...a nismo imali ni kompletan alat...Srecom deda mi je doneo nesto starog alata pa sada mogu da se igram.

:mrgreen:

 

Inace da li znate gde ima jeftinije da se kupi drvene preradjevine...daske, letve itd..

 

E, probaj u Tosinom Bunaru ima neka Agacija- oni prave stolove i kojesta a prodaju i daske, ako ti treba npr jedna ili dve...

Tamo sam ja kupila kad mi je trebala bas JEDNA daska za policu. To ti je inace blizu stepenica tu kod mene, gde je voz. Imaju i one hmmm ono sto ide okolo daske da izgleda obradjeno? :) I u raznim bojama su daske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, probaj u Tosinom Bunaru ima neka Agacija- oni prave stolove i kojesta a prodaju i daske, ako ti treba npr jedna ili dve...

Tamo sam ja kupila kad mi je trebala bas JEDNA daska za policu. To ti je inace blizu stepenica tu kod mene, gde je voz. Imaju i one hmmm ono sto ide okolo daske da izgleda obradjeno? :) I u raznim bojama su daske.

 

TOY!!!!! to su dezinformacije!!!!! ali sigurno dobronamerne :zuba:

 

agacija prodaje ivericu i ostale plochasta sranja lesonit i bla truc truc! imaju dobar izbor okova za nameshtaj i sl...

ali ako ti bash daska treba (kao drvena daska, a ne iverje slepljeno i presovano izmedju dva furnira ili ultrapas-a) idi na stovarishte koje prodaje rezanu drvenu gradju!!!! ima ih nekoliko ispod panchevachkog mosta npr!!! mislim da i u bulevaru jna kod fona na onim stovarishtima ima rezane gradje -daski,greda i sl....

 

ono shto ide oko ploche iverice se zove kant traka! lepi se peglom!!!! sad su moderne a.b.s. trake jer su deblje i pruzhaju bolju zashtitu iverici-univeru od vlage!!!!!

 

imash na toshinom bunaru par firmi koje prodaju bash letvice i lajcnice. ukoliko ti nije neophodna masivna daschetina ili fosna za skelu pogledaj tu sa leve i desne strane od studenjaka ka killer-u!

 

inache veliki je problem snabdeti se bash sirovim materijalom u centru, jer su sva stovarishta izhmeshtena na periferiju grada. tako da ako ti zatreba dzhak cementa da neshto izbetonirash na slaviji morash da se cimash ka banjici,vilinim vodama ili bezhaniji po jbnh 50 kg cementa u farbarama to ne drzhe jer je kabasto :confused:!na dorcolu chini mi se da ima josh par stovarishta sa metalnim profilima za bravariju mada ce i to da isele!

 

uradi sam trzhni centi i merkur su ekstra skupi, ali imaju odlichan izbor svega i svachega!

 

uzdravlje!

Edited by krezavy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знате ли да је медијапан (само код нас га зову тако) добио име тако што су радници који су истоварали прочитали "Маде ин Јапан" на кутијама?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i ja planiram da opravim, ali ne mogu nigde da nadjem jebene daske!

 

shabchanine ljuti!!!!

 

mislim da imash na misharu neko stovarishte! ili ako ti je usput kod barake (tamo gde se skrece sa shabachkog puta ka koceljevi... malo posle debrca. imash tamo neki izbor daski! a ako hocesh ivericu toga sigurno ima po shabcu, procunjaj i nadji! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i ja planiram da opravim, ali ne mogu nigde da nadjem jebene daske!

 

Brate mili, idi u Melamin, ulica iza M-plasta. Imaš i stovarište građevinskog materijala u toj ulici. Imaju dasaka. Iverica ti je bolja opcija. U Melaminu imaš mnogo raznih dezena i boja iverice. Nisu skupi, sve seku na meru. I kantuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boli k... ovog krezavog da mi odgovori na pitanje... :(

A otvorio je ovu (t)emu... :(

 

a jel mogu ja da probam? :)

Jedino što bih ti savetovao da radiš je da otvoriš i pogledaš da li ima neki prekinut kabl (najverovatnije), eventualno da probaš da zameniš taj prekidač. Ako budeš imao bilo kakvu nedoumicu gde šta treba da se spoji, vrati kako je bilo, inače će Marfi da se osigura da si pogrešno spojio i napravićeš požar.

 

Naravno, safety first. Ako nisi siguran u bilo šta, ili se ne snalaziš sa tim stvarima, bolje ostavi pravim majstorima nego da yum ostane bez Laze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odobrio,ne otvorio ;)

(hehe,nisam ni primetio da je editovan naslov :bigblue: )

EDIT:mog'o si i da ga ostavis uz objasnjenje zasto "Ema", ne "Tema",al' nema veze...

 

OK,mog'o si me obavestiti (PM,comment...bilo sta) cisto ono da znam :meshuggah:

 

 

 

 

Inace,nisam nikakav poseban majstor za te kucne zajebancije... :(

 

@krezavy:imam problem sa pećkom :bigblue:

Neka valjda mini-termoakumulaciona pec i moze da se podesi na...3 stepena,da tako kazem.Uglavnom,kad okrenem na 1 i na 2 nece da radi (tj. greje),a kad okrenem na 3 radi :ph34r: A inace,kad je okrenuta na bilo koji stepen (1,2 ili 3) svetli neka mala...hm,lampica,sto bi znacilo kao da radi.

Ne znam koji joj je k...? :confused:

 

 

EDIT 2:sad sam procitao i to sto si napisao prilikom editovanja Sisusovog posta...

Valjda mi nece i ovaj post biti izbrisan (pokusavam da se vratim na temu o majstorisanju,kao sto se vidi) :ph34r:

 

ups oprosti, al nakotilo se postova pa nisam gledao stare

 

verovatno su ti riknuli grejachi, tako da struja dolazi do njih i indikator zato svetli. ali prvo proveri dali imash sve 3 faze ukoliko je trofazna pec. i dali sve 3 faze olaze do grejacha, da nije neka buksna izgorela ili neshto tako glupo. proveri dali struja prolazi kroz grejache unimetrom ili glimericom pa tek onda vadi shamot napolje iz nje i menjaj grejache

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel mogu ja da probam? :)

moze bilo ko :):pivopije:

 

Naravno, safety first. Ako nisi siguran u bilo šta, ili se ne snalaziš sa tim stvarima, bolje ostavi pravim majstorima nego da yum ostane bez Laze.

Uh,bojim se da ako ja budem tu nesto experimentisao da me vise necete videti na ovom forumu :ph34r:

 

 

 

verovatno su ti riknuli grejachi, tako da struja dolazi do njih i indikator zato svetli. ali prvo proveri dali imash sve 3 faze ukoliko je trofazna pec. i dali sve 3 faze olaze do grejacha, da nije neka buksna izgorela ili neshto tako glupo. proveri dali struja prolazi kroz grejache unimetrom ili glimericom pa tek onda vadi shamot napolje iz nje i menjaj grejache

Hvala na savetu,mislim da je tako nesto u pitanju :pivopije:

Jedino sto ja ne "rukujem" bas tim ispitivanjima i ostalim,pa moram da napravim meru predostroznosti kao sto mi je NightTrain rekao :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

TOY!!!!! to su dezinformacije!!!!! ali sigurno dobronamerne :zuba:

 

agacija prodaje ivericu i ostale plochasta sranja lesonit i bla truc truc! imaju dobar izbor okova za nameshtaj i sl...

ali ako ti bash daska treba (kao drvena daska, a ne iverje slepljeno i presovano izmedju dva furnira ili ultrapas-a) idi na stovarishte koje prodaje rezanu drvenu gradju!!!! ima ih nekoliko ispod panchevachkog mosta npr!!! mislim da i u bulevaru jna kod fona na onim stovarishtima ima rezane gradje -daski,greda i sl....

 

ono shto ide oko ploche iverice se zove kant traka! lepi se peglom!!!! sad su moderne a.b.s. trake jer su deblje i pruzhaju bolju zashtitu iverici-univeru od vlage!!!!!

 

imash na toshinom bunaru par firmi koje prodaju bash letvice i lajcnice. ukoliko ti nije neophodna masivna daschetina ili fosna za skelu pogledaj tu sa leve i desne strane od studenjaka ka killer-u!

 

inache veliki je problem snabdeti se bash sirovim materijalom u centru, jer su sva stovarishta izhmeshtena na periferiju grada. tako da ako ti zatreba dzhak cementa da neshto izbetonirash na slaviji morash da se cimash ka banjici,vilinim vodama ili bezhaniji po jbnh 50 kg cementa u farbarama to ne drzhe jer je kabasto :confused:!na dorcolu chini mi se da ima josh par stovarishta sa metalnim profilima za bravariju mada ce i to da isele!

 

uradi sam trzhni centi i merkur su ekstra skupi, ali imaju odlichan izbor svega i svachega!

 

uzdravlje!

 

Ja se izvinjavam, stvarno. To jesu iverice, smetnula sam to s uma... mada, zasto je toliko bitno da bude bas puno drvo za policu? :confused:

 

Ok, ok, nema veze, ne razumem se...

 

 

Uradi sam je bolji od Merkura (overall- cena, izbor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sajam gradjevine!!!!!!

 

ponovo ili opet! ali naravno eto ga! sigurno vam je jasno gde! sajamski popusti na sve i svashta! navali narode!

perverzija moleraj, sanitarije, top of the pops gradjevinske tehnologije u nashem malom predgradju dubaija!

izolacije, grejanje, hladjenje, gradjevinska stolarija i bravarija...... polu gole promoterke i pivo 0.3 jelen 100kinti u perperu

kondirane jabuke i grozhdje na shtapicu....

 

alati, gradjevinske mashine, prezentacije, luksuz i beda kome shta treba? sve na 1'nom mezzzzzzztu

(malo uzvodno uz savu od mostara)!!!!!

 

bolje nego lane i one tamo godine, icicu ponovo u subotu na zatvaranje!!!!

GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,GROH,

hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,hans,

hans,

aqua boutique

 

@toy >bilo je uskrshnjih zeka ukoliko te bash zanima (na sajmu naravno a ne kod baba i zhaba) I reci onom tvom macanu da mi poshalje onaj link inache ce ga molly nestati!!!!!

Edited by krezavy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaju mi lajsne 2*1*130cm gde to mogu da pazarim na Novom Beogradu?

 

plastichne aluminijumske ili drvene?

 

plastichne pogledaj u dobro opremljenim prodavnicama za stolariju (agacija na toshinom bunaru ispod auto puta)

ili u prodavnicama sanitarija i keramichkih plochica (enmon u zemunu mozhda chak i kolpa san na toshinom bunaru ili u bloku 45 ima neshto plastichnih ili aluminijumskih lajsni

 

na toshinom bunaru takodje izmedju studenjaka i auto servisa killer imash par prodavnica koje drzhe bash drvene lajsne raznih profila

 

ako ti trba alu lajsna pravougaona mozhesh da iskoristish "L" profi 20x20 ili 15x15 imash u jeepu u karadjordjevoj kod autobuske stanice nije skupo :)

 

samo nemoj da koristish silikonsku trku kao lajsnu za sudoperu ili kadu. to jeste ekstra jednostavno ali je sranje. moja preporuka za takvu kombinaciju je pvc lajsna(kao za parket) sa silikonskim krilcima neznam cifre ako pazarish javi da znamo odnos cena

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drvene. Ali svejedno cu overiti Toshin bunar na 15 min od gajbe mi je. 2cm*1cm*130cm :)

Treba mi za ram za zicanu mrezu za prozor.

Imas neku predstavu koliko bi drvene lajsne mogle da kostaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na toshinom bunaru takodje izmedju studenjaka i auto servisa killer imash par prodavnica koje drzhe bash drvene lajsne raznih profila

 

 

nasla jednu lepo opremljenu radnju, nasla sam divne letve od kuvane bukve i razne daske za po kuci....

www.remikteam.co.yu

imaju radnjiu u Tosinom Bunaru 124, u Bulevaru i Gospodara Vucica

 

btw Agacija ne drzi puno drvo :/

 

Hvala Krezavy

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...