Jump to content

Potrebna pomoć, Yumetal majstor


krezavy

Recommended Posts

nashi brilijantni preci smislishe tonu raznih alata!!!!!

 

beza alata nema ni zanata!

 

meni je majstor rekao Dzhabe kradesh zanat! morash i alat negde da ukradesh da bi radio!

 

dobar alat je veoma skup! hobi verzije su jeftine ali izdaju kad su ti naj potrebnije!

 

ukoliko vam zatreba savet za neku popravku vrishtite ovde!

ili ste mozhda savladali neki strashan kvar! ili napravili neshto zanimljivo! pohvalite se ovde!!!! :pivopije:

 

i majstori imaju dushu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja!!! Kako da izhoblujem pod?

 

E da i ove male halogenke - pre neki dan uvatih da promenim jednu i tri mi za redom eksplodirashe (i.e. leti staklo na sve strane). Jel' kontate da su vodovi ili same sijalice - mada da jebe zec zeca nisu valjda sve tri bile neispravne...

 

unbranded-50w-gu10-mains-halogen-bu.jpg

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Как'и сте људи, осам дана би причали о наслову... Барабе спамерске! Цццц...

Ема и никако друкчије...

 

@Лаза

Исти онај који је очистио спам и променио наслов (што си ти требао урадити будући да си тему отворио)....

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мрзим халогенке, потребно им је пуно ваздуха да би лепо радиле, иначе пуцају сваких неколико дана.

 

Мој омиљени алат је гедора! Још кад има доста наставака, срећи нема краја!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde me nađe ovom temom

 

Enivej, sve što ima veze sa strujom sam bar jednom otvorio, inače mi je elektronika hobi (jbg, Tesla kao srednja :D) i mogu da kažem da je tu dvojac lemilica-unimer nezamenljiv.

 

Osim toga, volim da radim sa drvetom, ali to retko kad stižem (poslednje značajno što sam uradio su jedni poveliki zvučnici :P ). Tu recimo da ništa ne radim bez makar ubodne testere i bušilice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Как'и сте људи, осам дана би причали о наслову... Барабе спамерске! Цццц...

Ема и никако друкчије...

 

@Лаза

Исти онај који је очистио спам и променио наслов (што си ти требао урадити будући да си тему отворио)....

Dobro, zasto si obrisao drugu polovinu mog posta? To je bar imalo veze sa temom. Ne bih da ovde pisem o necemu sto nikog ne zanima.

Lepo sam pitao jel tema vezana samo za kucne majstorije ili moze bilo sta sto ste sami napravili, popravili, nabudzili i sl?

 

----------------------------------------

Заболе ме да "бишћем" и пребирам да бих оставио 10% смисленог поста. Одговор на твоје питање се сам намеће, а ако баш ниси био сигуран онда лепо питаш, без сувишног коментарисања...

Такође, ако имаш неку примедбу или је изнесеш мени на ПП или на, за то направљеној, теми на ОиП. Овде се ова прича о овоме завршава.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Лаза

Исти онај који је очистио спам и променио наслов (што си ти требао урадити будући да си тему отворио)....

Odobrio,ne otvorio ;)

(hehe,nisam ni primetio da je editovan naslov :bigblue: )

EDIT:mog'o si i da ga ostavis uz objasnjenje zasto "Ema", ne "Tema",al' nema veze...

 

OK,mog'o si me obavestiti (PM,comment...bilo sta) cisto ono da znam :meshuggah:

 

 

 

 

Inace,nisam nikakav poseban majstor za te kucne zajebancije... :(

 

@krezavy:imam problem sa pećkom :bigblue:

Neka valjda mini-termoakumulaciona pec i moze da se podesi na...3 stepena,da tako kazem.Uglavnom,kad okrenem na 1 i na 2 nece da radi (tj. greje),a kad okrenem na 3 radi :ph34r: A inace,kad je okrenuta na bilo koji stepen (1,2 ili 3) svetli neka mala...hm,lampica,sto bi znacilo kao da radi.

Ne znam koji joj je k...? :confused:

 

 

EDIT 2:sad sam procitao i to sto si napisao prilikom editovanja Sisusovog posta...

Valjda mi nece i ovaj post biti izbrisan (pokusavam da se vratim na temu o majstorisanju,kao sto se vidi) :ph34r:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja!!! Kako da izhoblujem pod?

 

E da i ove male halogenke - pre neki dan uvatih da promenim jednu i tri mi za redom eksplodirashe (i.e. leti staklo na sve strane). Jel' kontate da su vodovi ili same sijalice - mada da jebe zec zeca nisu valjda sve tri bile neispravne...

 

unbranded-50w-gu10-mains-halogen-bu.jpg

 

 

Kad stavljas halogenke moras paziti da ih ne dodirujes prstima, mast sa prstiju ih sjebava, dakle dobijes ih u onoj kesici, otvoris kesicu i turis je tamo gde treba, uz pomoc kesice, znaci bez pipanja halogenke prstima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заболе ме да "бишћем" и пребирам да бих оставио 10% смисленог поста.

Bilo je vise od 10%. ali posto vidim da si ustao na levu nogu danas, necu da se raspravljam.

 

On topic:

Mojih ruku delo. Za one koji se iole razumeju u bubnjanje.

S obzirom da nisam imao para da kupim pravi triger, a i oni imaju gomilu problema pri podesavanju, napravio sam svoju varijantu istih. Ideju sam pokupio sa ovog slovenackog sajta: http://www.chaosstar.net/pedal.html

 

Prvo sam skinuo filc sa bata pedale. Zatim sam super lepkom zalepio piezo (na koji sam prethodno zalemio kabl) na bat. Malo sam izdubio poledjinu filca skalpelom i zalepio nazad na bat (opet super lepkom). Na drugi kraj kabla sam zalemio zenske dzekove. I eto ga. Moj "home made" triger. :)

 

kobra1.jpg

 

kobra2.jpg

 

kobra3.jpg

 

kobra4.jpg

 

Za sve koji ne znaju kako izgleda piezo:

 

piezo2.jpg

 

Inace, napravio sam i elektronski bubanj (koji je u polu-raspadnutom stanju trenutno :) ), ali nemam slika. Kad sam bio klinac, pravio sam ili modifikovao sebi igracke. :D

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna tema.

Inace omiljeni alat su mi dvoja kleshta i onda glumim raka :P

Naucio me bivsi decko raznom kucnom majstorisanju (on sam je odlican svemajstor) mada sam ja i kao klinka ispoljavala ogromno intersovanje za sve sto je deda drndao u garazi, na terasi, u stanu i na placu :) Jedino sto bezim od rada sa vodom i vodovodnim cevima, ionako sam elteh inzenjer ne ide to zajedno :)

 

Evo moj "problem".

Imam ogromne prozore i volim kada god je to moguce da ih drzim sirom otvorene. Moj bivsi macak je tako poleteo za mackom u teranju/golubom (nikada nismo tacno utvrdili sta se desilo) a ja sam na IV spratu. Dodushe nije poginuo ali se bas ugruvao plus mu je napukla karlica i vise nikada nije mogao normalno da korsiti zadnje noge. Nego da vas ne smaram sad sa tim.

Posto ocekujem "macecu" prinovu zelim sada da obezbedim prozore i terasu mrezom.

Terasa nije problem, tamo je vec bila mreza. ali na prozoru nije.

Mrezu sam videla na buvljaku ona sa osmougaonim "okcima" 90 din/m.

Evo slike prozora, evo mere.

 

prozor-001.jpg

 

prozor-002.jpg

 

prozor-004.jpg

 

Inace okvir prozora-sims je od armiranog betona i zelim da izbegnem busenje/burgijanje ako je moguce.

Evo moje ideje.

Da napravim okvir od letvica (sirine 1 a debljine 2 cm... ili treba deblje?) da pasuje na unutrasnji sims na koji cu pricvrstiti mrezu i da ga "zaglavim" do tog "spoljneg" dela simsa.

Poredjenjem mera i oblika okvira i spoljnjeg prozora kapiram da nema sanse da izleti napolje.

 

Sta vi mislite o tome???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde me nađe ovom temom

 

Enivej, sve što ima veze sa strujom sam bar jednom otvorio, inače mi je elektronika hobi (jbg, Tesla kao srednja :D ) i mogu da kažem da je tu dvojac lemilica-unimer nezamenljiv.

 

Osim toga, volim da radim sa drvetom, ali to retko kad stižem (poslednje značajno što sam uradio su jedni poveliki zvučnici :P ). Tu recimo da ništa ne radim bez makar ubodne testere i bušilice.

 

Slazem se.

Dok sam izvela sa mojima to je bio pravi majstorski raj, i deda i cjale su imali svakakvog alata na placu i u garazi i sve sam mogla da uradim sto sam zamislila.

Otkako zivim sama jos uvek nisam uspela da oforim neki pristojan kucni alat. A i dok sam renovirala gabu majstori su mi pokupili i to malo bede sem cekicja i jednih makaza. Jebo im pas mater! Valjda kontaju "zensko , sta ce njoj to da se ne povredi".... Grrrrr!!!!

 

Srecom moji matorci ne zive delako pa mogu za "velike intervencije" da uzmem cjaletov alat. Ili angazujem bivseg decka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cuj, radi, ali ona je previse gusta i znacajno umanjuje kolicinu svetlosti, a ja sam ionako sa severne strane i dnevno imam 2 sata direktnog suncevog svetla. A nemam problema sa insektima, te sam se odlucila za "redju" mrezu.

 

Plus macka mrezu za komarce koja je mahom najlonska moze da podere za razliku od metalne :P

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poredjenjem mera i oblika okvira i spoljnjeg prozora kapiram da nema sanse da izleti napolje.

 

Sta vi mislite o tome???

 

Nije loše, nije loše...

Moj predlog ti je da napraviš te zakošene ivice samo na gornjoj strani, dok dole možeš komotno da staviš prav ugao. Tako ne može da ti ispadne donji deo kada maca to gurne njuškom ili šapom, jer ga drži taj blesavi ukras od betona. Takođe, ne gine ti bušenje, pošto gornji deo ipak moraš da pričvrstiš. Možeš da probaš da ga zalepiš nečim za prozor...

Dakle, nešto ovako:

____________

/xxxxxxxxxx\

|xxxxxxxxxxx|

|xxxxxxxxxxx|

|xxxxxxxxxxx|

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislila sam da stavim okvir mreze kao pravougaonik jer na prozoru ti "ukrasi" od betona su na sva 4 cjoska. A i drzim cvece na simsu :)

 

Predlozio mi ortak da stavim neki drvo/beton lepak ali msilim da je onda ipak bolje busenje. a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona tvoja skica mi se učinila kao nacrt za ram, sa sve iskošenim stranicama. Može potpuno pravougaoni okvir. Nisam lepo video dubinu tog prozora, pa sam mislio da nećeš imati mesta za manevrisanje sa gotovim ramom. Mada, namučiće te uglavljivanje, verovatno. Mislim da ti je najpraktičnije da izbušiš 4 rupe za mali tipl, recimo šesticu i zavrneš šrafove, samo da pridržavaju ram i mrežu. Ionako neće ništa od toga nositi. A uvek možeš da skineš, kad ne bude potrebe za mrežom. :da: Letvice od 2 x 2 cm će valjda moći da nose.

Edited by Ayreonaut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je uvek bilo zanimljivo da nesto kuckam, secem, pravim kada sam bio mali...Uglavnom sam to radio kada sam kod dede i babe na selu.

I sada mi je zanimljivo ali sve kao nemam vremena...imam u planu da napravim ugaonu klupu na terasi, police u sobi i u podrumu...

Inace kada sam se uselio u stan ortak i ja smo sklopili 2 ormara, stolic za tv, i deo za predsoblje...a nismo imali ni kompletan alat...Srecom deda mi je doneo nesto starog alata pa sada mogu da se igram.

:mrgreen:

 

Inace da li znate gde ima jeftinije da se kupi drvene preradjevine...daske, letve itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, volim da majstorisem, uglavnom oko kompova(kad samo pogledam koliko sam para ustedeo gomili ortaka jer su hteli da nose kompove u kojekakve servise...), a bogami i oko gitare, posto se kol'ko-tol'ko patim sa jednom od zica koja ide na dzek(previse je kratka, ne moze lem lepo da u'vati), pa sam se lemio dosta puta(i svaki put pozajmljivao lemilicu i kalaja od ortaka, jer je nasa pokvarena, a nikako da se nateramo da pazarimo normalnu) tako da cesto radim te sitne intervencije oko dzekova, gajtana i ostalih жiчnih skalamerija. Idol po tom pitanju: ujak. Covek sve, ali SVE ume da opravi. Pravio je zvucne kutije, opravljao bojlere, shporete, vrata i prozore, sredjivao dihtunge,

sve sto ima da se opravi, lepo sedne i najcesce odradi posao kako treba. I ima alat bez kog ne ide nidje, uvek mu je u kolima.

 

U principu, smatram da kuca bez kompletnog alata nije kuca(a mi nikako da se nakanimo da ispazarimo neku sitnu, ali kvalitetnu kolicinu koja bi zadovoljavala nase potrebe) i da sve probas da uradis sam, a ne da cimash kojekakve majstore da te udaraju po ushima i dzepu

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu, smatram da kuca bez kompletnog alata nije kuca

 

So true.

Nikad neću moći da zaboravim kad sam išao da jednom ortaku ugradim RAM, jedino od alata što mi treba za to je šrafciger da odvrnem kućište, i on je to morao da pozajmljuje od komšije :udri: :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...