Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

Ja ih kupujem isključivo od ušteđevine koju sam stekao zahvaljujući dugom primanju stipendije i koja će uskoro da presuši, ako me ne zaposle. I to kupujem u proseku 2 diska mesečno, računajući i jeftine diskove domaćih bendova. A ovi što kupuju originale u velikim količinama, stvarno ne znam odakle im pare. Verovatno ih roditelji kompletno hrane i izdržavaju i plus im daju džeparac, koji ovi troše isključivo na kupovinu diskova. I pritom ih ne grize savest nimalo, dok se ja u prodavnici premišljam pola sata pre nego što ću i sopstvene pare potrošiti na disk.

 

Ja moju kolekciju diskova dopunjavam prihodima koje sticem obavljajuci kriminalne delatnosti za koje me josh nisu uhvatili

zahvaljujuci mojim vestinama bezanja i prikrivanja koje sam doveo do savrsenstva...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moju kolekciju diskova dopunjavam prihodima koje sticem obavljajuci kriminalne delatnosti za koje me josh nisu uhvatili

zahvaljujuci mojim vestinama bezanja i prikrivanja koje sam doveo do savrsenstva...

 

 

@Nemethor : Ti si Ratko Mladic? :D

 

 

ili možda Vlada Džet? :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti palo na pamet da ima ovde i zaposlenih koji zaradjuju svoje pare ;)

 

Pa tek mu je 27 godina, znaš koliko ima još do posla, što bi on sada o tome razmišljao :)

 

Ma nije njemu palo na pamet nishta drugo nego da sere.

 

hahahahahahahaha

Edited by Gojko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno to je ocigledno, ali Princ ne bi bio Princ da neshto nelupi. To je sve moglo da se mimoidje, ali on mora neshto da kenja, ko da sve zna i sve ljude koji ovde postuju lichno zna ko su shta su i u kakvom su finansiskom polozaju. Sta njega briga odakle nekom pare.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno, diskovi su vrlo skupi i stvarno mi nije jasno odakle nekima ovde pare za veće količine. Pa neka i rade i zarađuju - šta s tim? Naše plate često nisu dovoljne ljudima za hranu, a kamoli za nešto više. Pogotovo ako i stan plaćaju, ili ako imaju decu, pa i njih izdržavaju.

 

Tako da - nemojte mnogo lupati gluposti, kupovao bih i ja više kad bih imao, ali diskovi koštaju u pičku materinu, kao da kupuješ ne znam šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta tebe konkretno boli kurac da li neko daje pare na CDe? Evo ja se sećam kad sam bio početna godina faxa - pošalju mi moji kintu, ja kupim diskove i menza sledećih 10 dana. Ako je nekom lepo, šta te briga?

 

Ja sam samo prokomentarisao logično pitanje koje je čovek postavio - čime da kupuje diskove? Jer, i ja postavljam isto pitanje i postavljaću ga bez obzira koliku platu budem imao, jer novac mora da se troši i na druge stvari, skup je život danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo prokomentarisao logično pitanje koje je čovek postavio - čime da kupuje diskove? Jer, i ja postavljam isto pitanje i postavljaću ga bez obzira koliku platu budem imao, jer novac mora da se troši i na druge stvari, skup je život danas.

 

Pa valjda ih parama kupuje jbt!

Evo ovako, recimo, zarađujem 30000 mesečno. Ti ako želiš možeš da daš i pola od toga na diskove i da se krpiš ta život, ne vidim u čemu je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prinche, ja neznam chemu tolka drama, ako nemash za diskove, nemash kraj priche. Ja sam u srednjoj skoli, netrebam da placam nikakve troskove stanovanja, hrane i slichno. Uglanvom kupujem jeftinije diskove ovde sa berze, retko kada kupim bash neki skup disk to se dogodi samo kada je nov album a meni se preterano svidi. Evo primer ocu novi Mastodon , lepo pozirao sam neko vreme u ateljeu dobicu pare i eto mi novi Mastodon. Isto tako sam neko vreme radio u Tempu...... Sve se moze ako se oce, i ako ti to stvarno zelish. Nisu oni sada bash tolk oskupi da morash poslednjeg leba da se odrichesh zbog njih.

 

Nekako mislim da je tvoje pitanje bilo namenjeno Nemtoru, ali ako vidish chovek ima 30+ godina , neverujem da je lud da kupuje diskove i ako nemoze, a kao sto vidish moze mu se i ti samo trebash da budesh zadovoljan sto postoji tako "devoted metal fan" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Принц је ишао на карту да су већина овде средњошколци или студентарија, зато је и написао онај есеј.

Делимично је и био у праву. Ал' јебига, овде има разноразних генерација...све је индивидуално, нисмо сви исти.

Ни по питању узраста, потреба за оригиналима, посла или пак материјалног стања...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tome što mora malo i na koncerte da se ide, uključujući i inostranstvo.

 

Na koncerte se ne mora ici.Ne mora se kupovati ni diskova.Nista se od toga ne mora.Mora se jesti i piti vode,inace ces umreti.Da ne bi umro,i da bi si mogao priustiti hranu i vodu,trebaju ti pare.Da bi imao pare,moras raditi.

Dakle to je ono sto se mora.Diskovi se ne moraju kupiti,a da li ce ih neko kupiti zavisi iskljucivo od njegove zelje,interesovanja i naravno njegovih mogucnosti.I tu se prica zavrsava.I prestani da kenjas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno, diskovi su vrlo skupi i stvarno mi nije jasno odakle nekima ovde pare za veće količine. Pa neka i rade i zarađuju - šta s tim? Naše plate često nisu dovoljne ljudima za hranu, a kamoli za nešto više. Pogotovo ako i stan plaćaju, ili ako imaju decu, pa i njih izdržavaju.

 

Tako da - nemojte mnogo lupati gluposti, kupovao bih i ja više kad bih imao, ali diskovi koštaju u pičku materinu, kao da kupuješ ne znam šta.

 

Cekaj,a nisi razmisljao o tome da je neko mozda radio i zaradio lep novac,i da ga sad ima u steku u stranoj valuti npr,a da mu plata dodje da plati racune,za hranu i da mu ostane jos za neka licna zadovoljstva?

Eto moj drugar studira u austriji,cale mu salje 3000 evra mesecno,sta ti sad nije jasno?Sto je covek uspeo u zivotu.Mucni malo glavnom,sta si koji kurac zavrsio taj fakultet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мој ћале има пола милиона евра у штеку, радећи к'о инжењер по Немачкој. Шкотланђанин је каквог нигде нема,

ал' не буним се, немам права на то. Ретко кад ми је лову давао, а и кад јесте то је махом за џепарац када се изађе у град...и основне потребштине.

Искрено, нити сам му ја икада нешто веће и тражио.

На студијама ми солидно иде, једно време сам и паралелно радио и то солидно плаћен посао,

али такав темпо нисам могао да издржим.

Јако слабо купујем оригинале, то што имам су махом метал класици - албуми које стварно готивим...сналазим се преко mediaportala и осталих host сајтова. Живела пиратерија!

Све је индивидуално...суштина.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...