Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

K`o da je bitno.Trosis pare kako i na sta hoces, pod uslovom da pare imas.Dal` su zaradjene,ustedjene,ukradene,il ti mama i tata salju-nebitno.Neko kupi disk, pa gladuje deset dana.

I kome,bre,vi to polazete racune?!? :)

 

Јако слабо купујем оригинале, то што имам су махом метал класици - албуми које стварно готивим...сналазим се преко mediaportala и осталих host сајтова. Живела пиратерија!

 

 

:rockdevil:

Ja bih dodala da od domacih diskova uvek kupujem originale.Od stranih-kad se nadje kinte.I to ne bilo koje albume.

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne kupujem diskove,nije mi to neki prioritet.Novca uvek imam kod sebe,a trosim ga uglavnom na kredit i kad odem negde na pice.Hrane me i oblace moji,moje je samo da studiram i sve ostalo imam na tacni.Zabole me shevak,uzivam dok mogu

Мени моји сваких неколико дана уплаћују кредит, нису нормални. Имам 1300 динара кредита. :)

 

Da, ja kažem kevi: "e mama, aj mi daj para da kupim Necrodaemon Terrorsathan", "sto sine, nema Lucifer Incestus?" "da, jbg..."

:) :) :) :)

 

Pa u tome što mora malo i na koncerte da se ide, uključujući i inostranstvo.

Крајње време је да те неко убије.

 

Ја сам све оригинале распрод'о, остали су ми само Чорбини.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно.

Пошто сад немам времена да људски слушам музику (а и не интересује ме то толико као раније), телефон и рачунар су ми довољни. Не памтим кад сам убацио неки диск у линију коју имам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original diskovi su jako dobra stvar ako ces da slusas muziku na nekom hi-fi uredjaju. AKo slusas na nekom govnu od kompjuterskih zvucnika onda ti je i mp3 do jaja

 

Pa i taj hi-fi uređaj bi morao da ima dobre zvučnike. Isto kao što i za kompjuter možeš da kupiš vrhunske zvučnike, pa da dobiješ odličan zvuk. Iz jednog drugog razloga ne valja slušati originale na kompu - što procesor obavlja i druge operacije, često i neke koje nisi želeo, tipa virus-antivirus, kurci-palci, pa onda reprodukcija CD-a počinje da se prekida. To me najviše nervira, a nažalost sem kompjutera nemam na čemu da slušam CD-ove, ali polako, biće i toga.

 

Uz to, kvalitet zvuka je poslednji razlog zbog koga kupujem originale. Ionako je produkcija na mnogim meni omiljenim albumima osrednjeg kvaliteta. Kupujem ih pre svega zbog samog zadovoljstva koje dolazi od posedovanja originala, bukleta i ostalog što uz to ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moras uz hi-fi uredjaj da imas i dobre zvucinike, a sve to kosta. Po mom skromnom misljenju ne postoji dobri kompjuterski zvucnici, sam nacim reproduckije i sistem koji se koristi (2.0 ili 5.1) su sranje za slusanje mjuze, a da i ne spominjem da je 99% tih kompjuterskih zvucnika pravljeno od plastike. Ali oni nisu ni pravljeni za audiofile vec za ljude kojima je reprodukcija mp3 sasvim ok, koji vole igrice sa dosta pucacine i koji gledaju filmove.

 

Ako hoces dobar zvuk, to kosta batice. Preporucujem da prosetate do neke prodavnice koja se bavi hi-fi i hi-end opremom, ubacis disk i posle tri sekunde shvatis kolika je u stvari razlika izmedju toga i recimo mjuze sa kompa.

 

E sad ako slusas mp3 nista ti nece pomoci hi-fi uredjaj, jer ako govno udje govno ce i da izadje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svejedno, veći kvalitet zvuka ti nešto znači samo ako album ima izuzetno kvalitetnu produkciju, pa da možeš da uživaš u njoj u punoj meri. Ako je produkcija loša, ne vredi ti dobar uređaj za slušanje. Mada, što se mene tiče, ja baš volim kad metal album ima nešto slabiju produkciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original diskovi su jako dobra stvar ako ces da slusas muziku na nekom hi-fi uredjaju. AKo slusas na nekom govnu od kompjuterskih zvucnika onda ti je i mp3 do jaja

 

Ja sam spojio komp sa muzickim stubom koji ima vufere i jako se dobro cuje.Plus su drvene kutije,a kad igram CS kao da sam na licu mesta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporucujem da prosetate do neke prodavnice koja se bavi hi-fi i hi-end opremom, ubacis disk i posle tri sekunde shvatis kolika je u stvari razlika izmedju toga i recimo mjuze sa kompa.

 

E sad ako slusas mp3 nista ti nece pomoci hi-fi uredjaj, jer ako govno udje govno ce i da izadje ;)

 

 

To je to...

Edited by Nemethor

Share this post


Link to post
Share on other sites

seraphim - as a first child's cry

sunshine - љубавна ликвефакција

лаза ристовски - војнички дани + roses for a general

индекси - наше доба

вампири - плави град

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...