Jump to content

Zašto domaći metal bendovi prave tekstove na engleskom?


Recommended Posts

Ja sam mozda medju onih malo kojima je muzika podjednako vazna kolko i tekstovi , mada ne samo tekstovi nego cela koncepcija albuma koja stoji iza grupe. Da otprilike primetim da je bend malo truda dao oko pravljenje tekstova i da oni imaju smisla.

Da fino je cuti kad se neki bandovi trude oko tekstova. Novi Mastodon je odlican primjer.Ja recimo volim da pratim price na Ayreon albumima iako su banalne....Steta je sto ima mnogo vise promasaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Eriatarka:

Da Ayreon se stvarno trudi oko svojih tekstova, pogotovo onaj Universal Migrator(mada to i mora tako jer u Ayreonu tekstovi igraju glavnu ulogu :) ). Ja bi kao josh jedan primer dao Gojiru , meni su tekstovi na poslednja dva fantastichna.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Behemoth jе, по мени, један од најпрецењенијих метал бендова, ал' ајд сад... ;)

 

Zna se kako se piše metal tekst, i ja tu ne bih mnogo mudrovao. Uz to, pošteno je da budem popustljiv prema bendovima koji nisu sa engleskog govornog područja. Prirodno je da će Judas Priest i Iced Earth, kao Englezi i Amerikanci, moći da napišu bolje tekstove od Grave Digger-a i Primal Fear.

 

Нормално. Рецимо, текстови Дистракшна с' почетка њихове каријере су комеНдија.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kad sam im rekao da ja slušam metal bendove na raznim jezicima i hvalio rusku scenu, svi su me belo gledali - ne podnose Mađari Ruse nikako, izgleda.

 

jebote kakav ti nacin zakljucivanja imas,moras u svemu da vidis politiku.madjari ne mrze ruse ali nemaju neku ljubav prema rusima kao slovenski narodi vise imaju neki neutralni stav prema rusima

 

:

За разлику од, рецимо, грајнд бендова. Уопште не капирам особе које би често имале обичај да у плејеру заврте, примера ради, Sadoschismo од Cock And Ball Torture...

 

to sto se danas naziva grindcore nije pravi grind,pravi grind zvuci onako pankerski

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebote kakav ti nacin zakljucivanja imas,moras u svemu da vidis politiku.madjari ne mrze ruse ali nemaju neku ljubav prema rusima kao slovenski narodi vise imaju neki neutralni stav prema rusima

I da ih mrze ne bi bilo čudo, Rusi su mnogo zla naneli Mađarskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nažalost tešo jednom moram sa princeom da se usaglasim - madžari mrze ruse. možda ne naše globalističke generacije, već generacije naših roditelja. razlozi su istorijsko-politički.

 

da odgovorim:

 

de nadje galiju :ph34r:

:confused:

 

ma da me ne razumete pogrešno, ima odličnih niških bendova (ha: stentor!) i nisam u tom smislu navela nešu galiju kao primer. to što čovek ima lošu dikciju ima veze sa njegovom pevačkom edukacijom ne sa time odakle je. naježim se na "još uvek sanjam" pa padnem ko šljiva u govno na refrenu kad kaže "a oOOnda tražim biIIlo koju biIIilo koju..." grr. uh. to stvarno može da uništi tekst i odličnu muziku, naravno ako imaš "uho" za to.

 

eto galija je dobar primer ćiriličnog benda :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

naježim se na "još uvek sanjam" pa padnem ko šljiva u govno na refrenu kad kaže "a oOOnda tražim biIIlo koju biIIilo koju..." grr. uh. to stvarno može da uništi tekst i odličnu muziku, naravno ako imaš "uho" za to.

hmm, stvarno ne kapiram šta je tu za ježenje, hajde da si izvukla ovako nešto (početak)

VELIKE SMO ZAPALILI VATRE

NAŠ JE PLAMEN UVEK BIO PRVI

OKO VATRE RAZAPELI ŠATRE

DA PIJEMO RAKIJE I KRVI!!!  :rockdevil:

 

NAŠA PESMA NE VOLI SLOBODU

NAŠA PESMA DOLAZI IZ GROBA!!!  :rockdevil:

 

Galija je niški bend, ne očekujte da uuudara u beogradske baaandere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da ih mrze ne bi bilo čudo, Rusi su mnogo zla naneli Mađarskoj.

 

 

nažalost tešo jednom moram sa princeom da se usaglasim - madžari mrze ruse. možda ne naše globalističke generacije, već generacije naših roditelja. razlozi su istorijsko-politički.

 

znam da starije generacije ne vole bas ruse zbog komunizma,i zbog onoga 56.ali generalno ne postoji neka mrznja prema rusima kod madjara,to znam jer sam odrastao sa madjarima i zato sto sam delom madjar.i znam ponesto o madjarima.a rusi nisu naneli zlo madjarskoj vec je to uradila komunisticka ideologija.

 

Mađari su kroz istoriju zlo nanosili pre svega sami sebi. Nisu im krivi ni Srbi, ni Rusi.

 

niko od madjara i ne krivi ni srbe niti ruse.uopste nisi upoznat sa celom situacijom.i sve gledas na povrsan politicki nacin,ono odes u suboticu i odmah postanes neki ekspert za madjare i na osnovu nacina na koji te gledaju kada pricas o ruskim hevi metal bendovima zakljucujes sta oni misle o rusima.to je kretenski.to je kao da sam ja otisao u rumuniju i krenuo da im pricam nekim metal klincima tamo kako se lozim na slovenacku narodnu muziku i oni me gledali cudno u fazonu sta nas ovaj lik smara sa ovim,i ja onda zakuljucim da to mora da je zato sto rumuni mrze slovence

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

да, отргла их од њиховог вољеног адмирала Хортија

 

онтопик: мени од домаћих бендова ваљају углавном ови што на српском певају. на енглеском има само пар добрих песама, реално

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm, stvarno ne kapiram šta je tu za ježenje, hajde da si izvukla ovako nešto (početak)

Galija je niški bend, ne očekujte da uuudara u beogradske baaandere...

 

ok ovo je već zezanje :pivopije: i to dobro

 

mogla sam da nađem i drugi primer, ima ih kod neše toga ne manjka.

 

pošto opet aludirate (tj ti, johnnyzzz) na niš-beograd, da kažem da se ne radi o tome da svaki bend koji peva na srpskom treba da "uuudara u beogradske baaandere" već mi smeta dikcija. to nema veze sa provincijalskim govorom niti govornim akcentovanjem, ili umeš da pevaš reči svog maternjeg ili ne.

 

sećam se da je moj bivši dirigent uvek pizdeo kao otpevamo "s-biiii-jaaa" pa nas onda zeza "jeste vi s-bi ili sRbi".

 

 

edit: ježenje je bilo u pozitivnom smislu, pesma ima plimu emocija u sebi :wub:

Edited by Ајлин
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to nije pogrešan izgovor, on samo produžuje određene slogove. U pesmama je to dozvoljeno, ako je tekst takav. Ja sam čak i reč "bitch" znao da produžim, možda nije sasvim korektno, ali tako se uklapa - zna se iz konteksta koja je reč u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si axl w. rose onda će ti svaka bitch biti beeeeiiiiitchhhaaa

 

šalim se.

 

 

 

nije dozvoljeno naravno da nije, jer treba biti korektan prema jeziku na kojem pevaš. treba poštovati izgovor i u pevanju, dikcija je mnogo važna ako se hoće korektno nešto otpevati. ako se neće, jbg može i da growluje pa niko neće davati pet žutih banki o tome šta i kako peva. koga bk.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Lepše je metal pesme i u Srbiji praviti na engleskom,to je esencia metala,srpski ne ide.Vido sam ono od stonea beše, naslovi ''mrtav'', ''umro je'', ''prst na obaraću'',pomisli ćovek,zajebavancija li je? Zamislite oni spejs ita,njiova stvar,po kojoj su dobili ime ''žderać prostora'',ko se nebi nasmejo kad bi to vido na srpskom.A i ko se proslavio pevajući metal na srpskom ovde,možda Amadeus bend,ali oni su homoseksualci,a to je danas in,pa prolazi gde god da im ga gurneš.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sada cu naci josh smesnije nazive pesama :

 

bend "Kagan " - Price sa Alatira :

 

1. Kad se oglasi celik gordi

2. Jarilove noci

3. Krik rodne vere

4. Posveta polarnoj zvezdi

5. Gde vecno ce biti moja zemlja

6. Rotten Wooden Pints (Korpiklaani cover)

7. Sin hrasta

 

bend "Mor" - Hram krvi i praznine :

 

1.Gavran koji ometa pažnju [05:59]

2.Ja sam tvoj Neprijatelj! [06:10]

3.Sahrana [05:42]

4.Teskoba mi teška na srcu [07:26]

5.Onaj čovek pod drvetom [05:48]

6.Truljenje [06:16]

7.Krunisanje [05:41]

 

Ahahahahah !

 

Pohvale za Block Out jedino , oni josh nekako uspevaju ovde ali ako neko zeli da ima nadu da ce uspeti i da se probije u inostranstvo mora da se prikloni Engleskom jeziku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...