Jump to content

Zašto domaći metal bendovi prave tekstove na engleskom?


Recommended Posts

Kad sam bio u Subotici, u želji da vidim onaj nesuđeni koncert Pokolgep-a, Mađari su mi se čudili - kako to, ja iz Beograda, a volim Pokolgep? Pa šta kako, jebo vas, ne znači da ako su tekstovi na mađarskom, samo Mađari slušaju Pokolgep. Kad sam im rekao da ja slušam metal bendove na raznim jezicima i hvalio rusku scenu, svi su me belo gledali - ne podnose Mađari Ruse nikako, izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

otprilike tako.meni recimo bode mozak sranje od teksta na srpskom,tu mi ni muzika ne vadi stvar.na engleskom to nije problem,jer ko jos obraca paznju na tekst ako muzika valja :rockdevil:

edit:tarzan ingliš isto ne mogu da slusam,ako neko vec peva na engleskom neka otpeva kako valja (makar to bile i gluposti ;) )

Edited by salebghouse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мене текстови и не интересују нешто нарочито. Изузетак је једино Megadeth по том питању. За остале ме заболе...

Музика је бре битна! 111, бубањ бубањ, добош добош, солаже кад заурлају, ух!

Доста се трујем инструменталима последњих година...а што се мене тиче, Тестамент и Перадајз Лост могу почети да праве албуме и на есперанто језику. Ја бих и даље слушао исте бендове, а врло вероватно и те албуме. Уколико би ми се сама музика допала, наравно.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh izgleda da sam u manjini... posle ovoliko ljudi kojima tekstovi nisu bitni, ispade da je nevažno na kom jeziku bendovi prave tekstove jer većina ovde prisutnih 5% ne zarezuje tekstove! onaj cannibal corpse gore da i ne pominjem :) :)

 

 

mene glupavi tekstovi neverovatno nerviraju. ne mog' da slušam takve bendove. i za tarzan ingliš ste u pravu. a posebno me nervira kad pevač ne zna dikciju (školski primer: Neša Galija, koji ima savršenu muziku, lepe tekstove, i onda ga ukenja sa dikcijom).

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh izgleda da sam u manjini... posle ovoliko ljudi kojima tekstovi nisu bitni, ispade da je nevažno na kom jeziku bendovi prave tekstove jer većina ovde prisutnih 5% ne zarezuje tekstove! onaj cannibal corpse gore da i ne pominjem :) :)

 

 

mene glupavi tekstovi neverovatno nerviraju. ne mog' da slušam takve bendove. i za tarzan ingliš ste u pravu. a posebno me nervira kad pevač ne zna dikciju (školski primer: Neša Galija, koji ima savršenu muziku, lepe tekstove, i onda ga ukenja sa dikcijom).

Nije da nisu bitni nego su uglavnom losi kad je rijec o metalu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ne treba uopštavati. ima metal bendova itekako koji veoma dobre tekstove prave :da:

ako tako krenemo šta onda reći za tekstove nekih drugih pravaca (hip hop na primer)

 

al ajd sad nije to tema. ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ne treba uopštavati. ima metal bendova itekako koji veoma dobre tekstove prave :da:

ako tako krenemo šta onda reći za tekstove nekih drugih pravaca (hip hop na primer)

 

al ajd sad nije to tema. ;)

Pa to je tih 20 % koji su pristojni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

(školski primer: Neša Galija, koji ima savršenu muziku, lepe tekstove, i onda ga ukenja sa dikcijom).

:confused:

 

 

de nadje galiju :ph34r:

ako je iz niš

Хехе...е ако је из Ниш, онда:

:rockdevil:

:rockdevil::rockdevil:

http://www.youtube.com/watch?v=fyuUOQctUKQ...PL&index=16 Најбоља балада вих времена.

 

- Култ над култовима ( један од најпотцењенијих бендондова)...нажалост.

 

 

Nije da nisu bitni nego su uglavnom losi kad je rijec o metalu...

Неки мој став јесте да су једино конзументима блек метала текстови примарни, односно на првом месту.

Јер у блек металу мало је бендова који ''производе музику.'' Тотална дисхармонија у самом звуку преовладава у том жанру, углавном.... И уопште не капирам људе који се прже на Immortal, Mayhem или Dark Funeral, a да тврде како су им текстови небитни! Одувек сам се водио мишљу да таквим типовима нису баш све овце на броју. :da:

Није ни чудо што већини фанова Dream Theater-a, Queensryche-a, Coroner-a или пак Blind Guardina су лирике на маргини...ипак, да се не лажемо, ови други понабројани су врсни музичари коју исту такву музику и производе.

Док блек je, суштински, најпре идеологија па тек онда ''музика''.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se sa tim da je blek prvo ideologija, pa onda muzika uopste ne slazem. Sve je to prvo muzika, pa onda ideologija (po meni glupa) koja nikad ne bi "prosla" da nije muzicke podloge. Meni kad se "ideologise" ja uzmem knjigu pa procitam, sigurno necu to raditi uz BM buklet. A pogotovo Immortal koji bas i nije u tom fazonu. Njihovi tekstovi su okrenuti zimi.

 

Da su mi toliko bitni tekstovi, ne bih slusao 50% bendova koje slusam. Po meni, koristiti muziku da bi se proturila neka ideologija (koja, kao sto rekoh, bez te muzike nikad ne bi imala nikakav znacaj), je licemerno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simptomatično je i to što mnogi hvale određene tekstove, a nemaju pojma o tim tekstovima (nisu ih pravilno protumačili), nego im ono... zvuče cool... pa kao "mnogo su dobar tekst napisali...".

A i bendovi nisu bolji... sve je to u 90% slučajeva patetika, a da ih prevedeš na Srpski ne bi zvučali bolje od mnogih narodnjaka.

Konstantno se forsira opisati neki "vapaj napaćene duše" bez imalo dubine i smisla, nego ono "Darkness is my pain, I feel it deep inside of me. Follow me. Follow my sorrow..." :) :) :)

Budalaština, čini mi se ponekad da mogu da štancujem 100 takvih tekstova dnevno i da postanem Marina Tucaković u metal krugovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Meni kad se "ideologise" ja uzmem knjigu pa procitam, sigurno necu to raditi uz BM buklet.

2)A pogotovo Immortal koji bas i nije u tom fazonu. Njihovi tekstovi su okrenuti zimi.

 

1) Ма то је сасвим јасно. И треба тако практиковати. Али нису сви људи исти. Неки,рецимо, комбинују и једно и друго.

Апсолутној већини блекера, које сам сусретао у животу су знатно важније лирике. Баш алудирам на окореле фанове Immortal-a. Да се не лажемо, тај исти Immortal не производи музику која би пријала уху-курцу, како год, у 90 одсто случајева њихових конзумената. О просечном човеку или металцу да и не говорим. Апсолутна какофонија, кажем ја.

2) Varg (овај форумашки) је дете зиме. Не може смислити ниједно друго годишње доба...сем зиме. :):da:

 

Било би лепо спровести анкету на одређеном узорку типова којима су омиљени хеви, пауер или треш са једне стране.

Док би на другој страни били фанови блек и дет метал музике( без гетеборшке школе). Гарантујем ти да би прва наведена категорија на убедљиво прво место ставила саму музику...друга текстове, па тек онда музику бендова које воле.

 

 

 

Simptomatično je i to što mnogi hvale određene tekstove, a nemaju pojma o tim tekstovima (nisu ih pravilno protumačili), nego im ono... zvuče cool... pa kao "mnogo su dobar tekst napisali...".

A i bendovi nisu bolji... sve je to u 90% slučajeva patetika, a da ih prevedeš na Srpski ne bi zvučali bolje od mnogih narodnjaka.

 

Слажем се Боби са овим што си навео у великој мери. То једноставно јесте тачно.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja licno najvise slusam upravo black i death i mogu ti reci da me u 90% slucajeva zivo zabole za textove, ionako su vrlo stereotipni i retkost je naci nekoga originalnog. A i ako ga nadjem, muzika opet ide prva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja licno najvise slusam upravo black i death i mogu ti reci da me u 90% slucajeva zivo zabole za textove, ionako su vrlo stereotipni i retkost je naci nekoga originalnog. A i ako ga nadjem, muzika opet ide prva.

 

A) Oнда спадаш у групацију ретких изузетака. ;)

Б) Или офрље преслушаваш албуме...мада не верујем да је тако.

 

Узмимо пример албума ''Stormblast'' Димљеног Бургера. Па ту нема готово никакве музичке разлике од нумере до нумере, како албум одмиче. Као да се ради о једној спојеној помахниталој песми од цирка педесет минута.

 

едит: Зачас обрнусмо страницу теме ;)

 

 

Edited by Вуду шнеле Неле

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i pesme na tom albumu su na norveskom. :D A meni je muzicki on sasvim cool, jes' da je to jedan stil kroz vise pesama, ali kad jednom upadnes u trip to je to... Zapravo, mislim da je upravo ta atmosfera najbitniji aspekt black metala generalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да се не лажемо, тај исти Immortal не производи музику која би пријала уху-курцу, како год, у 90 одсто случајева њихових конзумената. О просечном човеку или металцу да и не говорим. Апсолутна какофонија, кажем ја.

Jbg, meni je Immortal najbolji bm bend i to prvenstveno zbog muzike. Znam da pevaju o zimi, mozda sam procitao par tekstova, a nije tesko ni naslutiti po nazivima pesama. Kao sto rece Talvi, treba uci u trip. Tako ti je kod svake muzike koju ne slusas/ne razumes, sve ti je isto. Meni je sve isto u grindu ili panku itd. Jednostavno, ne kapiram tu muziku i sve mi deluje isto, a pretpostavljam da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, meni je Immortal najbolji bm bend i to prvenstveno zbog muzike. Znam da pevaju o zimi, mozda sam procitao par tekstova, a nije tesko ni naslutiti po nazivima pesama. Kao sto rece Talvi, treba uci u trip. Tako ti je kod svake muzike koju ne slusas/ne razumes, sve ti je isto. Meni je sve isto u grindu ili panku itd. Jednostavno, ne kapiram tu muziku i sve mi deluje isto, a pretpostavljam da nije.

 

Slažem se sa Sisusom. Kao što je meni sva američka core scena ista, tako je verovatno i njima black metal. Jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Треш метал је мој омиљени жанр. Него, је л' чуо неко мало познати руски, мелодични блек метал састав Mental Home?

Ономе ко није, препоручио бих нарочито албум Black Art. Е то је један од бендова који праве тако добру музику, да су текстови сасвим небитни. :da:

За разлику од, рецимо, грајнд бендова. Уопште не капирам особе које би често имале обичај да у плејеру заврте, примера ради, Sadoschismo од Cock And Ball Torture...а да благе везе немају о чему је реч. Односно да нису макар прочирали текстове у буклету, на нету..како год. Па јеб'о те, свака нумера личи једна на другу, али свака.

Некоме ко не познаје лирику тог бенда, а пустиш му Multiple Slave Sex, па затим Supreme Genital Goddess...немој да се лажемо, не би никако знао да убоде о којој се ту ствари заправо ради. Испао би неопевана дилеја, а има таквих доста.

Са друге стране, одврни неком прогресивцу, коме текстови нису примарни, Take The Time, a онда и Under a Glass Moon

(Dream Theater наравно).

К'о из топа ће ти рећи шта је шта, знаће сваки такт, прелаз... Током вишегодишње онако успутне анализе металаца, стекао сам јак утисак да онима који преферирају black и death су текстови јако важни, наспрам трешера и пауераша.

Као и да фанови мекшег звука знатно чешће изнова преслушавају албуме омиљених бендова, наспрам оних који више воле чвршћу, мрачнију музику.

То јесте моје мишљење које се базира на искуству са другим људима и чврсто стојим иза тога.

 

 

 

samo za vudu poparu :rockdevil:

 

Хехе...тај ненадјебиви култ је један од првих јутјуб клипова који сам својевремо метнуо у фејворитс. :da::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sa kakvim se ljudima sreces. Ja (u zadnje vreme) najvise slusam death, mislim da od nekih bendova ni nazive pesama ne znam, a kamoli tekstove, pa ih opet slusam. I par mojih drugara koji slusaju takvu muziku, znam da ne znaju tekstove 100%, a mozda ni nazive pesama, bas kao i ja. A od Maidena (koji su mi omiljeni bend) znam bas dosta tekstova.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna se kako se piše metal tekst, i ja tu ne bih mnogo mudrovao. Uz to, pošteno je da budem popustljiv prema bendovima koji nisu sa engleskog govornog područja. Prirodno je da će Judas Priest i Iced Earth, kao Englezi i Amerikanci, moći da napišu bolje tekstove od Grave Digger-a i Primal Fear.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mozda medju onih malo kojima je muzika podjednako vazna kolko i tekstovi , mada ne samo tekstovi nego cela koncepcija albuma koja stoji iza grupe. Da otprilike primetim da je bend malo truda dao oko pravljenje tekstova i da oni imaju smisla.

 

Mada nece mi se desiti sigurno da ako mi se dopadne tekst, dopadne i pesma ili ako mi se ne dopadne tekst, ne dopadne mi se i pesma. Jer svi mi slushamo muziku, uglanvom ne tekstove , pa cemo pre slushati odlichno odsviranu pesmu nego odlichno napisan tekst za pesmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...