Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

MILE DUPOR

 

NE VJERUJTE, PROVJERITE

ASTROMEDICINA

ZVEZDE, LJUBAV, SEKS

ASTRORAČUNI, PROGNOZE, ANALIZE

 

http://www.ivantic.net/Astro/Dupor.zip

 

Jos na:

http://www.ivantic.net/astrologija.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su vodolije bash kuL, onako. I ja isto poznajem Vodoliju koja isto tako predvidja neke stvari, mnogo cutljiva. Ali je Vodolija, asc Ribe, Mesec u Vodoliji. Ne bih mnogo o njoj ali tako chita ljude, recimo idemo ulicom i ona pogleda nekog choveka i malo ga posmatra, i dovoljno je da ga pitamo koliko je sati, ona ga provali SKROOOOOOOZ, i ispricha mi sve o njemu. Znachi ne mogu to da objasnim. Ali na neki nachin je kapiram, sa njom se znachi, razumem pogledom.

 

Ali isto poznajem neke Vodolije koje su pakosne, sto mi je nekako chudno za taj znak.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пакосне?

 

Хмм...Можда једино уколико неко почне да им намеће своју вољу или их по некој основи ментално узнемирава. Зависи каква је пакост у питању обзиром да је то само тачка гледања, односно посматрања.

Генерално посматрано, Шкорпије су те особе које највише мрзе да неком остају дужне, а тај знак има и ту тенденцију да пркоси другима дуго итд...Можда те особе рођене под знаком Водолије имају неке од ''шкорпионских'' аспеката, да тако назовем.

Елем, асцедент у шкорпији одаје проницљивост, а уколико је ту и Месец - могућа је чак и ментално нестабилна личност. Уколико је у Рибама, могућа је одређена параноја и потреба за разноразним лековима и слично...

 

То ми је било јако чудњикаво на почетку, али највише особа, рођених у знаку Риба, имају одређену тенденцију како к алкохолу тако и према лековима (дрогама)...то је оно негативније код тог знака...

Шкорпијица се најбоље осећа када постигне циљ који у себи носи макар трунчицу неке деструкције (воли да разара да би градила, па макар то била и љубавна веза)...итд... :]

 

Елем, Фини линкови - Деда :D :D :D с тим што ми се не да сада да скидам девет мега за књигу Дупора коју већ и имам хехехе :P препоручујем свима, макар за почетак.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам шта да ти кажем. рођена је у периоду од '70-'74 - за дивно чудо, Водолија у хороскопу.

 

Мени је само чудно то што је ''предвидела'' да ће имати несрећу одређеног дана у свом животу и да ништа није предузела поводом тог питања иако је тачно нагласила како и шта ће јој се десити пет година пре него што јој се то заправо и десило...

 

to sa mirenjem sudbine mozda ima veze sa nekim horoskpskim znakom, npr. zemljanim ili ribama... 70', 71' ili 74' godiste bi rekao, mozda 27/28 januar 1970. jel rodjena bas u atini ili negde juznije, i ono sto me vise zanima, jel izgubila nekog od roditelja? verovatno ima neobican horoskop, mozda istaknutu lilit itd.

 

pominjao sam 2, 4 i 8 kucu kad su duhovi u pitanju. donekle je istaknuto i 10 polje i znak device pa zena kaze da joj je duh cak pomagao i u karijeri, tj. poslovnim potezima.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa shkorpijanski pakosne

Nisam upoznata sa natalnom tih, ali moguce da imaju Shkorpiju u asc.

 

Pa nznm, neke Ribe koje ja poznajem, su chesto depresivne i nekako kao opterecene,

ustvari sve Ribe mi tako deluju nekako tuzno...:( Pa zato me i ne chudi sto mogu biti sklone alkoholu ili drogama. :/

 

 

 

-ja imam sve ove knjige, XD

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onime no Kyo, srecno sa astrologijom, sta da ti kazem. nego nesto gledam neke natale i kao ljudi ne mogu da dobiju decu, stres, gluposti i onda ukljucim asteroid lucifera i on odjednom tu, za mene barem on nikad nije predstavljao nesto bitno, pa onda zenon asteroid (stoicizam, odricanje)... imam manje probleme sa metabolizmom pa sam sam sebi najbolji primer za proucavanje asteroida. jbg. djavolska posla ali poucna a i ne bi to bio ja kad ne bi sve to proucavao.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm...da li bi neko od vas mogao da pogleda natalnu kartu moje sestre(od tetke)..?

Bas me nesto zanima, eto...pogotovo deo sa karijerom, skolovanje, studiranje, posao, itd...to mi je ustvari nekako i najbitnije...ali i ostalo nije na odmet...

Ona je rodjena 31.7.1990 u 13:30 u bgu...

Ako neko ima vremena, nek gvirne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

lav/rak nije tako losa kombinacija u horoskopu, osoba se sukobljava izmedju svoje volje i ljubavi prema sebi i drugima. iako se moze reci da je ovo ipak i dosta intelektualan horoskop pa uspeh ne moze da izostane. ne moze se reci da je povucena osoba ali porodicni problemi umeju da je oneraspoloze jer ima potrebu da brine o drugima. sto se tice momaka tu jos vise dolazi do izrazaja njen znak i poznak, voli momke ali sa druge strane ne dopusta sebi da se previse veze za njih. kad je posao u pitanju odgovara joj menazment, medicina i sl. i svi poslovi gde je bitan dobar kontektu sa ljudima i moze se reci da ce jednog dana biti dosta predana poslu, najverovatnije i uspesna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рецимо, амбасадор добре воље или одређен одличан положај у Црвеном крсту...или било шта везано за помагање у социјалном раду...хм?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ukucao 1:30 ujutru slucajno ali opet ima naglasene znake rak/ribe, mozda ce ta zelja da se bavi medicinom biti prolazna jer kao da je stalno imala neku vecu potrebu da je to zanima, ne toliko samo zbog sebe, mozda na neki nacin nastavak tradicije ili nesto slicno... uglavnom znak raka je naglasen ima ponesto i u ribama i skorpiji, itd.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево, ја урадих анализу за сестру (од тетке :] ) и ово је комбинација Лав - Шкорпија с Месецом у Шкорпији.

 

Месец у Шкорпији, рецимо да воли сексуалне односе и има изразито бујну машту. Привлачи је садизам и неоспориво ''зло'' које она сматра ''добрим'', злоћкаста у души, помало несигурна у људе око себе.

 

Одмах да напоменем, она мора да се чува било каквих понора или било каквих места која су наглашена дубином или некаквим пропадањем (клисуре, пећине и сл)

 

Меркур се налази у Девици, на другом степену што значи да има смисла за одређене трансакције новца али и за биологију. Понекад ме да делује изузетно критичарски настројено.

 

Друга кућа је изражена у Стрелцу, тако да ће профит остваривати или на путовањима или кроз одређени спорт. Иначе, тешко ће га зарађивати али још лакше трошити. Као млада је била мали ђаво.

 

Марс се налази у Бику тако да је мало ''пунија'' или претежно лења око одређених ствари, мора да пази на килограме пошто је склона гојазности. Неагресивна особа, дефинитивно...осим када је реч о кућном иметку или о одређеним предметима који јој припадају.

 

Десета кућа јој се налази у Лаву тако да ће хтети да се по сваку цену истакне у послу за који се буде определила, видим да је јако привлачи и уметност.

 

Лилит јој се налази на самом почетку Стрелца, а то ми се не свиђа - нека избегава путовања која могу деловати ...не знам...воз или слично, преко планине...Венера у Раку, изразито осетљива иако то уме вешто да крије иза свог поноса...труди се да пружа и воли да је људи воле.

 

Осма кућа је везана за Близанце - нека их избегава (доносе јој задовољство, али и несрећу), уколико може, а поврх свега нека се труди да никад не улази у аутомобиле који возе преко 200kmh.

 

Четвта кућа у Водолији - Рецимо да је као млада напустила родни крај и да јој је у животу јаааааако досадно. Није баш неко ко се залаже за стаааре обичаје, али их свеједно поштује.

 

Сатурн, Уран и Нептун су ретроградни, а налазе се у Јарцу. Од нечега болује, а то делује јако споро. Такође, мора да усклади оно шта воли и оно што ће радити у животу, обзиром да ће јој новац пристизати ...полако. Мора да штеди да би имала...

 

Ето, од мене укратко. Без увреда, не делује ми хороскоп изразито одлично... :/ имаће много препрека у животу, поготово док је млада. Елем, не видим одакле њој потреба да ''пита астрологе'', овде нема окултизма :] за којим трага.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, a kako to da se kloni ponora, voznje kolima..?

Mislim, u smislu, jel' moze da bude fatalno ili...?

 

Ovo za bolest me je malo zabrinulo...zato sto je ovako zdrava...

 

btw, nije ona trazila natal, nego sam je htela ovako da pitam, pogotovo zbog studija, jer je ja podsticem da ide na medicinu, a ona je jos uvek neodlucna i bla bla bla...

 

Ja sama inace pokusavam da tumacim, ali ja sam relativno nedavno pocela da se bavim ovim, te ne umem da povezem kako treba...

Sta znaci Mars u VII kuci i Jupiter u Raku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko samo ja imam tih tzv. losih aspekata u natalu kad pogledam malo bolje pa to podnosim i imam vise interesovanja. najlakse je reci za merkur u devici da je to analitican um. sto se tice opasnosti od putovanja, lilit cesto ima snazan uticaj u aspektima kao sto su sekstili i sl. i ne vidim smrtnu opasnost od nekih vecih putovanja ali nikad se ne zna sta drugo moze da se desi, kao sto kaze onime no kyo mogla bi da se pripazi... mars u VII kuci znaci da zenska osoba trazi takvog muskarca kakvog opisuje 7 kuca (ali ja mislim da je njoj u 6-oj kuci). jupiter se najbolje oseca i ima najpovoljniji uticaj u raku.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, a kako to da se kloni ponora, voznje kolima..?

Mislim, u smislu, jel' moze da bude fatalno ili...?

 

Ovo za bolest me je malo zabrinulo...zato sto je ovako zdrava...

 

btw, nije ona trazila natal, nego sam je htela ovako da pitam, pogotovo zbog studija, jer je ja podsticem da ide na medicinu, a ona je jos uvek neodlucna i bla bla bla...

 

Ja sama inace pokusavam da tumacim, ali ja sam relativno nedavno pocela da se bavim ovim, te ne umem da povezem kako treba...

Sta znaci Mars u VII kuci i Jupiter u Raku?

 

 

Шкорпија (понор, дубина, дно дна, река), Месец (Дневни догађај, владар природне четврте куће - смрт, несрећа, породица).

Ја сам то максимално површно радио, тако да нема ту много бриге - што се ''неповољних аспеката'' тиче, ишао сам у саму крајност. Сад, колико су ти аспекти ''јаки'' као и могућност да се те случајности подударе, нисам гледао јер би ми то одузело превише времена. У једно сам сигуран, а то је да се мора клонити било каквих изузетно брзих и спортских аутомобила (Меркур), поготово када је реч о путовању (Стрелац) преко неке планине (Јарац) с које се врло лако може скренути с пута и пропасти у понор (Шкорпија) преко дана (Месец).

Ако се одлучи за Медицину, имаће великог успеха обзиром на своју десету кућу (јака позиција на послу). Џабе је силити, она је деликатно тврдоглава персона која жели паљњу али не и максималну бригу (жели да води свој живот аутономно).

И тако даље...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, приметио сам да особе које имају изражен знак Девице обавезно желe рад у домену медицине (угл особе женског пола)... :] поготово уколико им је Лав изражен у десетој кући (каријера помоћу које могу да напредују или да држе одређену позицију или да буду некоме надлежни).

 

Упркос томе, може се десити да због јаких ''пословних аспеката'' план ''љубави'' или ''среће'' трпи...тако некако...

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, a kako to da se kloni ponora, voznje kolima..?

Mislim, u smislu, jel' moze da bude fatalno ili...?

 

Ovo za bolest me je malo zabrinulo...zato sto je ovako zdrava...

 

btw, nije ona trazila natal, nego sam je htela ovako da pitam, pogotovo zbog studija, jer je ja podsticem da ide na medicinu, a ona je jos uvek neodlucna i bla bla bla...

 

Ja sama inace pokusavam da tumacim, ali ja sam relativno nedavno pocela da se bavim ovim, te ne umem da povezem kako treba...

Sta znaci Mars u VII kuci i Jupiter u Raku?

 

Nemoj da te zabrinjava to za bolest.Horoskop je čisto relativna stvar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Зависи који хороскоп... Мислим, не капирам шта је под термином релативности желео госн дијамант да искаже - уколико је у питању негодовање по принципу ''хороскоп је нагађање'' - грдно се вара. Уколико је по принципу ''површна израда хороскопа'' - као што сам и написао - управу је. Нема много секирације.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio na pogrešnu izradu horoskopa.

 

Jednostavno,prečesto se cela fama oko horoskopa koristi samo za 1)mlaćenje para od zainteresovanih 2) (ne)kvalitetnu razbibrigu.

 

A relativna stvar je da li je jedan znak ovakav,da li je sa nekim tamo podznakom onakav ili sa nekim položajem neke planete ....

 

Jednostavno kad čoveku kažeš da će mu se desiti nešto ružno,on je pomalo u grču.I onda mu se desi nešto ružno,i sad ispada da je to zbog horoskopa.Na to sam konkretno mislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Израда хороскопа мора бити прецизна како би се добили тачни подаци о ''судбини'' или инклинацијама к одређеним болестима.

 

Без увреде, али начин на који је изнета ставка испада као да ''хороскоп погађа'', са чиме се дефинитивно не могу сложити обзиром да се то никако не би разликовало од...рецимо гледања у шољу...а то је већ банално.

 

Иначе, не могу се сложити ни с ставком поводом фаме око хороскопа - то је једноставно фактор медијских или комерцијалних баљезгарија о доживљавању судбине за малоумне који не знају шта су два и два.

 

Астрологија се може учити, наравно, то је и суштинска поента ове теме (а не неке тамо дерикоже попут бивше Јање или осталих који су сматрали да ''поседују моћ'' - крајње смешно) - донекле, макар мало, да се добије појам поводом тога шта су хороскопи, шта је астрологија и шта је заправо проблематика као и свеопште питање поводом судбине. У случају астрологије, људи се коче једино када умисле да су схватили како немају власт над собом као и тога да немају слободну вољу (уствари, имају, наравно, али она је окарактерисана Ураном - који представља мозак, главу, ум...)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...