Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

ХАХАХА! Горећеш у астролошком паклу јер си ме дирала. Прво ће да те пеку, па ће те поливати водом, а бикови, лавови, шкорпиЈони и остала братија ће те уједати, грицкати и боцкати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajme meni, pa gde losa karma??? A, ja tako tako srecno zaljubljena??? :) :) :)

 

Ti to mene malo zajebavas, kanda? Ako oces da mi tumacis natal, dacu ti podatke, al da me ne ocrnis na yumetalu, lose aspekte samo na pp, molim.

 

ma ne zajebavam samo se nekako osecam mladji od tebe iako nisam :P kad bi ti tumacio natal rekao bi ti da volis da radis 2,3 stvari u isto vreme i onda bi ti rekla e bas nisam takva, secas se kad sam ti tumacio prvi put horoskop pa nista nisam pogodio... ustvari priznajem da sam sa 17 godina sisao ljude za pare, »astrolog sa iskustvom radi horoskope na 10 strana« i onda mi se javila jedna devojka i rekla da sam joj napisao samo dve strane ali da sam joj sve pogodio :) sa nekim horoskopima imam srece, sa drugim ne ali ostavi podatke u svakom slucaju.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аксе, бежи док те не гађам стрелама :)

:lol:

Повлачим се. Мада, увек могу да поставим онај ћуп из кога проливам воду. Уахахаха...

 

Mada, ovo sto je predlozio i ne deluje tako strashno :mhihi:

 

Вавилонска блуднице, не мислим на ТО уједање, грицкање и боцкање... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne zajebavam samo se nekako osecam mladji od tebe iako nisam :P kad bi ti tumacio natal rekao bi ti da volis da radis 2,3 stvari u isto vreme i onda bi ti rekla e bas nisam takva, secas se kad sam ti tumacio prvi put horoskop pa nista nisam pogodio... ustvari priznajem da sam sa 17 godina sisao ljude za pare, »astrolog sa iskustvom radi horoskope na 10 strana« i onda mi se javila jedna devojka i rekla da sam joj napisao samo dve strane ali da sam joj sve pogodio :) sa nekim horoskopima imam srece, sa drugim ne ali ostavi podatke u svakom slucaju.

 

Pa, obicno mi daju 16-17 godina kada me vide. Tako da, nadoknadjujem to na netu tako sto se puno mrstim :) hahah

 

Ti si meni nekada tumacio natal???

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa astrologija trazi odredjeno vreme da bi mogla da izdvojis bitne uticaje od nebitnih kao sto to svi astrolozi rade i da se bavis njom duzi period. ja sam astrologiju naucio citajuci e-knjige po netu, raspitivajuci se za moj natal itd. sve u svemu, treba da uradis nekoliko natala da bi pocela da se interesujes za astrologiju i da gde god mozes nadjes primere natala na netu. ne svidja mi se sto se neki astrolozi drze nekih pravila koja ni ne postoje, npr. deci ispod 10 godina se ne tumaci horoskop, merkur i pluton nisu jak aspekt i sta znam. mozes poceti od ovog sajta:

 

http://maki.4shared.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbog orbisa i zbog toga sto pluton u tom slucaju ne bi imao jak uticaj a uopste neki astrolozi za merkur govore kao da njegov uticaj nije toliko bitan u tranzitima, tj. ne donosi bitne promene a ustvari moze da bude odgovoran za kojekakve nesrece, nezgode, obicno sa marsom a i plutonom.

 

da dopunim: kod nas postoji keplerov institut astrologije koji se priznaje kao fakultet i traje jedno 2-3 godine, to nije lose ali nije ni dovoljno iako kurs nije tako los. onda, knjiga maje loncaric moze da posluzi ali treba uzeti u obzir da je to starija knjiga.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne razumem astrološki jezik :mrgreen:

 

Htedoh reći, Merkurova sfera se smatra jakom u Hermetici a i u mitologiji igra značajnu ulogu. A Odin je recimo merkurovsko i marsovsko božanstvo, jer vlada nad ratom, smrću ali i znanjem, putovanjima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Меркур се везује за све оно што је ситно (отуда особама рођеним у знаку Девице осећај за прецизност, анализирање, педантерију, тамо где други виде шуму она види лист) као и све оно што је јако брзо (брза посртска кола, Близанци, исхитреност и сл). Мислим, негативан утицај Меркура може да буде у фазону да ти ...не знам...апарат за слаткише поједе новац или да изгубиш динар и по...:) :) али у комбинацији с одређеним ''јачим'' планетама има улогу када је реч о техници, апаратима у примени, интернет је типичан Меркур (због тога се особе рођене у знаку Близанца у двадесет и првом веку, поред компјутера, осећају у свом фаху...ту је и математика, комуникација у било каквом облику и обавезно је пратити тренд и ''све оно што воле млади'' )

 

Меркур се везује и за трговину обзиром на новчане трансакције. Означава и човеково размишљање, шалу и сл :)

 

Примера ради - меркур у Шкорпији - Особа воли да зеза људе око себе.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

na cybercity-u nesto malo sam ti rekao kako si dosta okrenuta faxu, da imas jaku osmu kucu i devetu kucu i onda si ti napisala nesto u fazonu pa nisam ja bas takva, tesko meni zbog 8 kuce itd.

 

Ja sam na to zaboravila, a i cini mi se da nisam bila ozbiljna :) :) :)

 

Stvarno ne razumem astrološki jezik :mrgreen:

 

Htedoh reći, Merkurova sfera se smatra jakom u Hermetici a i u mitologiji igra značajnu ulogu. A Odin je recimo merkurovsko i marsovsko božanstvo, jer vlada nad ratom, smrću ali i znanjem, putovanjima..

 

Ma to sa obrisima ti je kada se gleda aspekt koliko oko doticne planete ona pravi aspekt. Aspekt je odredjeni ugao izmedju dve planete, pa tako. Matematika, ba. :) npr tri stepena na jednu i tri na drugu. U suprotnom ne bi imali sta da tumacimo, znas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

When the moon comes, got nowhere to hide.

It can turn your head around like it turns the tide.

Man, woman, boy, child. makes you feel like you were born wild.

The big bad moon’s looking down on me tonight.

 

...but I like it. :muzicar:

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa definitivno si marsov tip, sto bi se reklo ne bas tipicna devojka ali imas ti tu jos nekih aspekata, npr. sa neptunom i cererom pa onda 11 polje itd., to ti ja pomalo cudan karakter, kao da si jedinac ili imas starijeg brata ili nesto tako ne znam sta :P

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рекох да поставим поделу по елементима...

 

Ован, Лав, Стрелац - Ватра, колеричне природе

Бик, Девица, Јарац - Земља, меланхоличне природе

Близанци, Вага, Водолија - Ваздух, сангвиничне природе

Рак, Шкорпија, Рибе - Вода, флегматичне природе.

 

Кардинални - Ован, Рак, Вага и Јарац

Фиксни (непроменљиви) - Бик, Лав, Шкорпија и Водолија

Променљиви - Близанци, Девица, Стрелац и Рибе

 

Позитивни - Ован, Близанци, Лав, Вага, Стрелац и Водолија (знакови Ватре и Ваздуха - межусобно се споразумевају и привлаче на 180 степени)

Негативни - Бик, Рак, Девица, Шкорпија, Јарац и Рибе (знакови Земље и Воде - међусобно се споразумевају и привлаче на 180 сепени)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(Н = Ноћ; Д = Дан)

(- Домицил - Господар, небеско тело се ''добро осећа'' унутар тог знака доносећи разноразне бенефиције на одређеним плановима

- Егзил - Изгон, небеско тело има најмањи утицај на одређени знак, често доноси и невоље

- Егзалтација - Најбоље особине како знака тако и небеског тела, добар спој

- Пад - Изражене су најнегативније одлике знака и планете, ужасам спој)

 

- - Небеско тело - - Домицил - - Егзил - - Егзалтација - - Пад - -

 

- - Сунце - - Лав - - Водолија - - Ован - - Вага - -

 

- - Месец - - Рак - - Јарац - - Рибе, Бик - - Девица, Шкорпија - -

 

- - Меркур - - Близанци(Н), Девица(Д) - - Стрелац, Рибе - - Шкорпија, Девица - - Бик, Рибе - -

 

- - Венера - - Бик(Н), Вага(Д) - - Шкорпија, Ован - - Рак, Рибе - - Јарац, Девица - -

 

- - Марс - - Ован(Д), Шкорпија(Н) - - Вага, Бик - - Јарац - - Рак - -

 

- - Јупитер - - Стрелац(Д), Рибе(Н) - - Близанци, Девица - - Бик, Рак - - Шкорпија, Јарац - -

 

- - Сатурн - - Јарац(Д), Водолија(Н) - - Рак, Лав - - Вага - - Ован - -

 

- - Уран - - Водолија(Н), Јарац(Д) - - Лав, Рак - - Девица, Шкорпија - - Рибе, Бик - -

 

- - Нептун - - Рибе(Н), Стрелац(Д) - - Девица, Близанци - - Водолија - - Лав - -

 

- - Плутон - - Шкорпија(Н), Ован(Д) - - Бик, Вага - - Близанци - - Стрелац - -

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Сфинга - Глава човека (Водолија), попрсје Бика (Бик), Орлових крила (Шкорпија) и стражњи део Лава (Лав).

Водолија - Зима, Ум, Ветар и смрт.

Бик - Пролеће, плодност, Земља и рађање.

Шкорпија - Јесен, деструкција, Вода и виталност.

Лав - Лето, бујање живог света, Ватра и господар.

 

:]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiksni(snaga), chvrsti znaci; ako su bar dva naglashena to je prenaglashena volja, prejaki principi, teranje pravde, silna snaga, paranoja...

 

Promenljivi(intelekt): naglashen intelekt, jake asocijacije...

 

Kardinalni(osecaj): bujna osecanja, pokretljivost, podstiche duh, jaki unutrashnji sukobi, neizrazen, uzbudjuje intelekt...

 

 

 

Vazdushni i vatreni znaci: brzi bujni nervni procesi a teshko kochenje, neposredni -bezhchni- tokovi misli, opshta zhivahnost, vodjstvo ljudi, znaci iracionalne prirode, rukovodjenje.

 

Vodeni i zemljani znaci: lagani procesi, bez uzbudjenja, spor nervni tok, sporost pokreta i reakcija, radni dnevni ljudi, fizichki svet.

 

 

znakovi i odgovarajuci delovi tela

 

Ovan:glava, krv, jetra

Bik:vrat, grlo

Blizanci:ruke, ramena, pluca

Rak:stomak, grudi, zhlezde

Lav:srce, ledja, kichma

Devica:stomak, creva, nervi

Vaga:kozha, bubrezi, ledja

Shkorpija:polni organi

Strelac:zhuch, krv

Jarac:slezina, kolena, kosti

Vodolija:listovi, psiha

Ribe:stopala, nervi, psiha

 

josh neshto zanimljivo

 

Imena znakova na drugim jezicima...

 

Indijski: mesham, vrishabam, mituna, katakam, simha, kama, tulam, vrishka, danus, makaram, kumba, minam.

 

Kineski: dzu, chuo, in, mao, chen, su, wu, vei, shei, ju, sjui, hai.

 

Egipatski: amun, apis, herkules, hermo-nubis, mofto, izis, omfta, tifon, nefte, anubis, konopus, ihton.

 

Latinski: aries, taurus, gemini, cancer, leo, virgo, libra, scorpio, sagittarius, capricorn, aquarius, pisces.

 

Engleski: ram, bull, twins, crab, lion, virgin, balance(scales), scorpion, archer, goat, waterman, fishes

 

Ruski: Oven, teljec, bliznjeci, rak, ljev, djeva, vjesi, skorpion, streljec, kozjerog, vodoljej, ribi.

 

Francuski: belier, taureau, gemeaux, cancer, lion, vierge, balance, scorpion, sagittaire, capricorne, verseau, poissons.

 

Nemachki: Widder, Stier, Zwillinge, Krebs, Lowe, Jungfrau, Waage, Skorpion, Schutze, Steinbock, Wasserman, Fische.

 

Finski:oinas, harka, kaksoset, rapu, jalopeura, neitsyt, vaaka, skorpioni, jousimies, kauris, vesimies, kalat.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...