Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

Мачкица :P

 

Ај кноув али рекох, да се нагласи. Често сусрећем људе којима када кажеш понеке ''генералне'' карактеристике одређеног знака умеју да кажу ''ово је истина, а ово није'' и онда дају ставку ''астрологија некад погоди, а некад не'' - А то није истина хехе већ предрасуда -_-

 

Елем, само сам желео да искажем да се зна that's all :] ду нат кил ми :D

 

 

Hypnos - Не бих знао који жанр, односно која врста игрице је у питању - ово је уникатно дело неке комбинације које је заправо модификација Half-Life 2 игрице (First person shooter) / Оно што је прославило ову игрицу није била једино графика већ физика и реалност у причи - као да се налазиш у филму и рокаш унаоколо уз могућност да путем магнетне пушке гађаш полицајца...радијатором.

 

LINK, игрица Portal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hypnos - Не бих знао који жанр, односно која врста игрице је у питању - ово је уникатно дело неке комбинације које је заправо модификација Half-Life 2 игрице (First person shooter) / Оно што је прославило ову игрицу није била једино графика већ физика и реалност у причи - као да се налазиш у филму и рокаш унаоколо уз могућност да путем магнетне пушке гађаш полицајца...радијатором.

 

LINK, игрица Portal

 

 

evo sam je skinuo sad cu da je igram hehe:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мачкица :P

 

Ај кноув али рекох, да се нагласи. Често сусрећем људе којима када кажеш понеке ''генералне'' карактеристике одређеног знака умеју да кажу ''ово је истина, а ово није'' и онда дају ставку ''астрологија некад погоди, а некад не'' - А то није истина хехе већ предрасуда -_-

 

Елем, само сам желео да искажем да се зна that's all :] ду нат кил ми :D

 

Nisam nasilna osoba, ne brini nista. Mogu samo da napujdam sivog macora na tebe :)

 

Aw, sve je to istina sto prica, (i ono sto kazu, toooo nije istina! )

Samo se po mom iskustvu ne treba obazirati na ljude toliko.

 

Aw, da li ste upoznati sa preskocenim kucama? Ja sam to pokusala sebi da razjasnim u jednom momentu i nesto mi nije poslo za rukom. Ima ona prica da je to nesto sto se desilo u proslosti, u proslom zivotu ili prosto ranije, i ona prica da je to

aspekt (ne ide mi srpski danas, pao mi pritisak, nadam se da me razumete) zivota u kom se doticna osoba nece izraziti u potpunosti...

 

Na primer, imala sam jedan natal gde je preskocena 4-ta i to je ok. Mozda bih mogla i da okacim to. Ako nekoga interesuje, iskopacu. Sad to je prica da je njena kuca u kojoj je zivela bila gradjena iza neke crkve i tu je bilo groblje. (imalo je to veze i sa planetama i aspektiam, naravno) Hajde, ok, ali kako pratiti simboliku kada je u pitanju neka druga kuca, na primer 3-ca, 6-ta...? (i sve ostale od jedan do 12 izuzimajuci 4 :) :) :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хехе, само да напоменем да нема потребе за персирањем :) Ипак сте Ви старији (хаха) :]

 

Што се тиче тога, ја заиста не знам - то већ спада у домен езотеричне астрологије која се бави питањима ''душе'' и оног што више спада у домен апстрактног, односно ''магијског, окултног''.

 

Ту су и Северни и Јужни месечеви чворови који дају уплив у ''кармичке'' односе, али ја то никад нисам успео да солидно протумачим ''на своју руку''.

 

Можда Дионис има конкретне податке. :] Најбоље би било да њега сачекамо :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зајебан овај астролог, како је крен'о, нагазиће мачку...

 

 

 

 

Извињавам се због спама, у последње време сам опседнут цитирањем и парафразирањем реплика из домаћих филмова...

 

Наставите...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U glavnom sam mislila na tebe I na dionisa. Dobro je da imas visoko misljenje o sebi :lol:

Nemoj da mi persiras a pogotovo ne zato sto sam starija, jer ce ti se vratiti, da znas. I nije prijatno :):):)

 

Па једино си мене цитирала, и сходно томе ја сам одговорио :] (Када је реч о астролозима, навикао сам на константно персирање - што се тиче високог мишљења, ноу комент :) )

 

Аксеносилас - ''Кад се сад нисам шлогир'о, никад нећу!''

 

 

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

naigrao sam se ja igrica :lol: a kad se pojave prave 64-itne to ce vec biti prave 3d igre, iako moram priznati da ove vase izgledaju primamljivo. igrao sam half life 2 ali je bagovala :(

 

preskocene kuce... pa ta devojka bi morala da ima vladara te kuce istaknutog ili aspekte na samu kucu jer su I, IV, VII i X uglovi, za kvadrat je to orbis od 1 stepen i 15 minuta a za opoziciju 2 ipo stepena, mozda je tu neka zvezda... sto se tice proslih zivota, ja sam citao nekog hipnotizera koji se time bavi od 1970 i najpopularniji je i najozbiljniji u tom poslu (tipa, ne vraca osobe u doba dok su bili jos u stomaku ili kada su se rodili, izucava ozbiljno buduce zivote ili tako neki kretenizam). hipnotizer se zove brian weiss, on je jednom vratio neku zenu u period od 2-3 godine zivota i rekao joj da mu kaze sta jos vidi jer je imala neke traume, zena se vratila u period od nekoliko hiljada godina pne. i pocela je da se oseca bolje kako su dalje istrazivali prosle zivote a nije imala nikakve ozbiljnije psihicke probleme. ranije sam bio protivnik reinkarnacije ili sam mislio da je to samo za izabrane osobe kao sto je dalaj lama ali nasao sam npr. primere groznice u koje sam ukljucio i poznatije asteroide bas iz primera te knjige. ono sto sam primetio je da je lilit dosta bitna kada je dug iz proslog zivota u pitanju, moze dosta da kaze o proslom zivotu i mozda zavrsetku sadasnjeg o raznim bolestima, problemima itd. kod lilit je vazno da se gleda planeta u opoziji od nje jer je to vaznije od njenog polozaja, npr. ako su planete u kvadratu i opoziciji gledas onu u opoziciji sa lilit, ako je lilit u uglu gledas npr. 1 polje a ne 7-o, npr. ako si poginula na motociklu i pri tom povredila nogu u proslom zivotu lilit ce ti biti u 4-oj u raku... severni mesecev cvor se odnosi vise na sadasnji zivot. osma kuca govori o zavrsetku tvog proslog zivota i nesto o sadasnjem a u 12-oj mozes vise toga da saznas. ako imas primere nekih natala okaci slobodno ja do sada ni jedan natal nisam ozbiljno tumacio, tipa da uzivo pricam sa tom osobom ili da je poznajem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sacuvao sam natal devojke koja je poginula u proslom zivotu, kako kaze 'nesto vezano za motocikl', prepoznala je majcinog profana fizike kada je ona citala o njegovoj smrti u cituljama, rekla je koje mu je bilo prezime i jos dosta toga, pocela je da prica kao zena a imala je 3 godine. kasnije je baki kao mala pokazala cak i kucu gde je navodno zivela u proslom zivotu ali dalje se nije raspitivala, otac je hteo da pozove hipnotizera iz hrvatske ali majka je to odbila. ona ima neobjasnjiv bol kod kolena iako lekari nisu otkrili nista. studira arhitekturu i voli da uci. simpaticna je devojka, ima prcast nos, lepe gradje, bio sam na njenom myspacu ;) btw. lilit je u konjunkciji i sa sirijusom.

 

saskazr7.png

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

ПА како и не би била симпа када има све те лепе аспекте :]

 

Јупитер у Овну, Месец и Венера у Водолији, размишља оштро - Уран у Стрелцу, отвореног је ума... Него, Меркур је у Рибама...то ми је мало хњф.

 

Има мене у осмој кући :D

 

Пошаљи ми њезин спејс путем ПиПиа :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh, nije lako biti politicar, hehe. cujem da hvale nekog lika '83 ciji su roditelji razvedeni a on je navodno prepametan, ustvari tako kazu ali pre bi rekao pravdoljubiv i sigurno mu se smesi dobra buducnost a neki koji znaju njegov natal kazu da ce biti buduci lider srbije... ali on je tip koji samo grabi napred, hladne glave. istaknuti su mu znaci jarac i rak ali i merkur, uran, itd.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslednji natal koji sam radio dao sam drugarici sa neta da mi kaze misljenje za drugaricu ortakove drugarice, pa mi je rekla da je devojka neobicnog porekla, da je pitam i da li joj je majka uopste ziva, itd. meni je to izgledalo besmisleno pa sam malo izmenio i dodao svoje tumacenje kako ja kapiram tu devojku. ortak i njegova sestra su izmenili vecinu mog teksta i devojka je na kraju rekla da ima nekih tacnih stvari, uz to nisam izvukao nikakve informacije. posle sam samo stampao natalne karte onako kako ja mislim da treba pa nek tumace kako znaju, nisu mi vise ni trazili posle nekog vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да искористим прилику да се захвалим за филм који се тиче Библије. Заиста, симболистика је огромна.

 

Читава прича о Исусу Христу је заправо астролошки појам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo alo

moze neko da mi malo pogleda ths, mozda vidi nesto sto meni bezi.

http://img501.imageshack.us/img501/9325/ikemo2.jpg

 

Није ти лоша хороскопска анализа када погледам овако површно. Могу рећи следеће:

 

- Месец у Близанцима - Неуротичан сензибилитет, политички опредељен, интелектуалац и помањкање страсти, добар смисао за хумор, детињасто понашање у одређеним ситуацијама, егзибиционизам, тежња и к бисексуалности или не мрзиш геј особе... Желиш жену интелектуалног типа...

 

- Меркур у Раку, дефинитивно детињасто понашање. Полвлачење у себе. Желиш да будеш безбрижан као и у детињству. Често се окрећеш посматрању прошлости. Асц ти је у Раку, нежан глас. Цениш осећајност код људи иако те понекад максимално гуши.

 

- Венера у Девици - Опрезан и промишљен тип особе, воли хладно и често има тежњу к табу темама које се односе на сексуални однос. Константна анализа љубавног живота, сагледавање шта је било, а шта јесте. Реалан поглед на љубав, нема ''летења у небо''.

 

- Марс у Јарцу - Осећај немоћи, социјалне потребе за уздизањем, често и комплекс ниже вредности. Агресивност је нагла али конструктивна, воља чврста и амбициозна. Помањкање нежности.

 

- Јупитер у Рибама - Окренут к духовности, штавише нешто што је везано за цркву може и да ти буде од пословног значаја! Волиш комфор и интимна задовољства, бродове велике и раскошне, уметност, музику и великодушан си. Мрзиш досадне ситуације.

 

- Сатурн у Стрелцу - Патријархалан си, озбиљан у озбиљним ситуацијама али с тежњом да их направиш ''занимљивијим''. Цениш једноставност, волиш филозофију, занимају те астрономија и религија у било ком контексту. Често и превртљива природа...

 

- Уран у Стрелцу - Обожаваш технологију! Лична слобода и личне мисли су императив! Не дозвољаваш било коме да ти ''соли памет'', спреман си и на свађу поводом тога! Одлично се сналазиш у сваком амбијенту, одлучан си. Не занима те туђе мишљење претерано. Умеш ити непродуктивно немиран, тј да своју снагу трошиш узалуд на ствари које ти не могу бити од материјалне користи (није да ти је па и стало превише до било каквог материјалног добитка, осим тек након што се добија дојам о самосталном животу).

 

- Нептун у Јарцу - Разум, ауторитет, неромантичност, самосталност.

 

- Плутон у Шкорпији - Повећан сексуални апетит (додуше, ово се односи на све они рођене од краја 1983 па до 1995. године. Те генерације једноставно обожавају сексуални однос.

 

 

Ето, толико од мене :) ово је све површно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol i ovaj meni pricha o veri..

 

Могу да ти држим предавања како о историји тако и о историји уметности па и о астрологији, о томе како не постоји ни једна једина чињеница да је Исус заиста радио ''чуда'' нити да Бог постоји у било којој физичкој форми. С тобом сам покушао на фин и леп начин, али ти ниси одустао да кењаш тако да уколико и даље будеш захтевао тоалет папир - ту сам да ти дам адекватне листове који се односе на твоје библијско учење које си, замисли, једини ти прокљувио и ''подучаваш људе'' својим светим ходочашћем по интернет страницама... Због таквих људи као што си ти се хришћанство и Правослаљње удаљује од људи, уместо да им се приближи јер нема свако моћ да расуди да ли си ти будала или не када умеш да намећеш религију људима као да је свако приморан да верује у глупости које цитираш из одређених књига и слично - ако су некоме потребне књиге - купиће их. Ти си ту да изнесеш свој став, а не да пишеш километарске постове који се ни на шта адекватно не односе осим на твоју некултуру.

 

Што се астрологије тиче - шта ти ког ђавола знаш о астрлогији? Прочитај нешто и едукуј се - на свим темама спамујеш, али овде ћеш увек наићи на зид - то ти ја гарантујем свим својим светим килобајтима у име пресветог Пентаграма :], знака правих исцељитеља који су своје занимање пронашли у помагању онима којима је то потребно уместо што ће да им суде...И због тога су већи хришћани од било ког човека који се ограничава само да би пронашао ''свој спас''...небулозице...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ja se ne razumijem u astrologiju... ali koliko znam Pluton vise nije planeta, a pojavilo se i par novih u suncevom sistemu, dok astrologija jos baca vradzbine sa starim planetama, cemu to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se ne razumijem u astrologiju... ali koliko znam Pluton vise nije planeta, a pojavilo se i par novih u suncevom sistemu, dok astrologija jos baca vradzbine sa starim planetama, cemu to?

 

Астрологија нема везе с астрономијом, а уколико Мерцедесу промениш име у BMW и даље ће исти мотор бити.

 

Никакве враџбин не постоје око астрологије, очито имаш предрасуде према истој обзиром на силне телевизијске емисије од којих се и мени диже крвни притисак.

 

Не схвати ме погрешно, ипак рече да се не разумеш у Астрологију. А астролози и даље користе исте планете (чак и Сунце називају планетом, али то нема битне последице осим код ситничара) обзиром да без истих и нема адекватне прогнозе која може бити тачна.

Морам да приупитам које су то планете које су новооткривене у Сунчевом систему?

 

Када је реч о самом Плутону, има неадекватну путању, а често ''прескочи Нептун'' преко хороскопске анализе уместо да се креће у складу.

Иначе, знаћеш да је неко најбољи астролог уколико користи Пласидус и ради искључиво лицем у лице на неком јавном месту.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa odakle ja znam kako se sad zove planeta, naravno da bih mogao da googlujem, ali necu

 

drugo, ono sto je sigurno da se ovakve stvari uvijek provlace kroz astrologiju, pa Crowleyeva astrologija nije imala ni Pluton, amozda ni neptun, koliko se sjecam

 

ono sto na osnovu toga vidim mi ne dokazuje ama bas nista

 

to sto je neko rodjen u odredjeno doba godine i da to za sobom nosi odredjeni karakter tog bica, to mogu da prihvatim, ono sto ne mogu da prihvatim jeste da to ima ikakve veze sa planetama, jer moze imati i sa klimom, zemljom i slicnim faktorima

 

ipak je postojalo vise vrsta horoskopa, koji su mnogo manje imali veze sa stronomijom, konkretno tvoja astrologija itekako ima veze sa astronomijom, ali buduci da je astronomija iz dana u dan pobija, sada pokusava da se pravi luda i otrgne iz celicnog narucja, a cinjenica je da je korijen te astrologije u astronomiji

 

zasto bih se ja uopste bavio rimskom astrologijom kad imam slovensku?

 

Ono sto ja vidim je neko ko je previse pomodan i bakce se nesrpskim, kvaziuniverzalnim, latinskim ''magickim'' igrarijama, koje ja i ko zna ko jos ne razumiju jer smo gluperde.... pa tako isto Rogozub moze da kaze i za svoje pravoslavlje... a povrh toga nekakav japanski nik koji samo pokazuje koliko si iskorijenjen pa se hvatas za slamku zvanu astrologija da bi smanjio entropiju u kojoj zivis, da bi nasao neki korijencic, sto je totalno neevropski, plod globalizma i , sto ne reci, pateticno

 

sad slobodno mozes reci da ja pojma nemam ni o cemu i bices u pravu, ne znam nista o astrologiji, jugiou i pokemonima

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa odakle ja znam kako se sad zove planeta, naravno da bih mogao da googlujem, ali necu

 

drugo, ono sto je sigurno da se ovakve stvari uvijek provlace kroz astrologiju, pa Crowleyeva astrologija nije imala ni Pluton, amozda ni neptun, koliko se sjecam

 

ono sto na osnovu toga vidim mi ne dokazuje ama bas nista

 

to sto je neko rodjen u odredjeno doba godine i da to za sobom nosi odredjeni karakter tog bica, to mogu da prihvatim, ono sto ne mogu da prihvatim jeste da to ima ikakve veze sa planetama, jer moze imati i sa klimom, zemljom i slicnim faktorima

 

ipak je postojalo vise vrsta horoskopa, koji su mnogo manje imali veze sa stronomijom, konkretno tvoja astrologija itekako ima veze sa astronomijom, ali buduci da je astronomija iz dana u dan pobija, sada pokusava da se pravi luda i otrgne iz celicnog narucja, a cinjenica je da je korijen te astrologije u astronomiji

 

zasto bih se ja uopste bavio rimskom astrologijom kad imam slovensku?

 

Ono sto ja vidim je neko ko je previse pomodan i bakce se nesrpskim, kvaziuniverzalnim, latinskim ''magickim'' igrarijama, koje ja i ko zna ko jos ne razumiju jer smo gluperde.... pa tako isto Rogozub moze da kaze i za svoje pravoslavlje... a povrh toga nekakav japanski nik koji samo pokazuje koliko si iskorijenjen pa se hvatas za slamku zvanu astrologija da bi smanjio entropiju u kojoj zivis, da bi nasao neki korijencic, sto je totalno neevropski, plod globalizma i , sto ne reci, pateticno

 

sad slobodno mozes reci da ja pojma nemam ni o cemu i bices u pravu, ne znam nista o astrologiji, jugiou i pokemonima

 

Немам ја ништа против тебе, сасвим је ок да имаш своје ставове поводом астрологије - али то не значи да имаш најевидентнију истину.

Наиме, постоји више облика рачуњања хороскопских анализа јер то је онај практичнији део. Ја да те уверавам у то да ли је астрологија тачна или не је безсмислица, а било какво мешање астрологије с покемонима, тарот картама и слично је апсурд :)

 

Не могу ти даже писати, ако ти смета астрологија или ако заиста мислиш да је неко у стању да побије било какву истину поводом теорије о астрологији - ко сам ја да ти се мешам у мишљење :] ? Само, не мораш то радити на овој теми, нити сам ја упознат с тим ''астрологијама'' које потичу од пре Христа, а од тада је астрологија и битно напредовала... :)

Када сам напоменуо да астрологија нема везе с астрономијом - то се односило на принцип онога шта астрономи признају, а шта не - Могу и да кажу да Сунце не постоји, што се мене тиче - а читав процеп око тога ''ко је управу, а ко није'' је крајње непродуктиван и неконструктиван и увек ће бити оних људи који ће на астрологију гледати као на нешто што је везано за роме, кристалне кугле и томе слична 6овна (да извинете на изразу).

 

Могу ти једино препоручити одређене књиге?

 

- Рогозубе, престани да спамујеш. Изјаснио си се сасвим довољно, а то што и је присметало јер сам ти повредио сујету у одређеним другим темама јасно презентујеш овде :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

dobro, ja sam shvatio da odbijaš vezu sa astronomijom, jer onda bi stvarno bila stvar ciganske kugle.... ali opet pitam: čemu rimske planete i rimski horoskop? Po čemu je on ''bolji'' od slovenskog?

Treće, čime konkretno utiče Jupiter na naš karakter? Magnetizam ili nešto paranormalno? Je upravo je to problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...